Ξαναρχίζω το πανεπιστήμιο

kostas230

Νεοφερμένος

Ο kostas230 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά είμαι δευτεροετής φοιτητής στο Φυσικό Πατρών. Αν και βγήκα μέσα στους 10 καλύτερους φοιτητές, δυστυχώς τα οικονομικά πάνε κατά διαόλου και αναγκάζομαι να το παρατήσω για να έρθω Αθήνα. Έχω αφήσει τα εργαστήρια (2 που έχουμε τώρα), μένω με την οικογένεια μου στην Αθήνα και διαβάζω μόνος μου τα θεωρητικά με την ελπίδα ότι ίσως κάποια στιγμή μέχρι να δώσω πανελλήνιες να φτιάξουν τα πράγματα, κάτι το οποίο την παρούσα στιγμή φαίνεται απίθανο...

Είμαι της τεχνολογικής κατεύθυνσης αλλά έχω ένα θέμα με την κατανομή του χρόνου. Η φυσική, τα μαθηματικά και το ΑΕΠΠ μου είναι αρκετά εύκολα, αλλά δεν ξέρω τι να κάνω με το ΑΟΔΕ και την έκθεση. Έχετε τίποτε να προτείνετε; :/: Thanks!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Μεθοδικο και συστηματικο διαβασμα.:D Βασικα τι θες σχετικα με την αοδε και την εκθεση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas230

Νεοφερμένος

Ο kostas230 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Για έκθεση, μήπως υπάρχουν βιβλία ή σημειώσεις για μεθόδους ανάπτυξης παραγράφων, περιλήψεις, γλωσσολογικές ασκήσεις και λοιπά, διότι είμαι εκτός αθλήματος εδώ και αρκετά χρόνια :Ρ

Τώρα για ΑΟΔΕ, κάποιο βιβλίο ή σημειώσεις που να έχουν ερωτήσεις πάνω σε κάθε κεφάλαιο ούτως ώστε να μπορώ να τα μάθω με μία συνοχή. Ευχαριστώ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 565231

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημερα!
Κωστα υπαρχει στο youtube ενα καναλι με βιντεακια που καποιος εκφωνει το αοδε-αυτο ισως σε βοηθησει. Χτυπα απλα aode και θα το βρεις (για εικονιτσα εχει το εξωφυλλο του βιβλιου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
για αοδε υπαρχει ενα βοηθημα που μπορει να σε βοηθησει:

ΑΡΧΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ: Π.ΓΙΑΛΕΡΗΣ, Γ. ΛΑΖΑΝΗΣ, Π.ΤΕΝΤΕΣ, Γ.ΤΖΗΡΟΣ, Α.ΧΑΤΖΗΑΝΔΡΕΟΥ
TIMH: 14,70 €
KA: 22293 - ISBN: 960-423-126-Χ
τωρα απο εκθεση που θες βοηθεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
ρε συ, ασε τα βοηθηματα στο αοδε, σε καταλαβαινω γιατι εδωσα 2 χρονιες
μια μπουρδα και μιση ειναι το αοδε που το μαθαινεις απεξω μονοκομματο και ας μην βγαζει νοημα

αν πας να βγαλεις λογικο νοημα στο αοδε την εκατσες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas230

Νεοφερμένος

Ο kostas230 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
τωρα απο εκθεση που θες βοηθεια?

Δεν έχω ΙΔΕΑ από δομή παραγράφων ούτε γλωσσολογικά. Θέλω από την αρχή (πρακτικά 1η λυκείου) να αρχίσω. Απλά χρειάζομαι κάποια βιβλία που να έχουν μία τέτοια μεθοδολογία.

μια μπουρδα και μιση ειναι το αοδε που το μαθαινεις απεξω μονοκομματο και ας μην βγαζει νοημα

Βασικά, χρειάζομαι ερωτήσεις και τις απαντήσεις τους για να το μάθω καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
ψαξε στο google και στη βιβλιοθηκη του ischool
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top