Τι σας κάνει να δείτε κάποιον/α ερωτικά;

Τι πρέπει να έχει κάποιος οπωσδήποτε για να τον/την θεωρείτε sexy;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 317)
  • Πολύ καλή εξωτερική εμφάνιση

    Ψήφοι: 94 29.7%
  • Προκλητική εμφάνιση

    Ψήφοι: 21 6.6%
  • Δυναμισμός/Αυτοπεποίθηση

    Ψήφοι: 115 36.3%
  • Γλυκύτητα/Ευγένεια

    Ψήφοι: 163 51.4%
  • Ρομαντισμός

    Ψήφοι: 82 25.9%
  • Χιούμορ

    Ψήφοι: 156 49.2%
  • Εξυπνάδα

    Ψήφοι: 161 50.8%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 4 1.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 0.6%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Aayla:
lol! :D E, κοίτα, αυτό μπορεί να συνέβη σε σένα, πάντως εγώ μιλάω γενικά. Το χάλι που συμβαίνει δλδ γενικά με τους άντρες [στις ονειρώξεις τους απίθανο το έχω να φαντάζονται απλές, καθημερινές αλλά κι έξυπνες γυναίκες. Αντιθέτως, φαντάζονται κάποια σαν την Πάμελα Άντερσον...:P ]
Γιατί οι γυναίκες τι κοιτάνε στο σέξ; Τον εσωτερικό κόσμο του άλλου; Έλα τώρα!
Το θέμα δεν είναι το κοιτάει ο καθένας για να πάει με κάποιον/α αλλά για να κάνει σχέση μαζί του, να τον/την ερωτευτεί. Έχει μεγάλη διαφορά. Εννοείται οτι στο σεξ σε ενδιαφέρουν άλλα πράγματα, είτε είσαι άντρας, είτε γυναίκα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Κι όμως αυτό λέω, michelle! Ότι θα πήγαινα με κάποιον μόνο και μόνο γιατί με ελκύει εγκεφαλικά! [εξάλλου αυτό δεν εννοεί το thread? Τι μας ελκύει δλδ ερωτικά σε κάποιον;]Γιατί πχ βρίσκω τον Γούντυ Άλεν τόσο σέξυ;; Τρελαίνομαι να τον ακούω να μιλάει!:redface: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ακόμα και αν ήταν τελείως αποκρουστικός εμφανισιακα θα πήγαινες μαζί του;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ακόμα και αν ήταν τελείως αποκρουστικός εμφανισιακα θα πήγαινες μαζί του;;

Όσο τρελό κι αν σου ακούγεται, michelle...ναι, θα πήγαινα! Γιατί από τη στιγμή που εγκεφαλικά με είχε φτιάξει, δε θα κολλούσα τόσο στην εμφάνιση (βέβαια λάβε υπ'όψη σου ότι ένα νορμάλ κι έξυπνο άτομο δε θα ήταν π.χ. βρωμύλος ή να φοράει καπέλο με φτερά ή νά'χει βάψει τα μαλλιά του με όλα τα χρώματα του ουράνιου τόξου :D...λέμε τώρα! Μιλάς για αποκρουστικό άτομο που η φύση δλδ δεν του έδωσε όμορφα χαρακτηριστικά, έτσι;)
Σκέψου μόνο πώς η Πεντάμορφη ερωτεύτηκε το Τέρας!;) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι αλλά αυτό είναι σπάνιο και στις γυναίκες Ayla. Κι εμένα μπορεί να με γοήτευε κάποιος εγκεφαλικά, αλλά αν ήταν εντελώς άσχημος, δεν νομίζω οτι θα τον ερωτευόμουν. Πρέπει να χει κι ένα "κάτι" και εμφανισιακά, ακόμα κι αν δεν είναι "ωραίος". Βέβαια όταν κάποιος σε γοητεύει πνευματικά αρχίζεις πολλές φορές και τον βλέπεις όμορφο, ακόμη κι αν δεν είναι. Το έχω ζήσει κι εγώ.
Το θέμα πάντως είναι οτι στην πλειοψηφία τους και οι γυναίκες κοιτούν εμφάνιση, τουλάχιστον στο σεξ. Πάντως ο panraf που άνοιξε το θέμα, είχε δηλώσει κάποτε οτι στη γυναίκα δεν κοιτά καθόλου μα καθόλου την εμφάνιση. Υπάρχουν και τέτοιοι άντρες, τίποτα δεν είναι απόλυτο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ναι αλλά αυτό είναι σπάνιο και στις γυναίκες Ayla. Κι εμένα μπορεί να με γοήτευε κάποιος εγκεφαλικά, αλλά αν ήταν εντελώς άσχημος, δεν νομίζω οτι θα τον ερωτευόμουν. Πρέπει να χει κι ένα "κάτι" και εμφανισιακά, ακόμα κι αν δεν είναι "ωραίος". Βέβαια όταν κάποιος σε γοητεύει πνευματικά αρχίζεις πολλές φορές και τον βλέπεις όμορφο, ακόμη κι αν δεν είναι. Το έχω ζήσει κι εγώ.
Το θέμα πάντως είναι οτι στην πλειοψηφία τους και οι γυναίκες κοιτούν εμφάνιση, τουλάχιστον στο σεξ. Πάντως ο panraf που άνοιξε το θέμα, είχε δηλώσει κάποτε οτι στη γυναίκα δεν κοιτά καθόλου μα καθόλου την εμφάνιση. Υπάρχουν και τέτοιοι άντρες, τίποτα δεν είναι απόλυτο ;)

Έλα!:eek: Μπράβο panraf!:clapup: Πάντως εγώ από τους άντρες, που ξέρω τουλάχιστον, αποζητούν πάντα μια όμορφη γυναίκα ή έστω κάποια που όταν τη βλέπουν να τους κάνει "κλικ" και όχι όταν την ακούν δλδ...(γι'αυτό έχουν καταντήσει οι περισσότερες και αρχίζουν τις πλαστικές, τις λιποαναρροφήσεις και τις νευρικές ανορεξίες...έλεος!). Μιλάμε πάντα για ό'τι αφορά ερωτική έλξη (και όχι δλδ όταν ψάχνουν για την ιδανική σύζυγο;) ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Για εμενα ειναι συνδιασμος...
Καταρχην να πω οτι οταν θα πρωτοδω μια κοπελα (δεν την ξερω-δεν με ξερει-δεν εχουμε μιλησει!), αυτα που αναγκαστικα θα μου τραβηξουν την προσοχη και θα μου κανουν κλικ, θα ειναι θελοντας και μη, η εξωτερικη της εμφανιση,ο αερας της, το στυλ της, το περπατημα της...κτλ κτλ.
Απαξ και καθισω και μιλησω με μια κοπελα, υπαρχει η περιπτωση να μου αρεσει τρομερα εμφανησιακα αλλα να αποδειχθει οτι η συνενοηση μας ειναι σαν σβολιασμενη μπεσαμελ...οποτε και ΔΕΝ θα δεσει το γλυκο.Προσωπικα μιλωντας παντα.Γιατι υπαρχουν και αλλοι που που τους ενδιαφερει μονο η εμφανιση.
Απο την αλλη μπορει να μην μου "βγουν" τα ματια μολις την δω απο ομορφια, αλλα μολις αρχισουμε να μιλαμε να με κανει να μεινω αναυδος απο το ποσο μοναδικη κοπελα ειναι.
Και σε αυτο για εμενα συμβαλουν τοσο ο τροπος σκεψης της, εαν ειναι συζητησμη,χιουμορ κτλ κτλ, αλλα και η χροια της φωνης της, αλλ και 1002 αλλα μικροπραγματα που φτιαχνουν ενα παζλ.
Για να ολοκληρωσω, και η εξωτερικη εμφανιση παιζει τον ρολο της -και αν οχι τοσο τα φυσικα χαρακτηριστικα του αλλου, πολο παιζει το κατα ποσο φροντιζει-περιποιειται τον εαυτο του-, οσο και το τι "θησαυρο" ή αντιθετα τενεκεδακια αδεια κρυβει μεσα του.
Ειναι πολυ σημαντικο για εμενα η κοπελα μου περα απο την ομορφια (η οποια ειναι υποκειμενικη), να μπορει τοσο να συνενοηθει μαζι μου, να μπορει να βγαλει τον καλλιτερο Μαριο προς τα εξω και να μου "πει" οτι.... "κοιτα μεσα μου...κρυβω ολα οσα εψαχνες"!
Να με κανει δηλαδη να θελω καθε μερα ολο και πιο πολυ να την "ανακαλυπτω"!Και φυσικα η καθε στιγμη που θα περναω μαζι της να μου φευγουν τα μυαλα και να μην θελω να τελειωσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αν μ'αρεσει το περιτυλιγμα κι εχει και χιουμορ, ειναι το ιδανικο για μενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

susceptible

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο susceptible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
εμενα παλι..ειναι αναλογα πως μου ερθει εκεινη την στιγμη..συνηθως προσεχω την εμφανιση και την γλυκητητα..και φυσικα η ευγενεια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kostakiss:
εμενα παλι..ειναι αναλογα πως μου ερθει εκεινη την στιγμη..συνηθως προσεχω την εμφανιση και την γλυκητητα..και φυσικα η ευγενεια!!
Να και κάποιος που προσέχει την ευγένεια!:clapup:

Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Για εμενα ειναι συνδιασμος...
Καταρχην να πω οτι οταν θα πρωτοδω μια κοπελα (δεν την ξερω-δεν με ξερει-δεν εχουμε μιλησει!), αυτα που αναγκαστικα θα μου τραβηξουν την προσοχη και θα μου κανουν κλικ, θα ειναι θελοντας και μη, η εξωτερικη της εμφανιση,ο αερας της, το στυλ της, το περπατημα της...κτλ κτλ.[...]Να με κανει δηλαδη να θελω καθε μερα ολο και πιο πολυ να την "ανακαλυπτω"!Και φυσικα η καθε στιγμη που θα περναω μαζι της να μου φευγουν τα μυαλα και να μην θελω να τελειωσει...

Ήσουν τόσο κατατοπιστικός, mario, που το post σου πρέπει να μπει οπωσδήποτε στα αγαπημένα των απανταχού ελεύθερων κοριτσιών που ψάχνουν ένα καλό παιδί...;)Να το διαβάζουν και να το ξαναδιαβάζουν μέχρι να το μάθουν απ'έξω!:D

[Υ.Γ. Πολύ καλή η παρατήρησή σου για το δέσιμο του...mario:P , ΚΕ!:clapup: ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Η εμφάνιση όχι και τόσο αρκεί να μην είναι διασταύρωση δρακουμέλ με παπαστρουμφ και να μην είναι αγριομουτσούνα, να έχει γλυκιά μουτσούνα, να έχει χιούμουρ και εξυπνάδα και να γουστάρει αυτό που είναι και όχι αυτό που θα ήθελε να είναι. Αν βρω καμιά τέτοια θα μου κάνει διπλό κλικ!

ΥΓ : Ξέχασα την πρίκα ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Η εμφανιση κακα τα ψεμματα παιζει πολυ μεγαλο ρολο σε μια σχεση ειδικα τον πρωτο καιρο που δεν εχεις ανακαλυψει ακομα τα αλλα χαρισματα του αλλου.Απο εκει και περα ευρισκα παντα ερεθιστικες (δεν ξερω αν χρησιμοποιω την καταλληλη λεξη) τις γυναικες που εινα δυναμικες,με εντονη προσωπικοτητα και που ξερουν τι ζητανε απο εναν αντρα και πως να το παρουν.Ισως για αυτο να ειχα παντα μια εφεση προς τις μεγαλυτερες.Με λιγα λογια για μενα η γυναικα πρεπει να ειναι και να εχει το στυλ μοιραιας γυναικας αλλα και να γινεται γατουλα στην αγκαλια μου (ή και τιγρης στο κρεββατι μου)...ελπιζω να καταλαβαινεται τι εννοω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Τι σας κάνει να δείτε κάποιον/α ερωτικά;


Το πολύ αλκοόλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Η ευφυία του,
Πάντα αυτό ήταν μεγάλο πρόβλημα στη ζωή μ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Κυρίως το να είναι :
  1. έξυπνος
  2. "ψαγμένος"
  3. φιλόδοξος
(και ψηλός :P). Μάλλον θα έπρεπε να δίνω βάση και σε άλλα χαρακτηριστικά αλλά που θα μου πάει, θα μεγαλώσω ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Το πολύ αλκοόλ.

Τώρα καταλαβαίνω γιατί όσοι τα έμπλεξαν μαζί μου ήταν αλκοολικοί :upside: :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Ας μην ξεχνάμε και την καλλιέργεια γιατί σκέτη η εξυπνάδα δεν φτάνει. ;) Προσωπικά ένας άνθρωπος με γοητεύει όταν εκπέμπουμε στο ίδιο μήκος κύματος. Δεν ξέρω πως ακριβώς να το εξηγήσω αλλά σχετίζεται με το ότι θέλω η ευφυΐα, η καλλιέργεια, το χιούμορ του να είναι συμβατά με το δικό μου. Ας πούμε κάποιοι άνθρωποι μπορεί κατά γενική ομολογία να έχουν χιούμορ αλλά να μην είναι η λεπτή ειρωνεία που προτιμάω εγώ. Βλέποντας πίσω στις σχέσεις που είχα η εξωτερική εμφάνιση έπαιξε αρκετά μικρό ρόλο (σίγουρα βέβαια δεν ήταν και ανύπαρκτο κριτήριο). Απλώς για μένα ο έρωτας είναι κάτι το πέρα για πέρα εγκεφαλικό. Θέλω κάποιον που θα μπορέσει να "Fuck my MInd." Θέλω κάποιον ο οποίος θα είναι ευαίσθητος και δεν εννοώ αυτήν την παρερμήνευση της ευαισθησίας ως κάποιον που βάζει συχνά τα κλάματα η συγκινείται εύκολα αλλά την ευαισθησία για αυτά που νιώθω και αυτό που είμαι. Κάποιον που με ολοκληρώνει σαν άνθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Προσωπικά ένας άνθρωπος με γοητεύει όταν εκπέμπουμε στο ίδιο μήκος κύματος. Δεν ξέρω πως ακριβώς να το εξηγήσω[...]
Χημεία, darling, χημεία. ;)




Αυτή είναι κι η δική μου απάντηση στο θέμα.
(Περισσότερα δεν έχω να πω, με κάλυψες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Γλυκύτητα/Ευγένεια
Ρομαντισμός
Χιούμορ
Εξυπνάδα
αυτά με έκανα να τον δώ έτσι ισως και να είναι και ντροπαλός:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
δεν με νοιάζει αν ο άλλος είναι χοντρός.... εξ'άλλου οι περισσότεροι που μου άρεσαν είναι χοντροί.... σχεδόν πάντα με τραβά ο χαρακτήρας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top