Φροντιστήριο στη Θεσσαλονίκη

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
εγω πηγαινα διαγωνιο πολυ καλα φροντιστηρια κατεμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Μπαχαράκη, κορυφή για θεωρητική
Βακάλη επίσης πάρα πολύ καλό, για Τεχνολογική κυρίως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iamtacoc

Νεοφερμένος

Ο Τάσος Ρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εεμ είδα και μερικά άλλα τόπικ που αφορούσαν την θεσσαλονίκη, αλλά αποφάσισα να ανοίξω ένα για να ρωτήσω για την περίπτωση μου συγκεκριμένα :redface:

Λοιπόν είμαι Τεχνολογική Κατεύθυνση, 2α λυκείου, όχι και τόσο καλός μαθητής τολμώ να πω. Δεν πηγαίνω φροντιστήριο λόγω οικονομικού προβλήματος αλλά φέτος θα αρχίσω, έχει αποφασιστεί απο την οικογένεια.

Οπότε ζητάω φροντιστήριο στην Θεσσαλονίκη κοντά στο κέντρο (μένω Ιπποκράτειο) με όχι τόσο μεγάλο κόστος.

Το Μπάτζετ που μπορεί να διαθέσει η οικογένεια μου είναι 3000-4000 ευρώ μάξιμουμ.

Φυσικά θέλω να ξεκινήσω απο το καλοκαίρι.

Ελπίζω να με βοηθήσετε να βρω μια λύση :D


**ελπίζω να το άνοιξα σε σωστή ενότητα, βλέπετε δεν πολυμπαίνω στο φόρουμ:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Mε κέντρο βολεύεσαι;Αν θες πιο συγκεκριμένα μπορώ να σου στείλω ΠΜ για να μη θεωρηθεί διαφήμιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iamtacoc

Νεοφερμένος

Ο Τάσος Ρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Βολεύομαι :Ρ
Στείλε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Ανακοίνωση

Κατά καιρούς, παρατηρήθηκαν στο θέμα προσπάθειες διαφήμισης φροντιστηρίων.
Τα μέλη που έγραφαν (μόνο) εδώ με μόνο σκοπό τη διαφήμιση, απομακρύνθηκαν από το forum.
Καλό είναι, όσοι συμμετέχετε στο παρόν thread, να γνωρίζετε τον εξής όρο:
Διαφήμιση χωρίς την απαραίτητη άδεια
Ποινή: Το ελάχιστο είναι 40% για δύο μήνες και το μέγιστο είναι τρεις μήνες αποκλεισμό

Απαγορεύεται η διαφήμιση από μέλος του e-steki, χωρίς την έγκριση των υπευθύνων, είτε αυτή αφορά κάποιο site, είτε οποιοδήποτε προϊόν, είτε αυτή γίνεται δημόσια σε οποιοδήποτε σημείο του site είτε μέσω προσωπικών μηνυμάτων σε άλλους χρήστες του φόρουμ.

Ωστόσο, επιτρέπεται η παράθεση μη ανταγωνιστικών ιστοσελίδων που αποτελούν προσωπικές δημιουργίες των μελών, εφόσον αυτές δεν παραβαίνουν κάποιον από τους υπόλοιπους κανόνες (πειρατεία, περιεχόμενο ακατάλληλο για ανηλίκους, ιστοσελίδες πολιτικού περιεχομένου κ.τ.λ.). Η παρουσίαση των ιστοσελίδων αυτών γίνεται μόνο μια φορά ανά δικτυακό τόπο και μόνο σε προκαθορισμένα θέματα που υπάρχουν για το σκοπό αυτό και η παρουσίαση ιστοσελίδας που αποτελεί προσωπική δημιουργία μέλους μπορεί να γίνει εφόσον το μέλος αυτό έχει συμπληρώσει 50 δημοσιεύσεις.

Φυσικά ο όρος αυτός δεν αφορά τα μέλη που θέλουν καλοπροαίρετα να βοηθήσουν ή να προτείνουν, βάσει εμπειρίας, κάποιο φροντιστήριο.
Ωστόσο, η εγκυρότητα, ακρίβεια ή ορθότητα των μηνυμάτων δεν είναι εγγυημένη και περιορίζεται στους όρους χρήσης που έχουν αποδεχτεί τα μέλη κατά την εγγραφή τους και την κρίση, την παρατηρητικότητα αλλά και το διαθέσιμο χρόνο της εθελοντικής Ομάδας Διαχείρισης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Σκέφτομαι να δώσω ξανά του χρόνου αν δε περάσω φέτος, και να αλλάξω φροντιστήριο μιας και απο αυτό που πήγαινα φέτος δεν έμεινα αρκετά ευχαριστημένος.(Μπαχαράκης)

Τα φροντιστήρια ΕΛΙΞ στην Θεσσαλονίκη, είναι καλά; Εχει πάει κανείς; Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Σκέφτομαι να δώσω ξανά του χρόνου αν δε περάσω φέτος, και να αλλάξω φροντιστήριο μιας και απο αυτό που πήγαινα φέτος δεν έμεινα αρκετά ευχαριστημένος.(Μπαχαράκης)

Τα φροντιστήρια ΕΛΙΞ στην Θεσσαλονίκη, είναι καλά; Εχει πάει κανείς; Ευχαριστώ

Κατεύθυνση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

Έχω ακούσει καλά λόγια για θετικο/τεχνολογική μιάς και αυτοί που το έχουν είναι μαθηματικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georginaaa!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georginaaa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά...πολύ καλά κάνετε και ψάχνεστε με τα φροντιστήρια από τώρα όσο είναι νωρίς...ρωτάτε για έλιξ και βακάλη...εγώ πήγαινα και στα δύο!! τα φροντιστήρια βακάλη είναι πολύ καλά, πήγαινα εκεί για 3 μαθήματα στην πρώτη λυκείου και έμεινα ευχαριστημένη...απλά το μόνο που δεν μου άρεσε, αν κυνηγάτε το καλύτερο, είναι ότι τα τμήματα αριστούχων δεν είχαν ακριβώς αριστούχους, με αποτέλεσμα να μην κυλάει το μάθημα όσο γρήγορα θα ήθελα και κουραζόμουν αρκετά από αυτό...του χρόνου πήγα στο έλιξ...χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση, εγώ εμείνα πολύ ευχαριστημένη και από εκεί...να σας πω και γιατί...με τους καθηγητές αποκτήσαμε διαπροσωπικές σχέσεις και δεν υπήρχε αυτό το καθηγητιλίκι και η τυπικότητα...και όποτε το θέλαμε, συναντιόμασταν με τους καθηγητές και εκτός ωραρίου για να λύσουμε τυχόν απορίες ή για επιπλέον μαθήματα...αα και υπήρχε ψυχολόγος για όσους είχαν προβλήματα αγχους και τα λοιπά...πάντως, να σας πω, κοιτώντας πια τα πράγματα απ' έξω, ότι η επιλογή φροντιστηρίου είναι πολύ προσωπική υπόθεση...πηγαίνετε σε όλα τα φροντιστήρια και ενημερωθείτε και στο τέλος επιλέξτε εκείνο που ταιριάζει στα μέτρα σας...γιατί τελικά στο φροντιστήριο γίνεται όλη η δουλειά!! εύχομαι σε όσους αρχίζουν τώρα την προσπάθειά τους καλό κουράγιο και καλή επιτυχία!! μην μασάτε παιδιά, μια χρονιά διάβασμα μόνο είναι!! μετά έρχεται καλοκαιράκι και θα είναι το καλύτερο της ζωής σας!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

white dream

Νεοφερμένος

Η white dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!!!εγω μολις τελειωσα με πανελληνιες και τα σχετικα, απο θεωρητικη επισης!εβγαλα 17,200 :clapup::clapup:
δεν πηγα φροντιστηριο, απο θεσσαλονικη ειμαι κ εγω,εκανα ιδιαιτερα μονο στην Γ λυκειου, ξεκινησα βεβαια απο το καλοκαιρι για να εχω ενα προβαδισμα στην υλη και να μην αγχωθω. Επίσης δεν εκανα μονη μου, αλλα μαζι με μια φιλη μου σε γκρουπακι για να μας ερθει πιο οικονομικα. (το αναφερω για ενα παιδι που εγραψε πως το μπατζετ ειναι μεχρι 3000-4000 ευρω).
Μην αγχωνεστε, το μονο που θελει ειναι σωστη οργανωση, σωστη καθοδηγηση απο καθηγητη και πολυ πολυ διαβασμα:whistle:

μετα ερχονται τα ωραιααααα :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Georginaaa!!, δηλαδή έλιξ προτείνεις; Κι εγώ απο εύοσμο είμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georginaaa!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georginaaa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Georginaaa!!, δηλαδή έλιξ προτείνεις; Κι εγώ απο εύοσμο είμαι!

Ανεπιφύλακτα!! Ειδικά αν είσαι και από εύοσμο, οπότε δεν θα έχεις θέμα με τις μετακινήσεις, είναι η καλύτερη λύση κατ' εμέ...εγώ έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη και οι τιμές τους είναι πολύ καλές (εγώ φέτος πλήρωνα κοντά στα 3.000 για τμήμα με 7 άτομα και μέσο όρο τμήματος 19,5!!)... αν σε ενδιαφέρει, καλό θα ήταν να κλείσεις ένα ραντεβού με το έλιξ, ώστε να σε ενημερώσει κάποιος από τους υπεύθυνους πλήρως...πάντως, επειδή είναι προσωπική υπόθεση η επιλογή, πήγαινε μια βόλτα από όλα τα φροντιστήρια που σε ενδιαφέρουν, για να είσαι σίγουρος για την απόφαση σου!! :D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Ανεπιφύλακτα!! Ειδικά αν είσαι και από εύοσμο, οπότε δεν θα έχεις θέμα με τις μετακινήσεις, είναι η καλύτερη λύση κατ' εμέ...εγώ έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη και οι τιμές τους είναι πολύ καλές (εγώ φέτος πλήρωνα κοντά στα 3.000 για τμήμα με 7 άτομα και μέσο όρο τμήματος 19,5!!)... αν σε ενδιαφέρει, καλό θα ήταν να κλείσεις ένα ραντεβού με το έλιξ, ώστε να σε ενημερώσει κάποιος από τους υπεύθυνους πλήρως...πάντως, επειδή είναι προσωπική υπόθεση η επιλογή, πήγαινε μια βόλτα από όλα τα φροντιστήρια που σε ενδιαφέρουν, για να είσαι σίγουρος για την απόφαση σου!! :D:D:D:D:D:D

Είχες και κανένα Μαργαρίτη φέτος στην τάξη σου; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georginaaa!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georginaaa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Είχες και κανένα Μαργαρίτη φέτος στην τάξη σου; :P

Χαχαχα ναιιιιιιιιιιι!!! καναμε μαζι εκθεση!!!! που τον ξερεις????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Χαχαχα ναιιιιιιιιιιι!!! καναμε μαζι εκθεση!!!! που τον ξερεις????

Αρα και καμία Ολγα θα είχες μαζί :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadowstep00

Νεοφερμένος

Ο shadowstep00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά φέτος θα πάω τρίτη Λυκείου και πρέπει να αποφασίσω πιο φροντιστήριο πρέπει να διαλέξω.

Πρόκειται να πάω Τεχνολογική Κατεύθυνση.

Σκέφτομαι να πάω στο ΕΛΙΞ.
Έχει πάει κανείς σε αυτό το φροντιστήριο για να μου πει τις εντυπώσεις του? ή να μου προτείνει κάποιο άλλο?
Το πρόγραμμα τους:
4 Μαθητικά
4 Φυσική
2 Πληροφορική
1 ΑΟΔ
1 Βιολογία
2 Έκθεση
(+ Κυριακές για τεστ κτλπ)

η τιμή είναι γύρος στα 3300με 3000. Αξίζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Georginaaa!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georginaaa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Αρα και καμία Ολγα θα είχες μαζί :D

Καλα θα με τρελανεις??? απο πού τους ξερεις ολους εσυ μωρε???:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Εγω θα πρότεινα τον ειρμό. Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη. Εκεί πήγαινα κ έβγαλα 19223..Επίσης έχουν τρίωρα διαγώνισματα κάθε κυριακή όπως στις πανελλήνιες το οποίο με βόηθησε πάρα πολύ στο να μάθω μοιράζω τ χρόνο μ στις έξετασεις...έδωσα χωρίς ρολόι πανελλήνιες γιατί είχα μάθει πόσο είναι το τρίωρο. πέρα από το επίπεδο των πανελλήνιων οι βάσεις που απέκτησα στα μαθηματικά με βοήθησαν και αργότερα στο πολυτεχνείο και φαινόταν κ συγκριτικά με τους συμφοιτητές μου..το συνιστώ ανεπιφύλακτα..
το γράφημα γενικά ειναι σε αποσύνθεση πλέον κ φυτοζωεί, για το ελίξ από την φίλη μου στο σχολείο π εβλέπα δεν θα το προτιμούσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top