Έχω χρόνο για βελτίωση;

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Έχει μπροστά της ένα ολόκληρο καλοκαίρι είναι δυνατόν να μην μπορεί να καλύψει την ύλη που χρειάζεται;; Μην ακούω βλακείες .. Ξεκίνα να διαβάζεις τώρα το καλοκαίρι μεθοδικά και θα ξεκινήσεις την γ λυκείου δυναμικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
παιδια καλησπερα!:) ειμαι β' λυκειου και θετικη κατευθυνση και θα ηθελα να μαθω κατα ποσο καποια κενα που εχω στα μαθηματικα(απο προηγουμενες ταξεις) καλυπτονται με τις ασκησεις της γ' λυκειου ή πρεπει να κανω κατι παραπανω? ευχαριστω!:)
Θα σου πρότεινα απο άλγεβρα να διαβάσεις το κεφάλαιο 4 του σχολικού, και είχα σταμπάρει κάτι ακόμα που το χρειάστηκα στη μέση της χρονιάς, αλλα μου διαφεύγει τώρα :P btw αν βαριέσαι, μη σκας, δε θα έχεις σοβαρό πρόβλημα. Εγώ στη πρώτη λυκείου δεν ήξερα να βγάζω απόλυτα και στη δευτέρα ούτε εξίσωση κύκλου δεν είχα μάθει αλλά φέτος είμαι gg (έπεσε λίγο διάβασμα όμως)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά είδες φέτος τι σφαγή έγινε στη Θετική κατεύθυνση. Θα πρέπει να διαβάζεις τα μαθήματα της Γ για να πιάσεις ενα καλό βαθμό. Δε νομίζω να μπορέσεις παράλληλα να καλύπτεις κενά προηγούμενων τάξεων. Αν ήσουν θεωρητική θα μπορούσες άνετα. Για θετικο/τεχνολογική δύσκολο.
Εξάλλου, απ' ότι μου είπαν, στα φετινά θέματα της φυσικής, σε ενα ερώτημα χρειαζόταν και γνώσεις απο την Α λυκείου.
Και στα μαθηματικά το ίδιο, χρειάζεται γνώσεις απο προηγούμενες τάξεις. Δεν είναι ιστορία (έχω μια συγκεκριμένη ύλη - την διαβάζω και γράφω - που δε προϋποθέτει γνώσεις απο προηγούμενες τάξεις). Αν δε ξέρεις τα βασικά της Γ, πως θα ανταποκριθείς στη Γ τάξη;


Σημείωση: Είμαι Θεωρητική κατεύθυνση. Οσα γράφω μπορεί και να μην ισχύουν, αλλά τα ακούσω απο φίλους/γνωστούς/συγγενείς και γι' αυτό είπα να απαντήσω στο παιδί. Καλύτερα ενας θετικο/τεχνολογικός να απαντήσει πιο αναλυτικά, μιας και τα ξέρει απο πρώτο χέρι.

Έχει μπροστά της ένα ολόκληρο καλοκαίρι είναι δυνατόν να μην μπορεί να καλύψει την ύλη που χρειάζεται;; Μην ακούω βλακείες .. Ξεκίνα να διαβάζεις τώρα το καλοκαίρι μεθοδικά και θα ξεκινήσεις την γ λυκείου δυναμικά..

Θα σου πρότεινα απο άλγεβρα να διαβάσεις το κεφάλαιο 4 του σχολικού, και είχα σταμπάρει κάτι ακόμα που το χρειάστηκα στη μέση της χρονιάς, αλλα μου διαφεύγει τώρα :P btw αν βαριέσαι, μη σκας, δε θα έχεις σοβαρό πρόβλημα. Εγώ στη πρώτη λυκείου δεν ήξερα να βγάζω απόλυτα και στη δευτέρα ούτε εξίσωση κύκλου δεν είχα μάθει αλλά φέτος είμαι gg (έπεσε λίγο διάβασμα όμως)
σας ευχαριστω παιδια!:)
δεν μιλαμε για σοβαρες ελειψεις...αλλα σε κατι λεπτομερειες που λογικα θα κανουν την διαφορα αν με βαλεις διπλα σε καποιον που ειναι πολυ καλος:redface::confused:
αν εννοεις τους λογαριθμους δεν εχω κενα γιατι πηγαινα-πηγαινω και φροντιστηριο. θα ακουστει αστειο, αλλα θα χαρακτηριζα τα κενα μου ως ''κενα δημοτικου'' αν καταλαβαινετε περι τινος προκειται:redface::P

αα να συμπληρωσω οτι εχω ενα τετραδιο που σημειωνω αποριες μου καθως διαβαζω και μετα ρωταω στο φροντιστηριο... πιστευω πως με βοηθαει ως ενα βαθμο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top