Δε μπορώ να διαβάσω...

mimika

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
επειδη με ξερω αν ακολουθησω τις συμβουλες σου ελενη κρ δεν θα αποδοσω... εγω πιστευω πως το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι υπομονη και να σκευτομαστε οτι μετα τις πανελληνιες ολα θα αλλαξουν προς το καλυτερο...:P αισιοδοξια και κουραγιο σε ολους!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Guess what!Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα! Τώρα όμως έχω αρχίσει να συνέρχομαι. Εχω κανα δυο συμβουλές για σας ταλαίπωρα! Μπορείτε να αρχίσετε να διαβάζετε από βοηθήματα ή σημειώσεις που σας κάνουν κλικ (ωραία δομημένες, κατανοητές, κτλ). Μην πάτε μια μέρα σχολείο, βάλτε ξυπνητήρι κατα τις 8-9 (το πρωί συνήθως εχουμε περισσότερη όρεξη να διαβάσουμε), βάλτε εξευτελιστικά μικρούς στόχους (σήμερα θα κάνω μια άσκηση, θα διβάσω μια ενότητα) με σκοπό να τους αυξήσετε αργότερα. Μπορεί να δουλέψουν όλα, μπορεί να μη γίνει τίποτα. Δοκιμάστε όμως!


Αυτο εκανα σημερα και ελυνα ασκησεις προγραμματισμου το πρωι:D
Βαριομουν να παω σχολειο να κανω ολα τα τραγικα μαθηματα της γενικης που μας φορτωνουν και ειπα να κατσω εδω:P

Επισης να πω πως ο φιλος Ηλιας εχει απολυτο δικαιο σε αυτο που ειπε..Η αποτυχια μας στις πανελληνιες δεν ειναι το τελος του κοσμου και το τελος της ζωης μας..Αυτο αν μπορει να το πιστεψει καποιος αληθινα τοτε θα νιωσει πολυ καλυτερα..προσωπικα το λεω και το ξαναλεω στον ευατο μου οτι δεν ειναι το τελος του κοσμου...αλλα δεν λεω να το πιστεψω για αυτο και τρωγομαι με τα ρουχα μου απο το αγχος και τα υπολοιπα συναφη...Αυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna(7)

Νεοφερμένος

Η ioanna(7) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
κι αλλοι με προβλημα συγκεντρωσης ε?? σπαστικο δεν ειναι?? να εισαι απολυτρα αποφασισμενος κι απλα το μυαλο σου να μην κολλαει!!! κι ασε που μπορει να ζοριζεσε σε μια ασκηση και να ειναι μπροστα σου η απαντηση..!! θελω να απαλλακτωωω.΄:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_ann_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _ann_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
νομιζω πως τωρα εχετε γινει μια ομαδα αυτων που δεν εχουν ορεξη να διαβασουν και συμπονει ο ενας τον αλλον..αν δινατε συμβουλες μονο στην πρωτη κοπελα και δεν εδειχνε κανενας οτι βαριοταν θα ξυπνουσε γιατι θα καταλαβαινε οτι μονο αυτη βαριεται..
και ειναι τρομακτικο ακομα και μεσω ιντερνετ να μην βρισκεις καποιον με το δικο σου προβλημα!
εγω λεω..οποτε προσπαθειτε και δεν μπορειτε να διαβασετε να μην σκεφτειται τι θα πει η μαμα και ο μπαμπας η οι καθηγητες στο σχολειο και στο φροντιστηριο (πρεπει να διαβασετε κτλ κτλ..)γιατι παρολο που ειναι σοβαρες κουβεντες τοσες φορες που τις ακουτε απλα μπαινουν απτο 1 αυτι και βγαινουν απτο αλλο..
σκεφτειτε πιο ειναι το μελλον σας αν διαβασετε και αν οχι..(θελετε να γινετε καθηγητης,να δουλεψετε σε τραπεζα?οικονομικα δλδ?αστυνομικος?να μπειτε στη διωξη?να κανετε πειραματισμους σε εργαστηρια?να γινετε μουσικος?γιατρος?
με τις παραπανω δουλειες θα επιλεγετε εσεις τη δουλεια σας,θα διαπραγματευεστε το μισθο σας ,θα μπορειτε να μην εχετε αφεντικο πανω απτο κεφαλι σας,θα ξερετε οτι εχετε προοπτικη..δλδ αν θελησετε ανεβαινετε πιο ψηλα ,εχετε την επιλογη..
ηηηη θελετε να κουβαλατε τουβλα,να φτιαχνετε τσιμεντο..να γινετε σερβιτοροι,να δουλευετε στο ζαρα ,σε ενα μινι μαρκετ ,σε ενα περιπτερο ,οπου θα διαταζουν τα αφεντικα ,αυτος θα καθοριζει το μισθο,θα ευχεστε να μην σας απολυσουν..
και ολα αυτα για να εχετε σε 15 χρονια προβληματα στη μεση κ στα ποδια απο ορθοστασια ,για εναν μικρο μισθο..για να σας εξευτελιζουν οποτε θελουν κτλ..νομιζω πως το βασικοτερο ειναι ο καθενας να δωσει στον εαυτο του την αναλογη αξια..να μην υποτιμαει πραγματα..
λυνεις μια ασκηση?δωστης την αναλογη αξια..το οτι καταφερες να τη λυσεις ειναι ενα επιτευγμα!καταφερες και την ελυσες!με αυτο το ηθικο παλεψε με περισσοτερο θαρρος και την επομενη!επεμεινε στο να τη λυσεις!ξαναδιαβασε τις λυμμενες..και να μην τα καταφερεις μετα απο τοση προσπαθεια εχεις μαθει περισσοτερα πραγματα αποσο νομιζεις!
στο πανεπιστημιο η υλη ειναι τεραστια..σκεψου οτι η υλη για τις πανελληνιες ειναι παιχνιδακι και οτι θα τη βγαλεις γιατι μπορεις!
αφου μπορει η ελενη μπορεις και εσυ!και μπορεις καλυτερα απτην ελενη!δωσε αξια στον εαυτο σου!ειλικρινα αν διαβασεις(επειδη το διαβασμα φαινεται) μετα απο καποιο διαστημα θα θαυμαζεις τον εαυτο σου..οι κοποι ανταμειβονται..με την τεμπελια μενεις σταθερη.
οταν παλευεις για κατι ομως πολλα πραγματα αποκτουν νοημα,αλλαζει ολος σου ο εαυτος και νιωθεις και πιο δυνατος.δεν εχει να κανει με τους αλλους.εισαι μονη σου στη ζωη..
οτι κανεις μονο για τον εαυτο σου το κανεις..ουτε για τη μαμα ουτε για το μπαμπα.εισαι καθαρα μονη σου.παλευεις για το ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΕΛΛΟΝ.
ο ανθρωπος που παλευει για κατι, και οικοδομος να ειναι ,θα καταφερει να εχει τη ζωη που θελει..δεν ειναι θεμα δουλειας αλλα ανθρωπου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
απλά θεικό...:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Newlife

Νεοφερμένος

Ο Newlife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 84 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Λοιπόν,το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ πριν λίγες μέρες και είπα στρώσου άνετα με μουσικούλα γυμναστική,σωστή διατροφή,ύπνο,σωστές επαναλήψεις,κλείσιμο pc για πολλές ώρες και το αποτέλεσμα θα έρθει μην αγχώνεσαι.Θα προσπαθήσεις για το καλύτερο που μπορείς!Όχι άγχος και μπλοκάρισμα!Όλοι οι υποψήφιοι ας το δούμε θετικά!Υπομονή,επιμονή,πειθαρχία και αφοσίωση!Πάμε να τους ξεσκίσουμε!Πράξεις και οχι λόγια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna(7)

Νεοφερμένος

Η ioanna(7) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
_ann_ ειλικρινα...... τελειο... απλα... τελειο.. νομιζω οτι μας εχεις δωσει να καταλαβουμε! αντε .. κανεις δεν ειναι καλυτερος απο εμας!!!! παμε παμε στα μεγαλα μας ονειρα! κι αν ειναι να κατσω 2 μηνες γι αυτα ας ειναι! πρεπει να τα πραγματοποιησουμε ολοοι μας..:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Μετα απο αυτα που διαβασα εδω στο φορουμ και μετα απο καποιες συζητησεις που εκανα με την καθηγητρια των ιδιαιτερων μου...νομιζω πως αρχισα να πειθομαι πως πρεπει να φορτσαρω αυτα τα 2 μηνακια ουσιαστικα...:D
Λεω να ξεκινησω ηδη απο σημερα δυναμικα ξανα το διαβασμα..οπως ημουν και πριν τα χριστουγεννα:)
Βαλτε τα δυνατα σας παιδια..2 μηνακια εμειναν στην ουσια..και ας αφησουμε την απαισιοδοξια κατα μερους...(Ουφ τα ειπα μπας και τα πιστεψω και γω:D:lol:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hASMA

Νεοφερμένος

Η Γιούλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ναι ναι!! Παιδια μην αγχώνεστε :) Ειμαι 23, πριν 5 χρονια εδωσα πανελληνιες χωρις να με νοιαζει αν θα περασω. Φυσικα κ δεν περασα πουθενα. Εμεινα με τους γονεις μου για 5 χρόνια βοηθώντας τους οικονομικά δουλεύοντας ασταματητα πωλήτρια κ όχι μόνο. Απλα έφριξα. Το μετάνιωσα απίστευτα! Απλα ειπα να κοιταξω να κανω μια προσπαθεια να φτιάξω κατι διφορετικο για το μέλλον μου. Κατι πιο ελπιδοφορο :) Κ επειδη το θελω ΤΟΣΟ πολυ απο τη μερα που εχω ασχοληθει με τα μαθηματα (πριν κανενα μηνα δλδ) δεν μου εχει φανει τπτ δυσκολο. Το μονο που κανω ειναι να κλεινω τα ματια μου κ να σκεφτομαι ποσο πολυ θελω να μπω σε μια σχολη κ η ορεξη για διαβασμα ερχεται δια μαγειας!! Πιο πολυ με βοηθαει όμως να οραματιστω να ανεβαινω τα σκαλια της σχολης που εχω στοχο για τη γραμματεια οπου θα γραφτω :P
Θα με πειτε υπερβολικη ονειροπόλα, αλλα μετα απο λιγη δουλεια κ συνθηκες όπως προανεφερε η φίλη μας _ann_ αρχιζεις να βλεπεις τον εαυτο σου κ τη ζωη σου διαφορετικα.
Απλα χαλαρωνουμε σκεφτομαστε μονο τα θετικα που μας περιμενουν, κ ακομα κ το ενδεχομενο της "αποτυχιας"! Ποτε δεν ειναι αργα κ τπτ δεν χανεται!! Υπομονη λιγουλακι ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Ναι ναι!! Παιδια μην αγχώνεστε :) Ειμαι 23, πριν 5 χρονια εδωσα πανελληνιες χωρις να με νοιαζει αν θα περασω. Φυσικα κ δεν περασα πουθενα. Εμεινα με τους γονεις μου για 5 χρόνια βοηθώντας τους οικονομικά δουλεύοντας ασταματητα πωλήτρια κ όχι μόνο. Απλα έφριξα. Το μετάνιωσα απίστευτα! Απλα ειπα να κοιταξω να κανω μια προσπαθεια να φτιάξω κατι διφορετικο για το μέλλον μου. Κατι πιο ελπιδοφορο :) Κ επειδη το θελω ΤΟΣΟ πολυ απο τη μερα που εχω ασχοληθει με τα μαθηματα (πριν κανενα μηνα δλδ) δεν μου εχει φανει τπτ δυσκολο. Το μονο που κανω ειναι να κλεινω τα ματια μου κ να σκεφτομαι ποσο πολυ θελω να μπω σε μια σχολη κ η ορεξη για διαβασμα ερχεται δια μαγειας!! Πιο πολυ με βοηθαει όμως να οραματιστω να ανεβαινω τα σκαλια της σχολης που εχω στοχο για τη γραμματεια οπου θα γραφτω :P
Θα με πειτε υπερβολικη ονειροπόλα, αλλα μετα απο λιγη δουλεια κ συνθηκες όπως προανεφερε η φίλη μας _ann_ αρχιζεις να βλεπεις τον εαυτο σου κ τη ζωη σου διαφορετικα.
Απλα χαλαρωνουμε σκεφτομαστε μονο τα θετικα που μας περιμενουν, κ ακομα κ το ενδεχομενο της "αποτυχιας"! Ποτε δεν ειναι αργα κ τπτ δεν χανεται!! Υπομονη λιγουλακι ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ;)

Μου αρεσει πολυ η θετικη σου σκεψη..Ευγε για την αποφαση σου να ξαναδωσεις..λιγα ατομα παιρνουν τετοια αποφαση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Τελικά βλέπω ότι δεν είμαι ο μόνος που δεν μπορεί να πάρει την απόφαση να στρωθεί!!Δώσατε πραγματικά χρήσιμες συμβουλές που μου αρκούν ώστε να βάλω μυαλό και να καθήσω να διαβάσω σοβαρά αυτό το 2μηνο!!
Όλα θα κριθούν τις επόμενες μέρες!
Ευχαριστώ πολύ!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σόφη28426

Νεοφερμένος

Η Σόφη28426 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
καταρχας το προβλημα μου ειναι οτι παρολο που ξερω οτι σε 3 μηνες θα δωσω εξετασεις για την εισαγωγη μου σε πανεπιστημιο.. δεν μπορω να πεισω τον εαυτο μου να κατσω να διαβασω.. οχι οτι οι βαθμοι μου ειναι κακοι.. απλα δεν ειναι αρκετα καλοι για βαθμο εισαγωγης στο πανεπιστημιο.. δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω ισως εχασα την αποφασιστηκοτητα μου.. προσπαθω εδω και 2 μηνες απο μονη μου να τα καταφερω αλλα .. τιποτα.. θελω να παω πανεπιστημιο.. θελω να σπουδασω.. αλλα τι να κανω?? :( ευχαριστω..:thanks:
Την πρώτη φορά πολλοί δεν έχουν αρκετή αποφασιστικότητα. Πρέπει να το πάρεις απόφαση... Εγώ δεν έπιασα το Πανεπιστήμιο που ήθελα και ξαναδίνω. Δεν είχα προσπαθήσει αρκετά. Θα το συνειδητοποιήσεις αργότερα. Θα θέλεις να γυρίσεις τον χρόνο πίσω. Προσπάθησε! Έχεις την ευκαιρία να περάσεις με την πρώτη φορά... Σκέψου το. :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έμπειρος

Νεοφερμένος

Ο έμπειρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Είμαι στο 5ο έτος κι έχω να πω ότι άρχισα να αντιμετωπίζω τέτοια προβλήματα από τότε που έβαλα dsl. Πάρτε το απόφαση και κλείστε το PC!!!

Και μην αγχώνεστε. Θα σκέφτεστε τις πανελλήνιες σε μερικά χρόνια και θα γελάτε... (σοβαρά το λέω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melissanthi

Νεοφερμένος

Η Melissanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Το πιθανότερο να μην λάβω κάποια απάντηση, γιατί από ότι βλέπω το τελευταίο σχόλιο ήταν το 2009, αλλά δεν πειράζει. Θέλω να εκφράσω και εγώ το πρόβλημά μου! Αρχικά να πω ότι είμαι στην χειρότερη κατάσταση από όλους εδώ μέσα γιατί δίνω πανελλήνιες αυτές τις μέρες! Πιο συγκεκριμένα μπαίνω στην 2η βδομάδα και μετά τέλος. Το θέμα μου λοιπόν είναι ότι δεν αντέχω άλλο να διαβάσω! Έχω γίνει τρομερά ανυπόμονη και κλαίω σχεδόν σε καθημερινή βάση. Και με πιάνει το παράπονο γιατί ακόμα και αν διάβασα καλά και σωστά όλο το χρόνο πρέπει να ξαναδιαβάσω τα ίδια και τα ίδια. Δεν μπορώ να αντικρίσω πια τα βιβλία μου!!! Περνάω φάσεις τρέλας....Και ακόμα και αν πήγα καλά την πρώτη βδομάδα αν δεν τα πάω καλά στην δεύτερη δεν θα περάσω εκεί που θέλω...βασικά δεν θα περάσω πουθενά! Για αυτό λέω ότι είμαι στην χειρότερη φάση. Γιατί εγώ είμαι ένα βήμα κοντά στην ελευθερία ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΙ'ΑΛΛΟ!!! :'( :'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν εχεις διαβασει οπως λες τοσο καλα ολο τον χρονο μην αγχονεσε! Αραξε, ηρεμισε, κανε ενα γερο διαλιμα, οσο χρειαστεις για να ηρεμισεις και διαβασε οσο μπορεις. Η πανελληνιες δεν παιζονται στην τελευτεα μερα, παιζονται σε ολους αυτους τους μηνες. Αν διαβαζες ολη ητν χρονια και τα ξερεις τοσο καλα που σου φαινονται τα ιδια και ιδια δεν θα χασεις κατι, θα πας και θα ξερεις τι να κανεις και τι να γραψεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Το πιθανότερο να μην λάβω κάποια απάντηση, γιατί από ότι βλέπω το τελευταίο σχόλιο ήταν το 2009, αλλά δεν πειράζει. Θέλω να εκφράσω και εγώ το πρόβλημά μου! Αρχικά να πω ότι είμαι στην χειρότερη κατάσταση από όλους εδώ μέσα γιατί δίνω πανελλήνιες αυτές τις μέρες! Πιο συγκεκριμένα μπαίνω στην 2η βδομάδα και μετά τέλος. Το θέμα μου λοιπόν είναι ότι δεν αντέχω άλλο να διαβάσω! Έχω γίνει τρομερά ανυπόμονη και κλαίω σχεδόν σε καθημερινή βάση. Και με πιάνει το παράπονο γιατί ακόμα και αν διάβασα καλά και σωστά όλο το χρόνο πρέπει να ξαναδιαβάσω τα ίδια και τα ίδια. Δεν μπορώ να αντικρίσω πια τα βιβλία μου!!! Περνάω φάσεις τρέλας....Και ακόμα και αν πήγα καλά την πρώτη βδομάδα αν δεν τα πάω καλά στην δεύτερη δεν θα περάσω εκεί που θέλω...βασικά δεν θα περάσω πουθενά! Για αυτό λέω ότι είμαι στην χειρότερη φάση. Γιατί εγώ είμαι ένα βήμα κοντά στην ελευθερία ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΙ'ΑΛΛΟ!!! :'( :'( :'(
σκεψου πως δεν ειναι κριμα να παει στραφι ενας χρονος διαβασματος?? το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας μια βολτα να ξεσκασεις και να αφησεις λιγο τα βιβλια σου στην ακρη για 2-3 ωρες...σκεψου μονο τον στοχο σου και επικεντρωσου σε αυτον! αυτο ισως σε βοηθησει να συνεχισεις! :)
Υ.Γ. ειμαι β' λυκειου εγω και ελπιζω να μην ακουγονται πολυ ουτοπικα αυτα που λεω:redface: :P

Αν εχεις διαβασει οπως λες τοσο καλα ολο τον χρονο μην αγχονεσε! Αραξε, ηρεμισε, κανε ενα γερο διαλιμα, οσο χρειαστεις για να ηρεμισεις και διαβασε οσο μπορεις. Η πανελληνιες δεν παιζονται στην τελευτεα μερα, παιζονται σε ολους αυτους τους μηνες. Αν διαβαζες ολη ητν χρονια και τα ξερεις τοσο καλα που σου φαινονται τα ιδια και ιδια δεν θα χασεις κατι, θα πας και θα ξερεις τι να κανεις και τι να γραψεις!
πολυ σωστα τα λες;) το πολυ πολυ ο πανικος τετοιες ωρες να κανει τα πραγματα χειροτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Fata_Morgana

Νεοφερμένος

Η Fata_Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Το πιθανότερο να μην λάβω κάποια απάντηση, γιατί από ότι βλέπω το τελευταίο σχόλιο ήταν το 2009, αλλά δεν πειράζει. Θέλω να εκφράσω και εγώ το πρόβλημά μου! Αρχικά να πω ότι είμαι στην χειρότερη κατάσταση από όλους εδώ μέσα γιατί δίνω πανελλήνιες αυτές τις μέρες! Πιο συγκεκριμένα μπαίνω στην 2η βδομάδα και μετά τέλος. Το θέμα μου λοιπόν είναι ότι δεν αντέχω άλλο να διαβάσω! Έχω γίνει τρομερά ανυπόμονη και κλαίω σχεδόν σε καθημερινή βάση. Και με πιάνει το παράπονο γιατί ακόμα και αν διάβασα καλά και σωστά όλο το χρόνο πρέπει να ξαναδιαβάσω τα ίδια και τα ίδια. Δεν μπορώ να αντικρίσω πια τα βιβλία μου!!! Περνάω φάσεις τρέλας....Και ακόμα και αν πήγα καλά την πρώτη βδομάδα αν δεν τα πάω καλά στην δεύτερη δεν θα περάσω εκεί που θέλω...βασικά δεν θα περάσω πουθενά! Για αυτό λέω ότι είμαι στην χειρότερη φάση. Γιατί εγώ είμαι ένα βήμα κοντά στην ελευθερία ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΙ'ΑΛΛΟ!!! :'( :'( :'(
Βρε παιδί μου, καταρχάς ηρέμησε:) Αφού διάβασες όλο το χρόνο και έχεις βγάλει πλέον πολλές φορές την ύλη μην διαβάζεις άλλο. ΤΕΡΜΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ! Έτσι και αλλιώς το να πιέσεις τον ευατό σου αυτές τις μέρες δεν θα σου προσφέρει και τίποτα, ότι ξέρεις ξέρεις πλέον. Πέσε να κοιμηθείς, βγες μια βόλτα μέχρι κάπου που έχει λίγη φύση, φάε κάτι νόστιμο και γενικά ηρέμησε. Το να πιέσεις τον εαυτό σου τώρα στα πίσω πίσω μόνο κακό μπορεί να σου κάνει, σε αγχώνει τζάμπα. Ο πιο μεγάλος εχθρός του διαβασμένου μαθητή είναι το άγχος, ξεφορτώσου το το γαμημένο! Και αφού ασχοληθείς λίγο με τον εαυτό σου θα δεις πως η αυτοπεποίθηση σου θα ανέβει κατακόρυφα και μετά μπορείς να κάνεις και μια χαλαρή επανάληψη σε κάποια κομμάτια που φοβάσαι. Και αν δεν σου κάτσει και δεν περάσεις αγάπη μου, απλά δεν πέρασες:) Δεν θα έρθει και η καταστροφή του κόσμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top