Οι επιλογές που έχω από Θεωρητική

Sirenia

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
για εξωτερικό μιλάς ή ελλάδα?
μπερδευτικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ναι τα μανάρια μου :redface:
they're beautiful, sexy and dead!

όσο για τις συμβουλές ευχαριστώ πολύ και όσο για το αγχος δεν μπορώ το έχω :P
εγώ πάντα ήθελα να γίνω αρχιτέκτονας, καταραμένη καθηγήτρια μαθηματικών γυμνασίου που δεν μου έμαθες τίποτα :mad: :bye:

απο θεωριτικη δεν γινεσαι με τπτ;;;σιγουρα;;;


Αν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα πηγαινε εξωτερικο
συμφωνω ελλαδα δεν υπαρχει μελλον και στο λεω και εγω που εγραψα καλα(σχετικα παντα) 16

δεν θέλουν οι δικοί μου να φύγω :mad:
ναι ολοι οι γονεις μας το ιδιο λενε.
στην δικια μου κοινωνια ειχαμε αλλη αγωνια μην πας στη γερμανια ελεγε ο Καζαντζίδης

Αν όμως βλέπεις ότι στην Ελλάδα δεν βλέπεις μέλλον, θα αναγκαστείς να φύγεις. :)
Και εγώ φέτος γ' λυκείου από τη θεωρητική πρέπει να αποφασίσω τι θα δηλώσω.. Με βλέπω για ιστορικό πρώτα ο Θεός. :)
κοιτα να δωσεις το max απο οτι εχεις και μετα αναλογα με τα μορια βλεπεις....


Αν ειναι το ονειρο σου ομως καλα θα κανεις να τους εξηγησεις πως θελεις να φυγεις.Στο κατω κατω για σπουδες πας.Δηλαδη αν επιλεξεις αλλο τμημα και συνειδητοποιησεις οτι δεν σου αρεσει θα ειναι καλυτερο?:hmm:
καλυτερα ελλαδα και για μεταπτυχιακο εξω...κατι θα υπαρχει που θα σου αρεσει ελεος...


Εχω την εντυπωση οτι στην αρχιτεκτονικη δεν κανεις μαθηματικο-φυσικες.Μονο μαθηματα σχετικα με το τμημα.

και εγω αυτα εχω ακουσει...Νομιζω ομως πως ΣΙΓΟΥΡΑ θα κανεις μαθαματικα....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariathess

Νεοφερμένος

Η mariathess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Αν πάρεις σαν μάθημα επιλογής φυσική γενικής και δώσεις και σχέδιο ανοίγεις τέταρτο πεδίο που έχει τις αρχιτεκτονικές αλλά χάνεις πολλά μόρια . Όσο για τη νομική που λέγατε πιο πάνω, νομίζω ότι όντως οι περισσότεροι της θεωρητικής αυτό σκέφτονται αλλά μερικοί (και αν κρίνω από συμμαθητές μου , οι περισσότεροι ) το σκέφτονται μόνο λόγω χρημάτων και prestige ! Λες και όλοι οι δικηγόροι είναι πλούσιοι ! Σκοπός είναι αυτό που θα σπουδάσεις να σου αρέσει και να το θέλεις πραγματικά ! Καλή επιτυχία σε ό,τι κι αν επιλέξεις και έχεις καιρό ακόμα να το σκεφτείς! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sirenia

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
και εγώ αυτή την εντύπωση έχω για την αρχιτεκτονική πως δηλαδή μαθηματικά έχει σίγουρα!
@mariathess σε ευχαριστώ πολύ :D
αν και με τις σχολές τις συγκεκριμένης κατεύθυνσης δεν βλέπω να βγαζω ακρη σε κάτι που να μου αρέσει:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Αν πάρεις σαν μάθημα επιλογής φυσική γενικής και δώσεις και σχέδιο ανοίγεις τέταρτο πεδίο που έχει τις αρχιτεκτονικές αλλά χάνεις πολλά μόρια . Όσο για τη νομική που λέγατε πιο πάνω, νομίζω ότι όντως οι περισσότεροι της θεωρητικής αυτό σκέφτονται αλλά μερικοί (και αν κρίνω από συμμαθητές μου , οι περισσότεροι ) το σκέφτονται μόνο λόγω χρημάτων και prestige ! Λες και όλοι οι δικηγόροι είναι πλούσιοι ! Σκοπός είναι αυτό που θα σπουδάσεις να σου αρέσει και να το θέλεις πραγματικά ! Καλή επιτυχία σε ό,τι κι αν επιλέξεις και έχεις καιρό ακόμα να το σκεφτείς! ;)

παντως αν ειχα να επιλεξω θα προτιμουσα ανεργος και φτωχος δικηγορος απο φιλολογος,ψυχολογιες κτλπ

και εγώ αυτή την εντύπωση έχω για την αρχιτεκτονική πως δηλαδή μαθηματικά έχει σίγουρα!
@mariathess σε ευχαριστώ πολύ :D
αν και με τις σχολές τις συγκεκριμένης κατεύθυνσης δεν βλέπω να βγαζω ακρη σε κάτι που να μου αρέσει:/

δες αν ειναι το προγραμμα της σχολης,δεν το βρισκω και βαριεμαι να ψαχνω...επαναλαμβανω για πολλοστή φορα αστα αυτα θα δεις οταν ειναι η ωρα,do your best και τοτε δες τις επιλογες σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
παντως αν ειχα να επιλεξω θα προτιμουσα ανεργος και φτωχος δικηγορος απο φιλολογος,ψυχολογιες κτλπ

και αυτό γιατί? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariathess

Νεοφερμένος

Η mariathess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
παντως αν ειχα να επιλεξω θα προτιμουσα ανεργος και φτωχος δικηγορος απο φιλολογος,ψυχολογιες κτλπ



Σίγουρα η νομική δεν είναι μονοδιάστατη επιστήμη και μπορεί να σε βοηθήσει και σε άλλους κλάδους ,π.χ δημοσιογραφία κλπ ,αλλά αυτό είναι στη γνώμη του καθενός ! Πάντως και εγώ αυτό θα προτιμούσα λόγω της δυνατότητας πρόσβασης και σε άλλους κλάδους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
και αυτό γιατί? :confused:

γιατι ειναι ανωτερο και σαν prestige αλλα και σαν επαγγελματικη προοπτικη.γενικα ειναι πιο αανγνωρισιμο απο την κοινωνια.πχ πας σε μια τραπεζα και κανουνε 2 ατομα δηλωση με ιδια προσοντα,ηλικια ,εμπειρια κτλπ και ο ενας
νομικη αθηνας
φιλολογια/ψυχολογια αθηνας

ποιον νομιζεις θα παρουν;;;;μπορει να ειναι απλα η νεοοτροπια της κοινωνιας μας και να διαφωνουν πολλοι αλλα σε αυτη ζουμε....

παντως αν ειχα να επιλεξω θα προτιμουσα ανεργος και φτωχος δικηγορος απο φιλολογος,ψυχολογιες κτλπ



Σίγουρα η νομική δεν είναι μονοδιάστατη επιστήμη και μπορεί να σε βοηθήσει και σε άλλους κλάδους ,π.χ δημοσιογραφία κλπ ,αλλά αυτό είναι στη γνώμη του καθενός ! Πάντως και εγώ αυτό θα προτιμούσα λόγω της δυνατότητας πρόσβασης και σε άλλους κλάδους...




ναι οκ δεν ξερω τοσο αναλυτικα αλλα προφανως για να την επιλεγουν τοσα ατομα κατι θα ξερει λεει η κοινη λογικη.εσυ υποστηριζεις τα λεγομενα μου και με επιχειρήματα:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
γιατι ειναι ανωτερο και σαν prestige αλλα και σαν επαγγελματικη προοπτικη.γενικα ειναι πιο αανγνωρισιμο απο την κοινωνια.πχ πας σε μια τραπεζα και κανουνε 2 ατομα δηλωση με ιδια προσοντα,ηλικια ,εμπειρια κτλπ και ο ενας
νομικη αθηνας φιλολογια/ψυχολογια αθηνας
ποιον νομιζεις θα παρουν;;;;μπορει να ειναι απλα η νεοοτροπια της κοινωνιας μας και να διαφωνουν πολλοι αλλα σε αυτη ζουμε....
ναι οκ δεν ξερω τοσο αναλυτικα αλλα προφανως για να την επιλεγουν τοσα ατομα κατι θα ξερει λεει η κοινη λογικη.εσυ υποστηριζεις τα λεγομενα μου και με επιχειρήματα:clapup::clapup::clapup:


Και η νομική είναι ένα γενικό πτυχίο. Μετά μπορείς να κάνεις ένα κάρο μάστερ. π.χ οικονομικά ή mba
Αλλά ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΤΗ ΝΟΜΙΚΗ είναι χαζό νομίζω, να φας τοοόσοοο διάβασμα για κάτι που δε θες ΚΑΝ μόνο και μόνο επειδή είναι η σχολή με τα περισσότερα μόρια.
Να σε ρωτήσω όμως, τελικά θέλεις καμιά σχολή από το 1ο πεδίο; Αν δεν ενδιαφερόσουν καθόλου γιατί διάλεξες θεωρητική;
Αν ήθελες τόσο να γίνεις αρχιτέκτονας δεν έπρεπε να κοιτάξεις αν σε δυσκολεύουν τα μαθήματα στο σχολείο λόγω μιας χαζής καθηγήτριας!

Αρχιτεκτονική νομίζω δεν πιάνεις ή δύσκολα, αφού στο πεδίο της μπορείς να πιάσεις 18500 maximum αν γράψεις σε όλα 20 , ε και μετά βάλε και το σχέδιο έξτρα...

alehunter γιατί ένας της φιλολογίας/ψυχολογίας να πάει σε τράπεζα ; ή ο απόφοιτος νομικής; χωρίς μάστερ δε γίνονται αυτά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sirenia

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
το είχα το ψώνιο με την νομική από μικρή μην μου βάζετε λαμπάκια να αναβοσβήνουν πάλι :D
και η ψυχολογια ωραια ειναι μα ίσως έχουν δίκιο κάποιοι που τους θεωρουν απατεώνες με δίπλωμα...

Και η νομική είναι ένα γενικό πτυχίο. Μετά μπορείς να κάνεις ένα κάρο μάστερ. π.χ οικονομικά ή mba
Αλλά ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΤΗ ΝΟΜΙΚΗ είναι χαζό νομίζω, να φας τοοόσοοο διάβασμα για κάτι που δε θες ΚΑΝ μόνο και μόνο επειδή είναι η σχολή με τα περισσότερα μόρια.
Να σε ρωτήσω όμως, τελικά θέλεις καμιά σχολή από το 1ο πεδίο; Αν δεν ενδιαφερόσουν καθόλου γιατί διάλεξες θεωρητική;
Αν ήθελες τόσο να γίνεις αρχιτέκτονας δεν έπρεπε να κοιτάξεις αν σε δυσκολεύουν τα μαθήματα στο σχολείο λόγω μιας χαζής καθηγήτριας!

Αρχιτεκτονική νομίζω δεν πιάνεις ή δύσκολα, αφού στο πεδίο της μπορείς να πιάσεις 18500 maximum αν γράψεις σε όλα 20 , ε και μετά βάλε και το σχέδιο έξτρα...

alehunter γιατί ένας της φιλολογίας/ψυχολογίας να πάει σε τράπεζα ; ή ο απόφοιτος νομικής; χωρίς μάστερ δε γίνονται αυτά :P

είχα πει θα κοιτάξω να δω φέτος μήπως έχω κάποιον καλό καθηγητη αλλά και μαθματικών και φυσικής ήταν αστα να πανε ο δευτερος ειδικά έβαλε σε όλη την ταξη απουσια γιατί είχαμε κατέβει για γυμναστική και δεν θυμώμασταν ότι το πρόγραμμα είχει αλλάξει (ανακοίνωση πριν το πάσχα!) όποτε με έκαναν να σιχαθω αυτά τα μαθήματα αν και θεωρώ τα μαθηματικά υπέροχα! αντίθετα λατρεύω την βιολογία και χημεία μου αρέσει αρκετά:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
το είχα το ψώνιο με την νομική από μικρή μην μου βάζετε λαμπάκια να αναβοσβήνουν πάλι :D
και η ψυχολογια ωραια ειναι μα ίσως έχουν δίκιο κάποιοι που τους θεωρουν απατεώνες με δίπλωμα...

Η ψυχολογία κακά τα ψέμματα , εδώ δεν έχει μέλλον. Πόσο μάλλον τώρα, ο άλλος δεν έχει να φάει θα πάει σε ψυχολόγο; Και οι εναλλακτικές δεν είναι και πάρα πολλές. Έχω βρεθεί και εγώ στη θέση σου, αλήθεια. Πέρσι, όταν ξαφνικά λέω ωχ είμαι θεωρητική, τι θα κάνω; Και μένα οι γονείς μου με πιλατεύανε (αφού δε θα γινόμουν γιατρός) να πάω νομική. Μέχρι κάποια στιγμή το είχα πιστέψει και είχα πείσει και τον εαυτό μου. Αλλά τώρα άρχισα και συνειδητοποιώ ότι ... το θέλω; ΌΧΙ! Θα το μετανιώσω ; Κατά πάσα πιθανότητα!
Και σιγά σιγά καταστάλαξα και πραγματικά σκέφτηκα τι θέλω. Άσε αναποφάσιστη ήμουν χρόνια. Έκανα και μια συζήτηση με άτομα που μου έδωσαν συμβουλές και πληροφορίες για τη νομική.

Τελικά άλλαξα γνώμη και τώρα πάω προς κάτι που είμαι σχεδόν σίγουρη ότι θα μου αρέσει. Ξέρεις οι γονείς ό,τι και να κάνουν, δεν μπορούν να μιλήσουν αντικειμενικά, αφού πάντα θέλουν το καλό του παιδιού τους. Δεν είναι κακό να "συμβιβαστείς" στα μόρια, για μια σχολή που είναι κάτω από 18800 , αλλά που τη θες.

γαμώτο με τσίμπησε κουνούπι στο δαχτυλάκι το μικρό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Αρχιτεκτονική νομίζω δεν πιάνεις ή δύσκολα, αφού στο πεδίο της μπορείς να πιάσεις 18500 maximum αν γράψεις σε όλα 20 , ε και μετά βάλε και το σχέδιο έξτρα...

ισχυει και δυσκολο να μπεις και ακομη πιο δυσκολο να την βγαλεις την σχολη...

alehunter γιατί ένας της φιλολογίας/ψυχολογίας να πάει σε τράπεζα ; ή ο απόφοιτος νομικής; χωρίς μάστερ δε γίνονται αυτά :P

λογω ανεργιας;;;ξερω γω ενα τυχαιο παραδειγμα για να δειξ ω την κατασταση στην κοινωνια μας ηταν περισσοτερο.γενικα παντως πανε και χωρις μαστερ,πχ στο νομικο τμημα αλλα επειδη προφανως δεν εννοουσες αυτο,μπορεις να δηλωσεις και να δουλευεις σε ασχετη ειδικευσηαπο αυτη που τελειωσες

π.χ.σε ενα τμημα στη τραπεζα που δουλευε ο πατερας μου ηταν
ενας αποφοιτος απο ανωτερη(τατη δεν θυμαμαι) βιομηχανικη
1 φιλολογος
1 φυσικος
1 γεωπονος

μιλαμε ο,τι να 'ναι μην το σκεφτεσαι αστο....

το είχα το ψώνιο με την νομική από μικρή μην μου βάζετε λαμπάκια να αναβοσβήνουν πάλι :D
και η ψυχολογια ωραια ειναι μα ίσως έχουν δίκιο κάποιοι που τους θεωρουν απατεώνες με δίπλωμα...

οι αοριστολογιες και γενικευσεις ειναι ΠΑΝΤΑ ΛΑΘΟΣ...
τεσπα εγω ξερω το ονειρο ολων των θεωρητικών ειναι ΝΟΜΙΚΗ,κατι θα ξερουν(ακολουθα τη μαζα μην το σκεφτεσαι αν εχεις την επιλογη=μορια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sirenia

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
δεν έχω θέμα "σοβαρότητας' σχολής ίσα ίσα η αρχαιολογία που μου αρέσει έχει 16.000-16.500 ίσως λίγο παραπάνω...
σε ποια σχολή καταστάλαξες τελικά ?

άτιμα κουνούπια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
δεν έχω θέμα "σοβαρότητας' σχολής ίσα ίσα η αρχαιολογία που μου αρέσει έχει 16.000-16.500 ίσως λίγο παραπάνω...
σε ποια σχολή καταστάλαξες τελικά ?

άτιμα κουνούπια :P

μαλλον στη tsoufou αναφερεσαι εγω ειμαι τεχνολογικη και θελω ΜΠΔ(τι σου λεω τωρα ε:P)...
η αδερφη μου παντως ειναι νομικη Σαλόνικα και της αρεσει....

παιδια τα κουνουπια δεν παλευονται αγοραστε μαγικη λαμπα,τρελα αποτελεσματα δεν αστειευομαι(και τα μοιριζεις να καίγονται ζωντανά χεχεχεχεχε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sirenia

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
οι αοριστολογιες και γενικευσεις ειναι ΠΑΝΤΑ ΛΑΘΟΣ...
τεσπα εγω ξερω το ονειρο ολων των θεωρητικών ειναι ΝΟΜΙΚΗ,κατι θα ξερουν(ακολουθα τη μαζα μην το σκεφτεσαι αν εχεις την επιλογη=μορια)

δεν υπάρχει αν εχεις την επιλογή, αν κάτσεις και στρωθείς και διαβάσεις καταφέρνεις τα πάντα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Ενα εχω να πω...συγχαρητηρια για την κατευθυνση που διαλεξατε. Μια κατευθυνση που οι μισες της σχολες βγαζουν φιλολογους. Οι υπολοιπες ειναι παιδαγωγικα, οι ΝΟΜΙΚΕΣ " θα γινει μεγαλοδικηγορος το παιδι, κυρα Κατινα! Θα τους βαλει φυλακη αυτους που σου εκλεψαν τη συνταξη εξω απ'την Αγροτικη!" και ψυχολογιες, μια επιστημη (?) που δεν εχει καποιο αντικρισμα στην ελληνικη πραγματικοτητα. Μπραβο, και παλι μπραβο. Α, ξεχασα τις σχολες ειδικης αγωγης. Ναι, πολυ καλες, να ευχεστε να γεννιουνται ολο και περισσοτερα αναπηρα παιδακια, να εχετε και εσεις δουλιτσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
δεν υπάρχει αν εχεις την επιλογή, αν κάτσεις και στρωθείς και διαβάσεις καταφέρνεις τα πάντα ;)

ναι ναι ναι ολοι οι μαθητες του

12 σε ολο το λυκειο και γυμνασιο αν κατσουν γραφουν...ασε ρε


δεν αλλαζει σε ενα χρονο ολη σου η προσωπικοτητα και αν ναι, εγω μιλαω για τον κανονα και οχι την εξαιρεση....
τα παντα δεν τα καταφερνεις αλλιως ο πληθυσμος θα ηταν μηχανικοι,δικηγοροι,γιατροι κτλπ

τα ονειρα ειναι καλα αλλα ας ειμαστε ρεαλιστες,υπαρχουν καποια ορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
δεν έχω θέμα "σοβαρότητας' σχολής ίσα ίσα η αρχαιολογία που μου αρέσει έχει 16.000-16.500 ίσως λίγο παραπάνω...
σε ποια σχολή καταστάλαξες τελικά ?

άτιμα κουνούπια :P

Αγγλική φιλολογία σκέφτομαι. Ξέρεις, έκανα μια συζήτηση και με ρώτησαν, θες να κάνεις οικογένεια; τι σκέφτεσαι για το μέλλον; Και ξέρεις, δεν είμαι άνθρωπος που επεδίωκε ποτέ τη φήμη και τα πολλά χρήματα και τα λούσα,αλλά πάντα ήμουν λίγο πιο...spiritual πιο προσγειωμένη; Μου φτάνει να είμαι σωστός άνθρωπος ... να το πω. Ήθελα να καταπιάνομαι με ένα εκατομμύριο πράγματα διαφορετικά, να είμαι δημιουργική. Η νομική δε φαίνεται να είναι για μένα κάτι ταιριαστό.

Επειδή δεν έχω και συγγενείς του επαγγέλματος, είναι πιο δύσκολα. Ξεκάρφωτη δικηγόρος, χωρίς όνομα στην πιάτσα; Σε περίοδο κρίσης που οι ήδη απόφοιτοι της νομικής αλληλοτρώγονται για μια θέση σε ένα γραφείο ή τρέχουν όλη μέρα χωρίς προσωπική ζωή; Αν το ήθελα πραγματικά ίσως να κόπιαζα να γίνω η καλύτερη και να τα κατάφερνα.

Εσύ τι σκέφτεσαι; Τι σκέφτεσαι για το μέλλον;

pagitas μια λέξη σε χαρακτηρίζει το ποστ σου ---> fail ? Και εγώ βαρέθηκα να βλέπω άλλα γραφεία πολιτικών μηχανικών που βαράνε μύγες...

ωραία και οι γιατροί εύχονται ο κόσμος να αρρωσταίνει για να κόβουνε χαρτάκια από τα βιβλιάρια;;; Άσε μας...τρολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sirenia

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
ναι ναι ναι ολοι οι μαθητες του

12 σε ολο το λυκειο και γυμνασιο αν κατσουν γραφουν...ασε ρε
δεν ήμουν ποτέ μαθήτρια του 12 :P
του 18, 18,5 και 19 κάάάποτε ναι αλλά 12 όχι!
λίγο φέτος τα χάλασα μα είχα αφοσιωθεί στα αγγλικά και μόνο σε όσα μαθήματα με ενδίεφεραν για φέτος :worry:

Αγγλική φιλολογία σκέφτομαι. Ξέρεις, έκανα μια συζήτηση και με ρώτησαν, θες να κάνεις οικογένεια; τι σκέφτεσαι για το μέλλον; Και ξέρεις, δεν είμαι άνθρωπος που επεδίωκε ποτέ τη φήμη και τα πολλά χρήματα και τα λούσα,αλλά πάντα ήμουν λίγο πιο...spiritual πιο προσγειωμένη; Μου φτάνει να είμαι σωστός άνθρωπος ... να το πω. Ήθελα να καταπιάνομαι με ένα εκατομμύριο πράγματα διαφορετικά, να είμαι δημιουργική. Η νομική δε φαίνεται να είναι για μένα κάτι ταιριαστό.

Επειδή δεν έχω και συγγενείς του επαγγέλματος, είναι πιο δύσκολα. Ξεκάρφωτη δικηγόρος, χωρίς όνομα στην πιάτσα; Σε περίοδο κρίσης που οι ήδη απόφοιτοι της νομικής αλληλοτρώγονται για μια θέση σε ένα γραφείο ή τρέχουν όλη μέρα χωρίς προσωπική ζωή; Αν το ήθελα πραγματικά ίσως να κόπιαζα να γίνω η καλύτερη και να τα κατάφερνα.

Εσύ τι σκέφτεσαι; Τι σκέφτεσαι για το μέλλον;

pagitas μια λέξη σε χαρακτηρίζει το ποστ σου ---> fail ? Και εγώ βαρέθηκα να βλέπω άλλα γραφεία πολιτικών μηχανικών που βαράνε μύγες...
αγγλική φιλολογία το σκέφτηκα και εγώ προχτές αλλά δυστυχώς τα αγγλικά μου δεν είναι και τα καλύτερα :(
Αυτό που έβαλα σε bold συμφωνώ πλήρως...και επίσης δεν είμαι άνθρωπος που επιδιώκω την φήμη και τα πολλά χρήματα και γενικά θέλω κάτι δημιουργικό αλλιώς το βαριέμαι και καταντάει ρουτίνα! Μου αρέσει η νομική γιατί μου άρεσε από μικρή όχι ως θέμα image ή φήμης κλπ
όσο για την οικογένεια ναι θέλω πολύ να κάνω για αυτό θέλω και μία δουλεια συγκεκριμένη και δεν ξέρω τόσο για τις άλλες αλλά ως εκπαιδευτικός όλο μεταθεσεις παίρνεις :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
δεν ήμουν ποτέ μαθήτρια του 12 :P
του 18, 18,5 και 19 κάάάποτε ναι αλλά 12 όχι!
λίγο φέτος τα χάλασα μα είχα αφοσιωθεί στα αγγλικά και μόνο σε όσα μαθήματα με ενδίεφεραν για φέτος :worry:


αγγλική φιλολογία το σκέφτηκα και εγώ προχτές αλλά δυστυχώς τα αγγλικά μου δεν είναι και τα καλύτερα :(
Αυτό που έβαλα σε bold συμφωνώ πλήρως...και επίσης δεν είμαι άνθρωπος που επιδιώκω την φήμη και τα πολλά χρήματα και γενικά θέλω κάτι δημιουργικό αλλιώς το βαριέμαι και καταντάει ρουτίνα! Μου αρέσει η νομική γιατί μου άρεσε από μικρή όχι ως θέμα image ή φήμης κλπ
όσο για την οικογένεια ναι θέλω πολύ να κάνω για αυτό θέλω και μία δουλεια συγκεκριμένη και δεν ξέρω τόσο για τις άλλες αλλά ως εκπαιδευτικός όλο μεταθεσεις παίρνεις :mad:

Κοίτα χρόνο έχεις ακόμα! Κάτι θα σου κάνει κλικ ;) Απλά μην κάνεις επιλογές πριν σκεφτείς καλά... ότι θες pm me ;) για απορία ή κάτι πληροφοριακού ενδιαφέροντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top