Ερώτηση σχετικά με τα χρόνια σπουδών της σχολής ΜΜΕ

vaggelakisgr

Νεοφερμένος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εάν τελειώσω στο πανεπηστήμιο Θεολογίας Θεσ\νικης , μετά πως μπορώ να μπω στο πανεπηστήμιο ΜΜΕ Θεσ\νίκης και πόσα χρόνια θα χρειαστεί να σπουδάσω σε αυτό?:):(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heracliulas

Νεοφερμένος

Η heracliulas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ίσως με κατατακτήριες εξετάσεις. Όσον αφορά στα χρόνια που θα πρέπει να σπουδάσεις στη συνέχεια, ακατέβατα 4 διότι η θεολογική και τα ΜΜΕ δε νομίζω να έχουν κοινά μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Στο ΜΜΕ θα μπεις αν ξαναδώσεις πανελλαδικές και με ειδικό μάθημα τα αγγλικά ή με κατατακτήριες (δίνοντας εξετάσεις σε ορισμένα μαθήματα από αυτά που διδάσκονται οι πρωτοετείς στο τμήμα αυτό) ή με το 10% αν έχεις ήδη δώσει αγγλικά από τις προηγούμενες πανελλαδικές και έχεις βγάλει έναν καλό βαθμό, γιατί κατά κανόνα οι βάσεις για τους υποψηφίους με το 10% είναι πολύ πιο ανεβασμένες. Οι σπουδές διαρκούν -λογικά- 4 έτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelakisgr

Νεοφερμένος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ναι αλλα εχω ακουσει οτι αν τελειωσω θεολογια 4χρονια μπορω να δωσω κατατακτιριες για Μ.Μ.Ε και ν παρω το πτυχιο σε 2χρονια.ισχυει αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
επειδή ξέρω ότι παρακολουθούν το site καθηγητές και απόφοιτοι θέλω να σας ρωτήσω και εγώ κάτι. Ο αδελφός μου μπαίνει στο τμήμα πολιτικής επιστήμης και δημόσιας διοίκησης που ανήκει στη σχολή νομικών, οικονομικών και πολιτικών επιστημών του πανεπιστημίου Αθηνών.΄Οταν πάρει το πτυχίο του από αυτό το τμήμα πώς μπορεί να γραφτεί στο τμήμα της νομικής που ανήκει στην ίδια σχολή;Σας παρακαλώ απαντήστε μου μόνο αν ξέρετε σίγουρα. Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_greco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Με κατατακτήριες εξετάσεις σε τρία μαθήματα του πρώτου έτους της Νομικής (νομίζω συνταγματικό, αστικό και κάτι ακόμα), τα οποία στο Πολιτικό της Νομικής τα διδάσκεσαι ούτως ή άλλως. Πάντως υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός και στις κατατακτήριες, μιας και είναι για λίγες θέσεις, οπότε πρέπει να έχει προετοιμαστεί άριστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasAI

Νεοφερμένος

Ο kwstasAI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας,εχω μπερδευτει.καποιος που βγαζει συντελεστη προσβασης κατω απο 10 και μορια γυρω στις 8500 κανει μηχανογραφικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potentilla.anserina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Αν λέγοντας συντελεστή πρόσβασης εννοείς τον γενικό βαθμό πρόσβασης τότε όχι δεν μπορείς να κάνεις μηχανογραφικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top