Μετεγγραφές στο πρώτο εξάμηνο

alafjim

Νεοφερμένος

Ο alafjim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδια θελω ενημερωση...τι γινεται με τις μεταγραφες οταν η οικογενεια εχει 2 παιδια και το ενα εχει περασει σε μια πολη και τωρα το δευτερο περναει σε μια αλλη...ποσες πιθανοτητες εχεις να πετυχεις μεταγραφη?η εγκυκλιος δεν με διαφωτιζει ιδιαιτερα απλα αναφερει προυποθεσεις...εγω θελω να ξερω ποσο τυχη εχω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Με μεγάλη επιφύλαξη νομίζω ότι αυτό μπορεί να γίνει αν το μεγαλύτερο παιδί έχει περάσει σε πόλη εκτός της πόλης όπου μένεις. Δηλαδή για εμένα που μένω ΑΘήνα, αν είχα μεγαλύτερο αδερφό που είχε περάσει Αθήνα, δε θα μπορούσα να έρθω Αθήνα. Αν είχε περάσει π.χ. Πάτρα και εγώ πέρναγα Ξάνθη θα μπορούσα να πάρω μετεγγραφή για Πάτρα. Δεν είμαι 100% σίγουρος παρ' όλα αυτά απλά νομίζω αυτό μας είχε πει ο καθηγητής αν θυμάμαι καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Χωρις να ξερω,λογικα δεν παιζει ρολο.. απλα να μην ειναι ο μεγαλυτερος πανω απο 26.. εμεις ειμαστε 3 αδερφια κι εγω ειμαι η μεγαλυτερη και ελεγε η μανα μου πως οταν θα δινει η αδερφη μου δε θα μπορει να τη φερει γιατι θα ειμαι πανω απο 26,τι να πω
εντιτ:ακυρο ειπες οτι ειστε 2.. δεν το προσεξα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Εμενα μου εχει πει μια φιλη μου οτι αν ο αδερφος/η σου σπουδαζει εκτος της πολης που μενεις και περασεις κι εσυ εξω τοτε ο ενας απ'τους δυο ερχετε στον τοπο κατοικιας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

::Forg0tt3n::

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ::Forg0tt3n:: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Αυτό γίνεται και όταν η οικογένεια έχει 2 παιδιά; Νόμιζω είναι από 3 και πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Οχι ρε συ,αλλο λες!!Οταν η οικογενεια εχει πανω απο 3παιδια, δηλαδη ειναι πολυτεκνη,και το ενα δινει πανελληνιες,τοτε σε οποια πολη κι αν περασει τον φερνουν στον τοπο κατοικιας(ή στην κοντινοτερη σχολη),ανεξαρτητα αν τα υπολοιπα παιδια σπουδαζουν ή οχι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alafjim

Νεοφερμένος

Ο alafjim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
βασικα γνωριζω οτι γινετε αλλα δεν ξερω ποσες πιθανοτητες εχεις να το πετυχεις...δηλαδη εχετε ακουσει για περιπτωσεις που ενω ειχαν αδερφο να σπουδαζει σε αλλη πολη απο αυτη που εχουν σαν μονιμη κατοικια...παρολαυτα να μην εγινε δεκτο το αιτημα τους?καποιοι καθηγητες μ λενε οτι μπορει η αιτηση σου να μην γινει δεκτη..Οσο για τους τριτεκνους και πολυτεκνους αν ο μεγαλυτερος αδερφος δεν ειναι πανω απο 26 τοτε παιρνεις μεταγραφη για οπου σε βολευει,αυτο ειναι σιγουρο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luthien

Νεοφερμένος

Η Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Hi!! Βασικά έχω διαβάσει την εγκύκλιο..Για την δική σου περίπτωση,λέει ότι αν έχεις μεγαλύτερο αδερφό κ π.χ. έχει περάσει Χαλκίδα κ συ έχεις περάσει κάπου αλλού,τότε νομίζω έχεις τη δυνατότητα να πας μαζί με τον αδερφό σου στην ίδια πόλη.. (αν βέβαια υπάρχει το αντίστοιχο τμήμα που έχεις περάσει στην πόλη του αδερφού σου.)Αλλιώς παίρνεις μετεγγραφή κοντά στην πόλη που έχει περάσει ο αδερφός σου,κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alafjim

Νεοφερμένος

Ο alafjim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ναι ο αδερφος μ εχει περασει αθηνα και σπουδαζει εκει...εγω θελω να περασω φυσικο και απο οτι νομιζω περναω εκτος αθηνων...λογικα θα την πετυχω την μεταγραφη?ειμαι απο σαντορινη..αλλα αθηνα εχουμε και δικο μας σπιτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luthien

Νεοφερμένος

Η Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ναι ο αδερφος μ εχει περασει αθηνα και σπουδαζει εκει...εγω θελω να περασω φυσικο και απο οτι νομιζω περναω εκτος αθηνων...λογικα θα την πετυχω την μεταγραφη?ειμαι απο σαντορινη..αλλα αθηνα εχουμε και δικο μας σπιτι
Λογικά θα γίνει η μετεγγραφή..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dal_kos

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αν δεν κάνω λάθος παίζει ρόλο και το εισόδημα των γονιών σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alafjim

Νεοφερμένος

Ο alafjim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
μηπως ξερεις ποια ειναι τα ορια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dal_kos

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Πρέπει ο μέσος όρος των εισοδημάτων της οικογένεια να είναι κάτω από 35000 ευρώ τα τελευταία 3 χρόνια.

Ορίστε και ένα σχετικό κείμενο: https://kapodistriako.uoa.gr/stories/print.php?id=054_co_01
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top