Τι κινητό έχετε;

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
ενα που να στελνει μηνυματα και να καλει νουμερα :P
Εννοειται οτι αστειευομαι nokia lumia 610
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
iPhone 5s


Με εκνευρίζουν οι τύποι που δεν έχουν smartphone που σου στέλνουν sms και περιμενουν να απαντησεις ή κανουν αναπάντητες. Οι androidαδες κλασικά viber. Οι καλύτεροι είναι οι iPhone users που βρίσκουμε ο ένας το άλλον με το facetime και ξεμπερδέψαμε. Ούτε να ξοδεύουμε τις μονάδες μας ούτε τπτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Κι εμένα αυτοί που τσιγκουνεύονται να στείλουν SMS ή θεωρούν πως πρέπει να είμαι συνδεδεμένη 24/7 και στέλνουν σε πάσης φύσεως social media. Τι να πεις! :)

Nokia Lumia αλλά δεν ξέρω ποιο. Πάντως το έχω από τον Αύγουστο του 2014, έχει πέσει πάνω από διακόσιες φορές κι είναι μια χαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
Κι εμένα αυτοί που τσιγκουνεύονται να στείλουν SMS ή θεωρούν πως πρέπει να είμαι συνδεδεμένη 24/7 και στέλνουν σε πάσης φύσεως social media. Τι να πεις! :)
Aπό το να δίνεις μονάδες για sms είναι προτιμότερο να τα δίνεις για internet. Δεν είναι θέμα τσιγκουνιάς αλλά λογικής.

lg nexus 5. Το δεύτερο κινητό μου. Αν εξαιρέσεις τη μπαταρία και τη μη υποστηριξή του από την google είμαι πολύ ευχαριστημένος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Samsung Wave II, δεν με ενδιέφερε παλιά να έχω ένα smartphone με android οπότε κάλυπτε τις ανάγκες μου ωστόσο έχει παλιώσει πολύ πλέον και στην εποχή των εφαρμογών θέλω να αγοράσω καινούριο.



Τώρα ψάχνω νέο κινητό, είμαι μεταξύ Huawei P9 Lite, Motorola Moto X Style και Huawei Honor 8. Το Honor 8 σαφώς πιο ακριβό (350 ευρώ) αλλά η Huawei έχει υποσχεθεί υποστήριξη τουλάχιστον για 2 χρόνια ενώ στο P9 Lite ίσως σταματήσει με το που βγει το P10 lite σε ένα εξάμηνο. Αλλά το P9 Lite κάνει 250 και είναι πολύ value for money. Με έχει βάλει σε σκέψεις. Το Moto X Style είναι 5.7 ίντσες πολύ μεγάλο για τα γούστα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Aπό το να δίνεις μονάδες για sms είναι προτιμότερο να τα δίνεις για internet. Δεν είναι θέμα τσιγκουνιάς αλλά λογικής.

Δεν είναι λογικό αν δεν γνωρίζεις 100% πως ο παραλήπτης θα λάβει και θα δει εγκαίρως το εκάστοτε μήνυμα. Με το sms δεν υπάρχει καμία αμφιβολία, σε αντίθεση με τα social media.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
To 3ο μου κινητό iPhone 4. Δουλεύει ακόμα αλλά δεν το χρησιμοποιώ.

Μετά το 3g/3gs που σχεδιαστικά ήταν το χειρότερο iPhone όλων των εποχών το iPhone 4 ήταν μια μεγάλη έκπληξη.

Δεν είναι λογικό αν δεν γνωρίζεις 100% πως ο παραλήπτης θα λάβει και θα δει εγκαίρως το εκάστοτε μήνυμα. Με το sms δεν υπάρχει καμία αμφιβολία, σε αντίθεση με τα social media.
Με τo SMS γνωρίζει αν το μήνυμα παραδόθηκε στη συσκευή του παραλήπτη. Τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο. Αντίθετα Messenger, facetime, viber κ.λπ δεν σου λένε μόνο αν παραδόθηκε αλλά και αν αναγκνώστηκε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Αμα κατι επειγει κανεις μια κληση ή εστω αναπαντητη, δεν μενεις σε ενα απλο SMS που δεν ξερεις αν το διαβασε -και ποιος το διαβασε-, οπως ειπε ο akikos.

Επισης αν εχεις ενεργοποιημενα τα δεδομενα τοτε πολλες εφαρμογες σου στελνουν ενημερωση οταν ληφθει μηνυμα ακομη κι αν η εφαρμογη ειναι κλειστη.

Τα MB μαλλον δεν καταναλωνονται σχεδον καθολου οταν απλα τα εχεις ανοιχτα.

SMS χρησιμοποιουν οσοι δεν εχουν ακομη "ανακαλυψει" τα MB ή απλα δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Όντως, τα sms είναι πλέον κάτι το απαρχαιωμένο... Αν κάτι είναι επείγον, προτιμώ να πάρω τηλέφωνο κάποιον, παρά να του στείλω sms.

Εγώ τουλάχιστον, καθώς και πολλοί άλλοι συμφοιτητές μου, έχουμε ανοιχτά τα δεδομένα του κινητού μας 24 ώρες το 24ωρο. Τα MB από τις προσφορές στα φοιτητικά πακέτα απλά ΔΕΝ τελειώνουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karv2

Νεοφερμένος

Η Sandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Και εγώ iPhone 6 (δε ξερω αν ειναι s ή όποια άλλη παραλλαγή έχει , αφού ήταν το παλιό του θείου μου που μου το έδωσε..) Πάντως έχει πολύ καλή κάμερα και 64 GB (για να τα γεμισω με μουσικη χεχεχε :whistle: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Τον Σεπτέμβρη έκλεισα ένα χρόνο που το είχα. Πολύ καλύτερο από το 4s που είχα.
Η κάμερά του με έχει σώσει!
Βέβαια χρήματα για να το αγοράσω δεν θα έδινα ποτέ. Να είναι καλά ο θείος
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Hawei.

Υ.Γ Μηπως ξέρει κανεις καποιο μπραουζερ που να μπορούμε να αποθηκευουμε σελίδες ίντερνετ για να τις διαβάζουμε χωρίς σύνδεση ίντερνετ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Hawei.

Υ.Γ Μηπως ξέρει κανεις καποιο μπραουζερ που να μπορούμε να αποθηκευουμε σελίδες ίντερνετ για να τις διαβάζουμε χωρίς σύνδεση ίντερνετ;

Δεν γίνεται αυτό που λες εκτός και αν θες πχ αποθηκεύσεις κανένα άρθρο πχ στην wikipedia για να το διαβάσεις πιο μετά, αυτό εννοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Hawei.

Υ.Γ Μηπως ξέρει κανεις καποιο μπραουζερ που να μπορούμε να αποθηκευουμε σελίδες ίντερνετ για να τις διαβάζουμε χωρίς σύνδεση ίντερνετ;
Opera
Γενικά είναι πολύ καλός browser, με build-in add block + καλο data saving (ειδικά το μίνι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Δεν γίνεται αυτό που λες εκτός και αν θες πχ αποθηκεύσεις κανένα άρθρο πχ στην wikipedia για να το διαβάσεις πιο μετά, αυτό εννοείς;

Ναι αυτό εννοώ. Παλιά υπήρχε στα κινητά αυτή η επιλογή στο browser που υπήρχε ηδη εγκατεστημένο.

Opera
Γενικά είναι πολύ καλός browser, με build-in add block + καλο data saving (ειδικά το μίνι).

Το κατέβασα. Τώρα που πάω; Στο ρυθμίσεις ή ληψεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Ναι αυτό εννοώ. Παλιά υπήρχε στα κινητά αυτή η επιλογή στο browser που υπήρχε ηδη εγκατεστημένο.



Το κατέβασα. Τώρα που πάω; Στο ρυθμίσεις ή ληψεις;
Όταν μπαίνεις σε μια σελίδα, πάνω αριστερά έχει ένα +. Το πατάς και μετά επιλέγεις add to home screen.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Όταν μπαίνεις σε μια σελίδα, πάνω αριστερά έχει ένα +. Το πατάς και μετά επιλέγεις add to home screen.

To βρηκα. Γράφει αποθήκευση για χρηση εκτός σύνδεσης. Πατησα στις τρεις κάθετες τελιτσες που βρίσκονται αριστερά απο την διεύθυνση του site. Ευχαριστώ πολύ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
Hawei.

Υ.Γ Μηπως ξέρει κανεις καποιο μπραουζερ που να μπορούμε να αποθηκευουμε σελίδες ίντερνετ για να τις διαβάζουμε χωρίς σύνδεση ίντερνετ;

Γίνεται στα iPhone μέσω του Safari.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thatcherite

Νεοφερμένος

Ο Thatcherite αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.


Hawei.

Υ.Γ Μηπως ξέρει κανεις καποιο μπραουζερ που να μπορούμε να αποθηκευουμε σελίδες ίντερνετ για να τις διαβάζουμε χωρίς σύνδεση ίντερνετ;

Κατεβασε το pocket. Κανει περιπου αυτο που θες...

Το samsung galaxy s4 mini έχω αλλά απο του χρόνου θα το αλλάξω σε windows phone

Τωρα που τα παρατησε η Microsoft θα παρεις Windows Phone?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Για ποιο λόγο iPhone, πραγματικά?! -.-

LG G2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top