Αυνανισμός

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Τι λετε ρε παιδια? Τοσοι δεσποταδες πως τα καταφερνουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gth

Νεοφερμένος

Ο gth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Τι λετε ρε παιδια? Τοσοι δεσποταδες πως τα καταφερνουν?

Βαράνε στα κρυφά ή βιάζουν κανένα παιδάκι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Βαράνε στα κρυφά ή βιάζουν κανένα παιδάκι....

Τι με θύμισες τώρα :

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Στατιστικολόγος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Από τα πιο ωραία θέματα του ischool. Ο αυνανισμός για μένα είναι ένα υπέροχο πράγμα που συμβαίνει (αναπόφευκτα :P) στον άνθρωπο. Όλη τη δουλειά, την ανακάλυψα όταν πήγαινα έκτη δημοτικού όταν, με την βοήθεια μιας ''ταινίας'' έγινε από μόνη της η δουλεία.

Ε από τότε δεν έχω σταματήσει, και ούτε θέλω κι'όλας. :P

Δεν ντρέπομαι καθόλου που το αναφέρω, δεν νομίζω ότι υπάρχει και λόγος άλλωστε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ε από τότε δεν έχω σταματήσει, και ούτε θέλω κι'όλας. Δεν ντρέπομαι καθόλου που το αναφέρω, δεν νομίζω ότι υπάρχει και λόγος άλλωστε.
Γιατί να σταματήσεις παλικάρι μου; Όλοι ...αθλούνται. Παιδιά, μεγάλοι, νέοι, γέροι, αγόρια, κορίτσια, ελεύθεροι, παντρεμένοι, μπαμπάδες, μαμάδες, παππούδες , γιαγιάδες, παπάδες, δεσποτάδες, παρθένες, πόρνες, καλόγριες, υπουργοί. (Οι παντρεμένοι/νες πολλές φορές το κάνουν κρυφά από το έτερον ½ τους). Δεν είναι ντροπή, είναι απόλυτα φυσιολογικό, υπερκομματικό, υγιεινό, ακίνδυνο, δωρεάν, χαλαρωτικό και απολαυστικό. Οπότε παλικάρι μου ...KEEP PLAYING.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Γιατί να σταματήσεις παλικάρι μου; Όλοι ...αθλούνται. Παιδιά, μεγάλοι, νέοι, γέροι, αγόρια, κορίτσια, ελεύθεροι, παντρεμένοι, μπαμπάδες, μαμάδες, παππούδες , γιαγιάδες, παπάδες, δεσποτάδες, παρθένες, πόρνες, καλόγριες, υπουργοί. (Οι παντρεμένοι/νες πολλές φορές το κάνουν κρυφά από το έτερον ½ τους). Δεν είναι ντροπή, είναι απόλυτα φυσιολογικό, υπερκομματικό, υγιεινό, ακίνδυνο, δωρεάν, χαλαρωτικό και απολαυστικό. Οπότε παλικάρι μου ...KEEP PLAYING.


Γιατι κρυφα οι παντρεμενοι?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Δεν είναι κακό και αμαρτωλό να το κάνει ο ένας μπροστά στον άλλο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Δε νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που ανακάλυψε τον αυνανισμό και μετά επέλεξε να απέχει, λόγω "απαγόρευσης" απ' τη θρησκεία του.

Είναι πρακτικά αδύνατον να σταματήσεις τελείως άπαξ και αρχίσεις :hehe:
Έτσι όπως τα λες είναι..βιολογική ανάγκη είναι κι αυτή..δεν υπάρχει λόγος να κρυβόμαστε..κι εγώ από αρκετά μικρή έχω ανακαλύψει το άθλημα..:P και δεν το έχω σταματήσει κι ούτε πρόκειται :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Ο σοφος λαος το εχει πει.
"Αν η μαλακια σου πετυχει, τυφλα να 'χει το γ***σι"
Υπερβολη μεν, χαρακτηριστικο της καταστασης δε.
Οποτε μην μασατε. Keep faping.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ο αυνανισμός είναι πολύ ωραίος, ειδικά όταν τον κάνεις παρέα με άλλους/άλλες... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Στατιστικολόγος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
χαχαχαχα με τοσους μ@@@@@ς εδω μέσα, να και ενα θέμα να μαζευτούν!
Εσύ είσαι ανενεργός δηλαδή?!???!!!??? :hehe::confused: κι οι υπόλοιποι μαλάκες..καλό καλό..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Εσύ είσαι ανενεργός δηλαδή?!???!!!??? :hehe::confused: κι οι υπόλοιποι μαλάκες..καλό καλό..:P

Κάνει καλό η ολική αποχή από το faping :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Κάνει καλό η ολική αποχή από το faping :confused:

Nαι γιατι η επομενη φορα που θα ''υποκυψεις'' θα ειναι ακομα πιο απολαυστικη:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Nαι γιατι η επομενη φορα που θα ''υποκυψεις'' θα ειναι ακομα πιο απολαυστικη:clapup:

το έχεις δοκιμάσει; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
2 εχω ακουσει για αυτο.
Αν το κανεις πολλες φορες την ημερα εισαι τεζα κουρασμενος και 2ον χανεις θερμιδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Χανεις θερμιδες?!?!??? Παρα πολυ ενδιαφερον!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Βασικά ντρέπομαι λίγο (εώς πολύ...), αλλά υποθέτω αυτό το θέμα είναι και για να εκθέτουμε τους προβληματισμούς μας, οπότε θέλω να ρωτήσω τη γνώμη σας (ως συνομήλικοι οι περισσότεροι) για μία απορία που έχω από τότε που έτυχε να διαβάσω διάφορα posts στο συγκεκριμένο νήμα. Λοιπόν, :
Είναι φυσιολογικό μία κοπέλα 20 χρονών να μην έχει αυνανιστεί ποτέ της;; Και το κυριότερο, πόσο φυσιολογικό θεωρείται-ε, να μην έχει αισθανθεί ακόμα την ανάγκη να το δοκιμάσει ( να μην της έχει περάσει από το μυαλό δηλαδή ως επιθυμία) ;;; :/: ...
Η κοπέλα αυτή, έστω ότι δεν έχει ούτε σεξουαλικές επαφές αλλά δεν αισθάνεται και έτοιμη ακόμα γι αυτές. Θέλω να πω, είναι φυσιολογικό για μία εικοσάχρονη ,κατά τη γνώμη σας;;

Σύμφωνα με την ψυχιατρική, όλοι οι άνθρωποι από τα παιδικά ακόμη χρόνια αποκτούν αυτό που λέμε "ορμές" και σεξουαλικές ανάγκες μέσα στα πλαίσια φυσιολογικών βιολογικών διεργασιών. Απλά κάποιοι άνθρωποι (ελάχιστοι βέβαια), έχουν μάλλον τη δύναμη ( ; ) ή καλύτερα την ενδόμυχη και υποσυνείδητη ικανότητα να τις "εξαλείφουν" ,πάντα θεωρητικά (καθώς κάποτε η δύναμη του υποσυνείδητου "σπάει", ας το πούμε για να γίνει κατανοητό, και οι ανάγκες αυτές έρχονται στην επιφάνεια.Συνήθως, όταν κάποιος προκαλέσει την "απελευθέρωσή" τους - συναισθήματα όπως αγάπη, έρωτας κλπ)

Την απάντηση, οκ, ψυχιατρικά την ξέρω, απλά θα ήθελα να ακούσω και απόψεις από άτομα που βιώνουν το θέμα όχι από την επιστημονική του πλευρά, αλλά από την προσωπική εμπειρία και την καθημερινότητά τους.
Να ξεκαθαρίσω ότι θεωρείται δεδομένο πως ασέξουαλς δεν υπάρχουν, εφόσον σύμφωνα με την επιστήμη κανένας άνθρωπος δεν μπορεί να μην έχει έμφυτες τις σεξουαλικές προδιαθέσεις ικανοποίησης κοκ.


Yeap, right! Η κοπέλα εγώ είμαι, αλλά αυτό νομίζω είναι πασιφανές.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Βασικά ντρέπομαι λίγο (εώς πολύ...), αλλά υποθέτω αυτό το θέμα είναι και για να εκθέτουμε τους προβληματισμούς μας, οπότε θέλω να ρωτήσω τη γνώμη σας (ως συνομήλικοι οι περισσότεροι) για μία απορία που έχω από τότε που έτυχε να διαβάσω διάφορα posts στο συγκεκριμένο νήμα. Λοιπόν, :
Είναι φυσιολογικό μία κοπέλα 20 χρονών να μην έχει αυνανιστεί ποτέ της;; Και το κυριότερο, πόσο φυσιολογικό θεωρείται-ε, να μην έχει αισθανθεί ακόμα την ανάγκη να το δοκιμάσει ( να μην της έχει περάσει από το μυαλό δηλαδή ως επιθυμία) ;;; :/: ...
Η κοπέλα αυτή, έστω ότι δεν έχει ούτε σεξουαλικές επαφές αλλά δεν αισθάνεται και έτοιμη ακόμα γι αυτές. Θέλω να πω, είναι φυσιολογικό για μία εικοσάχρονη ,κατά τη γνώμη σας;;

Σύμφωνα με την ψυχιατρική, όλοι οι άνθρωποι από τα παιδικά ακόμη χρόνια αποκτούν αυτό που λέμε "ορμές" και σεξουαλικές ανάγκες μέσα στα πλαίσια φυσιολογικών βιολογικών διεργασιών. Απλά κάποιοι άνθρωποι (ελάχιστοι βέβαια), έχουν μάλλον τη δύναμη ( ; ) ή καλύτερα την ενδόμυχη και υποσυνείδητη ικανότητα να τις "εξαλείφουν" ,πάντα θεωρητικά (καθώς κάποτε η δύναμη του υποσυνείδητου "σπάει", ας το πούμε για να γίνει κατανοητό, και οι ανάγκες αυτές έρχονται στην επιφάνεια.Συνήθως, όταν κάποιος προκαλέσει την "απελευθέρωσή" τους - συναισθήματα όπως αγάπη, έρωτας κλπ)

Την απάντηση, οκ, ψυχιατρικά την ξέρω, απλά θα ήθελα να ακούσω και απόψεις από άτομα που βιώνουν το θέμα όχι από την επιστημονική του πλευρά, αλλά από την προσωπική εμπειρία και την καθημερινότητά τους.
Να ξεκαθαρίσω ότι θεωρείται δεδομένο πως ασέξουαλς δεν υπάρχουν, εφόσον σύμφωνα με την επιστήμη κανένας άνθρωπος δεν μπορεί να μην έχει έμφυτες τις σεξουαλικές προδιαθέσεις ικανοποίησης κοκ.


Yeap, right! Η κοπέλα εγώ είμαι, αλλά αυτό νομίζω είναι πασιφανές.:P

Το καταλάβαμε ότι είσαι εσύ, αλλά δεν χρειάζεται να ντρέπεσαι. :) Θεωρώ ότι είναι άκρως φυσιολογικό να βιώνουμε την σεξουαλικότητα χωρίς περιτυλίγματα και φούμαρα. Είναι κομμάτι της ψυχικής υγείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top