Εφηβεία

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εμένα με εκνευρίζει το όλο θέμα με την εφηβεία. Πολλοί , χωρίς να έχουν κανέναν λόγο, τα βάζουν με όλους και πιο πολύ με τους γονείς τους και μετά λένε η εφηβεία φταίει! Δεν πάμε καλά...

Εγώ ήμουν κανονικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Εμένα με εκνευρίζει το όλο θέμα με την εφηβεία. Πολλοί , χωρίς να έχουν κανέναν λόγο, τα βάζουν με όλους και πιο πολύ με τους γονείς τους και μετά λένε η εφηβεία φταίει! Δεν πάμε καλά...

Εγώ ήμουν κανονικός.
Να δω τι θα κάνεις όταν η κυρά σου θα'ναι έγκυος...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
It couldn't be worse ;)
θα μπορουσε...ξερω φιλες μου που ειναι σε ποιο κακη κατασταση...
δλδ εγω δεν μαλωνω κααααθε μερα με τους γονεις μου..αυτες συνεχεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Φανταζομαι ολα αυτα θα τα θεωρειτε τελειως ανεπιτρεπτα και θα νομιζετε πως ειμαι ενα αλητακι

Sure,μην σου πω ότι ήδη σ'έχω καταγγείλει στην αστυνομία.Εννοείται κλείδωσα και όλες τις πόρτες,ε?

Γιατι σου φαινεται παραξενο με το να μας εχουν περασει αυτην την νοοτροπια οι πολυεθνικες πουλουν τα προιοντα τους οπως αλκοολ, τσιγαρα , ναρκωτικα κτλπ. Και αυτο τον τροπο συντηρειται μια τεραστια βιομηχανια δισσεκατομυριων που καθε αλλο παρα ευννοουν τον εφηβο καταναλωτη.Μην επηρεαζεσται απο τα ΜΜΕ ΡΕ!

Πάντα έβρισκα τελείως ηλίθια-amusing-αυτήν την τάση ορισμένων ανθρώπων να φορτώνουν τα πάντα στο "κακό το σύστημα".Ο άνθρωπος,όπως και κάθε άλλο ον στον πλανήτη,επηρεάζεται από ένα πλήθος παραγόντων,βιολογικών και περιβαλλοντικών,με τη βαρύτητα ανάμεσα στις δύο κατηγορίες παραγόντων να εναλάσσεται ανάλογα με την περίσταση.In this particular case,είναι well known fact ότι το εκρηκτικό temper ενός εφήβου οφείλεται κατά κύριο λόγο στο ότι πρόκειται περί ενός μεταβατικού σταδίου ωρίμανσης του οργανισμού και σε ορμονικές εκρήξεις,παρά σε οτιδήποτε άλλο.Teens have been a pain in the ass for their parents for centuries now,it's not new.

Εμένα με εκνευρίζει το όλο θέμα με την εφηβεία. Πολλοί , χωρίς να έχουν κανέναν λόγο, τα βάζουν με όλους και πιο πολύ με τους γονείς τους και μετά λένε η εφηβεία φταίει! Δεν πάμε καλά...


Εγώ ήμουν κανονικός.


You don't know that.

Btw,δεδομένου αυτού που αυτού που είπα προηγουμένως,ότι δηλαδή η rebellious συμπεριφορά είναι το σύνηθες & what is usually expected,αυτοί μάλλον είναι οι κανονικοί και εσύ η εξαίρεση. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
S
You don't know that.

Btw,δεδομένου αυτού που αυτού που είπα προηγουμένως,ότι δηλαδή η rebellious συμπεριφορά είναι το σύνηθες & what is usually expected,αυτοί μάλλον είναι οι κανονικοί και εσύ η εξαίρεση. ;)

Mr. Crowley δεν είχα διαβάσει κανένα προηγούμενο post οπότε δεν είχα δει τι έγραψες :P

Ναι, τώρα που το σκέφτομαι ήμουν η εξαίρεση... :hmm:

Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν είχα αντιρρήσεις και αψιμαχίες, απλά ήταν σε μικρότερο βαθμό από ότι άλλα παιδιά που ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelicaa

Νεοφερμένος

Η Angelicaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Εγω βασικα βρισκομαι σε μια φαση που ειμαι ''Διχασμενη προσωπικοτητα''....Την μια λεω ασπρο, την αλλη μαυρο, τη μια κλαιω, την αλλη γελαω, τη μια αντιμετωπιζω τα πραγματα με τη λογικη και την αλλη με το συναισθημα, τη μια ειμαι ντροπαλη και την αλλη εχω τοσο θαρρος που καταντα θρασος.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ενταξει νομιζω φυσιολογικη δεν την πολυ λες....Μαλλον απροσδοκητη...
Οταν το παιδι που τα λεει ολα αυτα ειναι ενα κοριτσι που χαιρεταει και καλημεριζει τους παντες,με την ευγενεια,τους καλους βαθμους και ολες τις αλλες παρλαπιπες δυσκολα να σκεφτεις οχι εχει κανει ΚΑΙ αυτα...Και μαλιστα δεν εχει μετανιωσει κιολας...:/:
Και για ποιον ακριβώς λόγο δεν μπορείς να πεις φυσιολογική την εφηβεία σου; :confused: Τι είναι δλδ το φυσιολογικό και ποιος ακριβώς το καθορίζει;
Αν δεν ξεπερνάς το μέτρο και δεν κάνεις υπερβολές νομίζω είσαι μια χαρά!!
Προσωπικά το θεωρώ μια χαρά να κάνεις τρελίτσες σε αυτήν την φάση της ζωής σου!! Μετά θα σου βγουν σε απωθημένα!
Και εγώ έχω δοκιμάσει τσιγάρο (δεν καπνίζω όμως) και πίνω αν το σηκώνει η παρέα, δεν κάνω όμως υπερβολές και δεν έχω μεθύσει (πολύ) μέχρι τώρα!! Μου αρέσει όμως είναι ωραίο, δεν το θεωρώ κακό...
Και έχω κάνει κάποιες τρελίτσες... Δεν νομίζω όμως ότι μπορεί να έρθει κάποιος και να μου πει : "ξέρεις, δεν περνάς φυσιολογικά και όπως πρέπει την εφηβεία σου" :P
Δεν γίνεται να είμαστε όλοι ίδιοι και να αντιδρούμε με τον ίδιο τρόπο!! Ο καθένας όπως βολεύεται...
Και δεν νομίζω ότι πρέπει να έχεις τύψεις για κάτι από αυτά που έχεις κάνει! Μπροστά σε άλλα και άλλα αυτά δεν είναι τπτ! Αν δεν κάνεις υπερβολές νομίζω όλα είναι οκ... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Και για ποιον ακριβώς λόγο δεν μπορείς να πεις φυσιολογική την εφηβεία σου; :confused: Τι είναι δλδ το φυσιολογικό και ποιος ακριβώς το καθορίζει;
Αν δεν ξεπερνάς το μέτρο και δεν κάνεις υπερβολές νομίζω είσαι μια χαρά!!
Προσωπικά το θεωρώ μια χαρά να κάνεις τρελίτσες σε αυτήν την φάση της ζωής σου!! Μετά θα σου βγουν σε απωθημένα!
Και εγώ έχω δοκιμάσει τσιγάρο (δεν καπνίζω όμως) και πίνω αν το σηκώνει η παρέα, δεν κάνω όμως υπερβολές και δεν έχω μεθύσει (πολύ) μέχρι τώρα!! Μου αρέσει όμως είναι ωραίο, δεν το θεωρώ κακό...
Και έχω κάνει κάποιες τρελίτσες... Δεν νομίζω όμως ότι μπορεί να έρθει κάποιος και να μου πει : "ξέρεις, δεν περνάς φυσιολογικά και όπως πρέπει την εφηβεία σου" :P
Δεν γίνεται να είμαστε όλοι ίδιοι και να αντιδρούμε με τον ίδιο τρόπο!! Ο καθένας όπως βολεύεται...
Και δεν νομίζω ότι πρέπει να έχεις τύψεις για κάτι από αυτά που έχεις κάνει! Μπροστά σε άλλα και άλλα αυτά δεν είναι τπτ! Αν δεν κάνεις υπερβολές νομίζω όλα είναι οκ... ;)


Οντως Μαρακι και εχεις δικιο...Παντως επειδη διαβασα καποια οπως ...<<δεν καταλαβαινω γιατι οι εφηβοι ριχνουν τα νευρα τους στους γονεις τους κλπ>> γι αυτο το ανεφερα..Συγκριτικα λοιπον με καποιους οι οποιοι περνουν κανονικα την εφηβεια -οπως λενε- η δικη μου δεν ξερω αν θα μπορουσε να χαρακτηριστει φυσιολογικη..Παντως ναι,μπορω να πω πως εχω κανει και εγω τις τρελες μου :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Οντως Μαρακι και εχεις δικιο...Παντως επειδη διαβασα καποια οπως ...<<δεν καταλαβαινω γιατι οι εφηβοι ριχνουν τα νευρα τους στους γονεις τους κλπ>> γι αυτο το ανεφερα..Συγκριτικα λοιπον με καποιους οι οποιοι περνουν κανονικα την εφηβεια -οπως λενε- η δικη μου δεν ξερω αν θα μπορουσε να χαρακτηριστει φυσιολογικη..Παντως ναι,μπορω να πω πως εχω κανει και εγω τις τρελες μου :whistle:
οκ!! και μην ξεχνάς, δεν είναι κακό, ούτε παράλογο, ούτε μη φυσιολογικό για αυτήν την ηλικία ;)
Πάντως για εμένα δεν υπάρχει "περνάω κανονικά την εφηβεία μου" Οι άλλοι δλδ που δεν ακολουθούν το ίδιο πρότυπο την περνάνε ανώμαλα; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Sure,μην σου πω ότι ήδη σ'έχω καταγγείλει στην αστυνομία.Εννοείται κλείδωσα και όλες τις πόρτες,ε?
:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Αν δεν ''ξεσπάσεις'' στην εφηβεία σου, το πιθανότερο είναι να γεμίσεις απωθημένα αργότερα...
Και δεν είναι καλό αυτό κατά τη γνώμη μου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Όντως......;)

Ραφ, πες μας τις δικες σου τρελες...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ραφ, πες μας τις δικες σου τρελες...:redface:

-Τηλέφωνα με απόκρυψη σε τυχαίους αριθμούς. Καλά κάποιοι δεν ήταν τόσο τυχαίοι.:redface:
-Κόψιμο λουλουδιών από αυλές. :flowers:
-Να μπλεχτώ με τους τουρίστες και να κόβω βόλτες μαζί τους. :P
-Να χαθώ στη Νίσυρο, στην φετινή τελική εκδρομή. :P
-Χτύπημα πόρτας και τρέξιμο.:D
-Κοπάνες στην άλγεβρα. :angelnot:
-Βράδια στην οικοδομή κοιτώντας τα αστέρια (και περιμένοντας να δω κανέναν...:P) :redface:
-Σπάσιμο σε γριές με το smoky στα μάτια μου στην εκκλησία. :devil:
-Χαρακιές στα θρανία, σε τοίχους και στους στύλους της ΔΕΗς, γράφοντας ό,τι θέλω, για να αφήσω το στίγμα μου. :whistle:
-Ποτό μέχρι να νιώσω τη ζαλάδα που με κάνει να ευθυμήσω. :P
-Να φύγω από το σπίτι και να πάω σε άλλο χωριό στις κολλητές μου. (Είχα μαλώσει με τη μαμά. :/:)

Αυτά μου έρχονται τώρα! Δε ξέρω κατα πόσο είναι τρέλες. :P
Κάποια άλλα βεβαίως θα ήθελα να τα κρατήσω προσωπικά. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
:eek::eek::eek:
Σα δε ντρεπεσαι!
:P

Υστερία είχε πάθει μια γριά και δεν ήταν και δικός της ο κήπος. :pfff:
Δεν μπορούσα να αντισταθώ. Ήταν τριαντάφυλλα!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
-Τηλέφωνα με απόκρυψη σε τυχαίους αριθμούς. Καλά κάποιοι δεν ήταν τόσο τυχαίοι.:redface:
-Κόψιμο λουλουδιών από αυλές. :flowers:
-Να μπλεχτώ με τους τουρίστες και να κόβω βόλτες μαζί τους. :P
-Να χαθώ στη Νίσυρο, στην φετινή τελική εκδρομή. :P
-Χτύπημα πόρτας και τρέξιμο.:D
-Κοπάνες στην άλγεβρα. :angelnot:
-Βράδια στην οικοδομή κοιτώντας τα αστέρια (και περιμένοντας να δω κανέναν...:P) :redface:
-Σπάσιμο σε γριές με το smoky στα μάτια μου στην εκκλησία. :devil:
-Χαρακιές στα θρανία, σε τοίχους και στους στύλους της ΔΕΗς, γράφοντας ό,τι θέλω, για να αφήσω το στίγμα μου. :whistle:
-Ποτό μέχρι να νιώσω τη ζαλάδα που με κάνει να ευθυμήσω. :P
-Να φύγω από το σπίτι και να πάω σε άλλο χωριό στις κολλητές μου. (Είχα μαλώσει με τη μαμά. :/:)

Αυτά μου έρχονται τώρα! Δε ξέρω κατα πόσο είναι τρέλες. :P
Κάποια άλλα βεβαίως θα ήθελα να τα κρατήσω προσωπικά. :redface:

χαχαχα και εγω τα εχω κανει αυτα ..Ολα εκτος απο το τελευταιο....Τωρα τελευταια θελω να κανω Piercing Helix...Και δεν μ αφηνουν..:/::/:Ετσι μ ερχεται να παω να την κανω και να παω μετα και να τους πω...Κοιτα τι εκανα!!!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
εφηβειαα?χμμ...θα την περιγραψω με μια λεξη βαρεμαρα....βαριεμαι τα παντα ακομα και να βγαινω βολτες..προτιμω να μαι σπιτι μου...τωρα που σε λιγες μερες σταματω οριστικα το pc και αρχιζω προπονησεις ευχομαι να μου φυγει η βαρεμαρα και να αποκτησει ενδιαφερον η καθημερινοτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
χαχαχα και εγω τα εχω κανει αυτα ..Ολα εκτος απο το τελευταιο....Τωρα τελευταια θελω να κανω Piercing Helix...Και δεν μ αφηνουν..:/::/:Ετσι μ ερχεται να παω να την κανω και να παω μετα και να τους πω...Κοιτα τι εκανα!!!:whistle:

Εγώ θέλω να βάψω μωβ κάποιες τούφες, να κάνω κάποια τατουάζ.
Δε με αφήνουν τώρα, αλλά θα πραγματοποιηθούν σε κάνα χρόνο που θα 'μαι 18.
Φυσικά δε θα το ξέρουν. :whistle:
Θα δουν μόνο τα αποτελέσματα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Ε..εντάξη ρε Ραφαέλα αυτές δεν είναι τρέλες.. Αν δεν κάνεις και αυτά τότε δεν είσαι παιδί.. Αν και καλό είναι μάλλον να κρατήσουμε μερικά από αυτά ......;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ε..εντάξη ρε Ραφαέλα αυτές δεν είναι τρέλες.. Αν δεν κάνεις και αυτά τότε δεν είσαι παιδί.. Αν και καλό είναι μάλλον να κρατήσουμε μερικά από αυτά ......;)

Ναι, καλέ δεν είναι αυτά που ανέφερα τρέλες ακριβώς. :P
Απλώς κάποια γεγονότα να το πω; που θα θυμάμαι από εμένα.

Όπως και να 'χει, πάνω σε αυτά ''χτίζεται'' η προσωπικότητά. (πιστεύω.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top