Πώς αντιδράτε στο καμάκι;

jasper

Νεοφερμένος

Η jasper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Αν ειναι κατι χυδαιο η καποιος πολυ μεγαλυτερος(παππους δηλαδη!!!)κανω οτι δεν ακουσα και δεν ειδα....Εκτος αν ειναι κατι που με προσβαλλει τοτε θα τον βρισω.Αν ειναι κατι ευχαριστω ασχετα εξωτερικης εμφανισης παντα χαμογελαω αλλα δεν απαντω ποτε...Ειμαι και λιγο ντροπαλη τοτε!!!!:redface: ΚΟκκινιζω και θελω να ανοιξει η γη οταν αυτος που κανει το καμακι μου αρεσει...εκει νιωθω οτι σταματαει και η ανασα μου κια παγωνω..τι να πω;;;;;;ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ>>>>
Ασε που οταν μου αρεσει καποιος σχεδον ποτε δεν μπορω να τον κοιταξω,ποσο μαλλον να μιλησω!!!!!Παραξενο πραμα αν σκεφτει κανεις οτι σε αλλα θεματα παντα θελω να εχω τον λογο!!!!:mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από mousitsa:
αν το καμάκι ήταν πετυχημένο μπορεί και να έδινα σημασία ....
μέχρι τώρα όμως κανένας δεν έχει κάνει ένα σωστο καμάκι στο δρόμο ...να πεί κάτι πετυχημένο βρε μαμώτο ....έχετε ξεχάσει πώς να ρίχνετε μια γυναικα....:confused:
Συγνωμη αλλα δεν νομιζω οτι υπαρχουν πολλες κοπελες που θα επεφταν απο καμακι στον δρομο,ιδιως οταν μιλαμε για ελληνιδες.

Ο σκοπος του "καμακιου" στον δρομο δεν ειναι για να σας πιασουμε γκομενες,δεν ξερω κανεναν που να το καταφερε αυτο ποτε,ειναι ενας urban legend που τον συζητατε οι γυναικες για να λετε ποσοι και τι σας ειπαν σημερα,στις συζητησεις με τις φιλες σας για να χαιρεστε κ να νιωθετε καλα.

Τα λεκτικα σχολια που ακουτε,ειτε ειναι για να σας δουλεψουν (πολλακις το κανουν ανδρες για να γελασουν οτι ψαρωσατε),ή για να εκφρασουν τον θαυμασμο τους,γνωριζοντας εξαρχης οτι η βαλιτσα δεν θα παει παραπερα,απλα εξωτερικεουν τα συναισθηματα τους και δεν ντρεπονται.

Εκτος βεβαια αν η αλλη ειναι τοσο στερημενη,που περιμενει καμακι στον δρομο για να "πεσει",για μενα το θεωρω ξεφτιλα κατι τετοιο.Ακομα και η γνωριμια με καποιον που σας την επεσε στον δρομο,σημαινει προδιαθεση για κατι παραπανω,καθως ο σκοπος αυτουνου ειναι ξεκαθαρος και ηθελημενα ενδιδετε.

Προσωπικα προτιμω να της δειξω τον εντυπωσιασμο μου για την εμφανιση της με με ματια μου και ενα χαμογελο μου.Ειναι το πιο διακριτικο και δεν φερνεις την αλλη σε δυσκολη θεση.Αν θελει η αλλη τοτε μπορει να παρει τον λογο και να σου απαντησει.Παντως χαιρομαι υπερβολικα οταν βλεπω κοπελες στον δρομο που τους την "πεφτουν" και αντιδρουν με χιουμορ,εξυπναδα και πρωτοτυπια,μερικες απλα τα ακουν και προχωρουν,αλλα αυτες που ειναι τσαχπινες ανταποδιδουν στο απλο αυτο ερωτικο παιχνιδι και δινουν μια χαρα σε αυτον που το ειπε (εστω κ αν ειναι πανασχημος,τον κανετε να νιωθει ωραια,ειναι ανθρωπινο)

Δεν ειπα οτι δεν ειναι πολυ ομορφα και πανεξυπνα κατα καιρους αυτα που λενε μερικοι,τα οποια ειναι αυθεντικα και αυθορμητα-οπως θα επρεπε να ειναι το καμακι γενικως-και ειναι πολυ καλοδεχουμενα.
Οσο για τους αθλιους τυπους δεν εχω να σχολιασω,εχω την ιδια εικονα με εσας γιατι ξερω μεχρι που μπορει να φτασει η ανδρικη χαζομαρα στον να την "πεσει" σε μια γυναικα.

Απο την μια μας ζητατε φλερτ και ρομαντισμο και ωραιο τροπο προσεγγισης και απο την αλλη μας παραπονιεσται οτι ξεχασαμε να ριχνουμε κοπελα με καμακι στον δρομο :confused:
Επικρατει λιγο παρανοια με αυτο αφηνεις να εννοηθει οτι την ιδια μοιρα εχει αυτος που στην πεφτει στον δρομο και με αυτον που εκανε ολες τις καλυτερες και ευγενικες προσπαθειες να σε προσεγγισει με σκοπο την σχεση (καποιος φιλος απο παλια πχ.)

Παντα αναφερομενος στην πλειοψηφια (τις γυναικες που "υποτιθεται" οτι αποδεχονται το καμακι στον δρομο κ προχωρουν σε κατι περισσοτερο) καθως εγω πιστευω οτι ειναι ενας χρονιος και καλος αστικος μυθος.

Υ.Γ.Παλι εγραψα πολλα...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eγω για να μην μακρυγορω μιας και ο Covenant με εχει καλυψει σε πολυ μεγαλο βαθμο, το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οτι δυστυχως οι Ελληνιδες εχουν γινει απροσητες στο πλησιασμα A.K.A.* "καμακι"...
Και στο φιναλε δικαιωμα τους να μην γουσταρουν αλλα αυτο που με ενοχλει ειναι ο τροος που θα σου που το "οχι"...:(
Απο τις Ιταλιδες μεγαλη διαφορα.
Εδω εαν δεν θελουν θα σου χαμογελασουν και θα σου πουν με τροπο οτι "δεν γινεται".
Στην Ελλαδα απο φιλους εχω δει τα απιστευτα.
Και μιλαω για παιδια με τροπους, "ομορφα" και οχι απο αυτους που μιλανε μονο για εξατμισεις και ομαδες.
Ε!Το πιο πιθανο ηταν να φανε το οχι με απιστευτα αγενη τροπο.
Δηλαδη βλεπω τις κοπελες, να εχουν ενα περιεργο "τουπε" και να εχουν σηκωσει αρκετα ψηλα τον αμανε.
Κοριτσια ειλικρινα δεν θελω να σας "πικαρω", ιυτε να σας την πω, αλλα ειναι ενα πραγμα που πραγματικα με εχει στεναχωρισει.
Σαν να ειστε απομακρες ενα πραγμα...:(
(Οχι οτι για τους νεο-αντρες εχω λιγοτερα να πω...)

A.K.A. = Also Known As
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Eγω για να μην μακρυγορω μιας και ο Covenant με εχει καλυψει σε πολυ μεγαλο βαθμο, το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οτι δυστυχως οι Ελληνιδες εχουν γινει απροσητες στο πλησιασμα A.K.A.* "καμακι"...
Και στο φιναλε δικαιωμα τους να μην γουσταρουν αλλα αυτο που με ενοχλει ειναι ο τροος που θα σου που το "οχι"...:(
Απο τις Ιταλιδες μεγαλη διαφορα.
Εδω εαν δεν θελουν θα σου χαμογελασουν και θα σου πουν με τροπο οτι "δεν γινεται".
Στην Ελλαδα απο φιλους εχω δει τα απιστευτα.
Και μιλαω για παιδια με τροπους, "ομορφα" και οχι απο αυτους που μιλανε μονο για εξατμισεις και ομαδες.
Ε!Το πιο πιθανο ηταν να φανε το οχι με απιστευτα αγενη τροπο.
Δηλαδη βλεπω τις κοπελες, να εχουν ενα περιεργο "τουπε" και να εχουν σηκωσει αρκετα ψηλα τον αμανε.
Κοριτσια ειλικρινα δεν θελω να σας "πικαρω", ιυτε να σας την πω, αλλα ειναι ενα πραγμα που πραγματικα με εχει στεναχωρισει.
Σαν να ειστε απομακρες ενα πραγμα...:(
(Οχι οτι για τους νεο-αντρες εχω λιγοτερα να πω...)

A.K.A. = Also Known As
Ίσως και η πρώτη φορά που θα διαφωνήσω στα λεγόμενα σου..
Πολλές φορές οι γυναίκες είναι έτσι δεν λέω...Αλλα μην βάζουμε όλους τους ανθρώπους στα ίδια καλούπια..Και να είστε σίγουροι ότι η ίδια συμπεριφορά των αντρών έχει οδηγήσει πολλές να φέρονται έτσι απρόσιτα..Τώρα αν ισχύει αυτό και με άτομα χρυσά παιδιά όπως λες,που πλησιάζουν μια γυναίκα σαν ευγενείς,τότε τι να πω..:/:
Απλά εδώ παρεμβαίνω γιατί προσωπικά είμαι παρεξηγημένη πολύ σε αυτόν τον τομέα..Πολλοί χωρίς να με έχουν γνωρίσει και να μην έχουν ανταλλάξει ουδεμία κουβέντα μαζί μου λένε ότι είμαι και καλά σνομπ και ψώνιο...ΔΕν το αρνούμαι,είναι κάτι που με πειράζει πολύ γιατί σε καμία περίπτωση δεν ισχύουν αυτά και δεν ξέρω γιατί το βγάζουν αυτό το συμπέρασμα,ίσως λόγω της εμφάνισης μου,ίσως λόγω του ντυσίματος μου ή ίσως λόγω του ότι πάντα είμαι σοβαρή έξω όταν βγαίνω και δεν χαζογελάω κτλ όπως μερικές για να τραβήξουν τα βλέμματα,ποτέ δεν ήθελα να δίνω δικαιώματα..Ίσως και πολλά άλλα,αλλά δεν μπορείς να κρίνεις έναν άνθρωπο από αυτά..Όσον αφορά την αντιμετώπιση που έχω σε όσους έρθουν να μου μιλήσουν,εξαρτάται από τον τρόπο που θα μιλήσουν αλλά δεν είμαι και ανοικτή γιατί έχω φάει τρελά περιστατικά,λίγο ευγενική να είσαι σε κάποιες περιπτώσεις κάποιοι παραπέρνουν θάρρος..
Και καμία σχέση αν είναι ο άλλος ωραίος..Αν δεν είναι και τόσο ωραίος θα είναι τζέντλεμαν πράγμα που εκτιμώ πολύ και θα του μιλήσω με το παραπάνω..Εγώ κρίνω με βάση τον άνθρωπο και όχι την εμφάνιση..Και γενικότερα απλά σιχαίνομαι να με βλέπουν σαν ένα κομμάτι κρέας και μόνο την εμφάνιση μου..
Γι'αυτό το πως έχει διαμορφωθεί η συμπεριφορά πολλών γυναικών εξαρτάται από την αντιμετώπιση των αντρών καθώς και από τον χαρακτήρα και την ψυχοσύνθεση κάθε γυναίκας(ανοικτή,κλειστή κτλ)
Γι'αυτό τον λόγο διαφωνώ με τα λεγόμενα σου..Κάτι τέτοιο είχε υποστηρίξει και ο Covenant παλιότερα αν θυμάμαι..Οποιεςδήποτε ενστάσεις στα λεγόμενα μου δεκτές:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Ίσως και η πρώτη φορά που θα διαφωνήσω στα λεγόμενα σου..
Διαφωνειιιιιιις;;;;;;;;:mad: τελος!Δεν σου ξαναμιλαω!:P
Πολλές φορές οι γυναίκες είναι έτσι δεν λέω...Αλλα μην βάζουμε όλους τους ανθρώπους στα ίδια καλούπια..Και να είστε σίγουροι ότι η ίδια συμπεριφορά των αντρών έχει οδηγήσει πολλές να φέρονται έτσι απρόσιτα..Τώρα αν ισχύει αυτό και με άτομα χρυσά παιδιά όπως λες,που πλησιάζουν μια γυναίκα σαν ευγενείς,τότε τι να πω..:/:
Δεν σας βαζω σε ενα καλουπι, αυτο μας ελειπε.:confused: :)
Οπως εγραψα και κατω κατω, "αν πω και για την συμπεριφορα πολλων νεο-αντρων....
Απλά εδώ παρεμβαίνω γιατί προσωπικά είμαι παρεξηγημένη πολύ σε αυτόν τον τομέα..Πολλοί χωρίς να με έχουν γνωρίσει και να μην έχουν ανταλλάξει ουδεμία κουβέντα μαζί μου λένε ότι είμαι και καλά σνομπ και ψώνιο...ΔΕν το αρνούμαι,είναι κάτι που με πειράζει πολύ γιατί σε καμία περίπτωση δεν ισχύουν αυτά και δεν ξέρω γιατί το βγάζουν αυτό το συμπέρασμα,ίσως λόγω της εμφάνισης μου,ίσως λόγω του ντυσίματος μου ή ίσως λόγω του ότι πάντα είμαι σοβαρή έξω όταν βγαίνω και δεν χαζογελάω κτλ όπως μερικές για να τραβήξουν τα βλέμματα,ποτέ δεν ήθελα να δίνω δικαιώματα..Ίσως και πολλά άλλα,αλλά δεν μπορείς να κρίνεις έναν άνθρωπο από αυτά..Όσον αφορά την αντιμετώπιση που έχω σε όσους έρθουν να μου μιλήσουν,εξαρτάται από τον τρόπο που θα μιλήσουν αλλά δεν είμαι και ανοικτή γιατί έχω φάει τρελά περιστατικά,λίγο ευγενική να είσαι σε κάποιες περιπτώσεις κάποιοι παραπέρνουν θάρρος..
Οσον αφορα υτο που λες στην αρχη...οτι βγαζουν συμπερασματα μονο που σε βλεπουν χωρις να σε ξερουν το εχω ζησει πολλες φορες.
σε αυτο συμφωνω και επαυξανω.
Ακομα και στην Ιταλια το εχω ζησει...ειδικα απο την Ελληνικη κοινοτητα!
Εγω δεν μιλησα να εισαι "ανοιχτη" αλλα να τους αποφυγεις ευγενικα.
Ενταξει εαν ο αλλος ερθει και σου πει και καμια μαλακια πεστου και να παει στο διαολο.Μαζι σου εγω!

Και καμία σχέση αν είναι ο άλλος ωραίος..Αν δεν είναι και τόσο ωραίος θα είναι τζέντλεμαν πράγμα που εκτιμώ πολύ και θα του μιλήσω με το παραπάνω..Εγώ κρίνω με βάση τον άνθρωπο και όχι την εμφάνιση..Και γενικότερα απλά σιχαίνομαι να με βλέπουν σαν ένα κομμάτι κρέας και μόνο την εμφάνιση μου..
Συμφωνω απολυτα...
Γι'αυτό το πως έχει διαμορφωθεί η συμπεριφορά πολλών γυναικών εξαρτάται από την αντιμετώπιση των αντρών καθώς και από τον χαρακτήρα και την ψυχοσύνθεση κάθε γυναίκας(ανοικτή,κλειστή κτλ)
Ειναι δηλαδη οτι "αν καεις με τον χυλο φυσας και το γιαουρτι".
δεν σας αδικω οτι εξαρταται απο τα "βιωματα σας" αλλα το θεμα ειναι οτι με το να ειστε απομακρες με ολους εξαιτιας αυτων των ασχημων εμπειριων, ειναι σαν να βαζετε εμας σε ενα καπουπι.

Εν ολιγης, σε αυτα που λες ειμαι συμφωνος, απλως δεν μου αρεσει-εκει ειναι το παραπονο μου- η κοπελα οταν την πλησιασεις με εναν καλο-σωστο-ευγενικο τροπο να σε αποφυγει και να σε σνομπαρει σαν να εισαι ενα τιποτα.:(
Και οσο και αν ενοχλει μονο στην Ελλαδα το εχω παρατηρησει τετοιο "σνομπαρισμα"...
Αλλα και παλι δεν το λεω για ολες τις Ελληνιδες.
Απλως ξερεις που φενεται οτι στην Ελλαδα οι σχεσεις μεταξυ ανδρων γυναικων δεν παει καλα;
Οταν θα πας σε μια καφετερεια θα δεις απο την μια εναν καναπε με 5 αγορια, απεναντι εναν με 5-6 κοπελες και το μονο πιθανο παιχνιδι που μπορει να γινει θα ειναι αυτο με τα "ματια"...
Αντε μια ματια, αντε ενα χαμογελο,πληρωσαμε και φυγαμε.
Και το εχω παρατηρησει οχι μονο επαρχια που ειμαι αλλα και Αθηνα που συχνα πυκνα ανεβαινω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Διαφωνειιιιιιις;;;;;;;;:mad: τελος!Δεν σου ξαναμιλαω!:P
:confused::confused::worry::worry:

Οσον αφορα υτο που λες στην αρχη...οτι βγαζουν συμπερασματα μονο που σε βλεπουν χωρις να σε ξερουν το εχω ζησει πολλες φορες.
σε αυτο συμφωνω και επαυξανω.
Ακομα και στην Ιταλια το εχω ζησει...ειδικα απο την Ελληνικη κοινοτητα!
Εγω δεν μιλησα να εισαι "ανοιχτη" αλλα να τους αποφυγεις ευγενικα.
Ενταξει εαν ο αλλος ερθει και σου πει και καμια μαλακια πεστου και να παει στο διαολο.Μαζι σου εγω!
Αυτό κάνω αλλά έλα μου που δεν καταλαβαίνουν ορισμένοι..:worry:


Συμφωνω απολυτα...

Ειναι δηλαδη οτι "αν καεις με τον χυλο φυσας και το γιαουρτι".
δεν σας αδικω οτι εξαρταται απο τα "βιωματα σας" αλλα το θεμα ειναι οτι με το να ειστε απομακρες με ολους εξαιτιας αυτων των ασχημων εμπειριων, ειναι σαν να βαζετε εμας σε ενα καπουπι.
Έχεις δίκιο σε αυτό..:)

Εν ολιγης, σε αυτα που λες ειμαι συμφωνος, απλως δεν μου αρεσει-εκει ειναι το παραπονο μου- η κοπελα οταν την πλησιασεις με εναν καλο-σωστο-ευγενικο τροπο να σε αποφυγει και να σε σνομπαρει σαν να εισαι ενα τιποτα.:(
Και οσο και αν ενοχλει μονο στην Ελλαδα το εχω παρατηρησει τετοιο "σνομπαρισμα"...
Αλλα και παλι δεν το λεω για ολες τις Ελληνιδες.
Καλά αυτό τους είδους το σνομπάρισμα όντως είναι απαράδεκτο και πάνω από όλα αγένεια!:|
Απλως ξερεις που φενεται οτι στην Ελλαδα οι σχεσεις μεταξυ ανδρων γυναικων δεν παει καλα;
Οταν θα πας σε μια καφετερεια θα δεις απο την μια εναν καναπε με 5 αγορια, απεναντι εναν με 5-6 κοπελες και το μονο πιθανο παιχνιδι που μπορει να γινει θα ειναι αυτο με τα "ματια"...
Αντε μια ματια, αντε ενα χαμογελο,πληρωσαμε και φυγαμε.
Και το εχω παρατηρησει οχι μονο επαρχια που ειμαι αλλα και Αθηνα που συχνα πυκνα ανεβαινω.
Δεν θα μπορούσες να φέρεις καλύτερο παράδειγμα;)
Δυστυχώς έτσι είναι:/:

Υ.Γ Συμπέρασμα,τελικά μάλλον δεν διαφωνούμε:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Οταν θα πας σε μια καφετερεια θα δεις απο την μια εναν καναπε με 5 αγορια, απεναντι εναν με 5-6 κοπελες και το μονο πιθανο παιχνιδι που μπορει να γινει θα ειναι αυτο με τα "ματια"...

πολύ λογικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Kι εγω βρε παιδιά που πάντα είμαι ευγενική και ποτέ δεν έχω γυρίσει να βρίσω τον άλλον, πολλές φορές με τη συμπερφιορά τους με έχουν κάνει να το μετανιώσω. Ενώ προσπαθώ να τους δείξω ευγενικά οτι δεν ενδιαφέρομαι, αυτοί παίρνουν θάρρος απο το οτι δεν τους βρίζω όπως άλλες και νομίζουν οτι γουστάρω και απλώς το παίζω δύσκολη! Και μετά λέμε οτι φταίνε οι ελληνίδες που έχουν γίνει απρόσιτες...
Επίσης κάτι άλλο, ίσως λίγο άσχετο με το θέμα αλλά όχι εντελώς... Αυτό που μου τη σπάει στους έλληνες είναι οτι έλαχιστοι μπορούν να συζητήσουν με μια κοπέλα καθαρά φιλικά. Μου έχει συμβει πολλές φορές να με προσθέσει κάποιος στο μσν και εκεί που μιλάμε "φιλικά" (ενώ ουσιαστικά μόνο εγώ το νομίζω αυτό όπως αποδεικνύεται εξ'ου και τα εισαγωγικά) αρχίζει κάποια στιγμή με τρόπο τις ερωτήσεις "πως είσαι εμφανισιακά", "τι ύψος έχεις", "πόσα κιλά είσαι" "έχεις φωτογραφία να σε δω" και γενικά να μου την πέφτει, ακόμα και αν κατα τη συζήτηση του έχω αναφέρει οτι έχω φίλο και άρα θα έπρεπε να καταλάβει οτι δεν ψάχνομαι! Αντιθέτως με ξένο αυτό δεν μου έχει συμβεί ποτέ. Είναι πάντα κύριοι και όχι λιγούρια που την πέφτουν στην κάθε κοπέλα που γνώρισαν διαδικτυακά και ούτε καν ξέρουν πως είναι εμφανισιακά. Έχω αρχίσει να πιστεύω οτι η πλειοψηφία των ελλήνων ανδρών δεν μπορεί να διανοηθεί να βλέπει μια γυναίκα μόνο φιλικά. Και δυστυχώς αυτό το μόνο που μου δείχνει είναι οτι αντι να βρισκόμαστε μπροστά απο τους άλλους λαούς απο αποψεως πολιτισμού όπως οι περισσότεροι έλληνες καυχιούνται, μάλλον πολύ πιο πίσω βρισκόμαστε για να μας καθοδηγούν τόσο τα ένστικτά μας.
Φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις, δεν μιλάω για όλους. Υπάρχουν πολλά καλά παιδιά που έχω στο μσν που ουδέποτε υπονόησαν κάτι ερωτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Αντιθέτως με ξένο αυτό δεν μου έχει συμβεί ποτέ. Είναι πάντα κύριοι και όχι λιγούρια που την πέφτουν στην κάθε κοπέλα που γνώρισαν διαδικτυακά και ούτε καν ξέρουν πως είναι εμφανισιακά

έχεις σκεφτεί μήπως ότι δεν στην πέφτουν επειδή απλά είναι στου διαόλου τη μάνα :D;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Σωστοτατη παρατηρηση,το μονο που εχουν να κερδισουν ειναι την φιλια σου αρχικα και αντε καμια φιλοξενια το καλοκαιρι για διακοπες :P
Ποτε δεν ξερεις τις πραγματικες προθεσεις του αλλου,γιαυτο μην βιαζεσαι να προδικασεις καταστασεις.

Γενικα μιλαω και οχι ειδικα.

Οσο για τα λεγομενα της nikita13 και του Μario ειναι ακριβως αυτα που πιστευω και εγω.Δυστυχως υπαρχει προβλημα στην επικοινωνια μεταξυ των 2 φυλων στην Ελλαδα,ακομα κ αν προκειται για φλερτ που αποσκοπει μονο σε σεξ.Υπαρχουν πολλες ανασφαλειες και αποδεικνυεται καθε μερα παντου.

Ενω οι γυναικες στο εξωτερικο αντιδρουν πολυ διαφορετικα στο "καμακι" που τους κανει ενας αντρας,επειδη ξερουν καλα οτι θα κερδισουν κ αυτες απο την ολη ιστορια ,θα περασουν καλα την βραδια τους.
Δυστυχως στην Ελλαδα οι περισσοτερες γυναικες νομιζουν οτι σου κανουν και την "χαρη" που σου καθονται,ενω εδω εχω παρατηρησει το ακριβως αντιθετο,σε ευχαριστουν που θελησες να περασεις μαζι τους την βραδια σου και να περασετε καλα μαζι.Αυτο ειναι κομπλεξ

Για μενα αυτη η αμεσοτητα ειναι αμεσο παραδειγμα της επικοινωνιας,εστω κ για ενα πηδημα της βραδιας,για να μην αναφερθω σε κατι περισσοτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Covenant ακόμα κι αν οι ξένοι όντως δεν την πέφτουν επειδή απλώς δεν έχουν λόγο να το κάνουν και υπο άλλες συνθήκες θα το έκαναν, το πρόβλημα των ελλήνων παραμένει.

Πάντως όσες φορές μου την έχουν πέσει στο εξωτερικό (εκτός νετ, είπαμε δεν είναι και όλη η ζωή μου το νετ! :P) και πιο ευγενικοί ήταν, και πιο εύκολα καταλάβαιναν οτι δεν ενδιαφέρομαι και γενικά σου άφηναν μια ευχάριστη αίθηση, σου ανέβαζαν την αυτοπεποίθηση βρε παιδί μου! Σε αντίθεση με τους έλληνες που μόνο νεύρα σου αφήνουν στις περισσότερες περιπτώσεις :mad:

PS: Το βλέπω για spliiiit :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Επειδή πιστεύω σε αυτό που λένε πως "Η συμπεριφορά γεννά συμπεριφορά" αντιδρώ αναλόγως με την περίπτωση....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

panraf

Νεοφερμένος

Ο panraf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Δεν έχω κάνει στην ζωή μου ποτέ καμάκι ή φλερτ και ούτε πρόκειτε να κάνω ποτέ. Αυτό δεν σημαίνει ότι περιμένω να μου κάνουν εμένα. Απλά δεν είναι του χαρακτήρα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από panraf:
Δεν έχω κάνει στην ζωή μου ποτέ καμάκι ή φλερτ και ούτε πρόκειτε να κάνω ποτέ. Αυτό δεν σημαίνει ότι περιμένω να μου κάνουν εμένα. Απλά δεν είναι του χαρακτήρα μου.
Βρε συ μην τα μπερδεύεις... Άλλο το καμάκι, άλλο το φλέρτ. Αποκλείεται ούτε να έχεις φλερτάρει ούτε να σε έχουν φλερτάρει γιατί τότε δεν θα είχες κάνει σχέση ποτέ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panraf

Νεοφερμένος

Ο panraf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Κι όμως έτσι είναι. Δεν έχω φλερτάρει ποτέ ούτε και το αντίθετο. Το πως έγινε τώρα και είμαι τόσα χρόνια με την κοπέλα μου είναι πολύ μεγάλη ιστορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως μου φαίνεται απίθανο. Πάντα υπάρχει ένα έστω υποτυπώδες φλέρτ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panraf

Νεοφερμένος

Ο panraf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ίσως, αλλά αυτό το έκανα και το κάνω με τρυφερό (όπως μου λέει) τρόπο στην κοπέλα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ε ναι βρε, το φλέρτ δεν σημαίνει οτι δεν είναι τρυφερό! Μην το μπερδεύεις με το βλαχέ πέσιμο πολλών ελλήνων. Είναι τελείως διαφορετικά πράγματα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ε ναι βρε, το φλέρτ δεν σημαίνει οτι δεν είναι τρυφερό! Μην το μπερδεύεις με το βλαχέ πέσιμο πολλών ελλήνων...

και οχι μονο....;)
Το πεσιμο χυμα ειναι αθλιο!
Η υποκρισια απο τις γυναικες τυπου "θελω και δεν θελω" επισης!
Το φλερταρισμα ειναι το πιο υπεροχο πραγμα...:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Το φλερταρισμα ειναι το πιο υπεροχο πραγμα...:inlove:
Και το πιο σπάνιοοο.........:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top