Οίκοι ανοχής και ιερόδουλες: ποια η γνώμη σας;

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Εγώ θα απαντήσω από την μεριά του αγοριού σχετικά με τις ιερόδουλες.Το μόνο που έχω να πω για τις ίδιες είναι ότι οκ,εφόσον το κάνουν γιατί χρειάζονται λεφτά,ας το κάνουν.Παρ'όλα αυτά,για μένα είναι λίγο εξευτελισμός να δίνεις έτσι το σώμα σου για 10 ώρες την ημέρα μόνο και μόνο για χρήματα.Είναι σα να μην το σέβεσαι και το αφήνεις σε κάθε τυχαίο να το ''χρησιμοποιήσει''.Αφήστε που μάλλον το σεξ για αυτές τις γυναίκες θα έχει πάρει άλλες διαστάσεις..δεν θα είναι το ίδιο απολαυστικό όπως πριν,αν κάθονται και το κάνουν 15 φορές την μέρα.

Από την άλλη,το θεωρώ μέγιστη βλακεία να πηγαίνουν αγόρια της ηλικίας μου και ακόμα και μικρότεροι να πάνε να κάνουν την πρώτη τους φορά εκεί.Δεν μιλάω για την ανωριμότητα,τις προφυλάξεις,τα αφροδίσια κτλ. Ούτως ή άλλως,αν δεν κάνω λάθος,οι ιερόδουλες κάνουν εξετάσεις αρκετά συχνά για να δουν αν είναι καθαρές.Το πρόβλημα κατ'εμέ είναι ότι χάνουν την παρθενιά τους κάνοντας το με μία γυναίκα που ίσως να μην ξαναδούν ποτέ στη ζωή τους,που δεν τρέφουν κανένα συναίσθημα για αυτή και,με άλλα λόγια,η πρώτη φορά με ιερόδουλη είναι δώρο άδωρο.Αν γίνει με την κοπέλα θα έρθεις πιο κοντά με αυτήν,θα νιώσεις το δέσιμο,την αγάπη και ό,τι άλλο συνεπάγεται μια σχέση και δεν θα βλέπεις το σεξ σαν μια πράξη αναπαραγωγής και μόνο.

Τώρα από εκεί και πέρα,ο καθένας κρίνει τι είναι καλύτερο για εκείνον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
δεν μιλάμε για μια φορά την εβδομάδα , πιστεύω ..

Όταν έχεις να πη..ς κανα 9μηνο , τότε είναι δικαιολογημένη η επίσκεψη αυτή , και καθόλου "άρρωστη" κλπ κλπ

εκτώς αυτού το 90% που τις επισκέπτονται , δεν πηγαίνουν σε αυτές που περιμένουν στις γωνίες με τα τσαντάκια , αλλα σε κανονικούς οίκους ανοχής με χαρτιά . άδειες λειτουργίας , χαρτιά απο γιατρούς κλπ
με λίγο ψάξιμο βρίσκεις εύκολα ποιοι είναι αυτοί , και στην Θεσσαλονίκη , Αθήνα και Λάρισα (σιγα μην δεν είχε εκει χαχα) τουλάχιστον υπάρχουν τέτοιοι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Και στο ξαναλέω, για να ικανοποιηθείς εσύ πρέπει να χρησιμοποιήσεις έναν άλλον άνθρωπο που στις περισσότερες περιπτώσεις το κάνει παρά τη θέλησή του, υποστηρίζοντας την πορνεία και τα συμφέροντα που κρύβονται πίσω από αυτή? Ή μήπως νομίζεις ότι επέλεξαν αυτό τον τρόπο ζωής και τη βρίσκουν? Τέτοιες περιπτώσεις άντε να αντιπροσωπεύουν ένα 5% στην καλύτερη περίπτωση. Δε λέω ότι δε χρειάζεται μια υγιής σεξουαλική ζωή ή ότι είναι δύσκολο να την έχεις ιδιαίτερα μετά από κάποια ηλικία, αλλά όχι και να την επιδιώκεις με αυτό τον τρόπο, γιατί ουσιαστικά εκμεταλλεύεσαι τον άλλον. Από το να εκμεταλλεύομαι τον συνάνθρωπό μου, προσωπικά καλύτερα να μην έχω επαφές για ένα διάστημα. Δε θα πάθουμε και τίποτα. Και αν πια είναι τόσο δύσκολο για κάποιον, τι να πω...

Το θέμα υγείας γιατί το παραβλέπεις; :hmm:Έχεις ακουστά για καρκίνο του προστάτη ή για καρκίνο των όρχεων...κτλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Το θέμα υγείας γιατί το παραβλέπεις; :hmm:Έχεις ακουστά για καρκίνο του προστάτη ή για καρκίνο των όρχεων...κτλ;

Σαφώς και δεν παραβλέπω το θέμα υγείας. Αλλά από τη στιγμή που επιλέγεις να πας εκεί υποτίθεται ότι το ξέρεις, το θέμα είναι όμως να μην πας για όλους τους λόγους που ανέφερα και στους οποίους δεν έχεις απαντήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Και τι προτείνεις σε όσους αδυνατούν να κάνουν μια ερωτική σχέση ή για α,β,γ λόγους χτυπάνε κάτι χρονικές περιόδους 9+μηνης αποχής από το σεξ (όπως αναφέρει ο Αντώνης);

Υ.Σ.: Σε καμία περίπτωση δεν μιλάω επί προσωπικού. Δεν έχω πάει ποτέ σε οίκο ανοχής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Και τι προτείνεις σε όσους αδυνατούν να κάνουν μια ερωτική σχέση ή για α,β,γ λόγους χτυπάνε κάτι χρονικές περιόδους 9+μηνης αποχής από το σεξ (όπως αναφέρει ο Αντώνης);

Υ.Σ.: Σε καμία περίπτωση δεν μιλάω επί προσωπικού. Δεν έχω πάει ποτέ σε οίκο ανοχής.

Να βγουν έξω και να γνωρίσουν μια κοπέλα. Χιλιάδες υπάρχουν. Δηλαδή δεν έχουν χρόνο να πάνε σε μια καφετέρια και έχουν χρόνο να πάνε σε έναν οίκο ανοχής? Και μη μου λες για την εμφάνιση, γιατί σε μεγαλύτερες ηλικίες (και προφανώς εκεί αναφέρεσαι για περιόδους 9 μηνών αποχής, όχι σε εικοσάχρονα) δε νομίζω να παίζει τον πρωταρχικό ρόλο.
Γιατί έτσι υποστηρίζουν την ανθρώπινη πορνεία, είτε πρόκειται για οίκους ανοχής, είτε για τη Συγγρού, είτε για ο,τιδήποτε. Και δε νομίζω ότι πάνω απ όλα πρέπει να βάζουμε τη δική μας ευχαρίστηση και να γράφουμε όλα τα υπόλοιπα. Και δε νομίζω να έχω άδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Να βγουν έξω και να γνωρίσουν μια κοπέλα. Χιλιάδες υπάρχουν. Δηλαδή δεν έχουν χρόνο να πάνε σε μια καφετέρια και έχουν χρόνο να πάνε σε έναν οίκο ανοχής? Και μη μου λες για την εμφάνιση, γιατί σε μεγαλύτερες ηλικίες (και προφανώς εκεί αναφέρεσαι για περιόδους 9 μηνών αποχής, όχι σε εικοσάχρονα) δε νομίζω να παίζει τον πρωταρχικό ρόλο.
Γιατί έτσι υποστηρίζουν την ανθρώπινη πορνεία, είτε πρόκειται για οίκους ανοχής, είτε για τη Συγγρού, είτε για ο,τιδήποτε. Και δε νομίζω ότι πάνω απ όλα πρέπει να βάζουμε τη δική μας ευχαρίστηση και να γράφουμε όλα τα υπόλοιπα. Και δε νομίζω να έχω άδικο.

ναι τι να σου πώ , βλέπω και τα σημερινά 20χρονα που πηδιούνται σαν τα κουνέλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
να μην κάθονται σε μια οθόνη υπολογιστή όλη μέρα και γκρινιάζουν:)

είδαμε και όσους πάνε βόλτες...:whistle:

Να βγουν έξω και να γνωρίσουν μια κοπέλα. Χιλιάδες υπάρχουν.

...δεσμευμένες; αδιάφορες; ημι-δεσμευμένες; :confused:

υπάρχουν όντως χιλιάδες κοπέλες...μη σου πω και δισεκατομμύρια..
το θέμα είναι ότι πρέπει να υπάρξουν και συγκυρίες γιατί στην ψύχρα κανείς δεν γνωρίζει κανέναν..ή μάλλον υπάρχει πολύς κόσμος που δεν έχει ανάγκη από νέες γνωριμίες γιατί καλύπτεται από τον «κύκλο» του

συνήθως στις καφετέριες δεν σου ανοίγεται ο άλλος στο έτσι..ακόμη και να χαμογελάσεις! :) εδώ μια καλημέρα να πεις στο λεωφορείο σε μια άγνωστη ωραία κοπέλα και κινδυνεύεις να γίνεις ρόμπα από το χέσιμο..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Εγώ παρατηρώ ότι τι μια λέγεται πώς το σεξ είναι σημαντικό και την άλλη πως μόνο το σεξ κοιτάμε (και τα 2 γένη γενικά.). :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Πλέον αυτό που βλέπω είναι ότι οι ερωτικές σχέσεις δημιουργούνται με έναν τρόπο «συνοικεσίου» από προσωπικούς φίλους...δηλ., γνωστή κοπέλα, φίλων..ένα είδος συστημένης γνωριμίας και ό,τι προκύψει. Στο χύμα και στο άγνωστο, πολύ δύσκολο να γνωρίσεις κάποια κοπέλα τουλάχιστον για ένα «γεια σου τι κάνεις»...γιατί τα παρακάτω από το «γεια σου» έχουν πολύ κακοτράχαλο δρόμο με πιθανά αδιέξοδα γκρεμού. Το πρόβλημα είναι το 1ο βήμα, που είναι απλή προσέγγιση, η επικοινωνία δυο ανθρώπων, χωρίς ίχνος ερωτικής προδιάθεσης. :) Εξάλλου δεν έχουν ταμπέλες εκείνες που είναι: ομιλητικές, ξυνές, αδιάφορες, μαλακισμένες, έξυπνες, ηθικές, ανώριμες, φτηνές, ξύλινες,...κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ρανιααααα

Δραστήριο μέλος

Η ρανιααααα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
Πλέον αυτό που βλέπω είναι ότι οι ερωτικές σχέσεις δημιουργούνται με έναν τρόπο «συνοικεσίου» από προσωπικούς φίλους...δηλ., γνωστή κοπέλα, φίλων..ένα είδος συστημένης γνωριμίας και ό,τι προκύψει. Στο χύμα και στο άγνωστο, πολύ δύσκολο να γνωρίσεις κάποια κοπέλα τουλάχιστον για ένα «γεια σου τι κάνεις»...γιατί τα παρακάτω από το «γεια σου» έχουν πολύ κακοτράχαλο δρόμο με πιθανά αδιέξοδα γκρεμού. Το πρόβλημα είναι το 1ο βήμα, που είναι απλή προσέγγιση, η επικοινωνία δυο ανθρώπων, χωρίς ίχνος ερωτικής προδιάθεσης. :) Εξάλλου δεν έχουν ταμπέλες εκείνες που είναι: ομιλητικές, ξυνές, αδιάφορες, μαλακισμένες, έξυπνες, ηθικές, ανώριμες, φτηνές, ξύλινες,...κτλ.

πρεπει ομως να εισαι και εσυ δαιτε8ημενος να ρισκαρεις δηλ δεν μπορεις να εισαι σιγουρος οτι μια ωραια κοπελα που 8α δεις σε ενα μπαρ ειναι απαραιτητα εξυπνη , με χιουμορ και καλο παιδι!!!! και οι χιλοπιτες στο προγραμμα ειναι!:P
Οσον αφορα το οτι γινεται ενα τυπου συνοικεσιο εχεις δικιο και αυτο πιστευω οτι οφειλεται στην χαμηλη αυτοπεποι8ηση των αν8ρωπων και ετσι καταφευγουν στην ευκολη λυση -> στον φιλο που 8α παει να κανονισει την κατασταση:hmm:!τελειως λα8ος κατα την γνωμη μ :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Σε ένα μπαρ νομίζω ότι οι προσδοκίες για το περιεχόμενο μιας φιλικής γνωριμίας πρέπει να είναι ανάλογες. Δεν θεωρώ ότι είναι χώρος σωστών γνωριμιών (ακόμη και για δημιουργία απλής φιλίας) που να έχουν κάποιο περιεχόμενο και κάποια ποιότητα επικοινωνίας...γιατί δεν μου αρέσει το μασκαρεμένο προφίλ που προβάλλουμε σε μια νυχτερινή έξοδο για να «αρέσουμε» και να κάνουμε με το ζόρι «κλικ». Υπάρχουν καλύτεροι χώροι γνωριμιών..και σε ώρες πρωϊνές όπως το Πανεπιστήμιο (π.χ. βιβλιοθήκη, λέσχη,...) όπου εκεί οι συμπεριφορές είναι αβίαστες.

Ναι το ρίσκο είναι το ζουμί. Το θέμα είναι να ρισκάρεις μια, δυο,..γνωριμίες που χωρίς να το ξέρεις να σου προκύψουν με υπάρχουσα ερωτική σχέση; Ξέρω πολλές κοπέλες που είναι πολύ «ανοιχτές» στην επικοινωνία και στις νέες γνωριμίες με αγνώστους νέους, δηλώνουν φουλ ερωτευμένες με το αγόρι τους...και ψάχνουν για κάποιον που να τους κρατάει το φανάρι ή να γίνει η φιλενάδα τους (να του λένε πόσο γυναίκες τις κάνει να νιώθουν τα αγόρια τους και άλλα πικάντικα...).

Η συστημένη γνωριμία βλέπω ότι λειτουργεί πολύ και στο Πανεπιστήμιο. Εκτός από εκείνους που έγιναν φοιτητές και είχαν μόνιμες ερωτικές σχέσεις από το γυμνάσιο, οι υπόλοιποι την βολέψαν(με) με γνωριμίες από γνωστούς, φίλους, συνομήλικους συγγενείς,...κτλ. Μια κοπέλα ανοίγεται περισσότερο σε έναν άντρα αν έχει ένα θετικό προφίλ του άντρα εκ των προτέρων ακόμη και για πολύ τυπική κουβέντα. Δυστυχώς λόγω της γενικευμένης καχυποψίας στις ανθρώπινες σχέσεις, υπάρχει μια επιφυλακτικότητα εκ μέρους γυναικών και αντρών στην μεταξύ τους γνωριμία.

Συνεχίζω να θεωρώ αν και δεν μου αρέσει, ότι ο οίκος ανοχής είναι μια λύση για τους μη παρθένους στο σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Να βγουν έξω και να γνωρίσουν μια κοπέλα. Χιλιάδες υπάρχουν. Δηλαδή δεν έχουν χρόνο να πάνε σε μια καφετέρια και έχουν χρόνο να πάνε σε έναν οίκο ανοχής? Και μη μου λες για την εμφάνιση, γιατί σε μεγαλύτερες ηλικίες (και προφανώς εκεί αναφέρεσαι για περιόδους 9 μηνών αποχής, όχι σε εικοσάχρονα) δε νομίζω να παίζει τον πρωταρχικό ρόλο.
Γιατί έτσι υποστηρίζουν την ανθρώπινη πορνεία, είτε πρόκειται για οίκους ανοχής, είτε για τη Συγγρού, είτε για ο,τιδήποτε. Και δε νομίζω ότι πάνω απ όλα πρέπει να βάζουμε τη δική μας ευχαρίστηση και να γράφουμε όλα τα υπόλοιπα. Και δε νομίζω να έχω άδικο.
δηλαδή εσυ πας στην καφετερια για να γνωρισεις αγορια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
δηλαδή εσυ πας στην καφετερια για να γνωρισεις αγορια?

και για να το γενικευσω περισσοτερο πας στην καφετερια για να κανεις σεξ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
και για να το γενικευσω περισσοτερο πας στην καφετερια για να κανεις σεξ???
Πλάκα κάνετε έτσι;
Μήπως, λέω εγώ τώρα, μήπως υπερβάλετε λίγο;
Από όσα είπε η κοπέλα εσείς αυτό καταλάβατε; "Βγαίνω έξω" σημαίνει "πάω καφετέρια" (και βρίσκω κάποιον να το κάνω;
και πέρα από αυτό κάτι άλλο εννοεί...
Αν δεν βγεις έξω... δεν γνωρίσεις κόσμο κτλ πώς θα κάνεις σχέση (είτε σοβαρή, είτε για να περνάει η ώρα... ο καθένας διαλέγει και παίρνει...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ο κόσμος δεν γνωρίζεται στο άκυρο..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ο κόσμος δεν γνωρίζεται στο άκυρο..:P
ναι δεν γνωρίζεται στο άκυρο... γνωρίζεται όμως σιγά σιγά...
όπως και να 'χει κατάλαβες τι εννοώ!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
ρε παιδιά έλεος!!!! η κοπέλα εννοούσε ότι λόγω του ότι οι καφετέριες είναι συνηθισμένο "στέκι" των νέων είναι και πιο πιθανόν να γνωρίσεις κάποιον...εγώ βέβαια δεν το πιστέυω :P προτιμώ να μου έρθει στο δρόμο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
ρε παιδιά έλεος!!!! η κοπέλα εννοούσε ότι λόγω του ότι οι καφετέριες είναι συνηθισμένο "στέκι" των νέων είναι και πιο πιθανόν να γνωρίσεις κάποιον...εγώ βέβαια δεν το πιστέυω :P προτιμώ να μου έρθει στο δρόμο :P
ναι ακριβώς! Η καφετέρια ένα παράδειγμα είναι... ένα από τα τόσα!!
Απλά μερικές φορές "μεταφράζουμε" τα πράγματα όπως μας συμφέρει!!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
εγώ πάλι που παω με παιδιά περισσότερο για φαί σε κρεπερι και σουβλατζίδικα και αντε για καμιά ταινία,αλλά σπάνια σε καφετέρια(και ακόμα σπανιότερα σε κλαμπ) έχω λιγότερες πιθανότητες να γνωρίσω κάποια επειδή δεν πάω στα "στάνταρ" στέκια των νέων;Εγώ παίρνω τα πράγματα όπως έρθουν.Αμα είσαι καλά με τον εαυτό σου και δεν σκέφτεσαι συνέχεια αυτό το πράγμα όλα είναι πιο εύκολα.Επίσης λίγο αυθορμητισμός είναι καλός.Τα κλαμπ και τα μπαρ είναι για γκομενελίκι καθαρά,οι καφετέριες είναι και για να πιες κανένανα καφέ με φίλους και να συζητήσετε λίγο,αλλά και οι καφετέριες ιδίως τα "στέκια" των νέων είναι και αυτές για γκομενιλίκι,για να λέμε την αλήθεια των πραγμάτων.Σε κλαμπ δεν πας για να πληρώσεις 9 ευρώ για να πιεις μια μπύρα που στο Lidl κάνει <1 ευρώ αλλά για να "δεις" τι "παίζεται".Αυτά είναι η άποψη μου.
Btw για να μην βγαίνω εκτός θέματος:για κάποιον νέο πιστεύω ότι το να πηγαίνει εκεί είναι ντροπ για κάποιον που έχουν τελειώσει τα ψωμιά του είναι καλό να υπάρχουν.Άλλωστε οι ιερόδουλες πληρώνονται για να κάνουν την "δουλειά" τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top