Σχολικά Ερωτηματολόγια

johny15

Νεοφερμένος

Ο johny15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Πιο πολυ ο τροπος που παρουσιαζουν τα ΜΜΕ τους διασημους, απο των χωρο του αθληματος (συνηθως αγορια) , του θεαματος ( μουσικη , θεατρο , μπαλετο κτλ),του σχολειου ( οι καθηγητες θα μπορουσαν να αποτελεσουν προτυπα για καποιον νεο), του χωρου της πολιτικησ (αλλα με τα δεδομενα του σημερα πιστεθω κανενας νεος δεν παει κανεναν πολιτικο :P) . Βασικα αυτα ξερω , ελπιζω να βοηθησα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JoJoanna

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Κάνω μία δημοσκόπηση για το κάπνισμα και τους νέους (από που επηρεάζονται,τι τους προσφέρει κτλ)
αλλά έχω κολλήσει στα όρια στις μεταβλητές....ποιες είναι και τη σχέση έχουν μεταξύ τους;;
Ακόμα στην παρουσίαση του προβλήματος ο καθηγητής μου είπε πως πρέπει να αναφέρω ένα σωρό θέματα,
τους παθητικούς καπνιστές,τα κέρδη από τα τσιγάρα κ.α...αλλά πώς γίνεται αφού δεν θα τα συμπεριλάβω στο ερωτηματολόγιo;

Ευχαριστώ!
Σόρυ αν σας ζάλισα αλλά είμαι πολύ μπερδεμένη...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερ!να

Νεοφερμένος

Η κατερ!να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!! :)
Σαν πρωτη λυκειου και γω κανω μια εργασια στην τεχνολογια...με θεμα τα αδεσποτα, ποσο σημαντικος ειναι ο ρολος τους στη ζωη μας και ποια η σταση μας προς αυτα...ευκολο θεμα θεωρω...το προβλημα ειναι οτι δεν εχω καταλαβει καθολου πως γινεται μια τετοια εργασια...Η καθηγητρια μας πεταξε 2-3 φωτοτυπιες (παλι καλα) και δεν μας ειπε κατι αλλο σχετικα με αυτο....κατι πηρε το αφτι μου για πειραματικη ερευνα, περιγραφικη...δεν ξερω τι ειναι αυτα!! ειναι η το ενα η το αλλο η ολα μαζι στην ιδια εργασια? παρακαλω βοηθηστε με...πρεπει να παω την τριτη προβληματισμους και υποθεσεις...αλλα δεν ξερω πως γινονται...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!! :)
Σαν πρωτη λυκειου και γω κανω μια εργασια στην τεχνολογια...με θεμα τα αδεσποτα, ποσο σημαντικος ειναι ο ρολος τους στη ζωη μας και ποια η σταση μας προς αυτα...ευκολο θεμα θεωρω...το προβλημα ειναι οτι δεν εχω καταλαβει καθολου πως γινεται μια τετοια εργασια...Η καθηγητρια μας πεταξε 2-3 φωτοτυπιες (παλι καλα) και δεν μας ειπε κατι αλλο σχετικα με αυτο....κατι πηρε το αφτι μου για πειραματικη ερευνα, περιγραφικη...δεν ξερω τι ειναι αυτα!! ειναι η το ενα η το αλλο η ολα μαζι στην ιδια εργασια? παρακαλω βοηθηστε με...πρεπει να παω την τριτη προβληματισμους και υποθεσεις...αλλα δεν ξερω πως γινονται...:(
Άνοιξε το βιβλίο σου και θα τα βρεις.
Η εργασία σου είναι περιγραφική δηλαδή θα παρουσιάσεις υλικό (βιβλιογραφία).
Αν ήταν πειραματική θα έπρεπε να κάνεις κάποιο πείραμα (πχ ανάπτυξη φυτών και θερμοκρασία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ValGiwxD

Νεοφερμένος

Η ValGiwxD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου πει τι να βάλω στην βιβλιογραφία?!Γιατί δεν καταλαβαίνω Χριστό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τα βιβλία/ιστοσελίδες από τα οποία άντλησες τις πληροφορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ValGiwxD

Νεοφερμένος

Η ValGiwxD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zwitsa

Νεοφερμένος

Η Zwitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα παιδια!!!
Χρειαζομαι βοηθεια γιατι εχω απελπιστει. Εχω για θεμα εργασιας της τεχνολογιας:
Σεξισμος και επιπτωσεις στη γυναικεια ψυχολογια

μα δεν μπορω να βρω τιποτα σπουδαιο!!! Μπορει να με βοηθησει κανεις;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sandy16

Νεοφερμένος

Η Sandy16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ρε παιδια μπορειτε να με βοηθησετε στην εργασια μου εγκληματικοτητα και νεοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ρε παιδια μπορειτε να με βοηθησετε στην εργασια μου εγκληματικοτητα και νεοι?
Μπορείς να βρεις άρθρα σχετικά με την εγκληματικότητα, να κάνεις κάποιο ερωτηματολόγιο και να βγάλεις και κάποια συμπεράσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manosss95

Νεοφερμένος

Ο manosss95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
παιδια θελω βοηθεια...θελω να κανω εργασια με θεμα "η επιδραση της μουσικης στην ψυχολογια του ανθρωπου"και θελω να κανω και ερωτηματολογιο...μηπως εχει κανενας καμια ιδεα με τις ερωτησεις και γενικα με το θεμα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τι είδος μουσικής ακούνε σε διάφορες στιγμές, ελληνικά, ξένα.
Νιώθουν καλύτερα-χειρότερα μετά το κομμάτι;
Κατά πόσο όταν είναι χάλια-καλά ακούνε μουσική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
παιδια θελω βοηθεια αν μπορειτε να μου δωσετε ενα καλο θεμα μου να μπορω να βρω παρα πολλεσ πηροφοριες στο ιντερνετ (αν μπορειτε και τιτλο) τουλαχιστον να μπορω να αντλησω 30 σελιδεσ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

POVEPY

Νεοφερμένος

Η POVEPY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Για σε όλους!! :clapup: ....έκανα ένα ερωτηματολόγιο για το μάθημα της τεχνολογίας και θα ήθελα αν έχετε χρόνο να το απαντήσετε...



ΘΕΜΑ: η γνώμη των νέων για τον αθλητισμό


1 Φύλλο ;
Α. αγόρι Β. κορίτσι

2 Ηλικία ;
Α. 15-18 Β. 19-21 Γ. 22 – 25 D. 26 και άνω

3 Πώς περνάς τον ελεύθερο σου χρόνο ;
Α. ασχολούμαι με κάποιο άθλημα Β. βγαίνω με τους φίλους μου Γ. βλέπω τηλεόραση Δ. άλλο

4. Γυμνάζεσαι καθόλου ;
Α. ναι πάρα πολύ Β. μερικές φορές Γ. καθόλου

5. Αν ναι προτιμάς μόνος σου ή με φίλους ;
Α. μόνος μου Β. με τους φίλους μου

6. πιστεύεις πως η σωστή σωματική άσκηση κάνει καλό στον οργανισμό μας ;
Α. ναι Β. όχι

7. πιστεύεις πως με τη σωματική άσκηση παρατείνετε η ζωή μας ;
Α. ναι Β. όχι

8. Ασχολείσε με κάποιο άθλημα ;
Α. ναι Β. όχι

9. Αν ναι με ποιο ;
Α. ποδόσφαιρο Β. μπάσκετ Γ. Volley Δ. στίβο Ε. Άλλο

10. Αν όχι γιατί ;
Α. δεν έχω χρόνο Β. δεν μου αρέσει Γ. δεν έχω βρει κάποιο που μου ταιριάζει
Δ . Άλλο

11. προτιμάς τα ομαδικά ή τα ατομικά αθλήματα ;
Α. ομαδικά Β. ατομικά Γ. και τα δύο


12. Πηγαίνεις συχνά να παρακολουθήσεις κάποιο αθλητικό αγώνα ;
Α. ναι Β. μερικές φορές Γ. όχι

13. Ποιος πιστεύεις ότι φταίει για τη βία στα γήπεδα ;
Α. οι οπαδοί Β. οι αστυνομία Γ. ο διαιτητής Δ. άλλος

14. Πιστεύεις πως οι αγώνες θα ήταν πιο δίκαιοι αν δεν υπήρχαν χορηγοί;
Α. ναι Β. όχι

15. πιστεύεις πως οι αθλητές πρέπει να γίνονται πρότυπα για τους νέους;
Α. ναι Β. όχι

16. Είσαι ευχαριστημένος με τις αθλητικές εγκαταστάσεις στην πόλη σου;
Α. ναι Β. όχι

17. Τι πιστεύεις ότι θα μπορούσε να γίνει ώστε να προωθηθεί ο αθλητισμός περισσότερο στους νέους ;
Α. σχετικές ενημερώσεις στα σχολεία Β. περισσότερη ενημέρωση από τα ΜΜΕ
Γ. να γίνονται πιο συχνά αθλητικές εκδηλώσεις Δ. όλα τα παραπάνω

18. Πιστεύεις ότι το μάθημα της φυσικής αγωγής στο σχολείο γίνετε σωστά;
Α. ναι Β. όχι

19. Αν όχι τι πιστεύεις ότι θα μπορούσε να συμβάλλει στην βελτίωση του;
Α. καλύτερος εξοπλισμός Β. Περισσότερες ώρες Γ. καλύτερη ενημέρωση σχετικά με το κάθε άθλημα Δ . να διδάσκονται περισσότερα αθλήματα. Ε. όλα τα παραπάνω

20. Για ποιο λόγο πιστεύεις ότι είναι χρήσιμο το μάθημα αυτό;
Α. είναι εξίσου σημαντικό να εξασκόυμε το σώμα όσο και το πνεύμα
Β. μας βοηθά να κατανοήσουμε τη σημασία της καλής φυσικής κατάστασης
Γ. δεν χρησιμεύει σε τίποτα
Δ. άλλο

21.πιστεύεις ότι πρέπει να είναι υποχρεωτικό;
Α. ναι β. όχι γ. πιστεύω ότι πρέπει να καταργηθεί

Σας ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
1) Β
2) Α
3) Β
4) Β
5) Β
6) Α
7) Α
8 ) Β
10) Γ
11) Α
12) Β
13) Α
14) Α
15) Α
16) Β
17) Γ
18 ) Β
19) Ε
20) Α
21) Α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrusa!

Νεοφερμένος

Η xrusa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
1. B
2. Α
3. Δ
4. Β
5. Α
6. Α
7. Α
8. Β
10. A
11. Β
12. Γ
13. Δ
14. Α
15. Α
16. Β.
17. Δ
18. Β
19. Α
20. Α
21. β.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
1.B
2.A
3.Δ
4.Β
5.Β
6.Α
7.Α
8.Β
10.Β
11.Γ
12.Γ
13.Α
14.Α
15.Β
16.Β
17.Δ
18.Β
19.Δ
20.Α
21.Β
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

POVEPY

Νεοφερμένος

Η POVEPY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παιδιά εγώ έχω κολλήσει στα βήματα.....στο κεφάλαιο 2 που λέει " να εξηγούνται τα όρια της μελέτης όπως προσδιορίζονται στον τίτλο τησ έρευνας ." και " να προσδιορίζονται και να περιγράφονται οι μεταβλητές του προβλήματος " τι ακριβός θέλει ?


Υ.Γ κάνω έρευνα με ερωτηματολόγιο και το θέμα είναι " σχέση νέων και αθλητισμού και και η χρησιμότητα του ως μάθημα στο σχολείο"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metalmadness

Νεοφερμένος

Ο metalmadness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Λοιπόν παιδιά έχω ένα μεγάλο θέμα με την εργασία της τεχνολογίας. Έχω επιλέξει να κανω μία περιγραφική έρευνα. Το πρόβλημα είναι ότι ενω είχα προγραματίσει να την κάνω μέσα στο Πάσχα έσπασε ο διάολος το ποδάρι του και έσπασα και εγώ το χέρι μου, το δεξί. Έτσι δεν προλαβαίνω με τίποτα να την κάνω γιατί βγάζω το γύψο λίγο πρίν τις εξετάσεις ίσα ίσα για να γράψω.
Αυτό που θέλω να ζητήσω είναι αν θα μπορούσε κανένας να μου δόσει τη δικιά του με οποιοδήποτε θέμα. Δεν θέλω να δω καμία παυλίτσα στο τρίμηνο. Όποιος μπορει να τη στειλει σε αυτή τη διεύθυνση coolboarder1@live.com
Eυχαριστώ!

Υ.Γ. Δεν ειμαι καθόλου περίφανος που το ζητάω αλλά δεν μπορώ να κάνω αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Η λύση να σε βοηθήσει κάποιος στη διεξαγωγή του πειράματος δεν παίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top