Ανεκπλήρωτος έρωτας

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
1) Είσαι 18 και συναναστρέφεσαι με κάποιον με διαφορά ηλικίας. Η πρώτη μου σκέψη, είναι πως αν ηθελε κάτι σοβαρό, θα το ειχε βρει όσο εσύ ήσουν παιδί ακόμη.

2)Σαν να μην έφτανε αυτό, ξεκαθαριζετε ως ενηλικες πως ζητάτε μόνο σεξ. Τι άλλο περιμένεις;

Αν κατάλαβε τα συναισθήματα σου και παρ'ολα αυτά έπαιξε για μένα είναι foul, αλλά εσύ έχεις επίσης μεγάλο μεριδιο ευθύνης. Απέναντι στον εαυτό σου πρώτα.

Εξίσου ανωριμο κρινω το να συμφωνείς με κάτι το οποίο δε σε εκφράζει, με σκοπό να κερδίσεις κάτι άλλο.

Σου προτείνω να μην μπεις ποτε ξανά σε αυτήν τη διαδικασία.

Ο άλλος κάποια γνώρισε, σε έκανε πέρα, το τελείωσε μετά, ήθελε σεξ, σε ξαναεψαξε.

Κράτα το ως μάθημα ζωής. Αν σε οποιαδήποτε σχέση σου είσαι ειλικρινής, δύσκολα θα ξαναβρεθείς σε ίδια κατάσταση, τουλάχιστον με ευθύνη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,198 μηνύματα.
Καλησπερα !!!εδω και ενα χρονο περιπου τραβιεμαι με ενα ατομο δεκα χρονια μεγαλυτερο μου ,με το οποιο ειχαμε ξακαθαρισει εξ αρχης οτι θελαμε μονο σεξ ...να περναμε καλα και τιποτα περι σχεσης κλπ..Ξεκινησαμε λοιπον να 'τραβιομαστε',φαση friends with benefits απ τον ιουνιο καπου εκει περσι(2017) ...Ομως τα πραγματα για μενα μετα απο λιγο καιρο αλλαξαν(φαση 1 μηνα μετα περιπου)καθως ημουν παρα πολυ ενθουσιασμενη μαζι του γενικα (απ την επικοινωνια μας,τα πολλα κοινα μας και φυσικα την απιστευτη χημεια στο σεξ )οποτε καταλαβαινετε απλα ξαφνικα ενιωσα τρομερα ερωτευμενη μαζι του ...!!!Ομως δεν τολμησα ποτε να του το πω απλα το εκρυβα καλα μεσα μου για να μην νομιζει πραγματα γενικα ή τρομαξει μηπως το παω αλλου ...φαση σε σχεση κλπ.Οποτε με λιγα λογια συνεχισαμε κανονικα να βρισκομαστε να κανουμε σεξ ομορφα κι ωραια , να ανοιγομαστε ο ενας στον αλλον ...Ομως αυτος γενικα επειδη προφανως το χαμε ξεκαθαρισει εξ αρχης μου ελεγε διαφορα για αλλες γκομενες που πηδαγε την ιδια περιοδο με εμενα ...Κι εγω σαν ηλιθια τα ακουγα ολα αυτα που ελεγε και δεν σταματησα να τον θελω ή να κανω σεξ μαζι του ,απλα ειχα ξενερωσει σιγουρα που μου το λεγε ευθεως αλλα δεν μπορουσα πραγματικα να το στταματησω δεν μπορουσα να ελεγξω τα συναισθηματα μου με τιποτα και καθομουν σαν ηλιθια ,το επαιζα χαλαρη (σε καποια φαση ειχα σκεφτει και το ενδεχομενο να λεει μπουρδες για να το παιξει καποιος αλλα δεν νομιζω πλεον )...Παρολ αυτα του εδειχνα τελος παντων αρκετο ενδιαφερον και εκεινος ομως σε εμενα δεν μπορω να πω .Ειχαμε αναπτυξει μια φιλικη-ερωτικη σχεση και ημασταν πολυ χαλαρα μεταξυ μας ..γουσταραμε ο ενας τον αλλον φουλ .... ...ειχα φτασει σε σημειο να πιστευω οτι με θελει ή νιωθει κατι πααραπανω γενικα απ τη συμπεριφορα του ετσι φαινοταν τουλαχιστον ..μεχρι και τωρα δεν ξερω
νιωθει ,ενιωθε η' ενιωσε εστω ποτε .Ηταν πολυ περιεργος χαρακτηρας γενικα και μυστήριος για αυτο και την πατησα μαζι του ,που δεν το περιμενα γαμωτο στην αρχη ...ANYWAY ,λιγους μηνες μετα(φαση ιανουαριο 2018) δεν αντεξα αλλο την ολη φαση και το πηρα αποφαση να του μιλησω ,να του πω πως νιωθω και τι θα γινει στο μεταξυ μας γενικα (αα επισης εγω σπουδαζω επαρχια και το ηξερε αυτο εννοειται ..οποτε φαντασου δεν βρισκομασταν και καθε μερα ....σε φαση 2 φορες την εβδομαδα περιπου και αν ...Ηταν σπαστες οι συναντησεις γενικα περιπου για εναν χρονο που τραβιομασταν )...ομως δεν το εκανα ποτε τελικα γιατι κολλοσα φουλ οκ !Ο τυπας δεν προσπαθησε ποτε να μου μιλησει γενικα για το πως νιωθει ,ηταν ολο μυστηριο ...οποτε κι εγω ξενερωσα φουλ με την ολη φαση αφου ειδα οτι δεν προχωραει ,αν ηταν θα προχωρουσε ..αλλα παρολα αυτα συνεχισα να τον βλεπω αραια και που βεβαια ....μεχρι που ξαφνικα με κανει μπλοκ απο παντου και ινσταγκραμ και φεισμπουκ και εχω μεινει εννοειται ...Οποτε λεω οκ λογικα θα ηθελε να σπασουμε και απλα δεν μπορεσε να μου το πει ποτε και θεωρησε πιο σωστο και ωριμο το μπλοκ (γεεεελααααω )...Εγω δεν πηρα κανενα τηλεφωνο ,εστω για να μαθω το γιατι και το αφησα ετσι ...Και αυτός μετα απο ενα μηνα περιπου ξαφνικα με ξεμπλοκαρε λεγοντας μου οτι τραβιοταν με μια τυπισσα που ηταν οτι να ναι και δεν ηθελε να δει οτι μιλαμε !Προφανως και η ψυχολογια μου ηταν ετσι κι ετσι αυτον τον μηνα που εγινε αυτο και δεν μιλαγαμε αλλα οταν μου εστειλε εννοειται και το πηγε πααααααλι στο σεξ λεγοντας μου οτι δεν τραβιεται με καμια γκομενα κι οτι μονο εμενα θεελει !!!!!!Προφανως και του απαντησα οπως του αξιζε και δεν ασχοληθηκα παραπανω μαζι του και ουτε προκειται μετα απο ολο αυτο το καραγκιοζιλικι ....Πλεον καταλαβα τι κακως ασχοληθηκα κι ολας τοσο πολυ και δεν ημουν ξεκαθαρη εξ αρχης !!!το θεμα παντως μεσα μου εχει ληξει οριστικα οσο κι αν με στεναχωρησε η ολη φαση .....Δεν ξανασχολουμαι ουτε ξαναμπλεκω σε τετοια φαση ....ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ποσο ανωριμοι ειστε οι αντρες;

Δεν εχει να κανει με το φυλο...μερικοι και μερικες ειναι τοσο ηλιθιοι που καταζονται στην ιδια κατηγορια ανεξαρτητως φυλου.
Επισης υπαρχουν διακυμανσεις στο emotional IQ .Οι γυναικες συνηθως εχουν παραπανω.
Εγω προσωπικα ξερω και πολυ χαζες και αναρωτιεμαι καθε μερα πως μερικοι δεν βρισκουν μια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Καλησπερα !!!εδω και ενα χρονο περιπου τραβιεμαι με ενα ατομο δεκα χρονια μεγαλυτερο μου ,με το οποιο ειχαμε ξακαθαρισει εξ αρχης οτι θελαμε μονο σεξ ..

Πλεον καταλαβα τι κακως ασχοληθηκα κι ολας τοσο πολυ και δεν ημουν ξεκαθαρη εξ αρχης !!!
Τελικά είχατε ξεκαθαρίσει τι γινόταν με την φάση σας;
Δεν μπορείς να έχεις την απαίτηση να σε δει ως κάτι άλλο ( αν την είχες) ή να δεχθεί τον έρωτα σου. Εφόσον η σχέση βασιζόταν απλά στο σεξ, ήξερες τι έπαιρνες νομίζω αλλά και τις προοπτικές εξέλιξης της σχέσης αυτής.
Δεν σου φταίει σε κάτι ο τυπάς, αυτός προφανώς κι έψαχνε μόνο το ψαχνό τότε που γνωριστήκατε αλλά και στην συνέχεια.
KAI ΕΠΙΣΗΣ ποσο ανωριμοι ειστε οι αντρες;



Έλεος με αυτή την καραμέλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bettynik

Νεοφερμένος

Η bettynik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ναι στην αρχη ειχαμε ξεκαθαρισει οτι θα ηταν γενικα μονο αυτο ,αλλα μετα αλλαξε η φαση και απλα λεω οτι δεν μπηκαμε ποτε στην διαδικασια και οι 2 ,παρ οτι εγω το σκεφτηκα καποια στιγμη , να συζητησουμε για κατι παραπαναω γιατι προφανως βολευε η ολη φαση και τους 2 ..δεν θα πω ψεματα οκ(και προφανως προσωπικα φοβηθηκα να εκφρασω αυτα που ενιωθα γιατι πιστευα οτι θα φαω Χ ,οκ οντως μαλακια μου αυτο ,το ξερω και ετσι συμβιβαστηκα στην ολη φαση επειδη τον ηθελα πολυ) ...Αλλα συγγνωμη ρε συ το μπλοκ ασ πουμε δεν ηταν ανωριμο ετσι ? δεν μπορουσε να μου το πει ευθεως ας πουμε οτι δεν θελει να συνεχισουμε ?δεν ειστε ανωριμοι οι αντρεσ οοχι μη το ξαναπεις ....ΚΑΙ μετα μοου λεει για την γκομενα και μου ξαναλεει για σεξ (Καλα ενταξει δεν βγαζω και τον εαυτο μου τελειο εννοειται ..κι εγω εκανα λαθη αρκετα και φερθηκα λαθος στον εαυτο μου αλλα ρε φιλε λιγη ειλικρινεια τουλαχιστον απο μερια του δεν θα εβλαπτε νομιζω .....Το μονο που θα θελα να γνωριζω ειναι αν ενιωσε κι αυτος κατι (αν οχι ερωτα )εστω καποια αισθηματα και δεν επαιζε μαζι μου εξ ολοληρου ...αλλα μαλλον δεν θα το μαθω ποτε αυτο πλεον !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Να είσαι ειλικρινής στο τι θέλεις.

Λες πως ήθελες τον άλλο.

Όμως όλοι βλέπουμε πως ο άλλος δεν ήταν αυτό που ήθελες.

Αρα τον ήθελες, ή ήθελες κάτι που είχες στο μυαλό σου κι απαιτουσες να το ενσαρκώνει αυτός επειδή σου άρεσε, με τον οποίο δε, εμπλεκόσουν χωρίς να είσαι ειλικρινής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bettynik

Νεοφερμένος

Η bettynik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ναι δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες .....Μαλλον εζησα κι εγω λιγο το "παραμυθακι μου "..μπηκα σε αυτο το τρυπακι ,γουσταρα και μετα αφου δεν ηταν αυτο που ηθελα και ο τυπας δεν το πηγαινε προς κατι παραπανω ξενερωσα ....και δε δεν ημουν και ειλικρινης ...Ισως αν μιλαγα να ηταν ολα διαφορετικα μεταξυ μας ..ειτε καλα ...ειτε κακα ..δεν ξερω τι να πω ..παντως πληγωθηκα πολυ απο αυτο και ηταν μεγαλη μαλακια μου που το αφησα να παει ετσι οπως και να χει ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Από κάθε τι, παίρνουμε κάτι.

Αυτό θα σε βοηθήσει ώστε την επόμενη φορά να είσαι σαφής σε αυτό που θέλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο ανεκπλήρωτος έρωτας είναι απόλυτος έρωτας γιατί δεν υπάρχει ποτέ απομυθοποίηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top