[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2017

supernaturalskg

Νεοφερμένος

Ο supernaturalskg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Να σας πω κάτι; Έδωσα δεύτερη φορά πανελλήνιες φέτος, συγκέντρωσα 18.680 μόρια, κι ενδιαφέρομαι για ιατρική/οδοντιατρική, που είναι το μεγααααααααλο μου όνειρο! Έχω βαρεθεί να ακούω προβλέψεις του ποδαριού, που ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του! Αν καθίσει κανείς και διαβάσει τις "προβλέψεις" των "ειδικών" μετά την ανακοίνωση στατιστικών θα παρατηρήσει ότι έχουν πει τα πάντα, άλλοι για μικρή άνοδο, άλλοι μόνο για άνοδο σε αστικά κέντρα και πτώση στην περιφέρεια, άλλοι για σταθερότητα και άλλοι για πτώση γενικά....με έχει κουράσει αφάνταστα η αναπαραγωγή όλων των σχετικών-άσχετων site των ίδιων και των ίδιων άρθρων! Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι χωρίς την επίσημη ανακοίνωση του αριθμού των υποψηφίων σε κάθε κλίμακα μορίων ανά 500 μόρια όπως πέρυσι (πχ πόσοι ήταν 17.500-18.000, 18.000-18.500, 18.500-19.000 κ.ο.κ.) οι προβλέψεις για τις ιατρικές είναι άστοχες, μιας και η εισαγωγή μπορεί να κριθεί στα 5-10-20 μόρια...άρα τους γράφω όλους, δε θα τους αφήσω να με τρελάνουν!!!!!:whistle:

Κατά τη γνώμη μου έχει κάνει την πιο κοντινή πρόβλεψη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Σύμφωνα με τους αναλυτές 13.700 μόρια η σχολή μου (πάντα με τις τελευταίες εκτιμήσεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erionaa01

Νεοφερμένος

Η erionaa01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Τι είναι εκείνο το χρονόμετρο που μετράει πανω στο μηχανογραφικό;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panakeia

Νεοφερμένος

Η Panakeia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
επειδή έδωσα 2η φορά , γίνετε να διαγράφω από το τμήμα ενός ΑΕΙ και να γραφτώ σε άλλο τμήμα από το ίδιο ΑΕΙ;

Ναι, γίνεται

Να σας πω κάτι; Έδωσα δεύτερη φορά πανελλήνιες φέτος, συγκέντρωσα 18.680 μόρια, κι ενδιαφέρομαι για ιατρική/οδοντιατρική, που είναι το μεγααααααααλο μου όνειρο! Έχω βαρεθεί να ακούω προβλέψεις του ποδαριού, που ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του! Αν καθίσει κανείς και διαβάσει τις "προβλέψεις" των "ειδικών" μετά την ανακοίνωση στατιστικών θα παρατηρήσει ότι έχουν πει τα πάντα, άλλοι για μικρή άνοδο, άλλοι μόνο για άνοδο σε αστικά κέντρα και πτώση στην περιφέρεια, άλλοι για σταθερότητα και άλλοι για πτώση γενικά....με έχει κουράσει αφάνταστα η αναπαραγωγή όλων των σχετικών-άσχετων site των ίδιων και των ίδιων άρθρων! Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι χωρίς την επίσημη ανακοίνωση του αριθμού των υποψηφίων σε κάθε κλίμακα μορίων ανά 500 μόρια όπως πέρυσι (πχ πόσοι ήταν 17.500-18.000, 18.000-18.500, 18.500-19.000 κ.ο.κ.) οι προβλέψεις για τις ιατρικές είναι άστοχες, μιας και η εισαγωγή μπορεί να κριθεί στα 5-10-20 μόρια...άρα τους γράφω όλους, δε θα τους αφήσω να με τρελάνουν!!!!!:whistle:

Κατά τη γνώμη μου έχει κάνει την πιο κοντινή πρόβλεψη!!

Προφανώς και τα μόρια σου ειναι αρκετά για να πιάσεις μια απο τις δυο σχολές που σε ενδιαφέρουν, οποτε γιατι να σκάσεις; Συγχαρητήρια κι ολας! ;) :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Από τα στατιστικά κλιμάκωσης μορίων και το νέο σύστημα (δεν το έχω μελετήσει πλήρως με τις επιλογές 5ου μαθήματος ανά κατεύθυνση)... έτσι όπως το έχουν δημοσιεύσει από το Υπουργείο "θετικών σπουδών-επιστημών υγείας & ζωής" σημαίνει ότι δεν έχουν πάρει και μαθηματικά (και άρα οι βαθμοί >18500 μόρια) είναι 1386 άτομα και από το "θετικών σπουδών-θετικών & τεχνολογικών επιστημών" ΔΕΝ έδωσαν βιολογία (άλλα 483 άτομα με >18.500 μόρια) ή υφίσταται και μείξη του επειδή έχουν πάρει και 5ο μάθημα (μαθηματικά ή βιολογία, αντίστοιχα)?

Αν ισχύει το πρώτο, Ιατρική Αλεξανδρούπολης πάει για ~18600-18650 μόρια... αν ισχύει το δεύτερο, Ιατρική Αλεξανδρούπολης πάει για 18700-18750 μόρια... (με διαρροή προς άλλες σχολές τύπου 20-25%)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Ποσο υπολογιζετε θα ειναι βαση γεωπονιας απθ με το 10%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erionaa01

Νεοφερμένος

Η erionaa01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Για την αγγλική φιλολογία τι προβλεπετε; την πιάνω με 19.500;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Από τα στατιστικά κλιμάκωσης μορίων και το νέο σύστημα (δεν το έχω μελετήσει πλήρως με τις επιλογές 5ου μαθήματος ανά κατεύθυνση)... έτσι όπως το έχουν δημοσιεύσει από το Υπουργείο "θετικών σπουδών-επιστημών υγείας & ζωής" σημαίνει ότι δεν έχουν πάρει και μαθηματικά (και άρα οι βαθμοί >18500 μόρια) είναι 1386 άτομα και από το "θετικών σπουδών-θετικών & τεχνολογικών επιστημών" ΔΕΝ έδωσαν βιολογία (άλλα 483 άτομα με >18.500 μόρια) ή υφίσταται και μείξη του επειδή έχουν πάρει και 5ο μάθημα (μαθηματικά ή βιολογία, αντίστοιχα)?

Το επιλεγόμενο μάθημα του δεύτερου πχ πεδίου (τα μαθηματικά δηλαδή) δεν επηρεάζουν την επίδοση του μαθητή στο τρίτο. Εάν κάποιος γράψει χάλια στα μαθηματικά και άριστα στη βιολογία, τότε τα μαθηματικά δεν θα τον επηρεάσουν καθόλου, και το αντίστροφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Για πολιτικους μηχανικους επαρχια ποσο πιστευετε οτι θα πεσουν οι βασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Ρε παιδια λετε να πιανω ιατρικο σσας ?19129 εχω και περσι ειχε 19088...εχω κατααγχωθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ρε παιδια λετε να πιανω ιατρικο σσας ?19129 εχω και περσι ειχε 19088...εχω κατααγχωθει

πιστεύω θα την πιάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SilentPill

Νεοφερμένος

Ο SilentPill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παιδιά τώρα που βγήκαν τα στατιστικά και είδαμε πως στο 3ο πεδίο (επιστήμες υγίειας) τα άτομα που έβγαλαν 19.000-20.000 μόρια είναι κατά 35 περισσότερα απ'ότι πέρυσι, τι πιστεύετε ότι θα γίνει με την Ιατρική Αθήνας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Το επιλεγόμενο μάθημα του δεύτερου πχ πεδίου (τα μαθηματικά δηλαδή) δεν επηρεάζουν την επίδοση του μαθητή στο τρίτο. Εάν κάποιος γράψει χάλια στα μαθηματικά και άριστα στη βιολογία, τότε τα μαθηματικά δεν θα τον επηρεάσουν καθόλου, και το αντίστροφο.

Δεν αντιλέγω σε αυτό που λες και συνήθως αυτό συμβαίνει (στα μαθηματικά λίγο χειρότερα από τη βιολογία, αν και για μαθητές των 18.500-19.000 μορίων δεν συμβαίνει τόσο έντονα όσο στις υπόλοιπες βαθμολογικές κλίμακες). Αυτό που ρώτησα είναι στο πως παρουσιάζει το Υπουργείο το πλήθος των μαθητών ανά πεδίο και κατεύθυνση και για να γίνω πιο σαφής αν υφίστανται "διπλοεγγραφές υποψηφίων" και του βαθμού τους ανάλογα αν έδωσαν π.χ. οι των θετικών σπουδών πανελλαδικές 4 μαθήματα με βιολογία ή 4 με μαθηματικά ή 5 με βιολογία+μαθηματικά.

Και μάλλον αυτό (διπλοεγγραφές!) συμβαίνει αν συνάδω από το συνολικό άθροισμα στη στήλη "πλήθος υποψηφίων" (και άρα είναι μόνο οι 1386 νοματαίοι με >18.500 μόρια για ιατρικές). Με "διαρροή" προς άλλες σχολές τύπου 20%... 1100-1150 άτομα για Ιατρικές τελικά (για ~890 θέσεις ιατρική & σσασ)... Άρα ιατρική αλεξανδρούπολης γύρω στα 18650.

Παιδιά τώρα που βγήκαν τα στατιστικά και είδαμε πως στο 3ο πεδίο (επιστήμες υγίειας) τα άτομα που έβγαλαν 19.000-20.000 μόρια είναι κατά 35 περισσότερα απ'ότι πέρυσι, τι πιστεύετε ότι θα γίνει με την Ιατρική Αθήνας;

προφανώς ~15-20 μόρια άνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
μια συμβουλή θα δωσώ παιδιά μην αγχώνεστε θα πάνε όλα μια χαρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristarac

Νεοφερμένος

Ο xristarac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Τι πιθανοτητες δινετε να πεσουν οι πολιτικοι μηχανικοι της πατρας 500-600 μορια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Ένα φίλος δεν έχει παραδώσει ακόμη Μηχανογραφικο.Εχει βγάλει 8100 μόρια και σκέφτεται να δηλώσει ή Μηχανικών Αυτοματισμου(Ενδεχομένως πιάνει Χαλκίδα) ή Γεωγραφία Αιγαίου για να έρθει Αθήνα.Πιστευετε ότι πιάνει κάποιο άλλο πανεπιστήμιο;Θα πέσουν τόσο πολύ ώστε να πιάσει Σύρο,Σάμο ή και Χιο;Ποια είναι η γνώμη σας;Ποια τμηματα του προτείνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krew

Νεοφερμένος

Ο Krew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Πώς πιστεύετε ότι θα κινηθούν οι βάσεις στα τμήματα Χημείας:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.
α
Πώς πιστεύετε ότι θα κινηθούν οι βάσεις στα τμήματα Χημείας:
Θα ανεβουν φιλε
Οποιοι δεν πιασουν ιατρικη θα δηλωσουν(καποιοι) χημικο οποτε θα το ανεβπανασουν αρκετα, θα ελαγα 500-800 μορια πανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krew

Νεοφερμένος

Ο Krew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
α
Θα ανεβουν φιλε
Οποιοι δεν πιασουν ιατρικη θα δηλωσουν(καποιοι) χημικο οποτε θα το ανεβπανασουν αρκετα, θα ελαγα 500-800 μορια πανω
Μέχρι εκεί να ανέβουν.Παραπάνω μην πάνε φοβάμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.
Μέχρι εκεί να ανέβουν.Παραπάνω μην πάνε φοβάμαι!
Θα γινει οπως περσυ με την γεωπονια. Εσυ ποσα μορια εβγαλες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top