Πανεπιστήμιο Λογιστικής ή Deree;

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πάντως μόνο και μόνο το γεγονός ότι συνήθως ακόμα και για πρακτική άσκηση προτιμούν εκείνους που κατέχουν πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ δεν νομίζω να είναι τυχαίο...
Κοίτα, στην Ελλάδα γενικά το Deree το έχουν φτυσμένο. Για κάποιον (τρελό) που θέλει να κάτσει Ελλάδα δεν θα πρότεινα επ' ουδενί το Deree λόγω του κολλήματος των βλαχοελλήνων.

Ωστόσο, για κάποιον που ενδιαφέρεται για εξωτερικό έχω κάποιες επιφυλάξεις για το παραπάνω. Ίσως, εάν είσαι σίγουρος ότι θες να φύγεις στο εξωτερικό, ένα πτυχίο από το Deree και συστατικές επιστολές καθηγητών που έχουν βγάλει κορυφαία Παν/μια σου δώσουν άλλον αέρα. Δεν το συζητώ φυσικά για την αναγνωρισιμότητα του Deree εκτός Ελλάδος, δεν έχουν τα δικά μας κολλήματα γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios21aek

Νεοφερμένος

Ο marios21aek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής Πανεπιστημίου. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Δεν είπα ότι είμαι κατά σε τίποτα (μιλώ για μένα προσωπικά). Δεν είμαι καν κατά των ιδιωτικών πανεπιστημίων.

Το μόνο που σχολίασα είναι τι γινόταν πριν από 10 χρόνια που έδωσα εγώ πανελλαδικές και για το οποίο έτυχε να έχω πολλαπλά παραδείγματα.
ναι αλλα το Ντιρι το κυριο που πουλάει..είναι οι διασυνδεσεις..οχι η παιδεία..αρα πως ζητάς να παίξουμε στα ίσια ενώ το ντιρί αθέμητα πουλάει τις διασυνδέσεις του?Αφού είναι γνωστό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δυστυχώς ή ευτυχώς, όλα τα ιδιωτικά πανεπιστήμια πουλάνε το ίδιο πράγμα. Αλλά, για το επίπεδο σπουδών δεν μπορώ να ξέρω τι γίνεται. Δεν έχω πάει εγώ η ίδια να δω τι μάθημα κάνουν, τι προσφέρουν.

Για το συγκεκριμένο πανεπιστήμιο, η άποψή μου είναι η χειρότερη, αυτό δεν αλλάζει, αλλά αυτό είναι η προσωπική μου άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris1911

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ναι αλλα το Ντιρι το κυριο που πουλάει..είναι οι διασυνδεσεις..οχι η παιδεία..αρα πως ζητάς να παίξουμε στα ίσια ενώ το ντιρί αθέμητα πουλάει τις διασυνδέσεις του?Αφού είναι γνωστό....

Σε πληροφορώ οτι φετος πηρανε λιγα ατομα... οι περισσοτερες εταιριες ηταν με τη δικαιολογια οτι κανουνε database με βιογραφικα σε περιπτωση που χρειαστουν καποιον. Συνεπως δεν μπορεις να πεις οτι πουλαει διασυνδεσεις... Δεσμοι μεταξυ αποφοιτων ίσως...αλλα αυτο και που δεν ισχυει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DriveIn

Νεοφερμένος

Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Πολιτικό ρεμάλι ή νεόπλουτος φλώρος με άχρηστο πτυχίο...;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πολιτικό ρεμάλι ή νεόπλουτος φλώρος με άχρηστο πτυχίο...;;;

Το πολιτικό ρεμάλι με χάλασε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Τυχαινει να σπουδαζω στο κολλεγιο αυτο, γιαυτο και ασε με να ξερω κατι παραπανω και ασε στην ακρη το ποιος ειναι ο ασχετος και ποιος ο σχετικος. Ναι, βλεπεις... το οτι δεν διαγραφουν φοιτητες, ειναι το μονο πραγμα που μετραει... Το οτι μπαινει ο καθε βλακας και κλεινει τη σχολη οποτε του καπνησει ας πουμε ειναι πιο νορμαλ, η το οτι οι φοιτητες-σπουδαστες κοιτανε κατα κυριο λογο να βγαλουν ενα 5-7. Sorry που σε απογοητευω αλλα μερικοι καθηγητες του deree (οι οποιοι εχουν δουλεψει και σε πανεπιστημια της αμερικης και του εξωτερικου γενικοτερα) εχουν βγαλει το πρωτο τους πτυχειο εκει, και συνεχισαν τις σπουδες τους σε μερικα απο τα παραπανω πανεπιστημια που ουτε καν σχολιασες και απλα επιμενεις στο οτι μονο απο ελληνικο πανεπιστημιο βγαινει κανεις αξιολογος επιστημονας. Αν θες να το πιστευεις, πιστευε το.
Πες μας κιόλας ότι έβγαλες καλά μόρια αλλά σνομπάρισες τα ποταπά ελληνικά πανεπιστήμια και προτίμησες το Deree για την υψηλή ποιότητα σπουδών που παρέχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris1911

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
τει μηχανολογιας πατρας φιλαρακι... btw, τι λεει για 1η Σεπτεμβρη; παει η εξεταστικη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top