Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,246 εγγεγραμμένα μέλη και 2,391,492 μηνύματα σε 74,174 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 638 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Υπάρχει σταθμός που να παίζει μόνο low bap, hip hop κ.τ.λ.;

Loreley

Φοιτητής

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 22:38, 02-12-11:

Όπως λέει και ο τίτλος, ψάχνω να βρω κάποιον ελληνικό σταθμό (εννοώντας πάντα στο ραδιόφωνο και όχι μέσω pc), ο οποίος να παίζει μόνο low bap και hip hop. Μετά από μία αρκετά μεγάλη αναζήτηση στο διαδύκτιο, δεν βρήκα κάτι που να με καλύψει. Γράφουν μόνο για μικρές 2ωρες εκπομπές μέσα στην εβδομάδα, σε ελάχιστους σταθμούς. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω, αν θέλει ας μου το πεί.

κανείς?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 03-12-11 στις 19:52. Αιτία: merge
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Φοιτητής

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφορικής (ΤΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 973 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 19:25, 03-12-11:

εγω δεν ξερω
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,626 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 19:41, 03-12-11:

Δυστυχώς δεν υπάρχει. Είναι πραγματικά ωραία μουσική η low bap όπως και άλλα πολλά είδη, τα οποία στην Ελλάδα δυστυχώς είναι υποτιμημένα καθώς οι περισσότεροι ακούν τα "εμπορικά" ευχάριστα τραγούδάκια, και όχι αυτά με πραγματικό νόημα στους στίχους. Δεν θα βρεις εύκολα σταθμό με low bap.
Παράθεση

Loreley

Φοιτητής

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 21:43, 03-12-11:

Κρίμα...Είναι όντως πολύ ωραία μουσική και τα τραγούδια της έχουν στίχους με νόημα. Δεν εννοώ βέβαια αυτούς τους άσχετους που το πάιζουν ραπερ κ.λ.π. με τα ανούσια τραγουδάκια τους, μιλάω για τους άλλους που άξιζουν
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,991 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 21:44, 03-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Joanna97
Κρίμα...Είναι όντως πολύ ωραία μουσική και τα τραγούδια της έχουν στίχους με νόημα. Δεν εννοώ βέβαια αυτούς τους άσχετους που το πάιζουν ραπερ κ.λ.π. με τα ανούσια τραγουδάκια τους, μιλάω για τους άλλους που άξιζουν
δηλαδη ποια συγκροτηματα σου αρεσουν?
Παράθεση

Loreley

Φοιτητής

H Loreley έγραψε στις 21:49, 03-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
δηλαδη ποια συγκροτηματα σου αρεσουν?
μιλάω για Active Member, Sanjuro κ.λ.π, όχι για Fullface και άλλους όμοιους με αυτούς
Παράθεση

akrione

Δραστήριο Μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 181 μηνύματα.

O akrione το ischool εγινε αθλιο.θελω διαγραφη acc έγραψε στις 21:56, 03-12-11:

γιατι τι εχουν οι fullface?
Παράθεση

Loreley

Φοιτητής

H Loreley έγραψε στις 21:59, 03-12-11:

Ποιό είναι το νόημα αυτού του τραγουδιού δηλαδή;
Παράθεση

simosgl3 (Σίμος ή Ουντάμπα)

Φοιτητής

Ο Σίμος ή Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Σίνδος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 250 μηνύματα.

O simosgl3 έγραψε στις 22:06, 03-12-11:

μιλάω για Active Member, Sanjuro κ.λ.π, όχι για Fullface και άλλους όμοιους με αυτούς
active member πραγματικα αξιζει για sanjuro δεν θελω να γινω κακουλης!Οσο για fullface σε διαβεβαιωνω πως εχουν κομματια που ο στιχος εχει απειρο νοημα οπως και ομοιοι αυτων στο λεω επειδη τους εχω ακουσει και εχω ψαξει τα κομματια τους
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loreley

Φοιτητής

H Loreley έγραψε στις 22:13, 03-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από simosgl3
active member πραγματικα αξιζει για sanjuro δεν θελω να γινω κακουλης!Οσο για fullface σε διαβεβαιωνω πως εχουν κομματια που ο στιχος εχει απειρο νοημα οπως και ομοιοι αυτων στο λεω επειδη τους εχω ακουσει και εχω ψαξει τα κομματια τους
Για Active Member δεν έχω να σχολιάσω, είναι τέλειοι! Ο sanjuro πιστεύω πως και αυτός αξίζει, γιατί τα τραγούδια του είναι απλά και με αγγίζουν. Για Fullface δεν ξέρω, κάποια τραγούδια τους είναι καλά, αλλα τα περισσότερα είναι γεμάτα βρισιές και δεν βρίσκω κάτι ενδιαφέρον. ..Βέβαια αυτό είναι άποψη μου, ο καθένας έχει διαφορετική γνώμη
Παράθεση

simosgl3 (Σίμος ή Ουντάμπα)

Φοιτητής

Ο Σίμος ή Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Σίνδος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 250 μηνύματα.

O simosgl3 έγραψε στις 22:24, 03-12-11:

Για Active Member δεν έχω να σχολιάσω, είναι τέλειοι! Ο sanjuro πιστεύω πως και αυτός αξίζει, γιατί τα τραγούδια του είναι απλά και με αγγίζουν. Για Fullface δεν ξέρω, κάποια τραγούδια τους είναι καλά, αλλα τα περισσότερα είναι γεμάτα βρισιές και δεν βρίσκω κάτι ενδιαφέρον. ..Βέβαια αυτό είναι άποψη μου, ο καθένας έχει διαφορετική γνώμη
Αυτα τα ειδη μουσικης εχουν σχεδον παντα βρισιες,εχεις δικιο περι γνωμης απλα λεω ακου καλα τετοια συγκροτηματα εχουν να δωσουν πολλα
Παράθεση

Loreley

Φοιτητής

H Loreley έγραψε στις 22:36, 03-12-11:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, απλά πιστεύω ότι κάποια συγκροτήματα, φτιάχνουν ένα song μόνο με βρισιές ώστε να το καταντάνε ανούσιο. Το κάνουν απλά γιατί βλέπουν αυτά τα αγοράκια και τα κοριτσάκια βέβαια, που χτυπιούνται και προσποιούνται τους μοντέρνους στο άκουσμα τέτεοιων τραγουδιών, παίζοντας το "ψαγμένοι". Για παράδειγμα, αυτό εδώ,http://www.youtube.com/watch?v=RkwEb5Jpsi8, χωρίς να έχω κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα με τους Fullface και χωρίς να αναφέρομαι μόνο σε αυτούς, δεν αξίζει καν να το ακούς κατά τηγνώμη μου, εφ όσον δεν είναι καν σωστό τραγούδι. Γιατί όταν λέω τραγούδι, εννοώ μουσική με λόγια, τα οποία να γεννάνε συναισθήματα στον ακροατή και οι στίχοι να τον αντιπροσωπεύουν , δηλαδή να μπορεί να μπεί στο πνεύμα του δημιουργού.
Παράθεση

Vasool (Βασω)

Φοιτητής

H Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφίας - Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 143 μηνύματα.

H Vasool έγραψε στις 23:41, 25-01-12:

Όπως λέει και ο τίτλος, ψάχνω να βρω κάποιον ελληνικό σταθμό (εννοώντας πάντα στο ραδιόφωνο και όχι μέσω pc), ο οποίος να παίζει μόνο low bap και hip hop. Μετά από μία αρκετά μεγάλη αναζήτηση στο διαδύκτιο, δεν βρήκα κάτι που να με καλύψει. Γράφουν μόνο για μικρές 2ωρες εκπομπές μέσα στην εβδομάδα, σε ελάχιστους σταθμούς. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω, αν θέλει ας μου το πεί.

κανείς?

λοιπον, υπαρχει ενας online ραδιοφωνικος σταθμος http://www.trollradio.gr/ που καθε βραδυ απο τις 10-11.30 παιζει μονο low bap. δεν ειναι φαν, και να πω την αληθεια αυτη ειναι η μονη εκπομπη που δεν ακουω ποτε. αλλα ελπιζω να βοηθησα!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους