Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Himela με σκοτώνεις, αυτή η σειρά μου άφησε τρομερά ψυχολογικά, με στιγμάτισε μπορώ να πω.
Την προτείνω ανεπιφύλακτα, πολύ καλή παραγωγή, εξέλιξη χαρακτήρων, δυναμικές ερμηνείες. Δείτε την χθες.

Η αλήθεια είναι οτι αν αφήσεις τον εαυτό σου να σε συνεπάρει η πλοκή και οι χαρακτήρες και δεν το δεις "στο γρήγορο" μπορεί όντως να σε παρασύρει σε μια δίνη συναισθημάτων.
Μού κάνει εντύπωση ένα νέο παιδί να επιλέγει να δει αυτή τη σειρά πάντως. Θα την πρότεινα σε ανθρώπους μεγαλύτερης ηλικίας αλλά φυσικά τη βλέπει όποιος θέλει.<3

Προσωπικά η αγαπημένη μου ήταν η μητέρα. Νιώθω οτι μού μοιάζει τρομερά (ναι είμαι κι εγώ τόσο ψυχασθενής) και θεωρώ οτι η ερμηνεία της ήταν τρομερή.
Το τέλος σού άρεσε τόσο πολύ όσο λένε όλοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jucticeee

Νεοφερμένος

Η jucticeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Το Punisher είναι ό,τι καλύτερο έχω δει εδώ και μήνες!! Απλά δεν υπάρχει... Δείτε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι οτι αν αφήσεις τον εαυτό σου να σε συνεπάρει η πλοκή και οι χαρακτήρες και δεν το δεις "στο γρήγορο" μπορεί όντως να σε παρασύρει σε μια δίνη συναισθημάτων.
Μού κάνει εντύπωση ένα νέο παιδί να επιλέγει να δει αυτή τη σειρά πάντως. Θα την πρότεινα σε ανθρώπους μεγαλύτερης ηλικίας αλλά φυσικά τη βλέπει όποιος θέλει.<3

Προσωπικά η αγαπημένη μου ήταν η μητέρα. Νιώθω οτι μού μοιάζει τρομερά (ναι είμαι κι εγώ τόσο ψυχασθενής) και θεωρώ οτι η ερμηνεία της ήταν τρομερή.
Το τέλος σού άρεσε τόσο πολύ όσο λένε όλοι;

Tην είχα δει στα 15 (16?) μου και μου'κατσε βαριά η αλήθεια είναι. Είχε στις πρώτες season κάποιες "σκληρές" εικόνες ( από ναρκωτικά μέχρι rough sex αλλά γενικότερα η όλη θεματολογία περί θανάτου κτλ). Ένα ολόκληρο καλοκαίρι την έβλεπα, μπορούσε να κάνω το γνωστό για μένα binge watching αλλά αυτή η σειρά, θέλει τον χρόνο της. Διαφορετικά δεν μπορείς να την ευχαριστηθείς, να γνωρίσεις τους ήρωες σε βάθος κτλ. Θέλω να πω δεν είναι μια χαζοκωμωδία που οκ την βλέπεις στο χαλαρό για να περάσει η ώρα.

Η μητέρα ήταν το τραγικό πρόσωπο της υπόθεσης νομίζω. Η ερμηνεία της έσκιζε, ακόμα θυμάμαι τα mini meltdowns που είχε. :/:
Αγαπημένος για'μένα όμως, ήταν ο David.
To τέλος με δ ι έ λ υ σ ε.
Δεν μπορώ να σου περιγράψω πως ακριβώς ένιωθα όταν το είδα και κανα μήνα αφού το είδα (μου συμβαίνει συχνά να με προβληματίζει μια σειρά/ταινία για αρκετό καιρό). Αυτή η σκηνή που η κόρη είναι στο κρεβάτι του νοσοκομείου θυμάται όλους τους θανάτους και στο τέλος πεθαίνει κι αυτή jfc μπορεί μέχρι και σήμερα να μου φέρει δάκρυα. Είναι σίγουρα μια από τις αγαπημένες μου σειρές. Ρεαλιστική κι ωμή, χωρίς happy end, ζήσανε αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα κι όλα αυτά τα φρου φρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Η μητέρα ήταν το τραγικό πρόσωπο της υπόθεσης νομίζω. Η ερμηνεία της έσκιζε, ακόμα θυμάμαι τα mini meltdowns που είχε. :/:
Αγαπημένος για'μένα όμως, ήταν ο David.
To τέλος με δ ι έ λ υ σ ε.
Δεν μπορώ να σου περιγράψω πως ακριβώς ένιωθα όταν το είδα και κανα μήνα αφού το είδα (μου συμβαίνει συχνά να με προβληματίζει μια σειρά/ταινία για αρκετό καιρό). Αυτή η σκηνή που η κόρη είναι στο κρεβάτι του νοσοκομείου θυμάται όλους τους θανάτους και στο τέλος πεθαίνει κι αυτή jfc μπορεί μέχρι και σήμερα να μου φέρει δάκρυα. Είναι σίγουρα μια από τις αγαπημένες μου σειρές. Ρεαλιστική κι ωμή, χωρίς happy end, ζήσανε αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα κι όλα αυτά τα φρου φρου.

Πάντως δεν είχε κακό τέλος η σειρά. Ζήσανε όλοι μια καλή ζωή και πέθαναν στα γεράματά τους από φυσικά αίτια. Απλά βλέπουμε το θάνατό τους κάτι το οποίο είναι πολύ φυσικό σε μια σειρά που υφίσταται μέσα στο θάνατο. Είχα ακούσει για το τέλος οτι είναι φανταστικό πριν τη δω και περίμενα κάτι τελείως διαφορετικό να σου πω την αλήθεια. Περίμενα ας πούμε οτι ξαφνικά θα μας πάει στο πρώτο επεισόδιο στο οποίο τελικά ο πατέρας δεν έχει πεθάνει κι όλα αυτά ήταν ένα όνειρο που έβλεπε κάποιος από τους χαρακτήρες κι όλα είναι όπως ήταν. Περίμενα κάτι τέτοιο αφού πολύ συχνά μάς έδειχναν πράγματα που φαντάζεται κάποιος να συμβαίνουν αλλά δε συμβαίνουν. Το τέλος ήταν όντως καλό αλλά μάλλον το είδα λίγο γρήγορα και δεν έδωσα τον κατάλληλο συναισθηματισμό. Πάντως είναι όντως η πιο αληθοφανής και ρεαλιστική σειρά που έχω δει (εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τελειώνω Stranger Things, έτυχε να δω και το πρώτο επ. από Black Mirror, μα τι αρρώστια είναι αυτο; :read:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Εγώ βλέπω αυτές τις μέρες μια σειρά κομεντί των 8 επεισοδίων η οποία είναι χαριτωμένη, γρήγορη, χαρούμενη και χρωματιστή. Ό,τι πρέπει για να σου φτιάξει τη διάθεση.

The Marvelous Mrs. Maisel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Βλέπει ή έχει δει κανείς Rick and Morty; Πώς σας φαίνεται; Το έβλεπα περιστασιακά, έχω δει δηλαδή κάποια σκόρπια επεισόδια από όλες τις σεζόν, και και μπορώ να πω ότι παρά το όλο ιντερνετικό hype, εμένα μού φάνηκε έτσι και έτσι. Δεν ήταν συνεπές, είχε δηλαδή κάποια επεισόδια καλά, κάποια βαρετά, κάποια ασυνάρτητα.

Δεν εκφράζω, όμως, σίγουρη κριτική γιατί δεν το έχω δει ολόκληρο. Μήπως, όμως, πρέπει να του δώσω άλλη μια ευκαιρία και να το παρακολουθήσω κανονικά; Αν υπάρχετε, όσοι το αγαπήσατε ή το μισείτε τώρα είναι η ώρα να μιλήσετε! :P

Στο σπόιλερ ακολουθεί αγαπημένη σκηνή.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Βλέπει ή έχει δει κανείς Rick and Morty; Πώς σας φαίνεται; Το έβλεπα περιστασιακά, έχω δει δηλαδή κάποια σκόρπια επεισόδια από όλες τις σεζόν, και και μπορώ να πω ότι παρά το όλο ιντερνετικό hype, εμένα μού φάνηκε έτσι και έτσι. Δεν ήταν συνεπές, είχε δηλαδή κάποια επεισόδια καλά, κάποια βαρετά, κάποια ασυνάρτητα.

Δεν εκφράζω, όμως, σίγουρη κριτική γιατί δεν το έχω δει ολόκληρο. Μήπως, όμως, πρέπει να του δώσω άλλη μια ευκαιρία και να το παρακολουθήσω κανονικά; Αν υπάρχετε, όσοι το αγαπήσατε ή το μισείτε τώρα είναι η ώρα να μιλήσετε! :P

Στο σπόιλερ ακολουθεί αγαπημένη σκηνή.

Εγω το λατρεψα πριν το hype.Απλα ειναι πρωτοτυπο και ευχαριστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
ΞΑΝΑ εγώ στο αγαπημένο μου θέμα! Πριν κάποιο καιρό ολοκλήρωσα την πρώτη σεζόν του The OA. Μια γυναίκα εμφανίζεται, μετά από 7 χρόνια που ήταν εξαφανισμένη, έχοντας βρει κιόλας την όρασή της που είχε χάσει όταν ήταν πιτσιρίκα. Τώρα τελευταία, έχω παρατηρήσει ότι οι σειρές που βλέπω έχουν το μεταφυσικό στοιχείο, λίγο μυστήριο, λίγο ανθρώπινες σχέσεις κ.λπ. κ.λπ. Το σενάριο είχε καλή βάση, αλλά δεν με ενθουσίασε εν τέλει. Λίγο μερικά κενά που είχε, λίγο σε κάποια σημεία μού φαινόταν χαζό, λίγο οι χαρακτήρες δεν αναπτύχθηκαν όλοι στον ίδιο βαθμό... Ίσως φταίει που δε θέλει να αποκαλύψει πολλά πολλά γιατί θα γυριστεί και δεύτερη σεζόν (κυκλοφορούν πολλά βιντεάκια με fan theories και κρυμμένα hints, αλλά και πάλι δεν κατάφεραν να μού τραβήξουν το ενδιαφέρον). Η σκηνοθεσία οκ, όχι κάτι ιδιαίτερο. Οι ηθοποιοί μού άρεσε αρκετά έτσι όπως παίζανε. Γενικά, θα τη δω και τη δεύτερη σεζόν από περιέργεια, αλλά δε θα την πρότεινα κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
ΞΑΝΑ εγώ στο αγαπημένο μου θέμα! Πριν κάποιο καιρό ολοκλήρωσα την πρώτη σεζόν του The OA. Μια γυναίκα εμφανίζεται, μετά από 7 χρόνια που ήταν εξαφανισμένη, έχοντας βρει κιόλας την όρασή της που είχε χάσει όταν ήταν πιτσιρίκα. Τώρα τελευταία, έχω παρατηρήσει ότι οι σειρές που βλέπω έχουν το μεταφυσικό στοιχείο, λίγο μυστήριο, λίγο ανθρώπινες σχέσεις κ.λπ. κ.λπ. Το σενάριο είχε καλή βάση, αλλά δεν με ενθουσίασε εν τέλει. Λίγο μερικά κενά που είχε, λίγο σε κάποια σημεία μού φαινόταν χαζό, λίγο οι χαρακτήρες δεν αναπτύχθηκαν όλοι στον ίδιο βαθμό... Ίσως φταίει που δε θέλει να αποκαλύψει πολλά πολλά γιατί θα γυριστεί και δεύτερη σεζόν (κυκλοφορούν πολλά βιντεάκια με fan theories και κρυμμένα hints, αλλά και πάλι δεν κατάφεραν να μού τραβήξουν το ενδιαφέρον). Η σκηνοθεσία οκ, όχι κάτι ιδιαίτερο. Οι ηθοποιοί μού άρεσε αρκετά έτσι όπως παίζανε. Γενικά, θα τη δω και τη δεύτερη σεζόν από περιέργεια, αλλά δε θα την πρότεινα κιόλας.
Εμενα παλι μου αρεσε παρα πολυυ! Γενικα και εγω εχω παρατηρησει οτι τετοιες σειρες παρακολουθω. Ανυπομονω για την δευτερη σεζον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Εμενα παλι μου αρεσε παρα πολυυ! Γενικα και εγω εχω παρατηρησει οτι τετοιες σειρες παρακολουθω. Ανυπομονω για την δευτερη σεζον.

Αν έχεις όρεξη πες τι σού άρεσε ή αν έχεις κάποια θεωρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Αν έχεις όρεξη πες τι σού άρεσε ή αν έχεις κάποια θεωρία.


Τώρα μου ζητάς πολλά γιατί την είδα πριν κάτι μήνες και ούτε θυμάμαι τις θεωρίες :hehe: Αλλά θυμάμαι ότι τότε μου είχε προκαλέσει πολλά συναισθήματα,ήταν σαν να έμπαινα και εγώ στην θέση του κάθε χαρακτήρα και μου είχε φανεί πολύ ενδιαφέρον το όλο κονσεπτ και προκαλούσε ερωτήματα. Μου άρεσε επίσης πολύ η όλη ατμόσφαιρα που έβγαζε. Αν βγει η δεύτερη σεζόν και το θυμηθώ καλύτερα, θα μπορώ να το αναλύσω παραπάνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Είδα το Six Feet Under. Είναι μια μαύρη δραματική σειρά θα έλεγα που έχει σαν πρωταγωνιστές 3 αδέλφια και τη μητέρα τους που διατηρούν ένα γραφείο τελετών (μέσα στο σπίτι τους). Αν ψάχνετε μια κοινωνική σειρά με τρομερή εξέλιξη χαρακτήρων και αληθοφανείς καταστάσεις (μέσα στο σουρεαλισμό τους κάποιες) θα σας την πρότεινα. Δεν μπορώ να μην αναφέρω αυτό που λένε όσοι είδαν τη σειρά, οτι έχει το καλύτερο τέλος σειράς που έχουν δει.

με είχες πείσει με αυτό σου το μήνυμα να δω το six feet under. είδα το τελευταίο επεισόδιο πριν μερικές μέρες και έχω να πω ότι είναι σ ε ι ρ ά ρ α.- φοβερή πλοκή και χαρακτήρες και απίστευτα ρεαλιστική. όσο για το τέλος, ακόμη το σκέφτομαι και βούρκωνω :P
καμιά άλλη σειρά σε αυτό το στυλ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
La Casa De Papel(Money Heist). ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΧΘΕΣ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
με είχες πείσει με αυτό σου το μήνυμα να δω το six feet under. είδα το τελευταίο επεισόδιο πριν μερικές μέρες και έχω να πω ότι είναι σ ε ι ρ ά ρ α.- φοβερή πλοκή και χαρακτήρες και απίστευτα ρεαλιστική. όσο για το τέλος, ακόμη το σκέφτομαι και βούρκωνω :P
καμιά άλλη σειρά σε αυτό το στυλ?

Χαίρομαι που σού άρεσε. Κι εμένα μού λείπει ώρες ώρες αυτή η σειρά.:/:
Περίπου τέτοια έχω ακούσει για το Shameless, μια ανορθόδοξη οικογένεια και πώς μεγαλώνει, την είχα ξεκινήσει και μού είχε φανεί too much αλλά με έπεισαν να την ξαναξεκινήσω το οποίο θα κάνω σύντομα. Επίσης μάλλον θα το έχεις δει αλλά αν όχι ξεκίνα το τώρα, This is Us. Εντάξει, υπέροχο.

Αν μού έρθουν κι άλλες θα σου πω.:)

Edit: Αν σού αρέσουν έτσι τύπου οικογενειακές, θα πρότεινα τις εξής:
Brothers and Sisters
Parenthood
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Χαίρομαι που σού άρεσε. Κι εμένα μού λείπει ώρες ώρες αυτή η σειρά.:/:
Περίπου τέτοια έχω ακούσει για το Shameless, μια ανορθόδοξη οικογένεια και πώς μεγαλώνει, την είχα ξεκινήσει και μού είχε φανεί too much αλλά με έπεισαν να την ξαναξεκινήσω το οποίο θα κάνω σύντομα. Επίσης μάλλον θα το έχεις δει αλλά αν όχι ξεκίνα το τώρα, This is Us. Εντάξει, υπέροχο.

Αν μού έρθουν κι άλλες θα σου πω.:)

Edit: Αν σού αρέσουν έτσι τύπου οικογενειακές, θα πρότεινα τις εξής:
Brothers and Sisters
Parenthood
χμ δεν μπορώ να πω ότι με τράβηξε ιδιαίτερα κάποια από όλες αυτές. ίσως μόνο το parenthood κι αυτό επειδή 1) βλέπω μόνο σειρές που έχουν ολοκληρωθεί :P και 2) επειδή παίζει ο Peter Krause που τον αγάπησα στο six feet under. προς το παρόν έλεγα να ξεκινήσω το sense8 που μου έχουν πει ότι είναι πολύ καλό. αλλά σίγουρα θα κοιτάξω και κάποια από αυτές που πρότεινες :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melina K.

Νεοφερμένος

Η Melina K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Θέλω να δω το One Piece :) Όσοι το Έχετε δει αξίζει ; :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edouardos

Νεοφερμένος

Ο edouardos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Εχω δει μόνο μερικά επεισόδια και την παράτησα, ίσως την ξανά αρχίσω κάποια στιγμή. Δες ένα δυο επ και άμα σου αρέσει συνεχίζεις. Χρόνο να χεις να βλέπεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Είδα το Luther, βρετανική αστυνομική σειρά λίγων επεισοδίών. Γενικό σχόλιο: Πιο καλή στην αρχή από ότι προς το τέλος. Δηλαδή κάποια στιγμή την πλοκή με τον πρωταγωνιστή, ο οποίος παρεπιπτόντως ήταν καλός, την τράβηξαν λίγο από τα μαλλιά. Και εκεί, που λέτε, που βλέπω την τελευταία, νομίζω, σεζόν Luther τι σκάει από πίσω ως μουσική επένδυση; Το υπέροχο σάουντρακ του Dark (βλ. spoiler)! Πρώτα έπαιξε εκεί. :P Γενικά είχε πολύ ωραία μουσική επένδυση, πολύ τις απολαμβάνω τις σειρές που δείχνουν την απαραίτηση σημασία και σε αυτό το κομμάτι. Είναι τίμια αστυνομική σειρά, λίγο σκοτεινή βέβαια, όλοι οι δολοφόνοι έχουν γερά ψυχολογικά. Serial killer θα μού πείτε τι περίμενα, δίκιο έχετε θα σας πω.

Επίσης, έχω τελειώσει την πρώτη σεζόν των Peaky Blinders. Ωραία σειρά, ωραία χρώματα, πάρα, πάρα πολύ ωραία μουσική, ωραία σκηνικά, ωραια φωτογραφία, καλή σκηνοθεσία, καλοί ηθοποιοί. Το σενάριο είναι ολίγον προβλέψιμο θα έλεγα. Και για κάποια πλάνα και χαρακτήρες θα έλεγα ότι είναι φτιαγμένοι για funservice και κλισέ. Τι εννοώ: Να το κλασικό πλάνο που οι Peaky Fookin Blinders περπατάνε μέσα από τους καπνούς των εργοστασίων σε slow motion και totally badass. Και όχι μόνο μια φορά. Να που ο πρωταγωνιστής Tommy είναι και πανέξυπνος και σκληρός (για τα αγόρια), αλλά και γλυκός και ευαίθητη ψυχή (για τα κορίτσια)*. Βλέπεται ευχάριστα, αλλά δεν με κεντρίζει τόσο με αποτέλεσμα να την βλέπω αραιά και που. Θα δω πώς θα προχωρήσει.

*Σχωρέστε το σεξιστικό σχόλιο, σχηματικά το χρησιμοποιώ.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Είδα πρώτη season του Broadchurch. Πολύ προσεγμένη παραγωγή, με ωραία σκηνοθεσία και απρόβλεπτη εξέλιξη.
Tι να πούμε για τον Tennant, φοβερός αν και η αγαπημένη μου είναι η Ellie. Την έχει δει κανείς;;
Duuude, I didn't see this coming. Έμεινα παγωτό με την εξέλιξη της σειράς και εν τέλει σιχάθηκα τον εαυτό μου που μου άρεσε o Joe

Ελπίζω η 2η να είναι το ίδιο απρόβλεπτη αν και θεωρώ πως η ιστορία θα έπρεπε να κλείσει στο τέλος της πρώτης season.. Εκτός κι αν η 2η επικεντρώνεται σε άλλο θέμα, i'll see.
Αα, μου άρεσε και το Beth's Theme από τα soundtracks.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top