Τελικές Εκτιμήσεις Βάσεων 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χρήστο πήγαινε για ύπνο γιατί θα καταρρεύσεις! Αύριο πάλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Steve1970

Νεοφερμένος

Ο Steve1970 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Χρήστο σου έχω στείλει ένα pm....όταν μπορέσεις στείλε μου μια απάντηση. Ευχαριστώ προκαταβολικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeChalkis

Νεοφερμένος

Ο GeorgeChalkis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παιδια λενε οτι οι βασεις για πολυτεχνικες και γενικα φυσικομαθηματικοχημειες θα πεσουν αλλα οπου και αν ψαξω (ιντερνετ,εφημεριδες,τηλεοραση) τις δειχνουν ανεβασμενες!μπορουμε να ξερουμε με σιγουρια τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marietaki22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marietaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Παιδια λενε οτι οι βασεις για πολυτεχνικες και γενικα φυσικομαθηματικοχημειες θα πεσουν αλλα οπου και αν ψαξω (ιντερνετ,εφημεριδες,τηλεοραση) τις δειχνουν ανεβασμενες!μπορουμε να ξερουμε με σιγουρια τιποτα?

που τις βλεπεις ανεβασμενες;;εγω μονο τ στρατηγακη ειδα ανεβασμενες

χρηστο μ με 17444 πιστευεις οτι ειμαι σγρ ημτυ πατρας;;σε ευχαριστω πολυ υ.σ:εισαι ενας ηρωας.

χρηστο μ με 17444 πιστευεις οτι ειμαι σγρ ημτυ πατρας;;σε ευχαριστω πολυ υ.σ:εισαι ενας ηρωας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Chris, εφόσον περνάμε ελάχιστα το άνω άκρο εκτίμησης, στην ουσία πόσες πιθανότητες έχουμε χοντρικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1998

Νεοφερμένος

Η maria1998 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
χρηστο καλημερα .με ενδιαφερει το μαθηματικο αθηνας.με 15253 ειναι εφικτο να πιαστει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κοντογιαννης

Νεοφερμένος

Ο Κοντογιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καταρχάς, θα ήθελα να ευχαριστήσω το i-school που μου δίνει τον χώρο και την ελευθερία να κοινοποιήσω τις εκτιμήσεις μου, αυτόνομα από τις υπόλοιπες εκτιμήσεις και τους σχολιασμούς αυτών.

Όπως, είχα υποσχεθεί, έκανα τα αδύνατα-δυνατά για να κοινοποιήσω τις εκτιμήσεις μου όσο το δυνατόν πιο σύντομα, με έντονο το στοιχείο της ενδελέχειας και της υπευθυνότητας από μεριάς μου. Δύσκολη η χρονιά φέτος αφού θα αλλάξει πλήρως ο χάρτης των βάσεων και δεν υπάρχει κανένα στατιστικό προηγούμενο ώστε να μπορούμε να εξάγουμε πιο στατιστικά ασφαλή συμπεράσματα.

Επισυνάπτεται, λοιπόν, ένα pdf αρχείο με ( 18 ) σελίδες αναλύσεων το οποίο εμπεριέχει:

- Εισαγωγή
- Τα 5 πεδία - ομάδες προσανατολισμού και εκτιμήσεις βάσεων για το νέο σύστημα
- Σχολιασμός πορείας βάσεων για στρατιωτικές-αστυνομικές σχολές και σχολές με ειδικά μαθήματα με το νέο σύστημα
- Σχόλια, παρατηρήσεις, συγκρίσεις και εκτιμήσεις όσο αφορά το παλαιό σύστημα με κάποια ενδεικτικά παραδείγματα βάσεων
- Πίνακες κλιμάκωσης και σύγκρισης
- Γενικά σχόλια όσο αφορά τις αναλύσεις, τις εκτιμήσεις και γενικά τις Πανελλήνιες

Αξίζει σε αυτό το σημείο να επισημανθεί ότι το παρόν αρχείο αποτελεί προϊόν προσωπικής έρευνας και εκτιμήσεων και ο συντάξας (εγώ) ουδεμία ευθύνη φέρει έναντι παντός τρίτου. Οι εκτιμήσεις έγιναν με ίδια μέσα, άνευ σχετικής ρητής εντολής από τρίτο και διατίθενται δημόσια, μέσω διαδικτύου, άνευ ανταλλάγματος.

Σας ευχαριστώ όλους για την στήριξή σας, που μου δώσατε τη δύναμη για την συνέχιση της μεγάλης προσπάθειάς μου, για να επιτευχθεί αυτό το τελικό αποτέλεσμα.
Προωθήστε, αν θελήσετε, το αρχείο για να το δούν όλο και περισσότεροι υποψήφιοι (και οι γονείς τους), οι οποίοι αγωνιούν αυτές τις ζεστές μέρες του καλοκαιριού.

Να είστε καλά και αναμένουμε τα αποτελέσματα (όσο αφορά τις επιτυχίες ΣΑΣ και δευτερευόντως την ενδεχόμενη επιτυχία μου ή/και αποτυχία μου).
Ελπίζω να δω όλους να χαμογελάνε σε λίγο καιρό :)

ΥΓ. Σε περίπτωση που αντιμετωπίσετε πρόβλημα στο "κατέβασμα" του αρχείου μέσω του παρόντος site, μπορείτε να δείτε εδώ τις εκτιμήσεις μου, δωρεάν και έτσι να κοινοποιηθούν πιο εύκολα.

Συγχαρητήρια! Σ'ευχαριστούμε πολύ. Ευχόμαστε γρήγορα και εύκολα να πραγματοποιηθούν τα όνειρά σου:):clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Chris ευχαριστούμε για τις αναλυτικές εκτιμήσεις σου! Εξαιρετική δουλειά. Μπράβο! :D

Με 20461 μόρια μπαίνω Αγγλική Φιλολογία ΑΠΘ; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Chris ευχαριστούμε για τις αναλυτικές εκτιμήσεις σου! Εξαιρετική δουλειά. Μπράβο! :D

Με 20461 μόρια μπαίνω Αγγλική Φιλολογία ΑΠΘ; :confused:

Αν κοιτάξεις κάτω από το νέο σύστημα έχω φτιάξει μια κατηγορία, σχολές με ειδικά μαθήματα.Για τσέκαρε το ; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Καταρχάς, θα ήθελα να ευχαριστήσω το i-school που μου δίνει τον χώρο και την ελευθερία να κοινοποιήσω τις εκτιμήσεις μου, αυτόνομα από τις υπόλοιπες εκτιμήσεις και τους σχολιασμούς αυτών.

Όπως, είχα υποσχεθεί, έκανα τα αδύνατα-δυνατά για να κοινοποιήσω τις εκτιμήσεις μου όσο το δυνατόν πιο σύντομα, με έντονο το στοιχείο της ενδελέχειας και της υπευθυνότητας από μεριάς μου. Δύσκολη η χρονιά φέτος αφού θα αλλάξει πλήρως ο χάρτης των βάσεων και δεν υπάρχει κανένα στατιστικό προηγούμενο ώστε να μπορούμε να εξάγουμε πιο στατιστικά ασφαλή συμπεράσματα.

Επισυνάπτεται, λοιπόν, ένα pdf αρχείο με ( 18 ) σελίδες αναλύσεων το οποίο εμπεριέχει:

- Εισαγωγή
- Τα 5 πεδία - ομάδες προσανατολισμού και εκτιμήσεις βάσεων για το νέο σύστημα
- Σχολιασμός πορείας βάσεων για στρατιωτικές-αστυνομικές σχολές και σχολές με ειδικά μαθήματα με το νέο σύστημα
- Σχόλια, παρατηρήσεις, συγκρίσεις και εκτιμήσεις όσο αφορά το παλαιό σύστημα με κάποια ενδεικτικά παραδείγματα βάσεων
- Πίνακες κλιμάκωσης και σύγκρισης
- Γενικά σχόλια όσο αφορά τις αναλύσεις, τις εκτιμήσεις και γενικά τις Πανελλήνιες

Αξίζει σε αυτό το σημείο να επισημανθεί ότι το παρόν αρχείο αποτελεί προϊόν προσωπικής έρευνας και εκτιμήσεων και ο συντάξας (εγώ) ουδεμία ευθύνη φέρει έναντι παντός τρίτου. Οι εκτιμήσεις έγιναν με ίδια μέσα, άνευ σχετικής ρητής εντολής από τρίτο και διατίθενται δημόσια, μέσω διαδικτύου, άνευ ανταλλάγματος.

Σας ευχαριστώ όλους για την στήριξή σας, που μου δώσατε τη δύναμη για την συνέχιση της μεγάλης προσπάθειάς μου, για να επιτευχθεί αυτό το τελικό αποτέλεσμα.
Προωθήστε, αν θελήσετε, το αρχείο για να το δούν όλο και περισσότεροι υποψήφιοι (και οι γονείς τους), οι οποίοι αγωνιούν αυτές τις ζεστές μέρες του καλοκαιριού.

Να είστε καλά και αναμένουμε τα αποτελέσματα (όσο αφορά τις επιτυχίες ΣΑΣ και δευτερευόντως την ενδεχόμενη επιτυχία μου ή/και αποτυχία μου).
Ελπίζω να δω όλους να χαμογελάνε σε λίγο καιρό :)

ΥΓ. Σε περίπτωση που αντιμετωπίσετε πρόβλημα στο "κατέβασμα" του αρχείου μέσω του παρόντος site, μπορείτε να δείτε εδώ τις εκτιμήσεις μου, δωρεάν και έτσι να κοινοποιηθούν πιο εύκολα.

Συγχαρητηρια για τη δουλεια σου Χρηστο .
Τα στατιστικα με τα μορια των υποψηφιων μονο για τις θετικες σχολες που μπορω να τα βρω ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Συγχαρητηρια για τη δουλεια σου Χρηστο .
Τα στατιστικα με τα μορια των υποψηφιων μονο για τις θετικες σχολες που μπορω να τα βρω ;

Είναι στη 2η σελίδα, ο αριστερά πίνακας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon2097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ναι, απολύτως σωστό. Ας ελπίσουμε όμως στο άλλο σενάριο. Εξάλλου μόνο το 15-20% των αριστούχων της θετικής επιλέγει Πολυτεχνικές και είναι και λίγοι υποψήφιοι γενικά.

Το τμημα πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων του εκπα ποσο περιπου μπορει να φτασει;; Είναι κατι αντιστοιχο με τους πολιτικους μηχανικους ΕΜΠ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Το τμημα πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων του εκπα ποσο περιπου μπορει να φτασει;; Είναι κατι αντιστοιχο με τους πολιτικους μηχανικους ΕΜΠ??

Με ρωτάς για ένα τμήμα με 78 μόρια διαφορά από τους πολιτικούς μηχανικούς ΕΜΠ που έχει 1 παραπάνω θέση? :P Και που η ζήτησή του είναι ανερχόμενη? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Αν κοιτάξεις κάτω από το νέο σύστημα έχω φτιάξει μια κατηγορία, σχολές με ειδικά μαθήματα.Για τσέκαρε το ; )

Δεν το πρόσεξα :(. Μετά είδα ότι αναφέρεσαι ξεχωριστά στις σχολές με ειδικά μαθήματα :whistle::redface::worry: Αν υπάρξει πτώση, όπως πιστεύεις, πιθανόν να είμαι μέσα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν το πρόσεξα :(. Μετά είδα ότι αναφέρεσαι ξεχωριστά στις σχολές με ειδικά μαθήματα :whistle::redface::worry: Αν υπάρξει πτώση, όπως πιστεύεις, πιθανόν να είμαι μέσα.:redface:

Με τέτοιες επιδόσεις στα Αγγλικά και με πτώση των βάσεων λόγω πεδίου ανθρωπιστικών σπουδών, εσείς περιμένετε να ανέβουν οι βάσεις? Για να καταλάβω... :P

Όποιος κατ'εμέ έχει άνω των 20.000 μορίων, είναι safe.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
χρηστο να σ ξανα πω καταρχας μπραβο για την δουλεια και τον κοπο σου :D
και να σε ρωτησω....μπορω να ελπιζω για φαρμακευτικο θεσσ ή οδοντιατρικη θεσσ κατα την γνωμη σου (18249 εβγαλα) ή να τα ξεχασω? :)
Σε ευχαριστω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Με τέτοιες επιδόσεις στα Αγγλικά και με πτώση των βάσεων λόγω πεδίου ανθρωπιστικών σπουδών, εσείς περιμένετε να ανέβουν οι βάσεις? Για να καταλάβω... :P

Όποιος κατ'εμέ έχει άνω των 20.000 μορίων, είναι safe.

Δίκιο έχεις. Ευχαριστώ πολύ! Ηρέμησα τώρα χαχα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
χρηστο να σ ξανα πω καταρχας μπραβο για την δουλεια και τον κοπο σου :D
και να σε ρωτησω....μπορω να ελπιζω για φαρμακευτικο θεσσ ή οδοντιατρικη θεσσ κατα την γνωμη σου (18249 εβγαλα) ή να τα ξεχασω? :)
Σε ευχαριστω :D

H ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Αλλά δε σου κρύβω ότι είναι δύσκολα τα πράγματα. (για οδοντιατρική ακατόρθωτα).
Φαρμακευτική Πάτρας (έχεις πολλές πιθανότητες) η Βιολογικό ΑΠΘ (σίγουρα μέσα), ανάλογα τι έχεις δηλώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon2097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Με ρωτάς για ένα τμήμα με 78 μόρια διαφορά από τους πολιτικούς μηχανικούς ΕΜΠ που έχει 1 παραπάνω θέση? :P Και που η ζήτησή του είναι ανερχόμενη? :P

Δηλαδή εσύ τι πιστεύεις?? Πόσο μπορεί να φτάσει?? Ακόμη και πάνω από 18000 μόρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicknikolaras

Νεοφερμένος

Ο Nicknikolaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Με 15.507 πιστεύεις είμαι μέσα για μηχανολόγων Κοζάνης?Γιατί δεν είδα να κάνεις εκτίμηση για την συγκεκριμένη σχολή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top