UK Naric

u84545sdsadas

Νεοφερμένος

Ο u84545sdsadas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Είδα ότι σε κάποια μεταπτυχιακά πανεπιστημίων της Βρετανίας ζητάνε αναγνώριση του πτυχίου από το UK Naric.
Έχει κάνει κανείς αυτή την αναγνώριση ή γνωρίζει πληροφορίες; Ακόμα μια ερώτηση αυτός ο οργανισμός λέει και τι σημαίνει ο βαθμός πτυχίου απο Ελληνικό πανεπιστήμιο σε σχεσή με αυτών της Βρετανίας; (Πχ 7 βαθμός πτυχίου στην Ελλάδα είναι ίσο με βαθμό 60% στην Βρετανία).
https://www.naric.org.uk/naric/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω και εγώ μία συμπληρωματική ερώτηση σε αυτό. Πρέπει να απευθυνθούμε σε αυτόν τον οργανισμό και για αναγνώριση απολυτηρίου γυμνασίου; Γενικά, ως μέλλοντες προπτυχιακοί, είναι ανάγκη να απευθυνθούμε στο UK Naric; Ευχαριστώ πολύ.

Βαγγέλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Guest 001921, καμία αναγνώριση δεν απαιτείται για απολυτήριο γυμνασίου/λυκείου. Απλά στέλνεις ένα αντίγραφο επίσημα μεταφρασμένο είτε από το British Council είτε από κάποιο δικηγόρο. Μπορείς αν θέλεις για σιγουριά να ρωτήσεις με ένα τηλεφώνημα ή ένα mail στο British Council (https://www.britishcouncil.gr) μήπως υπάρχουν κάποια ιδρύματα που ζητάνε κατ' εξέραιση. Γενικά όμως όταν εγώ έκανα τις αιτήσεις μου δεν ζητήθηκε κάτι τέτοιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ :-) :-) !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top