Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Γιατι βιαζεσται να βγαλετε την υλη η περισσοτεροι;; Δεν μπορω να κατανοησω το σκεπτικο..Καλυτερα να τα μαθεις σιγα-σιγα και καλα και μετα να κανεις μια επαναληψη για να φρεσκαρεις την γνωσης που εχεις ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ..


Φιλικα filomathis
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Γιατι βιαζεσται να βγαλετε την υλη η περισσοτεροι;; Δεν μπορω να κατανοησω το σκεπτικο..Καλυτερα να τα μαθεις σιγα-σιγα και καλα και μετα να κανεις μια επαναληψη για να φρεσκαρεις την γνωσης που εχεις ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ..


Φιλικα filomathis

Αυτο ειναι οντως μια μπαρουφα!!!!
Βεβαια κ εγω γρηγορα την ειχα βγαλει την υλη στα περισσοτερα μαθηματα αλλα αυτο δεν λεει κατι.
Ο καθε φροντιστης εχει το χρονοδιαγραμμα του και την μεθοδο του.Μην ακουτε τους αλλους που θα λενε Νοεμβριο μηνα "Αυριο γραφω διαγωνισμα στα ολοκληρωματα".ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!
Γενικως μην κοιτατε τους αλλους αλλα να επικεντρωνεστε στο διαβασμα σας και μονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Γιατι το λες αυτο Alireza?????/:( Tοσο δυσκολο ειναι??:/:Κι εγω την ιδια σχολη στοχευω..
(Παραλειπω βεβαια να σου πω οτι εισαι το ινδαλμα μου..:PΗ βαθμολογια σου εκπληκτικη!!!)

Εντάξει δεν είναι τρομερά δύσκολο αλλά να ξέρεις ότι πρέπει να έχεις τρελές αντοχές για πολύ και λεπτομερές διάβασμα και να θυσιάσεις ύπνο και καλοπέραση...
Όχι βέβαια υπερβολές. Εγώ σπάνια διάβασα Παρασκευή μετά το μάθημα στις 7 γιατί έβλεπα The Voice :P
:redface: θα κοκκινίσω, ευχαριστώ πολύ! Ό,τι θέλεις ευχαρίστως να σε βοηθήσω... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flash1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Είναι αρκετά κουραστικό το πρώτο...!
το 2ο κεφ. στη Βιολογια κατ. ειναι χειροτερο!αλλα το πιο sos!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Παιδια οσοι το παλευετε χωρις φροντιστηρια αξιζει να κοιταξετε το study or exams του υπουργειου . Εχει πολυ καλες σημειωσεις κ ασκησεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Παιδια οσοι το παλευετε χωρις φροντιστηρια αξιζει να κοιταξετε το study or exams του υπουργειου . Εχει πολυ καλες σημειωσεις κ ασκησεις!

Και ειδικά για το γνωστό. Πολύ καλές σημειώσεις. Αξίζει να τις διαβάζετε παράλληλα με το βοήθημα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Από αύριο αρχίζω κι εγώ εντατικό διάβασμα :P (να ξυπνάω 8:00 κλπ κλπ)
Το αποφάσισα, πρέπει να στρωθώ :D

Τώρα καταλαβαίνω πώς νοιώθουν οι χοντροί όταν λένε "από αύριο δίαιτα":(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Από αύριο αρχίζω κι εγώ εντατικό διάβασμα :P (να ξυπνάω 8:00 κλπ κλπ)
Το αποφάσισα, πρέπει να στρωθώ :D

Τώρα καταλαβαίνω πώς νοιώθουν οι χοντροί όταν λένε "από αύριο δίαιτα":(
Να κοιμάστε και καλά όμως τώρα στην αρχή..ένα 8ωρο οπωσδήποτε

Δε χρειάζεται να είσαι χοντρός για να κάνεις δίαιτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

legisperitus

Νεοφερμένος

Ο legisperitus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Εντάξει δεν είναι τρομερά δύσκολο αλλά να ξέρεις ότι πρέπει να έχεις τρελές αντοχές για πολύ και λεπτομερές διάβασμα και να θυσιάσεις ύπνο και καλοπέραση...
Όχι βέβαια υπερβολές. Εγώ σπάνια διάβασα Παρασκευή μετά το μάθημα στις 7 γιατί έβλεπα The Voice :P
:redface: θα κοκκινίσω, ευχαριστώ πολύ! Ό,τι θέλεις ευχαρίστως να σε βοηθήσω... :D

:PΚοιταξε να σου πω τρελες αντοχες για ασταματητο διαβασμα δεν εχω αλλα η αληθεια ειναι πως διαβαζω πολυ...!!
Οι υπερβολες σιγουρα δεν βοηθανε...:confused:Η αληθεια ειναι επισης πως και διαλλειματα χρειαζονται..(the voice:whistle:)
Βασικα θα ηθελα αν μπορουσες φυσικα να μου πεις καποιες συμβουλες για ιστορια και γνωστο..:whistle:
Σευχαριστω πολυ εκ των προτερων..:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Να κοιμάστε και καλά όμως τώρα στην αρχή..ένα 8ωρο οπωσδήποτε

Δε χρειάζεται να είσαι χοντρός για να κάνεις δίαιτα :P
Καλά εννοείται ότι ο ύπνος είναι πολύ σημαντικός. Εγώ φέτος δε θα διακινδυνεύσω να ξενυχτάω για διάβασμα κλπ :)

Προς το παρόν, όμως, μέχρι να συνηθίσει ο οργανισμός στο πρωινό ξύπνημα, πρέπει να περάσουν λίγες μέρες ελλιπούς ύπνου. Είναι αναπόφευκτο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Ε εξαρτάται πώς είναι συνηθισμένος ο καθένας αλλά μετά από το καλοκαίρι ναι δεν είναι εύκολο απ' τη μια μέρα στην άλλη να αλλάξεις ωράριο στον ύπνο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
λεω απο αυριο να αρχισω σοβαρο διαβασμα ...δυο μερες κοροιδευω τον εαυτο μου:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
λεω απο αυριο να αρχισω σοβαρο διαβασμα ...δυο μερες κοροιδευω τον εαυτο μου:(

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.

και εδω φιλε μου οπως βλεπεις στην προταση μου την μαγικη λεξη λεω :P
μακαρι ομως να εχω ορεξη για διαβασμα ....σημερα καθισα παντως ενα 3ωρο σχεδον και εβγαλα οτι εχω κανει βιολογια κατ
η φυσικη ειναι ωραια αλλα τα μαθηματικα που αρχιζω και τα βαριεμαι δεν θελω να τα διαβασω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Πραγματικα δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος που να εχει ορεξη αυτη τη στιγμη να διαβασει..:P
εγώ :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εγω αυτές τις μέρες διάβασα πολύ φυσική και μαθηματικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
και εδω φιλε μου οπως βλεπεις στην προταση μου την μαγικη λεξη λεω :P
μακαρι ομως να εχω ορεξη για διαβασμα ....σημερα καθισα παντως ενα 3ωρο σχεδον και εβγαλα οτι εχω κανει βιολογια κατ
η φυσικη ειναι ωραια αλλα τα μαθηματικα που αρχιζω και τα βαριεμαι δεν θελω να τα διαβασω:P

Ειδικά αυτοί οι μιγαδικοί,απίστευτα βαρετοί.Ανάλυση μπορώ να διαβάζω με τις ώρες άσχετα αν είναι πιο δύσκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Καλη επιτυχια κι απο μενα παιδια και καλο κουραγιο! Ηθελα να κανω μια ερωτηση για τα μαθηματικα κατ. Σας εχουν βαλει οι καθηγητες σας να μαθετε αποδειξεις; Κι αν ναι, σε ποια κεφαλαια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

christosvog

Νεοφερμένος

Ο christosvog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους τους συμμαθητές και καλή αρχή στο θέμα! Εγώ έχω αρχίσει διάβασμα εδώ και τρεις/τέσσερις ημέρες. Έχω βγάλει μεγάλο όγκο από τις ασκήσεις που έχω να κάνω για το Σεπτέμβρη, αλλά υπολείπεται ακόμη πολλή δουλειά!
Στοχεύω να κάνω και κάποιες προσωπικές επαναλήψεις, οπότε αύριο μεθαύριο πρέπει να έχω τελειώσει με τις απαιτήσεις των φροντιστών μου.
Σε εσάς οι φροντιστές έβαλαν πολλά από τα θερινά για το Σεπτέμβριο;

Καλη επιτυχια κι απο μενα παιδια και καλο κουραγιο! Ηθελα να κανω μια ερωτηση για τα μαθηματικα κατ. Σας εχουν βαλει οι καθηγητες σας να μαθετε αποδειξεις; Κι αν ναι, σε ποια κεφαλαια;

Στο πρώτο κεφάλαιο (των μιγαδικών) ο μαθηματικός μάς είχε βάλει να διαβάσουμε όσες αποδείξεις βρίσκονται σε μπλε πλαίσιο στο σχολικό βιβλίο. Θα τις βρεις εύκολα, το πλαίσιο είναι ευδιάκριτο.
Στις συναρτήσεις δε μας είχε πει να μάθουμε αποδείξεις, αν και στο διαγώνισμα τελικά μας έβαλε μια απόδειξη ;)
Τώρα που βρίσκομαι στα όρια δεν μπορώ να σου πω ακόμη κάτι, επειδή δεν έχει έρθει η ώρα του διαγωνίσματος, για να αναφερθεί σε αποδείξεις!! :)

Ελπίζω να σε βοήθησα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.

Στο πρώτο κεφάλαιο (των μιγαδικών) ο μαθηματικός μάς είχε βάλει να διαβάσουμε όσες αποδείξεις βρίσκονται σε μπλε πλαίσιο στο σχολικό βιβλίο. Θα τις βρεις εύκολα, το πλαίσιο είναι ευδιάκριτο.
Στις συναρτήσεις δε μας είχε πει να μάθουμε αποδείξεις, αν και στο διαγώνισμα τελικά μας έβαλε μια απόδειξη ;)
Τώρα που βρίσκομαι στα όρια δεν μπορώ να σου πω ακόμη κάτι, επειδή δεν έχει έρθει η ώρα του διαγωνίσματος, για να αναφερθεί σε αποδείξεις!! :)

Ελπίζω να σε βοήθησα!!

Σε ευχαριστώ πολύ! :D Με βοήθησες,πραγματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top