Σχολιασμός laptops (>1000€)

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Ναι, εγω πχ δεν αντεξα στα MacOS και το mac εφαγε αγριο ζορη με τα windows 95 (δεν καταφερε να τρεξει πιο νεα:P)
μα οι mac δεν είναι συμβατοί με windows ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ. Με λέμε ότι θέλουμε οι mac είναι πολυ πιο γρηγοροι απο το 80% των PC που αγοράζονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
μα οι mac δεν είναι συμβατοί με windows ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ. Με λέμε ότι θέλουμε οι mac είναι πολυ πιο γρηγοροι απο το 80% των PC που αγοράζονται...
Δεν ξερω πως εγινε αυτο αλλα εγω ειχα ενα mac που ετρεχε σε windows... Δεν το εφτιαξα εγω αλλα τραβαγε ζορι οταν το δουλευα. Βεβαια αυτην την στιγμη βρησκετε καπου στην χωματερη οποτε δεν μπορω να το ερευενισω το θεμα...

Δεν ξερω αν ειναι η πιο γρηγοροι υπολογιστες αλλα εδω μηλαμε για ενα συστιμα
161 Mhz
16 ΜΒ RAM
σκληρος 1Gb
κ.ο.κ.

Οποτε μην το ψαχνεις... απορο που αντεξε και τα 95....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Μα ρε Κρόνε ενα ιδιο (PC όμως) είχα με τα 95 μέσα (και τα 98) και πήγαινε σφαίρα.

Αυτό που σου λέει ο άνθρωπος είναι πως ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΤΩΝ MAC ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΕΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ WINDOWS.

Σα να προσπαθήσω εγω πχ να εγκαταστήσω το K3B στα Windows XP (ιεροσυλία για το Κ3Β):P

Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Διαβαζω και απορω...

Καλα γιατι κανεις μα κανεις δεν προτεινε ενα Silicon Graphics workstation;!;

Αφου ειπε η κοπελα,θελει κατι που ειναι σταθερο,καλο και να της κρατησει,ε λοιπον η πιο αξιοπιστη λυση ειναι η SGI,χρονια στο κουρμπετι.

https://www.sgi.com/products/workstations/

Οχι τιποτα αλλο επειδη αν βαρεθει τον explorer και το office,να μπορεσει να κανει κανα simulation of nuclear test ή να κανει καμια προβλεψη για τον παγκοσμιο καιρο.....

Εχουμε ξεφυγει εντελως μου φαινεται,η κοπελα ζητησε ενα pc για προσωπικη χρηση,που να αντεξει καιρο χωρις αναβαθμιση (και απο οσο καταλαβα να το χρησιμοποιει στο σπιτι) για να γλιτωσει χωρο και καλωδια απο εναν επιτραπεζιο.
Το θελει για απλα πραγματα,αρα οτι κ να της προτεινουμε ειναι δικο της θεμα στο τελος.

Έξυπνο ε; :mad: Δε γέλασα!:mad:

Κάνουμε ότι μας ζήτησε η κοπέλα. Εαν βλέπεις οτι τη βοηθάμε με λάθος τρόπο μπορείς κάλλιστα να την βοηθήσεις εσυ όπως νομίζεις με ενα πόστ σου. Τόσο δύσκολο είναι; Εδω έκανες πόστ για να μας τη χωθείς:P Που στο κάτω κάτω κάναμε και σωστά τη δουλειά μας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Έξυπνο ε; :mad: Δε γέλασα!:mad:

Κάνουμε ότι μας ζήτησε η κοπέλα. Εαν βλέπεις οτι τη βοηθάμε με λάθος τρόπο μπορείς κάλλιστα να την βοηθήσεις εσυ όπως νομίζεις με ενα πόστ σου. Τόσο δύσκολο είναι; Εδω έκανες πόστ για να μας τη χωθείς:P Που στο κάτω κάτω κάναμε και σωστά τη δουλειά μας....
Δεν το ειπα για να γελασεις,απλα το ειπα για να επανελθουμε στο θεμα.

Η κοπελια απο οσο καταλαβα δεν γνωριζει πολλα απο υπολογιστες και ετσι ειπαμε να προσφερθουμε με σκοπο να βρουμε την καλυτερη λυση στο προβλημα της.
Αν προχωραμε το θεμα τοσο πολυ τοτε το μονο που θα καταφερουμε ειναι να την μπερδεψουμε κ στο τελος να παρει οτι ναναι απο τα νευρα της.

Πιστευω οτι συμμετειχα στο θεμα με επιχειρηματα και δεν ειχα αποσκοπο να ενοχλησω την σωστη δουλεια σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Διαβαζω και απορω...

Καλα γιατι κανεις μα κανεις δεν προτεινε ενα Silicon Graphics workstation;!;

Αφου ειπε η κοπελα,θελει κατι που ειναι σταθερο,καλο και να της κρατησει,ε λοιπον η πιο αξιοπιστη λυση ειναι η SGI,χρονια στο κουρμπετι.

https://www.sgi.com/products/workstations/

Οχι τιποτα αλλο επειδη αν βαρεθει τον explorer και το office,να μπορεσει να κανει κανα simulation of nuclear test ή να κανει καμια προβλεψη για τον παγκοσμιο καιρο.....

Εχουμε ξεφυγει εντελως μου φαινεται,η κοπελα ζητησε ενα pc για προσωπικη χρηση,που να αντεξει καιρο χωρις αναβαθμιση (και απο οσο καταλαβα να το χρησιμοποιει στο σπιτι) για να γλιτωσει χωρο και καλωδια απο εναν επιτραπεζιο.
Το θελει για απλα πραγματα,αρα οτι κ να της προτεινουμε ειναι δικο της θεμα στο τελος.

Οσο αφορα για επιδοσεις και τα συναφη,ας αποφασισει η ιδια,εμεις πιστευω οτι τις δωσαμε αρκετες συμβουλες μεχρι σε σημειο που την μπερδεψαμε

Υ.Γ.Michelle δεν νομιζω να θιχτηκες δεσποινις :)
Φυσικα και δεν θίχτηκα. :)
Γιατί όμως το θεωρείς τραβηγμένο να πάρει μακ?:confused:

ΥΓ: βρε βαλ, πολυ ευκολα τσαντίζεσαι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Φυσικα και δεν θίχτηκα. :)
Γιατί όμως το θεωρείς τραβηγμένο να πάρει μακ?:confused:
Ξερω οτι δεν εισαι τετοια κοπελα ;)

Mac δεν παιρνει για τους απλους λογους :

1.Ειναι 100% μεταβαση σε νεο λειτουργικο

2.Πολλα ασυμβατα και ακομη εντελως διαφορετικες εφαρμογες.

3.Ποσο ειναι το ποσοστο των ατομων που ξερουν απο mac για
να της "δειξουν" αμα χρειαστει τιποτα.

4.Για να εχει το office σε mac πρεπει να το αγορασει αυθεντικο,εκτος αν γνωριζει να το κατεβασει (απειροελαχιστα ατομα ξερουν που να βρουν εφαρμογες για mac σπασμενες)

5.Το mac προοριζεται κυριως για επαγγελματικη χρηση και θα επενδυσει σε
κατι που ποτε δεν θα το εκμεταλλευτει αναλογα

6.Εννοειτε οτι μεχρι κ ενας ξαδελφουλης της γνωριζει απο windows και πως να περασει εναν εξωτερικο σκληρο στον φορητο και να επιδιορθωσει
οποιοδηποτε (σχεδον) προβλημα της προκυψει με την χρηση του pc-laptop

Αυτα πιστευω οτι ειναι αρκετα για να αποτραπει μια αγορα mac απο την συγκεκριμενη κοπελα με τις συγκεκριμενες αναγκες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμ μάλλον εχεις δίκιο.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Δεν εχω κανενα σκοπο να ενοχλησω ή να θιξω κανεναν εδω μεσα,απλα ηθελα να βοηθησω :)
Εγω προσωπικα,λογω της φυσης των αναγκων των σπουδων μου που θεωρητικα χρειαζομαι εναν mac πολυ,πιθανον να μην χρειαστω ποτε εναν.

Παρολο που ξερω οτι ειναι απλα αλλη ποιοτητα σε ολα,δυστυχως ειναι για λιγους και για εξιδικευμενες δουλειες.

Μου φαινεται λιγο παρατραβηγμενο να εχεις mac για να surfαρεις στο internet ή να εκτυπωνεις φωτογραφιες που τραβηξες με την ψηφιακη σου απο τον mac...

Παντα εκφραζοντας την προσωπικη μου αποψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Δεν το ειπα για να γελασεις,απλα το ειπα για να επανελθουμε στο θεμα.

Η κοπελια απο οσο καταλαβα δεν γνωριζει πολλα απο υπολογιστες και ετσι ειπαμε να προσφερθουμε με σκοπο να βρουμε την καλυτερη λυση στο προβλημα της.
Αν προχωραμε το θεμα τοσο πολυ τοτε το μονο που θα καταφερουμε ειναι να την μπερδεψουμε κ στο τελος να παρει οτι ναναι απο τα νευρα της.

Πιστευω οτι συμμετειχα στο θεμα με επιχειρηματα και δεν ειχα αποσκοπο να ενοχλησω την σωστη δουλεια σας...
Πάντως τη σελίδα που έδωσες την μελέτησα!:clapup: :clapup: :clapup: Ρε λες τέτοια μηχανήματα να χουν για workstations στην Ατλαντίδα; Τα φορητά τους είναι Dell πάντως:) (Stargate Atlantis tv series υπόψιν ε! ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ!:redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Πες μας βρε κουκλάκι μου για τι χρήση ακριβώς το θέλεις το μηχάνημα και ΜΕΤΑ θα πέσουν και οι προτάσεις
Ναι βασικά πές μας τί θα το κάνεις. Giostau κι εγώ υπέρ της AMD είμαι, αλλά πρέπει να κοιτάξει και τα dell ΙΜΗΟ. Bunny τα dell θα τα πληρώσεις λίγο παραπάνω (όχι παραπανω απο τα toshiba) αλλά έχουν φοβερή υποστίρηξη αν πάθει οτιδήποτε. Δεν τα βρήσκεις σε κανενα μαγαζί γιατι το παραγγέλνεις απο το dell.gr, το κανεις customize και στο συναρμολοζουν για εσένα πριν στο στείλουν.
Αμα αποφασίσεις να αποτάξεις τα windows και υπάρχουν τα προγράμματα που θες για macOS είναι και αυτο καλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το φορητό dellaki μου το έχω από το 2001 και γαυγίζει απίστευτα ακόμα:)

(έχει πάθει μόνο ότι παθαίνουν όλα τα φορητά μετά από καιρό...μπαταρία οφ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
(έχει πάθει μόνο ότι παθαίνουν όλα τα φορητά μετά από καιρό...μπαταρία οφ).

Καλα η μπαταρία είναι αναλώσιμο. Το ξέρεις οτι θα την αλλάξεις καποια στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Χάθηκα το ξέρω χάλασε ο υπολογιστής:( και θέλω να πάρω laptop αλλά το κουνέλι σας είναι κάπως άσχετο στο να διαλέξει κάποιον καλό γι'αυτό θέλω την βοήθεια σας


Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι παρεις ενα ibook ή PowerBook. Αυτη την εποχη ειναι μαλιστα και φτηνα. Ομορφα labtops, το καλυτερο λειτουργικο που υπαρχει, τι αλλο θέλεις? Το μονο προβλημα ειναι η αντιπροσωπεια της Apple στην Ελλαδα, αλλα και αυτο μαλλον θα διορθωθει συντομα. Apple λοιπον με "κλειστα ματια" και ασε τα ... κονσερβοκουτια για άλλους.
Πηγαινε δες τα σε ενα μαγαζι και θα καταλαβεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από KoRaKi:
Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι παρεις ενα ibook ή PowerBook. Αυτη την εποχη ειναι μαλιστα και φτηνα. Ομορφα labtops, το καλυτερο λειτουργικο που υπαρχει, τι αλλο θέλεις? Το μονο προβλημα ειναι η αντιπροσωπεια της Apple στην Ελλαδα, αλλα και αυτο μαλλον θα διορθωθει συντομα. Apple λοιπον με "κλειστα ματια" και ασε τα ... κονσερβοκουτια για άλλους.
Πηγαινε δες τα σε ενα μαγαζι και θα καταλαβεις!

Κι εγώ αυτό είπα αλλά... φωνή βοώντος εν τη ερήμω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Για ολους μας φαινεται ιδανικο (ακομα κ για μενα να παρω ενα ibook) απλα οπως πολυσυζητηθηκε νωριτερα δεν ειναι εφικτο κατι τετοιο,λογω των αναγκων της δεσποινιδας ;)

Ισως να το συζητουσαμε για κανα mainframe; :P :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγίνε ένα μικρό split σχετικά με τα SGI. Θα το βρείτε εδώ

Αρχική Δημοσίευση από KoRaKi:
Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι παρεις ενα ibook ή PowerBook. Αυτη την εποχη ειναι μαλιστα και φτηνα. Ομορφα labtops, το καλυτερο λειτουργικο που υπαρχει, τι αλλο θέλεις? Το μονο προβλημα ειναι η αντιπροσωπεια της Apple στην Ελλαδα, αλλα και αυτο μαλλον θα διορθωθει συντομα. Apple λοιπον με "κλειστα ματια" και ασε τα ... κονσερβοκουτια για άλλους.
Πηγαινε δες τα σε ενα μαγαζι και θα καταλαβεις!
Μπορεί η bunny να μην θέλει να μάθει ένα καινουρίο λειτουργικό. Δεν έχουν όλη την διαθέση αλλά και τον χρόνο για κάτι τέτοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Μπορεί η bunny να μην θέλει να μάθει ένα καινουρίο λειτουργικό. Δεν έχουν όλη την διαθέση αλλά και τον χρόνο για κάτι τέτοιο

Και αυτο παίζει αλλά bunny ειναι αρκετά απλά τα πράγματα στο apple για απλή χρήση και είναι και καλό απο δυνατότητες για power users. Οι άλλοι σημαντικοί λόγοι για να μήν πάρεις apple είναι:
1) Να θέλεις να τρέξεις κάτι που δέν υπάρχει για apple (κυρίως παιχνίδια)
2) Οτι ενώ windows έχουν οι περισσότεροι και αν έχεις καποια απορία θα σου πεί κάποιος, macOS έχουν ακόμα λίγοι.

Παντως δεν θές παιχνίδια είναι απο τις πολύ καλές λύσεις. Αν το σκεύτεσαι σοβαρά πάνε στη στουρνάρη να δείς ένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Για να τελειώνουμε!

α) Πόσα λεφτά διαθέτεις κουνέλι και τι εργασίες θα κάνεις με αυτό το μηχάνημα; Θα παίζεις παιχνίδια; Μόνο Ίντερνετ; Μόνο Office;

β) Για το MS Office μην κάνεις το λάθος και το αγοράσεις. Τσάμπα λεφτά. Θα βάλεις OpenOffice που κάνει export και σε PDF αρχεία παρακαλώ!:clapup: (Ειδάλλως θα συνεννοηθείς μαζί μου σε ΠΜ για να σου αγοράσω εγω το MS Office απο ένα καλό μαγαζί:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Και αυτο παίζει αλλά bunny ειναι αρκετά απλά τα πράγματα στο apple για απλή χρήση και είναι και καλό απο δυνατότητες για power users. Οι άλλοι σημαντικοί λόγοι για να μήν πάρεις apple είναι:
1) Να θέλεις να τρέξεις κάτι που δέν υπάρχει για apple (κυρίως παιχνίδια)
2) Οτι ενώ windows έχουν οι περισσότεροι και αν έχεις καποια απορία θα σου πεί κάποιος, macOS έχουν ακόμα λίγοι.

Παντως δεν θές παιχνίδια είναι απο τις πολύ καλές λύσεις. Αν το σκεύτεσαι σοβαρά πάνε στη στουρνάρη να δείς ένα.

Κατ' αρχην ο χρόνος που πρεπει κανεις να αφιερωσει για να "μαθει" το osx ειναι σχεδον μηδεν. Τωρα με το επιχειρημα της πλειοψηφιας χρηστων msw ποτε δεν προκειται να δημιουργηθει 'κρισιμη μαζα' ανθρωπων που δεν εχουν windows, αρα ειναι ατοπο. Ασε που πλεον ο,τι και απορια να εχεις πας στο google με το συπτωμα και αμεσως εχεις την απαντηση. Εγω τουλαχιστον αυτο ειναι το πρωτο που κανω, και παντα σχεδον δουλευει.

Και εγω οταν ηταν να παρω το powerbook ολοι στην Ελλαδα τετοια μου λεγανε. Ειμαι παααρα πολυ χαρουμενος που δεν ακουσα κανενα και 2.5 χρονια μετα αισθανομαι οτι ηταν ... most the well spend money ever!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top