Ας συζητήσουμε για τον firefox

Η γνώμη σας για τον firefox 4 συγκριτικά με τον ανταγωνισμό;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead:
Όταν λέμε ότι πάει να τρέξει τις σελίδες πι-έιτς-πι, τι κάνει δηλαδή;;;
Αντι να κάνει ότι κάνει και στα html πάει και τα κατεβάζει (!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αλήθεια βρε παιδιά, υπάρχει κανά extension που να εμφανίζει ένα κόκκινο Χ ή κάτι παρόμοιο τέλος πάντων όταν υπάρχει εικόνα με λινκ που δεν δουλευει? Αναγκάζομαι να ανοίγω ΙΕ για αυτή τη δουλειά γιατι πολλές φορές μου χρειάζεται να δω το URL μιας εικόνας που δεν εμφανίζεται ώστε (στο στέκι για παράδειγμα) να καταλάβω γιατι δεν εμφανίζεται και να το φτιάξω. :( Ε δεν μπορώ να κάνω συνέχεια view source για να το δω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
αυτό που θέλω να δω είναι τι παίζει με την κατανάλωση της μνήμης...
ο 1.0.χ μετά από μερικές ώρες που ήταν ανοιχτός έφτανε να μου τρώει 300ΜΒ RAM!!!(με 1-2 tab ανοιχτά...):(
ελπίζω να φιάχτηκε αυτό....


μπααααα!
βελτιώθηκε μεν (τώρα τρώει μόνο ~170:P), αλλά δεν φιάχτηκε!!!

Για πείτε μου αν σας κάνει το εξής περίεργο....
όταν τον κλείνω μετά από αρκετές ώρες, για πολύ ώρα μένει ανοιχτό το process και τραβάει όλη τη CPU...:hmm:
το κάνει σε κανέναν άλλο αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
μπααααα!
βελτιώθηκε μεν (τώρα τρώει μόνο ~170:P), αλλά δεν φιάχτηκε!!!

Για πείτε μου αν σας κάνει το εξής περίεργο....
όταν τον κλείνω μετά από αρκετές ώρες, για πολύ ώρα μένει ανοιχτό το process και τραβάει όλη τη CPU...:hmm:
το κάνει σε κανέναν άλλο αυτό;
Στα linux δεν το κάνει, στα windows δεν ξέρω δεν το είχα προσέξει πότε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
γιατί όταν πάω να κατεβάσω κάτι μου crashαρει το firefox χωρις λόγο;
έχω τον RC3 και στην αρχή δεν μου το έκανε ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
H μλκια με τα php συνεχίζεται.. :/ Όσο γι' αυτό που λες κόκκαλο δεν ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Γμτ... και απο οσο ξέρω δεν μπορω να πω σε προηγουμενη έκδοση :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ρε γμτ, δεν ξέρω, κι εγώ τώρα τελευταία όταν ανοίγω fireftp και πα να κάνω upload or download, μου κρασάρει συχνά πυκνά ο φάιρφοξ :/:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
αρα πρεπει να περιμενουμε την RC4 ή την final
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δοκίμασω να κάνω επαναγκατάσταση αλλά δεν άλλαξε κάτι ... :( γμτ ...
ουτε καν στην ρυθμισεις δεν μπορω να μπω... κράσαρει...

edit: το εφτιαξα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Οι άνθρωποι πίσω από το Firefox προγραμματίζουν μια μεγάλη ώθηση μάρκετινγκ για την πιο πρόσφατη έκδοση του δημοφιλούς web browser.

Η 1.5 έκδοση του Firefox πρόκειται να γίνει διαθέσιμη για downloading από ώρα σε ώρα, σηματοδόντας τη λήξη μιας πολύ πετυχημένης χρονιάς για τον browser.

Αναλυτές λένε πως ο Firefox έχει "αρπάξει" ένα μερίδιο της τάξης του 10% της αγοράς των browser και ισχυρίζεται πως έχει ένα πυρήνα 40-50 εκατομμυρίων φανατικών χρηστών.

Στη Mozilla (κατασκευαστές του Firefox) σχεδιάζουν πολύ πιο συχνά update και άμεση ρύθμιση ζητημάτων ασφαλείας.

Η μεγάλη δημοσιότητα του firefox, οφείλεται σε μεγάλο βαθμό στο γεγονός πως απλοί χρήστες μπορούν να συνεισφέρουν στην ανάπτυξή του. Πολλοί έχουν γράψει extensions που επεκτείνουν τις δυνατότητές του όπως για παράδειγμα ο RSS Feed Reader.

Ο οργανισμός Mozilla ξεκίνησε από σχεδιαστή του Netscape και εξελίχθηκε σε έναν μη κερδοσκοπικό οργανισμό για την ενίσχυση της ανάπτυξης του λογισμικού.

Ο Firefox γιόρτασε τα γενέθλιά του στις 9 Νοεμβρίου 2005 και στις αρχές του Νοέμβρη το εκατομμυριοστό download. Όπως δηλώνει ο αντιπρόεδρος της Mozilla, Chris Beard η προώθηση του Firefox θα ενισχυθεί και για αυτό το λόγο ζητούν video από απλούς χρήστες για τον τρόπο με τον οποίο χρησιμοποιούν τον Firefox. Υπόσχεται τακτικά updates, κάθε 6-9 μήνες και άμεση εξαφάνιση κάθε τρύπας ασφαλείας.

Σε επόμενες εκδόσεις, θα συμπεριληφθούν επιπλέον εργαλεία, έτσι ώστε όλες οι σελίδες να φορτώνουν σωστά και ο χρήστης να μπορεί να στείλει αναφορά όταν φαίνονται "περίεργα" από τον firefox.

Spread the word λοιπόν!!! :)

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε:
https://www.spreadfirefox.com
https://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/4479412.stm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αντε να δούμε ... πάντως εγώ πολλά περιμένω απο την mozilla ειδικα με την BETA1 του 1.5 ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Mακραν ο καλυτερος browser και ο αγαπημενος μου απο την 0.6 εκδοση πριν απο χρονια.
Αναντικαταστατος καθως ειναι ο καλυτερος που εχω δοκιμασει,με οτι παρεχει στο συνολο.

Περιμενω την τελικη εκδοση 1.5 επειδη ως τωρα οι beta δεν ηταν τοσο σταθερες (αναμενομενο),αλλα δεν μπορουσα να βαλω τον παλιο 1.0.7 επειδη καποια extensions κυκλοφορουν μονο για την 1.5.

Ευτυχως που η κυκλοφορια σε λιγο (ποσο λιγο; ) θα λυσει το μονο προβλημα σταθεροτητας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Ευτυχως που η κυκλοφορια σε λιγο (ποσο λιγο; ) θα λυσει το μονο προβλημα σταθεροτητας

Από ώρα σε ώρα ενδεχομένως και από στιγμή σε στιγμή. Η επίσημη ημερομηνία πάντως ήταν 29 Νοεμβρίου...

Δες εδώ το κάλεσμα για urgent beta testing: https://www.spreadfirefox.com/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
μάκαρι με τον 1.5 να λυθει το προβλημα που εχω με τα downloads ... δεν αντέχω αλλον τον οπερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
μάκαρι με τον 1.5 να λυθει το προβλημα που εχω με τα downloads ... δεν αντέχω αλλον τον οπερα
Tι προβλημα αντιμετωπιζεις;Εγω μια χαρα και με ολα τα extensions που εχω για download tweak
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Οταν παω να ανοιξω τις ρυθμισεις ή να παω να κατεβασω κατι κολλαει... δοκιμασα να απεγκαταστησω να σβησω τον φακελο και να το ξανα εγκαταστησω... δυστυχως δεν άλλαξε κατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top