The Harry Potter movies thread

The Harry Potter movies thread
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 36)
  • Μου άρεσε περισσότερο η 1η ταινία

    Ψήφοι: 14 38.9%
  • Μου άρεσε περισσότερο η 2η ταινία

    Ψήφοι: 12 33.3%
  • Μου άρεσε περισσότερο η 3η ταινία

    Ψήφοι: 12 33.3%
  • Μου άρεσε περισσότερο η 4η ταινία

    Ψήφοι: 9 25.0%
  • Μου άρεσε περισσότερο η 5η ταινία

    Ψήφοι: 7 19.4%
  • Μου άρεσε περισσότερο η 6η ταινία

    Ψήφοι: 8 22.2%
  • Μου άρεσε περισσότερο το πρώτο μέρος της 7ης ταινίας

    Ψήφοι: 10 27.8%
  • Μου άρεσε περισσότερο το δεύτερο μέρος της 7ης ταινίας

    Ψήφοι: 14 38.9%

XStacy

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Για μένα πάντως η σειρά πάει (ξέρω ότι δεν ρωτήσατε, αλλά είπα να εκφράσω την άποψη μου :P):
1) Ο Αιχμάλωτος του Αζκαμπάν - Μακράν η καλύτερη. Δεν υπάρχουν λόγια!!! Ειδικά, είχα ερωτευτεί το τοπίο που κατεβαίναν μετά τη μπουνιά που είχε δώσει η Ερμιονή και πήγαιναν προς την καλύβα του Χάγκριντ :inlove:
2) Η Κάμαρα με τα Μυστικά - Όταν είχε πρωτοβγεί, ήμουν δευτέρα δημοτικού και η αλήθεια είναι ότι με τρόμαζε σαν ταινία (το κλίμα πήγαινε πολύ προς θρίλερ, με όλες αυτές τις φωνές, το σκοτεινό κλίμα κλπ. :P) Τώρα όμως, είναι από τις αγαπημένες μου.
3) Το Κύπελλο της Φωτιάς - Πολύ ωραία! Η ταινία, κατά τη γνώμη μου, με την περισσότερη δράση!
4) Η Φιλοσοφική Λίθος - Εντάξει, αν και συνήθως το πρώτο πάντα είναι το καλύτερο, στη συγκεκριμένη περίπτωση για μένα δεν ισχύει. Πολύ ωραία και αυτή, υπήρχε η αγωνία του πως ξεκινάει η ιστορία, τι γίνεται στη σχολή κλπ. κλπ. Απλά δεν γίνονταν αυτό "το κάτι" συνταρακτικό, όπως στις επόμενες ταινίες.
5) Το Τάγμα του Φοίνικα - Αρκετά καλή θα έλεγα, με αρκετή δράση. Νομίζω ότι μετά από αυτή, χάθηκε το κλίμα της σειράς. Νομίζω ότι ξέφυγε από το "παιδικό" στιλ που είχε ξεκινήσει η σειρά και πήγε σε αρκετά κλίμα "ενηλικών" (αν με καταλαβαίνετε :P)
6) Οι Κλήροι του Θανάτου 1 - Σε γενικές γραμμές καλή, αλλά για να κρατήσουν όλη την αγωνία των θεατών, αποφάσισαν να δείξουν όλα τα συνταρακτικά στο 2ο μέρος. Ίσως, σε αφήνει σε ένα κλίμα αδιαφορίας.
7) Οι Κλήροι του Θανάτου 2 - Πάνω που ξόδεψα 10 χρόνια από τη ζωή μου και ενώ λάτρεψα όλες τις ταινίες της σειράς, ήρθε το λίγο απογοητευτικό τέλος :/: Υπερβολικά πολλά εφέ, σε πολλά σημεία λίγο fake, και γενικά θα μπορούσα να το βάλω και στην τελευταία θέση. Αλλά τη γλύτωσε, γιατί καλώς ή κακώς υπάρχει και η 6η ταινία :P
8) Ο Ημίαιμος Πρίγκηπας - Για λόγους που πότε δεν μπόρεσα να εξηγήσω σε κανέναν (ούτε καν στον ίδιο μου τον εαυτό ), είναι η ταινία που μίσησα το περισσότερο. Μη με ρωτήσετε ούτε εσείς, σαφή εξήγηση δεν πρόκειται να πάρετε! :P
Αυτά τα λίγα από εμένα...

σε γενικες γραμμες συμφωνω μαζι σου..ειδικα για την number one :thumbsup: πραγματικα δεν ξερω ποσες φορες την εχω δει ειναι απλα φοβερη!!γιατι ομως ρε συ δεν σου αρεσε η τελευταια πιστευω οτι ειναι η δευτερη καλυτερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Παλιές αναμνήσεις παιδιά. Ήμουν ερωτευμένος και με τα βιβλία και με τις ταινίες. Τώρα έχω ξεκολλήσει λίγο.

Είχα τρελαθεί με το Κύπελλο της Φωτιάς(Extended). Το είδα περισσότερο από κάθε άλλη ταινία. Όλα υπέροχα. Το β' μέρος των Κλήρων του Θανάτου το περίμενα κάποιος πιο καλό σε μερικά σημεία αλλά έπεσε σίγουρα πολλή δουλειά και αυτό φάνηκε.

Harry Potter FTW!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Πεντάχρονα, ακόμα Χάρι Πότερ βλέπετε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top