Υποψήφιοι με το 10% 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
λολ για ποια?? Τα ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΑ ΔΕΛΤΙΑ δεν έχουν κατατεθεί ακόμη, εφόσον δεν έχουν καν ξεκινήσει οι πανελλήνιες! Οι ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ στις εξετάσεις έχουν ήδη υποβληθεί!
Έτερον εκάτερον...
εγώ λέω οτι και οσοι θελουν να δωσουν με 10% πρεπει να πανε στο λυκειο τους να αποκτησουν τον προσωπικο κωδικο ασφαλειας απο τις 16 μέχρι τις 26 Απριλίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Απλά, ως γνωστόν, τα μηχανογραφικά κατατίθενται στο λύκειο όπου έγινε η υποβολή αιτήσεων συμμετοχής στις πανελλήνιες εξετάσεις.

Δεν νομίζω ... Εγώ πέρυσι που έδωσα 10% πήγα σε άλλο Λύκειο από αυτό που έδωσα Πανελλήνιες για τον κωδικό και με δέχτηκαν κανονικά .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Δεν νομίζω ... Εγώ πέρυσι που έδωσα 10% πήγα σε άλλο Λύκειο από αυτό που έδωσα Πανελλήνιες για τον κωδικό και με δέχτηκαν κανονικά .
συμφωνούμε οτι η προθεσμια ήταν απο τις 16 μεχρι τις 26...ΤΟ βρήκα στην εγκύκλειο του υπουργείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
thanks για τις πληροφοριες guys
αλλα τελικα κωδικο αυτοι για 10% μπορουν να παρουν απο οποιοδηποτε λυκειο ή μονο απο το λυκειο που ειχαν δωσει παν/κες;
η προθεσμία είναι απο αυριο μεχρι τις 26 Απριλίου.
natalia εννοει για τους κωδικους η προθεσμια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
συμφωνούμε οτι η προθεσμια ήταν απο τις 16 μεχρι τις 26...ΤΟ βρήκα στην εγκύκλειο του υπουργείου.

Ναι και εγώ το είδα ... Αύριο προτείνω όσοι είναι να δώσουν 10% να πάρουν ένα τηλέφωνο στο λύκειο που θέλουν και να ρωτήσουν . Αλλά στην εγκύκλιο το λέει ξεκάθαρα , αύριο ξεκινάνε οι κωδικοί όλων των υποψηφίων .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Ναι και εγώ το είδα ... Αύριο προτείνω όσοι είναι να δώσουν 10% να πάρουν ένα τηλέφωνο στο λύκειο που θέλουν και να ρωτήσουν . Αλλά στην εγκύκλιο το λέει ξεκάθαρα , αύριο ξεκινάνε οι κωδικοί .
μιας και εσυ το εχεις κανει.αν περασει η προθεσμια δεν μπορεις να δώσεις με 10% πια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
μιας και εσυ το εχεις κανει.αν περασει η προθεσμια δεν μπορεις να δώσεις με 10% πια;

Νομίζω πως όχι ... Αλλά ήδη η προθεσμία είναι αρκετή .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.

WhosYourDaddy

Νεοφερμένος

Ο WhosYourDaddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
αυτοί που θέλουν να κάνουν το 10% χρειάζεται να έχουν κάνουν καμία άλλη δήλωση η τίποτα τέτοιο πιο πριν (προηγούμενο μήνα πχ) ?
Η απλά πάω αυτή την περίοδο στο Λύκειο μου και ζητάω έναν κωδικό ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
αυτοί που θέλουν να κάνουν το 10% χρειάζεται να έχουν κάνουν καμία άλλη δήλωση η τίποτα τέτοιο πιο πριν (προηγούμενο μήνα πχ) ? Η απλά πάω αυτή την περίοδο στο Λύκειο μου και ζητάω έναν κωδικό ?

Όχι δεν χρειαζόταν κάτι άλλο πέρυσι που έδωσα εγώ . Πήγα με τη βεβαίωση πρόσβασης (την πρωτότυπη) και την ταυτότητα και πήρα τον κωδικό . Έτσι απλά ...

Δείτε και αυτό το άρθρο : https://www.protothema.gr/greece/article/?aid=271848
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Εγώ είμαι πολύτεκνος και οι δυο αδερφές μου σπουδάζουν αθήνα.Τι ισχύει? εχω μπερδευτεί.
Πολύτεκνους σε κάθε σχολή δεν παίρνουν το 10%? ή οι πολύτεκνοι συμπεριλαμβάνονται στο 10%?

Και κατι για τις μεταγραφές...
Πχ αν περάσω πληροφορικής πάτρας(δεν ξέρω καν αν υπάρχει :P)
μπορώ να πάρω μεταγραφή στην Αθήνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγώ λέω οτι και οσοι θελουν να δωσουν με 10% πρεπει να πανε στο λυκειο τους να αποκτησουν τον προσωπικο κωδικο ασφαλειας απο τις 16 μέχρι τις 26 Απριλίου.

Νόμιζα πως η κοπέλα ρωτούσε για τις αιτήσεις των υποψηφίων με 10%... Τέσπα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 106952

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο κωδικός που βγάλαμε πέρυσι για τις πανελλήνιες δεν ισχύει για το 10%;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhosYourDaddy

Νεοφερμένος

Ο WhosYourDaddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Όχι δεν χρειαζόταν κάτι άλλο πέρυσι που έδωσα εγώ . Πήγα με τη βεβαίωση πρόσβασης (την πρωτότυπη) και την ταυτότητα και πήρα τον κωδικό . Έτσι απλά ...

Δείτε και αυτό το άρθρο : https://www.protothema.gr/greece/article/?aid=271848

όταν λες βεβαίωση πρόσβασης εννοείς το απολυτήριο ? η μια βεβαίωση που μας δίνουν από την σχολή ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
όταν λες βεβαίωση πρόσβασης εννοείς το απολυτήριο ? η μια βεβαίωση που μας δίνουν από την σχολή ?

Τη βεβαίωση πρόσβασης από το λύκειο που λέει αναλυτικά την βαθμολογία των Μαθημάτων από τις Πανελλήνιες .
Μαζί με το απολυτήριο πάντα δίνεται και μία τέτοια βεβαίωση . Καλύτερα όμως ρώτησε στο Λύκειο πριν πας για τον κωδικό .
Στην εγκύκλιο του υπουργείου στην σελίδα 3 λέει :
'' Οι υποψήφιοι ΓΕΛ και ΕΠΑΛ-Β΄ για το 10% για να δημιουργήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password), θα επιδεικνύουν στο Λύκειο την πρωτότυπη Βεβαίωση Πρόσβασης και την αστυνομική τους ταυτότητα.
Σε περίπτωση εξουσιοδοτημένου από τον υποψήφιο εκπροσώπου, θα κατατίθεται στο Λύκειο η πρωτότυπη εξουσιοδότηση, θεωρημένη για το γνήσιο της υπογραφής από αρμόδια αρχή. "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Ο κωδικός που βγάλαμε πέρυσι για τις πανελλήνιες δεν ισχύει για το 10%;

Όχι δεν ισχύει . Πρέπει να ζητήσεις νέο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana_Era

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ariana_Era αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
εγώ λέω οτι και οσοι θελουν να δωσουν με 10% πρεπει να πανε στο λυκειο τους να αποκτησουν τον προσωπικο κωδικο ασφαλειας απο τις 16 μέχρι τις 26 Απριλίου.
Νόμιζα πως η κοπέλα ρωτούσε για τις αιτήσεις των υποψηφίων με 10%... Τέσπα. :)
Σορρυ εαν σας μπερδεψα, απλως ρωτουσα ποτε μπορω να παω να καταθεσω τα απαραιτητα εγγραφα στο λυκειο μου, ετσι ωστε οταν ερθει ιουνιος να μπορω να κανω μηχανογραφικο για το 10% των θεσεων, εφοσον ειμαι αποφοιτη του 2012 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 106952

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

dennis_1994

Νεοφερμένος

Ο dennis_1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Φέτος είναι η τελευταία χρονιά που εφαρμόζεται το 10% ή όχι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top