Γενικές φοιτητικές απορίες

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Αν έχεις δηλώσει τα ίδια, όχι.
Αν έχεις βάλει άλλα στο χαρτί και άλλα στη δήλωση, μάλλον θα σε περάσουν για πολύ αναποφάσιστο. :P
τα ιδια εβαλα σταματααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Για οσους θέλουν να δοκιμάσουν με το 10% να κάνουν αυτο που δεν αφήνει η καταργηση των μεταγραφών, ποια ειναι η διαδικασία?

Απλά πας και το ζητάς από τον διευθυντή του λυκείου σου? Σε περίπτωση που τελικά περάσεις έτσι εκει που ήθελες το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να διαγραφείς από την μια και να γραφτείς κανονικά στην άλλη σαν φρέσκος πρωτοετής, ή είναι κάτι πιο περιπλοκο?

έτσι όπως τα λες είναι!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
τα ιδια εβαλα σταματααααα

Σκάω. :P

Stop worrying about everything, είπαμε στο Ελλάντα είμαστε αλλά δεν θα σας κρεμάσουν και ανάποδα αν κάτι δεν πάει καλά! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
έτσι όπως τα λες είναι!!!;)

ευχαριστω :D
απλά είδα οτι για Ναυτηλιακες ΠΑΠΕΙ στο 10% η βάση έπεσε πολύ περισσοτερο.. ΑΝ πέσει ακό 300 μόρια του χρόνου ίσα που την πιανω και θα το δοκιμαζα ανετα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Σκάω. :P

Stop worrying about everything, είπαμε στο Ελλάντα είμαστε αλλά δεν θα σας κρεμάσουν και ανάποδα αν κάτι δεν πάει καλά! :P
εεε στο ειπα γιατι ξεκινησες να με κανεις να ανυσηχω και αυτο που μου λειπει 2 μερες πριν αναχωρησω ειναι να ειμαι εντελως στο αγχος μεσα :P δεν με φτανει η ανυπομονησια μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna-anna94

Νεοφερμένος

Η Anna-anna94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
τα στοιχεία πρόσβασης (username / password) που ζηταει για να φτιαξουμε το πασο ειναι αυτα που περνουμε στην εγγραφη απο τη σχολη?εχω μπερδευτει γιατι στο σιτε για τη δηλωση λεει οτι πρεπει να πληκτρολογησω αυτα που εχω παρει απο το Κέντρο Διαχείρισης Δικτύου.. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSrch

Νεοφερμένος

Ο GeoSrch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
τωρα που ειδα το ωρολογια προγραμμα των μαθηματων διπλα σε καποια καθηματα εγραφε πχ( Α-ΚΑ) αυτα τι ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
άννα αυτά είναι ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
εμενα ρε παιδια ακομα δεν με δεχεται το συστημα στο webadm.uoa.gr !!ελεοσ τα ζωα μου αργαααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orado

Νεοφερμένος

Ο orado αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Παιδια θα ηθελα την γνωμη σας..εχω δωσει 3 φορες πανελληνιες τις 2 περασα μηχανολογια στην επαρχια και φετος ηλεκτρονικη στη λαμια,δεν ηταν η πρωτη μου επιλογη αυτο που θα ηθελα ειναι η οδοντοτεχνικη.Στη λαμια αν την ξεκινησω θα το κανω επειδη ειναι τει και οχι επειδη με τρελαινει σαν επαγγελμα,αλλα επειδη δεν μου περισσευουν 550-600 ευρω για να νοικιασω σπιτι ειχα σκοπο να πηγαινωερχομαι 2 μερες μονο για τα εργαστηρια και να επερνα τις σημειωσες απο κανα παιδι.Αλλα σκεφτομουν να πηγαινα οδοντοτεχνικη μεσω ιεκ ετσι και αλλιως ειναι ενα επαγγελμα που πανω απο ολα μετραει αν πιανει το χερι σου και οχι τοσο απο που πηρες το πτυχειο.Εσεις τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas211t

Νεοφερμένος

Ο kwstas211t αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
εμενα ρε παιδια ακομα δεν με δεχεται το συστημα στο webadm.uoa.gr !!ελεοσ τα ζωα μου αργαααα
ααα μαλιστα έλεγα και εγώ μονό εμενα δε με δέχεται...όχι τιποτα άλλο αλλα να φττίαξουμε το Πασο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marou93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
παιδια καλησπερα! μια βοηθεια σας παρακαλω.. ειμαι πρωτοετης. πηγα να γραφτω κανονικα, γραφτηκα και μ ειπαν να παω σε 2 βδομαδες να παρω ενα κωδικο. ιδου τα ερωτηματα μου: 1. τι ειναι αυτος ο κωδικος ? 2. 8 του μηνα αρχιζουν τ μαθηματα αν δεν τον εχω πειραζει? 3. τα εργαστηρια* ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ πως ποτε και που θα τα δηλωσω? το πασο ποτε και πως θα το παρω ? εχω πελαγωσειιιιιιι..
Υ.Σ (ΕΡΩΤΗΣΗ 3*)στη γραμματεια μ εδωσαν κατι χαρτια για να γραφτω . τα συμπληρωσα και εκει κυκλωσα 6 μαθηματα.. τα εχω δηλωσει η πρεπει να παω να τα δηλωσω?
συγνωμη για τα πολλαπλα ερωτηματα ...!!!!!!!!!!!θα εκτιμουσα αν μ απαντουσε καποιος!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
παιδια καλησπερα! μια βοηθεια σας παρακαλω.. ειμαι πρωτοετης. πηγα να γραφτω κανονικα, γραφτηκα και μ ειπαν να παω σε 2 βδομαδες να παρω ενα κωδικο. ιδου τα ερωτηματα μου: 1. τι ειναι αυτος ο κωδικος ? 2. 8 του μηνα αρχιζουν τ μαθηματα αν δεν τον εχω πειραζει? 3. τα εργαστηρια* ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ πως ποτε και που θα τα δηλωσω? το πασο ποτε και πως θα το παρω ? εχω πελαγωσειιιιιιι..
Υ.Σ (ΕΡΩΤΗΣΗ 3*)στη γραμματεια μ εδωσαν κατι χαρτια για να γραφτω . τα συμπληρωσα και εκει κυκλωσα 6 μαθηματα.. τα εχω δηλωσει η πρεπει να παω να τα δηλωσω?
συγνωμη για τα πολλαπλα ερωτηματα ...!!!!!!!!!!!θα εκτιμουσα αν μ απαντουσε καποιος!!!!


Μην αγχώνεσαι. Ο κωδικός λογικά ειναι για τις ηλεκτρονικες υπηρεσίες της σχολής. Θα πας θα τον πάρεις και θα σου πουν ακριβώς

Άμα τα δήλωσες στη εγγραφή σου έχεις ήδη γραφτεί σε αυτα τα μαθήματα. Για τα εργαστήρια, μάλλον οι καθηγητές θα σας πουν πως και που θα εγγραφειτε. Πάρε τηλέφωνο την γραμματεία για να σου πουν επακριβώς.

Για το πάσο θα μπεις σε αυτό το site https://academicid.minedu.gov.gr/, άμα σου έχουν δώσει username / pass απο τη σχολή τοτε συμπληρώνεις την αίτηση και περιμένεις να εγκριθει απο την γραμματεία. Λογικά θα χρειαζεσαι τον κωδικό που σου είπαν να πάρεις σε 2 εβδομάδες. :)

Πάντως κοίτα το site της σχολής και πήγαινε στη γραμματεία της σχολής σου για να είσαι πιο σίγουρη. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
τα μαθηματα επιλογης ποτε και που τα δηλωνουμε? σημερα δηλωσα τα υποχρεωτικα μαθηματα, αλλα δεν ειχε πουθενα μαθηματα επιλογης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
ααα μαλιστα έλεγα και εγώ μονό εμενα δε με δέχεται...όχι τιποτα άλλο αλλα να φττίαξουμε το Πασο

αυτο το εκπα ειναι λιγο τα ζωα μου αργα η με φαινεται?:worry::P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εγώ με βλέπω να πηγαίνω Σπάρτη μεθαύριο χωρίς το πάσο. -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jediknight

Νεοφερμένος

Ο jediknight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Για σας παιδιά.Ξέρει κανείς μήπως πότε ξεκινούν τα μαθήματα στη ιατρική ιωαννίνων?Είμαι πρωτοετής και δεν υπάρχει ακόμα καμιά ανακοίνωση στην ιστοσελίδα του τμήματος,σήμερα κάλεσα την γραμματεία και μου είπε ότι οι καθηγητές θα ανακοινώσουν τις ημερομηνίες έναρξης των μαθημάτων τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Για σας παιδιά.Ξέρει κανείς μήπως πότε ξεκινούν τα μαθήματα στη ιατρική ιωαννίνων?Είμαι πρωτοετής και δεν υπάρχει ακόμα καμιά ανακοίνωση στην ιστοσελίδα του τμήματος,σήμερα κάλεσα την γραμματεία και μου είπε ότι οι καθηγητές θα ανακοινώσουν τις ημερομηνίες έναρξης των μαθημάτων τους.
ε άρα πως μπορεί να ξέρει κάποιος?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marou93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι. Ο κωδικός λογικά ειναι για τις ηλεκτρονικες υπηρεσίες της σχολής. Θα πας θα τον πάρεις και θα σου πουν ακριβώς

Άμα τα δήλωσες στη εγγραφή σου έχεις ήδη γραφτεί σε αυτα τα μαθήματα. Για τα εργαστήρια, μάλλον οι καθηγητές θα σας πουν πως και που θα εγγραφειτε. Πάρε τηλέφωνο την γραμματεία για να σου πουν επακριβώς.

Για το πάσο θα μπεις σε αυτό το site https://academicid.minedu.gov.gr/, άμα σου έχουν δώσει username / pass απο τη σχολή τοτε συμπληρώνεις την αίτηση και περιμένεις να εγκριθει απο την γραμματεία. Λογικά θα χρειαζεσαι τον κωδικό που σου είπαν να πάρεις σε 2 εβδομάδες. :)

Πάντως κοίτα το site της σχολής και πήγαινε στη γραμματεία της σχολής σου για να είσαι πιο σίγουρη. ;)
σε ευχαριστω παααρα πολυ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εαν δεν ειναι το πασο ετοιμο οταν ξεκιναει η σχολη θα υπαρξει καποιο προβλημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
στο τμημα μου μας εδωσε ο καθηγητης το προτεινομενο συγγραμμα το οποιο πρεπει να παραγγειλουμε απο τον ευδοξο.ξερετε αν μπορω να το παραγγειλω απο τωρα?υπαρχει καποιο χρηματικο κοστος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top