Γενικές φοιτητικές απορίες

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Φοιτητικό στην ετήσια δεν υπάρχει αλλά δεν νομίζω ότι σε συμφέρει ιδιαιτέρως.
Καλύτερα μήνα μήνα, είναι και μήνες που μπορεί να μην κυκλοφορείς, Αύγουστο ας πούμε εγώ δεν βγάζω ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
Υπάρχει τίποτα παρόμοι για εκπτώγεις για φοιτητες σε αεροπορικά εσωτερικού και εξωτερικού?
Η ευρωπαικη καρτα νεων αποτι ειδα με ενα γρηγορο ψαξιμο δεν εχει για αεροπορικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Ίσως χρειαστεί για ένα διάστημα τώρα στις αρχές του Οκτώβρη να κάνω συχνά το δρομολόγιο Θεσσαλονίκη-Ξάνθη...Δηλαδή καμιά δεκαριά φορές πήγαινε-έλα στη χειρότερη...Υπάρχει τρόπος να βγάλω κάποια κάρτα που να με συμφέρει,γνωρίζετε κάτι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theo44

Νεοφερμένος

Ο theo44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Ίσως χρειαστεί για ένα διάστημα τώρα στις αρχές του Οκτώβρη να κάνω συχνά το δρομολόγιο Θεσσαλονίκη-Ξάνθη...Δηλαδή καμιά δεκαριά φορές πήγαινε-έλα στη χειρότερη...Υπάρχει τρόπος να βγάλω κάποια κάρτα που να με συμφέρει,γνωρίζετε κάτι??
εγω για καβαλα που ξερω..εκτος του οτι θα εχεις εκπτωση απο το πασο..δεν υπαρχει κατι αλλο οπως πχ η μηνιαια καρτα που ισχυει στα αστικα! μονο αν κοψεις εισιτηρο μετ' επιστροφης εχει καποια εκπτωση...παντως ρωτα και εκει καλου κακου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
εγω για καβαλα που ξερω..εκτος του οτι θα εχεις εκπτωση απο το πασο..δεν υπαρχει κατι αλλο οπως πχ η μηνιαια καρτα που ισχυει στα αστικα! μονο αν κοψεις εισιτηρο μετ' επιστροφης εχει καποια εκπτωση...παντως ρωτα και εκει καλου κακου..
Αχα...Οκ,σ' ευχαριστώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ίσως χρειαστεί για ένα διάστημα τώρα στις αρχές του Οκτώβρη να κάνω συχνά το δρομολόγιο Θεσσαλονίκη-Ξάνθη...Δηλαδή καμιά δεκαριά φορές πήγαινε-έλα στη χειρότερη...Υπάρχει τρόπος να βγάλω κάποια κάρτα που να με συμφέρει,γνωρίζετε κάτι??
Πολυ ποντιο αυτο το πραγμα.Θα σου ερθει ο κουκος αηδονι.15 ευρω ειναι το εισητηριο για το ΚΤΕΛ με την εκπτωση του πασου 7.5 7.5 επι 10 η επι 20 παναγια σωσε πανε τα χρηματακιααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Πολυ ποντιο αυτο το πραγμα.Θα σου ερθει ο κουκος αηδονι.15 ευρω ειναι το εισητηριο για το ΚΤΕΛ με την εκπτωση του πασου 7.5 7.5 επι 10 η επι 20 παναγια σωσε πανε τα χρηματακιααααα
Δε λέω ότι συμφέρει,αλλά ψάχνω να βρω λύση επειδή η σχολή μάλλον θα ξεκινήσει νωρίτερα απ' ότι περιμέναμε.....
Και το κοντινότερο μέρος που έχω για να μείνω αυτή την πρώτη εβδομάδα που προέκυψε είναι η Θεσσαλονίκη!
Τέλος πάντων,λογικά θα χρειαστεί να χάσω κάποια μαθήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Δε λέω ότι συμφέρει,αλλά ψάχνω να βρω λύση επειδή η σχολή μάλλον θα ξεκινήσει νωρίτερα απ' ότι περιμέναμε.....
Και το κοντινότερο μέρος που έχω για να μείνω αυτή την πρώτη εβδομάδα που προέκυψε είναι η Θεσσαλονίκη!
Τέλος πάντων,λογικά θα χρειαστεί να χάσω κάποια μαθήματα...

Θα χρειάζεται να φεύγεις στις 6 το πρωι για να εισαι στην ωρα σου οταν αρχιζει το μάθημα. Και μερικές φορές ίσως έχετε παραδόσεις μέχρι τις 8 το βράδυ.Έτσι, θα χρειαστεί να φύγεις από το μάθημα για να προλάβεις το τελευταίο λεωφορείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημήτρης7

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι...Είμαι πρωτοετής στο Πρόγραμμα Ψυχολογίας του ΕΚΠΑ...Βγήκε ένα ωρολόγιο πρόγραμμα που λέει ότι τα μαθήματα είναι 9.00-12.00 ή 15.00-18.00. Μου φαίνεται υπερβολικό 3 ώρες το ίδιο μάθημα...Ξέρει κανείς αν ισχύει ή τι ακριβώς συμβαίνει; Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Τα περισσότερα μαθήματα στο πανεπιστήμιο, οι διαλέξεις, είναι τρίωρες...
Και πίστεψέ με, κάποιες φορές ΔΕΝ είναι αρκετό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Δε λέω ότι συμφέρει,αλλά ψάχνω να βρω λύση επειδή η σχολή μάλλον θα ξεκινήσει νωρίτερα απ' ότι περιμέναμε.....
Και το κοντινότερο μέρος που έχω για να μείνω αυτή την πρώτη εβδομάδα που προέκυψε είναι η Θεσσαλονίκη!
Τέλος πάντων,λογικά θα χρειαστεί να χάσω κάποια μαθήματα...
Υπηρχε λυση αλλα εσυ την πεταξες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olina11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olina11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
τι γινεται οταν προτεινονται παραπανω απο ενα συγγραμα σε καποιο μαθημα???πως ξερουμε ποιο να διαλεξουμε.....λεει ο καθηγητης ή οποιο μας αρεσει το εξωφυλλο????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna-anna94

Νεοφερμένος

Η Anna-anna94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
εμενα στη σχολη μου ειπαν οτι σου λεει ο καθηγητης ποιο να παρεις

εγω εχω μια αλλη απορια..το ωρολογιο προγραμμα της σχολης μου βγηκε και ειδα οτι ενα εργαστηριακο μαθημα το χωριζουν σε α,β,γ και ειναι διαφορετικες ωρες..αυτο σημαινει οτι εγω θα πηγαινω σε εκεινο που θελω εγω αναλογα με την ωρα που θελω ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
εμενα στη σχολη μου ειπαν οτι σου λεει ο καθηγητης ποιο να παρεις

εγω εχω μια αλλη απορια..το ωρολογιο προγραμμα της σχολης μου βγηκε και ειδα οτι ενα εργαστηριακο μαθημα το χωριζουν σε α,β,γ και ειναι διαφορετικες ωρες..αυτο σημαινει οτι εγω θα πηγαινω σε εκεινο που θελω εγω αναλογα με την ωρα που θελω ??
θα βγει ανακοίνωση για το πως θα χωριστείτε στα τμήματα των εργαστηρίων? Συνήθως γίνεται με βάση το επίθετο βέβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
εμενα στη σχολη μου ειπαν οτι σου λεει ο καθηγητης ποιο να παρεις

εγω εχω μια αλλη απορια..το ωρολογιο προγραμμα της σχολης μου βγηκε και ειδα οτι ενα εργαστηριακο μαθημα το χωριζουν σε α,β,γ και ειναι διαφορετικες ωρες..αυτο σημαινει οτι εγω θα πηγαινω σε εκεινο που θελω εγω αναλογα με την ωρα που θελω ??

Ναι πολλές φορές το κάνουν έτσι. Πηγαίνεις και δηλώνεις ποια μέρα/ώρα θες ή σε βολεύει. Σε εμάς έτσι κάνουν σε όλα τα εργαστήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna-anna94

Νεοφερμένος

Η Anna-anna94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ..λογικα και εμενα ετσι θα ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Παιδια δεν ξερω αν εκανα βλακεια.Ειχα ξεχασει οτι στην εγγραφη μου ειχα παρει ενα χαρτι που κυκλωσα τα μαθηματα μου και το υπεγραψα και πηγα και εκανα και ηλεκτρονικα δηλωση των μαθηματων.Πειραζει?? μην γινει καμια βλακεια...??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Τα ίδια μαθήματα δεν έβαλες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Έχω τρελαθεί,όλα τα μαθήματα του Α ετους αλληλεπικαλύπτονται με του Β,που θα δηλώσω τώρα.
Συν 5 εργαστήρια...Για το φούντο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top