Μαθητικές Καταλήψεις

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Με αφορμή το παιδί από πάνω είπα να πω ότι υπάρχει λόγος που θέλουμε χαβαλέ! Ξέρεις γιατί; Επειδή το σχολείο δεν προσφέρει τίποτα ωραίο σε 'μας. Γιατί να θέλω να πάω; Και πριν πείτε ο,τιδήποτε περί βαθμών, είμαι απουσιολόγος, ούτε να διαβάσω βαριέμαι, ούτε τίποτα. Θέλω να μορφωθώ όπως όλοι μας. Οι καταλήψεις γίνονται γιατί δεν μας αρέσει το σχολείο, απο πάνω μέχρι κάτω. Ναι το σχολείο κλείνει επειδή είναι ΒΑΡΕΤΟ. Δεν είναι λόγος αυτός; Αντί να έχει επιμορφωτικό χαρακτήρα και να μας προσφέρει γνώσεις κι εμπειρίες μας κάνει να το σιχαινόμαστε. Να διαφυλάξουμε την Παιδεία που έχουμε; Για ποια Παιδεία μου μιλάς; Εγώ προτιμώ να κάτσω σπίτι μου και να κάνω ό,τι μ'αρέσει παρά να πάω 7 ώρες εκεί πέρα. Δεν ξέρω τι συμβαίνει σε άλλα σχολεία, αλλά στο δικό μας οι καθηγητές σαμποτάρουν τις προσπάθειές μας. Ζητάμε βιβλιοθήκη, ένα πολιτιστικό διήμερο, να πάρουμε μέρος σε προγράμματα και δεν ασχολείται κανείς μαζί μας. Πίστευα πως το σχολείο ανοιχτό κάτι προσφέρει. Σκ*τα στα μούτρα μου, τίποτα δεν μας δίνει, ούτε συζητήσεις κάνουμε ούτε τίποτα. Τι κλειστό τι ανοιχτό το ίδιο είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

farmakotriftis

Νεοφερμένος

Ο farmakotriftis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Κοιτα φιλε νομιζω οτι τα παραλες λιγο!Βεβαια δεν ειμαι στο σχολειο σου για να ξερω αλλα εχω να σου πω ενα πραμα!!!15μελες εχεις , οπως εχεις και 5μελες!!!Μην τα περιμενεις ολα απο τους καθηγητες!Οργανωστε ενδοσχολικη διαμαρτηρια εναντιον τους!Δεν ειναι ολα τα σχολεια ετσι!!Καντε κατι και εσεις απο τη μερια σας.Αναλαβετε πρωτοβουλιες!Δειξτε στους καθηγητες σας οτι δηλωνετε παρον.Με την καταληψη κοπελα μου δεν σωζεις την παρτιδα.Και οσο αναφορα το τι σου προσφερει...οντως αν δεν πας φροντιστηριο εχεις 90% πιθανοτητα να μην μπεις σε υψηλοβαθμη σχολη ...ΑΛΛΑ η σωστη δουλεια στα σχολεια δεν ειναι μονο θεμα καθηγητων!Ποσες φορες εχετε σαμποταρει το μαθημα κανοντας φασαρια??Σνομπαροντας τον καθηγητη και παιζοντας τελιτσες??Εχετε απαιτηση την υπαρξη ενισχιτικης διδασκαλιας ποτε???Η μιπως τρεχετε στα φροντιστηρια χωρις 2ρη σκεψη????Σκεψου αυτα και μετα πες μου!!!

Anyway καλη επιτυχια στις εισαγωγικες σου (αν και αργουν πολυ ακομα)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Δεν είμαι φίλος, είμαι φίλη για αρχή :P
Ξέρεις τι είναι να οργανώνεις τα πάντα κι οι καθηγητές να σου λένε όχι; Δεν περιμένουμε τίποτα από εκείνους, απολύτως, μια συγκατάθεση κι αυτή δεν την έχουμε..
Μα είμαστε καλά; Το σχολείο τι πρέπει να προσφέρει εισαγωγή σε υψηλόβαθμη σχολή ή γνώσεις; Που έχουμε καταντήσει να ψοφάμε για λίγα μόρια. Δεν σκοπεύω να πάω σε φροντιστήριο πριν την 3η λυκείου κι είμαι αντίθετη μ' εκείνους που πάνε κι έρχονται σχολείο σκεπτόμενοι "σιγά μωρέ θα τα μάθω για το φροντ. που πληρώνω κιόλας" Εννοείται πως ένα σωρό φορές φταίνε οι μαθητές που δεν γίνεται σωστό μάθημα, άλλο τόσο κι οι καθηγητές που το ανέχονται αυτό, που δεν εμπνέουν σεβασμό. Συμφωνώ πως πρέπει ό,τι και να γίνεται να σεβόμαστε τους καθηγητές μας αλλά μερικοί επιτρέπουν τα ανεπίτρεπτα.

Ευχαριστώ για τη ευχή και μακάρι.. Απλά στεναχωριέμαι και θυμώνω που αντί το σχολείο να έχει επιμορφωτικό χαρακτήρα πάμε με το ζόρι, όλοι μας.. βαριόμαστε του θανατά.. και φεύγοντας τι έχουμε κερδίσει άραγε; Μερικά μόρια;..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γκαμπριελα

Νεοφερμένος

Η γκαμπριελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εμας στο σχολειο μου που ειναι το 54ο γυμνασιου καναμε καταληψη σχεδον ολο το δεκεμβριο και μετα χριστουγεννα δλδ 2 μηνες διακοπες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Icy Ice

Νεοφερμένος

Η Ελεάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Εγώ είμαι κατά όλων των καταλήψεων γιατί τα παιδιά στο σχολείο μου πάντοτε κανουν κατάληψη για να χάσουν μάθημα... και τα αιτήματα; Να κάνουν την πίτσα τετράγωνη για να ξέρουν από που να αρχίσουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frogy

Νεοφερμένος

Η Frog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Στο δικό μου σχολείο αρχισαμε με αποχές....και 1 εβδομάδα πριν κλείσουμε για Χριστούγεννα άρχισε και η κατάληψη....Όταν γυρήσαμε από τις διακοπές των Χριστουγέννων κάναμε 2 μέρες κατάληψη την Πέμπτη και την Παρασκευή....Μετά κάναμε πάλι μάθημα για 1 εβδομάδα και σήμερα το κλείσαμε πάλι αλλά δεν προλάβαμε....Τα παιδιά είχαν βάλει αλυσίδες στην πόρτα και ήρθε ένας πατέρας που έχει το παιδί του στην πρώτη γυμνασίου και πήγε να κόψει τις αλυσίδες με την δαγκάνα και μια κοπέλα έβαλε το χέρι της μπροστά για να μην τις κόψει και αυτός έκοψε το χέρι της κοπέλας....:( και αυτή η κοπέα είναι στο τμήμα μου.....χαλια.....να μην γινόντουσαν ΠΟΤΕ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimbadunas

Νεοφερμένος

Ο μικρος D I C E αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αράχωβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
και σε εμάς!
Εγω δεν συμμετέχω....δηλαδή δεν κάθομαι στο σχολείο.....
Τι να σου πω....Οι καταλήψεις είναι ευκαιρίες καλές για να κάνεις επανάληψη στα μαθήματα σου.....στο λύκειο όμως δεν θα ταν καλό να κάνανε κατάληψη πολλές μέρες γιατί τα παιδιά της τρίτης χάνουν μάθημα πράγμα κακό γιατί γράφουν πανελλήνιες.

Αυτή είναι η άποψή μου! :):thanks:
ελεος επαναληψη στα μαθηματα :D δηλαδη εσυ επαναλαμβανεις τα επαναλαμβανωμενα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Στο δικό μου σχολείο αρχισαμε με αποχές....και 1 εβδομάδα πριν κλείσουμε για Χριστούγεννα άρχισε και η κατάληψη....Όταν γυρήσαμε από τις διακοπές των Χριστουγέννων κάναμε 2 μέρες κατάληψη την Πέμπτη και την Παρασκευή....Μετά κάναμε πάλι μάθημα για 1 εβδομάδα και σήμερα το κλείσαμε πάλι αλλά δεν προλάβαμε....Τα παιδιά είχαν βάλει αλυσίδες στην πόρτα και ήρθε ένας πατέρας που έχει το παιδί του στην πρώτη γυμνασίου και πήγε να κόψει τις αλυσίδες με την δαγκάνα και μια κοπέλα έβαλε το χέρι της μπροστά για να μην τις κόψει και αυτός έκοψε το χέρι της κοπέλας....:( και αυτή η κοπέα είναι στο τμήμα μου.....χαλια.....να μην γινόντουσαν ΠΟΤΕ....

Πολύ φρικιαστικό αυτό που λες... Ναι μεν αναγνωρίζω στον πατέρα ότι καλά έκανε και πήγε να δώσει ένα τέλος στην κατάληψη (πώς θα προλάβετε να βγάλετε την ύλη;;;:iagree:), αλλά να φτάσει σε σημείο να κόψει χέρι... είναι επιεικώς απαράδεκτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

TH3 D3@TH!

Νεοφερμένος

Ο Άγης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
εμεις καναμε αρκετες καταληψεις ωσπου βαρεθηκαμε και στην συνεχεια γυρισαμε για να κανουμε μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΗ ΟΛΕ!!!

Νεοφερμένος

Η εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
1) Κανένας καθηγητής πόσο μάλλον μαθητής Δεν έχει το δικαίωμα να βάλει λουκέτο σε οποιαδήποτε δημόσια υπηρεσία.

2) Όποιος θέλει να χάσει μάθημα ας κάτσει σπίτι του. Δεν τον υποχρεώνει κανείς να έρθει.

3) Τα αιτήματα μερικών σχολίων δεν είναι καν αιτήματα....απλως ένας τρόπος να χάσουν μάθημα κ να κάνουν χαβαλέ.

4) Για να φτάσει κάποιος σε σημείο να κάνει κατάληψη πρέπει πρώτα να έχει εξαντλήσει όλα τα άλλα μέσα (διάλογος γράμματα κλπ).

5) Όποιοι θέλουν να κάνουν κατάληψη πρέπει να είναι αυτοί που θα τρέχουν το καλοκαίρι για να καλύψουν την ύλη...Δυστηχώς όμως αυτοί που κάνουν κατάληψη είναι συνήθως τα τούβλα...

6) Όταν έρχεται η ώρα των εξετάσεων αυτοί που κάναν κατάληψη δεν έχου ιδέα τι νά γράψουν αφού δεν έδιναν δεκάρα όλη τη χρονιά κ αυτοί που διαβάζανε όλη την χρονιία πάλι δεν ξέρουν τι να γράψουν αφού δεν διδάκτηκαν σωστά την ύλη...

Σταματάω να γράφω γιατί δεν θα τελειώσω ποτέ!!!!!!!!!
συμφωνω απολυτα μαζι σου!εμεισ καναμε δυο καταληψεις φετος μια για χαζους λογους οπωσ τ στεγαστικο (αν θελαμε καλα κτιρια ας μν τ καταστρεφαμε!)και μια για τ αλεξη!(αυτη ηταν η μονη που αξιζε πραγματικα!!!) θεωρω οτι οι καταληψεις γενικα ειναι ανουσιες εκδηλωσεις δικαιοματων και δν ειναι και καθολου δημοκρατικες! μπορει καμια φορα ν μας αρεσει οταν δν εχουμε σχολειο αλλα μετα χανουμε ολες τ εκδρομεσ μας και αυτο ειναι χαζο γιατι μετα σκυλοβαριομαστε στ ταξεις!:(ομως ειμαστε αξιοι των πραξεων μας και πρεπει ν πληρωσουμε!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Εγώ είμαι κατά όλων των καταλήψεων γιατί τα παιδιά στο σχολείο μου πάντοτε κανουν κατάληψη για να χάσουν μάθημα... και τα αιτήματα; Να κάνουν την πίτσα τετράγωνη για να ξέρουν από που να αρχίσουν!


Ακριβώς το ίδιο και σε εμάς... Τον Οκτώβριο που κάναμε κατάληψη κράτησε 1/2 μερα και τα ετήματα ήταν : Να γίνει η πίτσα τετραγωνη για να ξέρουμε από πού να αρχίσουμε, να μας αφήνουν οι καθηγητές να πηγαίνουμε πίσω απο το σχολείο για να καπνίζουν κάποιοι κάποιοι, να αφήνεται η πόρτα ανοιχτή για να την κοπαναει όποιος θέλει, να μην πέρνουν οι καθηγητές τηλέφωνο στα σπίτια αν κάποιος μαθητης που εμφανίστηκε τις πρώτες 2 ώρες και μετά έφυγε, και άλλες τέτοιες βλακείες(για να μην το χαρακτηρίσω αλλιώς) εγώ είμαι υπέρ της καταλήψεως (αφού τις οργανώνω κι όλας στο σχολείο μου) αλλά πρέπει να έχουμε και αιτήματα... Τώρα τον Ιανουάριο, διοργανώσαμε μία κατάληψη για τους εξής λόγους: Δεν υπάρχουν στέγαστρα στα παγγάκια και ο εσωτερικός χώρος του σχολείου είναι πάρα πολυ μικρος για να στεγάσει όλα τα παιδιά του σχολείου όταν βρέχει καρεκλοπόδαρα, μία αλλή αφορμή ήταν ότι εγινε ένα επισόδειο στο σχολείο μας με έναν καθηγητή και μία μαθήτρια... τίποτα σπουδαίο αλλά ήταν αφορμή:P, επίσης στο διπλανό κτήριο που είναι παιδικός σταθμός και δημοτικό υπάρχει γυμγαστήριο και σε εμάς που είμαστε γυμνάσιο δεν υπάρχει τίποτα και δεν μας αφήνουν να πηγαίνουμε... και κάτι άλλα εξίσου σημαντικά αλλά όχι επειδη η πίστα είναι σστρόγγυλη... ΕΛΕΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

M@R!@

Νεοφερμένος

Η μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εμεις καναμε καταληψη γιατι δεν εχουμε:1.υποστεγο κ οταν βρεχει μας βαζουν 300 παιδια μεσα σε εναν οροφο(δεν επιτρεπεται να παμε στις αιφουσες!)
2.δεν εχουμε κυλικιο κ αναγκαζομαστε να παμε στου δημοτικου
3.η βιβλιοθηκη κ η αιθουσα πληροφορικης εινα επισης στο δημοτικο
4.το σχολειο μας επαιζε σε αγωνα βολευ κ η γυμνασιαρχησα πηγε μονο τη 3 γυμνασιου φυγαμε(σχεδον ολο το σχολειο) μονοι μας κ ειπε οτι αυτη τη μερα δεν μπορουν να τη δικαιολογισουν οι γονεις γιατι θεωρητε κοπανα!:attack::punch::timoria:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tazoulini

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θάσος (Καβάλα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
ειμαι υπερ των καταληψεων μονο αν υπαρχει λογος και οχι για να εποφελουνται οι μαθητες...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
στο σχολειο μιας φιλης μου δεν θα κανουν γιορτη την 25 Μαρτιου λογω καταληψεων....
αδικο....εσεις?θα κανετε γιορτη?καλα,δεν ειναι απιστευτο αυτο το πραγμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Επιεικώς Δικαιότατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δικαιολογησε qwerty...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Εμεις καναμε 4 μερες καταληψη το Νοεμβριο και μας εκοψαν 1 εκδρομη, και καναμε μαθημα 27/10 και θα κανουμε και 24/03 ενω σε αλλα σχολεια που καναν εβδομαδες ολοκληρες δεν τους εκαναν τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εμεις καναμε 4 μερες καταληψη το Νοεμβριο και μας εκοψαν 1 εκδρομη, και καναμε μαθημα 27/10 και θα κανουμε και 24/03 ενω σε αλλα σχολεια που καναν εβδομαδες ολοκληρες δεν τους εκαναν τιποτα

4 μέρες κατάληψη = 4 μέρες πρέπει να καλυφθούν.

Εμείς κάναμε 20 μέρες και τα χάσαμε όλα, αλλά παραδόξως θα κάνουμε στις 24 γιορτή :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
4 μερες καταληψη δεν καλυπτονται με 4 μερες μαθημα! οταν χαναμε συνεχεια μαθημα λογω των απεργιων, τοτε ηταν ωραιο? εκεινη η υλη δεν επρεπε να καλυφτει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
δικαιολογησε qwerty...

Όποιος είναι πραγματικός επαναστάτης κι όχι κουμπούρας είναι έτοιμος να αντιμετωπίσει τις συνέπειες. Σοφότατη λύση επέλεξαν στο γυμνάσιο της κοπέλας, συγχαίρω πραγματικά όποιον τη σκέφτηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top