Βοήθημα στις Αρχές Οικονομικής Θεωρίας;

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Ποιο βοήθημα προτείνετε στο μάθημα των Αρχών Οικονομικής Θεωρία;

Ακόμα και αν θεωρούν μερικοί ότι δεν χρειάζεται, σκέφτομαι καλού κακού να αγοράσω μιας που το έχω βαρύτητας φέτος. :)



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κάγκουρας

Νεοφερμένος

Ο Κάγκουρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Και εγώ το έχω βαρύτητας αλλά νομίζω πως δεν χρειάζεται βοήθιμα γιατί είναι θέμα παπαγαλίας....κάνω λάθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Και εγώ το έχω βαρύτητας αλλά νομίζω πως δεν χρειάζεται βοήθιμα γιατί είναι θέμα παπαγαλίας....κάνω λάθος?
Έχω ακούσει ότι έχει και ασκήσεις. :(
(εύκολες λένε.. )



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κάγκουρας

Νεοφερμένος

Ο Κάγκουρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εμάς στο φροντιστήριο μας είπαν του Σαββάλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Έχω ακούσει ότι έχει και ασκήσεις. :(
(εύκολες λένε.. )



-petros

Απ' όσο ξέρω οι ασκήσεις που έχει είναι εφαρμογή τύπων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

philosophos

Νεοφερμένος

Ο philosophos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πλωμάρι (Λέσβος). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
εννοειται οτι χρειαζεται βοηθημα παιδια...εγω έχω εκδοσεις σαββαλα(λαζανης-τεντεσ κ.τ.λ) αλλα δεν ξέρω κατά ποσο καλό είναι..έχει και πολλές ασκήσεις που ξεφεύγουν από το πνεύμα των εξετάσεων από τι ξέρω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skylos20

Νεοφερμένος

Ο Maloftis giannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σιγουρα χρειαζομαστε βοηθημα... αυτο που μου εχει πει ενας δασκαλος μου που μου κανει ιδιαιτερα ειναι '' Γιαννη να διαβαζεις και να παιρνεις στοιχεια απο οσο πιο πολλα βιβλια μπορεις... να λυνεις ασκησεις''... και εγω εχω του σαββαλα... πιστευω πως ειναι καλο αναλυει ''ωραια'' την θεωρια. Τωρα αν καποιος ακομα ξερει κανενα καλο βιβλιο ας το πει :). Οσο περισσοτερα τοσο καλυτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Η ΑΟΘ είναι σίγουρα ένα μάθημα που είναι σχετικά εύκολο να χτυπήσεις μεγάλο βαθμό.
Παπαγαλία δεν είναι σε καμια περίπτωση, μην την μπερδεύουμε με την ΑΟΔΕ. Ακόμα και η θεωρία του δεν θέλει παπαγαλία κατα γράμμα όπως η ΑΟΔΕ, μόνο κανα ορισμο και τέτοιες βλακείες.
Όσον αφορά τις ασκήσεις, πράγματι έχει και μάλιστα πολλές γι' αυτό κατα την γνώμη μου είναι αναγκαίο το βοήθημα. Εγώ χρησιμοποιώ του Σαββάλα, μιας και μου κάνει μάθημα ένας από του συγγραφείς του, και μου φαίνεται πολύ καλό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ενταξει ναι, ακομη κι εγω δεν το βλεπω δυσκολο, που ειμαι και Β' ακομα. Λιγο μυαλο και προσοχη θελει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Ενταξει ναι, ακομη κι εγω δεν το βλεπω δυσκολο, που ειμαι και Β' ακομα. Λιγο μυαλο και προσοχη θελει.
Γιατί, ποιος σου είπε ότι το ΑΟΘ χρειάζεται γνώσεις προηγούμενων τάξεων; :P



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

philosophos

Νεοφερμένος

Ο philosophos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πλωμάρι (Λέσβος). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Εγώ χρησιμοποιώ του Σαββάλα, μιας και μου κάνει μάθημα ένας από του συγγραφείς του, και μου φαίνεται πολύ καλό...
Ο τεντες σου κανει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
nope, Λαζάνης ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Τελικά αγόρασα πριν από 3-4 μέρες το βοήθημα του Πάρι Μηλίτση (εκδόσεις Πατάκης) και το βρίσκω πάρα πολύ καλό! :no1:

Αν και δεν έχω ασχοληθεί πολύ με τη θεωρία του, έχει πολύ καλές ασκήσεις. :iagree:
(θεωρητικές που βοηθούν στην κατανόηση της θεωρίας + προβλήματα με πράξεις)


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

philosophos

Νεοφερμένος

Ο philosophos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πλωμάρι (Λέσβος). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
παντως του μηλιτση το βοηθημα στην διοικηση επιχειρησεων δεν μου αρεσε ιδιαιτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Το καλυτερο βοηθημα για το ΑΟΘ ειναι το <<Γιωργος Λαζανης, Παντελης Τεντες, Γιωργος Τζηρος, Ανδρεας Χατζηανδρεου - Εκδοσεις Σαββαλας>> ενοειται για ασκησεις. Θεωρια διαβαζεις ΜΟΝΟ απο το σχολικο. Ειναι καλο γιατι εχει απειρους τυπους ασκησεων και κατι καλα τεστακια στο τελος καθε κεφαλαιου που πιστευω οτι σε βοηθανε παρα πολυ αν διαβαζεις και λυνεις ασκησεις μεθοδικα.
Δεν σ'τα λεω ετσι, το'χω ψαξει.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isnogood

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο isnogood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Εγώ με τις ασκήσεις είμαι εντάξει.Με την θεωρία μπερδεύομαι,τι πρέπει να γέρω για να γράψω και το δεύτερο θέμα.Βοήθεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex_st

Νεοφερμένος

Η alex_st αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εγώ με τις ασκήσεις είμαι εντάξει.Με την θεωρία μπερδεύομαι,τι πρέπει να γέρω για να γράψω και το δεύτερο θέμα.Βοήθεια...


Συνήθως το πρώτο θεμα είναι Σ-Λ ή πολλαπλής επιλογής
Το δεύτερο είναι 1-2 ερωτησεις από την θεωρία του αοθ που εκεί καλύτερα είναι να γράψεις οσα περισσότερα θυμάσαι και να είναι όσο γίνεται πιο πιστά στο βιβλίο
3ο και 4ο θέμα: ασκήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isnogood

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο isnogood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Τελικά θα πάρω και έγω ένα βοήθημα σε αυτό το μάθημα...
θέλω να έχει λυμένες τις ασκήσεις του βιβλίου...και γενικά να είναι παρέχει οργανωμένο τρόπο διαβάσματος...
Ποιο μου προτείνετε????asap
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Πάρης Μηλίτσης,Πατάκης.Το καλύτερο αυτή τη στιγμή που κυκλοφορεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

48sirap

Νεοφερμένος

Ο Πάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ακούστε και έναν διδάσκοντα!
Θα συμφωνήσω με τον gregoire : Πάρης Μηλίτσης για Α.Ο.Θ (εκδ. Πατάκη):no1:
Για Α.Ο.Δ.Ε. προτείνω Λαζάνη-Τέντε-Τζήρο-Γιαλέρη-Χ''ανδρέου (εκδ. Σαββάλα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top