Παιδαγωγικό Π (Νηπιαγωγών)

Silvia7

Νεοφερμένος

Η Silvia7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
δεν ξερω αν μπορω να ξαναπερασω το ζορι τν πανελλαδικων :( πιστευω οτι ειναι προτιμοτερο αν ειναι ετσι τ πραγματα να βγαλω τν σχολη αυτη στην οποια περασα κ μετα να δωσω κατατακτηριες αλλωστε λογο των κοινων μαθηματων σιγουρα θ εισαχθω απο το δευτερο ετος.Επειτα και το τμημα μου δινει τν δυνατοτητα ν δειδαξω στον ιδιωτικο τομεα μεχρι κ τριτη δημοτικου κ οσο αναφορα τις κατατακτηριες δν εχω να χασω και κατι ,διοτι καλος η κακος περασα ροδο,οπου ειναι κ ο τοπος κατοικιας μ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Γιατι δεν εβαλες πτδε απ την αρχη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silvia7

Νεοφερμένος

Η Silvia7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
το εβαλα αλλα δυστυχος δεν τ επιασα :( της ροδου το εχασα για την ακριβια για 600 μορια αρκετα :/ και αν κανω10% φετος δν νομιζω να το πιασω,δεν παιζει να πεσει τοσος πολυυ!!!!

τοσο*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Δικιο εχεις απλα να χεις υποψη οτι οταν λεμε οτι μπαινεις με καταταξη στο 2ο ετος, αυτο δε σημαινει οτι δεν ωφειλεις τα μαθηματα των εξαμηνων μεχρι εκει. Επισης πολλοι καθηγητες δεν κανουν αναγνωριση ακομα και ιδιο μαθημα να ειναι. Τελος δυστυχως τα πτδε δεν κανουν καταταξη με εξετασεις αλλα με βαθμο πτυχιου. Ειναι κατι που δοκιμασα κι εγω παλιοτερα και ειδα τι παιζεται! Τρομακτικη εμπειρια! Πιστευω παντως οτι για περιπτωσεις οπως εσυ θα πρεπε να υπαρχει μια ευελιξια αλλαγης σχολων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silvia7

Νεοφερμένος

Η Silvia7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
καταλαβαινω :/ στο συγκεκριμενο παντος ΑΕΙ ειναι με κατατακτηριες,αλλα μετα απο 4 χρονια(ελπιζω) οταν θ εχω τελιωσει ποιος ζει ποιος πεθαινει:/ και ωςπου να γινει και ασεπ (εδω γελαμε) μπορω ανετα ν βγαλω κ αυτη την σχολη,αλλωστε πιστευω οτι ,οτι κ αν σπουδαζα ειδικα αν πειρμενεις απο τ δημοσιο,μετα τα 30 κ αν για αποκατασταση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Εφοσον στη Ροδο ειναι με εξετασεις, τοτε αξιζει να δοκιμασεις. Πιστευω δε θα δυσκολευτεις γτ θα προερχεσαι απο σχετικη σχολη. Προβλεπω παντως οτι και απο πανελληνιες θα ειναι ευκολο γτ η βαση θα πεσει κι αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silvia7

Νεοφερμένος

Η Silvia7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ναι κ εγω το πιστευω αυτο ,οπως κ να χει θα κανω ενα 10%και οτι γινει :/ εσεις εχετε τελιωσει παιδαγωγικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Οχι αλλα με ενδιεφερε. Δοκιμασα καποια στιγμη να δωσω στην Αθηνα για δευτερο πτυχιο και ειχανε ερθει απο κατι απιστευτες σχολες με βαθμους 9,9!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silvia7

Νεοφερμένος

Η Silvia7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
υπαρχουν τετοιοι βαθμοι πτυχιων :ο ;;;;;;;;; τι να πω,το καλο εδω με τις επαρχιες και γενικα στ νησια ειναι οτι δεν υπαρχει τοσο μεγαλος ανταγωνισμος !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Το θεμα ειναι οτι το πχ το 9 δεν ειναι ιδιο για ολες τις σχολες στην Ελλαδα, αλλα στις κατατακτηριες δε το λαμβανουν υποψη. Βαθμοι μεγαλοι υπαρχουν παντως, αμα δεις τους αποφοιτους στο πτδε αθηνα, σχεδον ολοι εχουν πανω απο 9.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silvia7

Νεοφερμένος

Η Silvia7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
δεν ειναι τυχαιο οτι οι βασεις της Αθηνας φτανουν στο θεοοοο!!!!!!λογικο να εχει κ καλο δυναμικο μεσα στις σχολες αυτες! εγω παντος θα το κυνηγησω να ναι καλα κ οι κατατακτηριες,κ ευχαριστω τον θεο που περασα νηπιαγωγος κ οχι τιποτα ακυρο οπως περασαν σ ξεμπαρκες σχολες αρκετοι γνωστοι μ η στην χειροτερη περιπτοση εκεινοι π εμειναν τελειοσσσσς απο εξω!!!!:/ οσο πανε κ. γινονται πιο χαλια:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jo_choust

Νεοφερμένος

Η jo_choust αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μοίρες (Ηράκλειο). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας..δινω πανελληνιες σε δυο χρονια με το καινουριο συστημα..:-\ πρεπει μεχρι του χρονου να διαλεξω "πεδιο" και τωρα τελευταια εχω ενδοιασμους..απο παντα ηθελα να γινω νηπιαγωγος..τωρα τελευταια ομως αρχισε να μου αρεσει και η φυσικη..οποτε το σκεφτομαι και αυτο..απο μαθηματικα παντως τα παω τελεια! Σκεφτομαι για θεσσαλονικη..μπορει να με βοηθησει καποιος; ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar_gr

Νεοφερμένος

Η mar_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Για το τμήμα προσχολικής αγωγής των Ιωαννίνων τι λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Γεια σας..δινω πανελληνιες σε δυο χρονια με το καινουριο συστημα..:-\ πρεπει μεχρι του χρονου να διαλεξω "πεδιο" και τωρα τελευταια εχω ενδοιασμους..απο παντα ηθελα να γινω νηπιαγωγος..τωρα τελευταια ομως αρχισε να μου αρεσει και η φυσικη..οποτε το σκεφτομαι και αυτο..απο μαθηματικα παντως τα παω τελεια! Σκεφτομαι για θεσσαλονικη..μπορει να με βοηθησει καποιος; ευχαριστω!

Στην θέση σου ούτε που θα μου παιρνούσε από το μυαλό για να ασχοληθώ με την φυσική και μετά το λύκειο, εδώ να την ξεφορτωθώ θέλω και δεν φεύγει. Αν δεν ξέρεις τι θες από τα δυο αυτά θα μπορούσες να πας τεχνολογική κατεύθυνση, που και για φυσικός μπορείς να βγεις από κει και για παιδαγωγικά αν θυμάμαι καλά. Ε, δεν μπορεί σε ένα από τα δυο θα περάσεις αν τα διαβάζεις. Ετσι και αλλιώς αφού λες πως σαρέσει η φυσική ευχάριστο θα σου είναι. Εσύ επιλέγεις και παίρνεις, πρέπει να το ψάξεις αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marela

Νεοφερμένος

Η Marela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας.Υποθετικά είμαι φοιτήτρια στο τμήμα προσχολικής αγωγής της Ρόδου για πολλούς λόγους ομως δεν κατάφερα να πάω ποτε.Ρωτώ λοιπόν υπάρχει εδώ κάποιος φοιτητής η απόφοιτος του τμήματος προσχολικής αγωγής της Ρόδου ο οποιος θα μπορούσε να μου λύσει κάποιες απορίες όσον αφορά την λειτουργία τις εντυπώσεις του το βαθμό δυσκολίας και ίσως αν υπάρχει πιθανότητα μεταγραφής(χωρίς ως κριτήριο το εισόδημα η πολύτεκνος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

penelope585

Νεοφερμένος

Η penelope585 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Γεια σας.Υποθετικά είμαι φοιτήτρια στο τμήμα προσχολικής αγωγής της Ρόδου για πολλούς λόγους ομως δεν κατάφερα να πάω ποτε.Ρωτώ λοιπόν υπάρχει εδώ κάποιος φοιτητής η απόφοιτος του τμήματος προσχολικής αγωγής της Ρόδου ο οποιος θα μπορούσε να μου λύσει κάποιες απορίες όσον αφορά την λειτουργία τις εντυπώσεις του το βαθμό δυσκολίας και ίσως αν υπάρχει πιθανότητα μεταγραφής(χωρίς ως κριτήριο το εισόδημα η πολύτεκνος)


εγω ειμαι σε αυτο το τμημα στη ροδο...οσο αφορα για μεταγγραφη πρεπει να εχεις καποια κριτηρια οπως αυτα που ανεφερες!!τωρα για τη σχολη υπαρχουν καποιες ελλειψεις αλλα απο οτι εχω ακουσει και απο αλλους ειναι αρκετα καλη σχολη και διαφερει απο τα αλλα τμηματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Doris86

Νεοφερμένος

Η Doris86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Παιδια ξερει κανεις ποσα εργαστηρια εχει το νηπιαγωγων Αλεξανδρουπολης ή Φλωρινας? Γινεται να βγει το τμημα απο αποσταση? Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Με μια αναζήτηση που έκανα για το τμήμα αυτό σε διάφορες πόλεις είδα πως διαφέρουν λίγο τα μαθήματα. Γιατί; Το ίδιο δεν θα βγεις είτε αν πας Αθήνα, είτε πας Θεσσαλονίκη, είτε πας Πάτρα; Τι διαφορά έχουν; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doris86

Νεοφερμένος

Η Doris86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Δεν εχουν διαφορα απλως εμενα με ενδιαφερει να εχει λιγες υποχρεωτικες παρουσιες γιατι αν περασω δεν θα εινω στην πολη κ θα πηγαινοερχομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Στο καινούργιο σύστημα σε ποιο πεδίο θα υπάρχουν αυτές οι σχολες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top