Δυσκολία Μαθηματικών Γενικής Παιδείας

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Το αν τα θέματα θα κινηθούν στο ίδιο επίπεδο και ο συσχετισμός τους με τις ενδεχόμενες εκλογές είναι από τα πιο βλακώδη πράγματα που μπορεί να πει κανείς. Δείχνει τεράστια άγνοια περί του συστήματος και εκθέτει αυτόν που μιλάω.

Εφοσον υπαρχουν αλλαγες στα προσωπα μετα απο εκλογες, τοτε ναι ειναι ενας σημαντικος παραγοντας κατα την γνωμη μου που επηρεαζει ΚΑΙ τα θεματα

μηοως ομως να ληξουμε το θεμα εδω μιας και θα βγουμε offtopic????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Ναι, καλύτερα, θα σου στείλω πμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

δεσπούλα_95

Νεοφερμένος

Η δεσπούλα_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γειά σας! Είμαι κι εγώ νέο μέλος στο φόρουμ. Θα ήθελα παρακαλώ να ρωτήσω αν είναι εύκολο κάποιος από την θεωρητική να συμβαδίσει με τα μαθηματικά γενικής παιδείας της γ' λυκείου.Ενδιαφέρομαι για τις αστυνομικές σχολές γι' αυτό ρωτάω.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Γειά σας! Είμαι κι εγώ νέο μέλος στο φόρουμ. Θα ήθελα παρακαλώ να ρωτήσω αν είναι εύκολο κάποιος από την θεωρητική να συμβαδίσει με τα μαθηματικά γενικής παιδείας της γ' λυκείου.Ενδιαφέρομαι για τις αστυνομικές σχολές γι' αυτό ρωτάω.:confused:
ευκολο οχι, αλλα δεν ειναι κατι τραγικο και ειναι ενδιαφερον σαν μαθημα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

δεσπούλα_95

Νεοφερμένος

Η δεσπούλα_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
δηλαδή νομίζεις ότι μπορεί κανείς να τα καταφέρει και εν μέρει να γράψει στο τέλος εάν ασχοληθεί με αυτά ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,773 μηνύματα.
Εξαρτάται τι επαφή είχες με τα μαθηματικά όλα αυτά τα χρόνια. Αλλά γενικώς απ' όσο ξέρω τα μαθηματικά γενικής θεωρούνται εύκολο μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
δηλαδή νομίζεις ότι μπορεί κανείς να τα καταφέρει και εν μέρει να γράψει στο τέλος εάν ασχοληθεί με αυτά ?

Αρκετά παιδιά εδώ στο ischool έδωσαν μαθηματικά από θεωρητική και τα πήγαν καλά, στην πλειοψηφία τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
δηλαδή νομίζεις ότι μπορεί κανείς να τα καταφέρει και εν μέρει να γράψει στο τέλος εάν ασχοληθεί με αυτά ?
εφοσον εχεις βασικες γνωσεις μαθηματικων λυκειου, ανετα:) και οι πιθανοτητες σε ολους τους θεωρητικους αρεσουν παααρα πολυ:redface::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

δεσπούλα_95

Νεοφερμένος

Η δεσπούλα_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!

Η βοήθεια σας ήταν πολύτιμη. Με βοηθήσατε αρκετά μπορώ να πω. Μήπως ξέρετε και με τι αντικείμενο ασχολούνται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Η βοήθεια σας ήταν πολύτιμη. Με βοηθήσατε αρκετά μπορώ να πω. Μήπως ξέρετε και με τι αντικείμενο ασχολούνται?
αποτι θυμαμαι: 1ο κεφ-διαφορικος λογισμος(πεδια ορισμου, συναρτησεις, ορια, παραγωγοι) πολυ ενδαφερον
2ο κεφ-στατιστικη, λιγο μαλακια αλλα σχετικα απλο
3ο κεφ-πιθανοτητες, φοβεροοο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

δεσπούλα_95

Νεοφερμένος

Η δεσπούλα_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ακούγεται εύκολο και ενδιαφέρον μπορώ να πω. Ευχαριστώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Potentia

Νεοφερμένος

Η Potentia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα! Είναι το πρώτο μου μήνυμα-άνοιγμα συζήτησης εδώ, διότι αν και σας παρακολουθούσα, δεν είχα πάρει την απόφαση να εγγραφώ. Να 'μαι όμως! :) Προσδοκώ να βοηθήσω και να βοηθηθώ, διότι καλώς ή κακώς το διάβασμα θέλει μια άλφα καθοδηγηση από άτομα που ίσως να γνωρίζουν κάτι παραπάνω...
Τέρμα όμως η πάρλα, στο θέμα μας! Είμαι τελειόφοιτη σχολής, στην οποία μπήκα πριν 3 χρόνια, εξεταζόμενη στα μαθήματα της θεωρητικής κατεύθυνσης και στη Βιολογία. Ωστόσο, πήρα την απόφαση να ξαναδώσω πανελλήνιες του χρόνου, καθώς με ενδιαφέρουν πολύ κάποιες σχολές του 5ου πεδίου, και πιστεύω μου ταιριάζουν περισσότερο από αυτήν στην οποία βρίσκομαι. Συνεπώς, θα πρέπει να εξεταστώ αυτήν τη φορά αντί της Βιολογίας, στο ΑΟΘ και στα Μαθηματικα Γενικής. Το ΑΟΘ, όπως έχω πληροφορηθεί, είναι σχετικά βατό, με σωστό και μεθοδικό διάβασμα. Τα Μαθηματικά Γενικής όμως;; Στην Α' και Β' Λυκείου είχα άθλιους βαθμούς, και τα είχα παρατήσει τελείως, με αποτέλεσμα να έχω άπειρα κενά... :( Και ερωτώ: Ποια σημεία της ύλης των Μαθηματικών Α' και Β' Λυκείου χρειάζεται να ξέρω για να μπορώ να ανταπεξέλθω στα Μαθηματικά Γενικής της Γ' Λυκείου; Σκοπεύω να πάρω βοηθήματα και να λύσω πολλές ασκήσεις αυτό το καλοκαίρι, όμως δεν ξέρω ποια είναι τα κεφάλαια που χρειάζονται, και δεν νομίζω να προλάβω ολόκληρη την ύλη 2 τάξεων σε ένα καλοκαίρι... Αυτά! Δώστε και σώστε κόσμε! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Καλωσήρθες στο φόρουμ. Λοιπόν στο θέμα σου. Καταρχήν μην αγχώνεσαι. Φτιάξε ένα καλό πρόγραμμα μελέτης που να περιέχει ξεκούραση σε κύριο πιάτο, διάβασμα και λίγη ψυχαγωγία. Είναι καλό ο εγκέφαλος να αλλάζει εικόνες. Θα σου πρότεινα να ξεσκονίσεις βασική άλγεβρα αριθμητικών παραστάσεων και γενικά ότι έχει να κάνει με πολυώνυμα, απόλυτες τιμές, γραμμικά συστήματα, ανισώσεις, ταυτότητες, εκθετικά και τριγωνομετρία. Πρέπει να τα παίζεις στα δάκτυλα. Εξοικειώσου σε αντικαταστάσεις αριθμητικές και σε αριθμητικές πράξεις...εκεί χωλαίνει πολύς κόσμος. Αυτά είναι τα όπλα σου. Σε δεύτερο πλαίσιο ξεκίνα με την ύλη του βιβλίου. Πρώτο κεφάλαιο: λογισμός συναρτήσεων. Εδώ θα πρέπει να ξεσκονίσεις βασικά πράγματα από συναρτήσεις, να μάθεις καλά να φτιάχνεις τη γραφική παράσταση κάθε συνάρτησης στο IR. Εξοικειώσου με βασικά θέματα αλγεβρικών καμπυλών όπως του κύκλου, ευθείας αλλά και τις κωνικές τομές (παραβολή,..κλπ). Να θυμάσαι τις εξισώσεις περιγραφής, γραφικά πως απεικονίζονται στο επίπεδο και να μπορείς να τα χειρίζεσαι σε απλές ασκήσεις. Επίσης να προσπαθήσεις να αποσαφηνίσεις λεπτές έννοιες όπως 1-1, επί, αντίστροφη, όριο, συνέχεια, παράγωγος. Να εξοικειωθείς με απλά παραδείγματα που να σε κάνουν να νιώσεις ότι έγιναν κτήμα σου. Όχι απλή αποστήθιση εννοιών. Όπως καταλαβαίνεις έχεις πολύ γράψιμο. Στη συνέχεια, θα ανεβάσεις επίπεδο δυσκολίας ασκήσεων. Θα κινηθείς λιγάκι σε ασκήσεις τύπου πανελληνίων. Υπάρχουν σε βοηθήματα αλλά και στο διαδίκτυο. Μπορείς να βρεις βιντεομαθήματα στο youtube, pdf με καλογραμμένες mini σημειώσεις με χρώματα, ωραία σχήματα ...σε αγγλικά πάνω σε βασικά περί συναρτήσεων, συνέχειας και παραγώγου. Μέχρι και γραφικές παραστάσεις από τον Υπολογιστή μπορείς να βρεις. Ψάξε στοχευμένα στο διαδίκτυο. Το διαδίκτυο νομίζω είναι πολύ πιο ζωντανό μετά τον καθηγητή πάντα, από ένα ψυχρό πολυσέλιδο εμπορικό βοήθημα. Άποψή μου. Τα κεφάλαια Πιθανοτήτων και Περιγραφικής Στατιστικής είναι αυτοδύναμα. Εκεί τα μόνα που χρειάζεσαι είναι οι πράξεις. Θα μάθεις καλά τις έννοιες και θα δεις πως μπορούν να συνδυαστούν σε ανώτερου επιπέδου ασκήσεις. Λύσιμο και ξανά λύσιμο. Ό,τι άλλο χρειαστείς, μπορείς να ρωτήσεις. Καλή αρχή λοιπόν!

συνάρτηση: function
όριο: limit
συνέχεια: continuity
παράγωγος: differential
πιθανότητα: probability
στατιστική: statistics

βασικοί όροι για να ψάξεις στο google υλικό μελέτης. Για πιο εξειδικευμένη αναζήτηση να βάζεις και τις λέξεις notes (σημειώσεις), exercises (ασκήσεις). Τα εμπορικά βοηθήματα παίζουν σημαντικό ρόλο διότι κινούνται στο πνεύμα των πανελληνίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Potentia

Νεοφερμένος

Η Potentia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου! Χαίρομαι ιδιαίτερα που δεν μου παρέθεσες αυτούσια κεφάλαια των σχολικών βιβλίων προς μελέτη, σημαίνει πως κατέχεις το θέμα σε βάθος. Μια τελευταία ερώτηση: Κατά τη γνώμη σου, αν κάνω μια σοβαρή προσπάθεια και το καλοκαίρι, και κατά τη διάρκεια της επόμενης χρονιάς, θα κατορθώσω να γράψω έναν αξιοπρεπή βαθμό (από 12-13 και πάνω); Διότι έχω απογοητευτεί από πολλούς, που μου προτείνουν "να μην δώσω καν στο επίπεδο που είμαι"... Βέβαια αν συνεχιστεί η παρωδία με τα θέματα των προηγούμενων ετών, δύσκολο, το κατανοώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Δύσκολο είναι ότι πιστεύουμε μέσα μας ότι είναι βουνό, ακατόρθωτο. Φυσικά δεν λέω να παραγνωρίσεις τον εαυτό σου και να κάνεις βουτιά στο κενό. Εσύ ξέρεις, τι ξέρεις, πώς τα ξέρεις, σε τι βαθμό τα ξέρεις, αν θέλεις να μπεις στη διαδικασία αυτή κλπ. Οι βαθμοί δεν λένε κάτι. Γνωρίζω μαθητές του 19-20 στα Μαθηματικά και στο 1ο εξάμηνο του Πανεπιστημίου δεν θυμούνται μια απλή παραγώγιση. Οπότε ας το αφήσουμε το θέμα των βαθμών. Ο στόχος σου να είναι να γράψεις όσο γίνεται καλύτερα. Μην βάζεις στόχο το λίγο και γενικά μην συμβιβάζεσαι με το λίγο σε κάθε τομέα της ζωής σου. Κάνε τη προσπάθειά σου εφόσον βλέπεις ότι μπορείς να την κάνεις, δηλαδή, έχεις τη δυνατότητα (υλική, ηθική, υποβάθρου) να την κάνεις. Βέβαια θα πρέπει να σταματήσεις να ακούς τους "άλλους" και να αρχίσεις να ακούς την ψυχή σου. Τον εαυτό σου. Οι άλλοι απλά λένε και θα λένε. Έτσι είναι ο κόσμος: έχει στόμα και λέει. Εσύ θα δώσεις (αν το αποφασίσεις) πανελλήνιες και όχι ο κόσμος που σου λέει διάφορα. Η σοβαρή προσπάθεια θα πρέπει να είναι σοβαρή προσπάθεια με κάθε ειλικρίνεια, μεγάλη κοπέλα είσαι και γνωρίζεις. Δεν είσαι έφηβη να κοροϊδεύεις λιγάκι τον εαυτό σου. Ξέρεις τι σημαίνουν πανελλήνιες. Θα πρέπει να δώσεις τον καλύτερο εαυτό σου χωρίς υπερβολές και ψυχομανιοκαταθληπτικά πολλών μαθητών. Δες το θέμα ψύχραιμα, και εξέτασε αν μπορείς να το κάνεις. Δηλαδή, αν είσαι σε ψυχοσωματική θέση να το κάνεις. Τη βρωμοδουλειά (το διάβασμα) δεν το γλιτώνεις, αν αποφασίσεις να δώσεις. Το καλοκαίρι ενδεχόμενα θα το θυσιάσεις και δεν θα μοστράρεις νέα μπικίνι σε καμία Πάρο...(χιούμορ) :P

Μην απελπίζεσαι από τα θέματα των προηγούμενων ετών. Η αρχή των πάντων είναι η θετική διάθεση, το κίνητρο και το ειλικρινές διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Τι σχέση έχουν με τα μαθηματικά γενικής οι εξισώσεις του κύκλου και των κωνικών τομών ή οι έννοιες 1-1 και αντίστροφη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Καμία....
Η ύλη των μαθηματικών όσο αφορά τον διαφορικό λογισμό είναι πάρα πολύ περιορισμένες και τέτοιες "πολυτέλειες" δεν υπάρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Τι σχέση έχουν με τα μαθηματικά γενικής οι εξισώσεις του κύκλου και των κωνικών τομών ή οι έννοιες 1-1 και αντίστροφη;

Όντως, δεν νομίζω να χρειάζονται.
Το βασικό είναι να παίζεις τις πράξεις,τις ταυτότητες και τις ιδιότητες δυνάμεων και λογαρίθμων, ριζών, κτλ στα δάχτυλα.
Αφού κατανοήσεις αυτά, ασχολήσου με την έννοια των συναρτήσεων. Το πρώτο κεφάλαιο είναι αυτό που μπερδεύει συνήθως τη θεωρητική, αφού η στατιστική και οι πιθανότητες μαθαίνονται πιο εύκολα. Τι είναι συνάρτηση, πότε λέγεται γνησίως αύξουσα, πότε γνησίως φθίνουσα; Και φυσικά, το σημαντικότερο κατά τη γνώμη μου, είναι να καταλάβεις τι ακριβώς είναι αυτά που μαθαίνεις. Δεν φτάνει να μαθαίνεις ορισμούς. Για να καταλάβεις καλά τις έννοιες αυτές, πρέπει να μελετήσεις γραφικές παραστάσεις. Δες π.χ. πώς είναι η γραφική παράσταση μιας συνάρτησης όταν είναι αύξουσα, πώς είναι στο σημείο στο οποίο παρουσιάζει τοπικό ακρότατο, και έτσι θα βγάζεις πιο εύκολα τις ασκήσεις και δεν θα αγχώνεσαι όταν βλέπεις θέματα με συναρτήσεις. Υπάρχουν πολλά προγράμματα στο διαδίκτυο που μπορείς να κατεβάσεις και να σχεδιάζεις όποια γραφική παράσταση θες. Αν ασχοληθείς σοβαρά από το καλοκαίρι με το μάθημα, πιστεύω ότι μπορείς να τα καταφέρεις. Αν αντιμετωπίζεις προβλήματα, ρώτα κάποιον γνωστό σου που γνωρίζει μαθηματικά ή απλά ρώτα εδώ στο forum :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Διάβασε την άλγεβρα της α λυκείου εξισώσεις,ανισώσεις,απόλυτα,ρίζες και από την β λυκείου εκθετικά,λογαριθμικά και τα βασικά από τριγωνομετρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Potentia

Νεοφερμένος

Η Potentia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ παιδιά!! Πραγματικά δεν έχω λόγια :) Μακάρι να τα καταλάβω χωρίς τεράστια δυσκολία ώστε να μην χρειαστεί να σας ξαναρωτάω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top