Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,179 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 369 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια ξένη γλώσσα προτιμάτε μετά τα αγγλικά;

notis_19 (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη notis_19
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Στατιστικής (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,090 μηνύματα.

O notis_19 έγραψε στις 16:33, 18-04-14:

Γαλλικά
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giorgos216 (Γιώργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Giorgos216
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,070 μηνύματα.

O Giorgos216 έγραψε στις 16:42, 18-04-14:

Ιταλικά.
Αλλά, για λόγους χρησιμότητας, θα πάω για ισπανικά ή γαλλικά από του χρόνου.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

russia4ever

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη russia4ever
Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 148 μηνύματα.

O russia4ever Люблю Россию. έγραψε στις 19:38, 22-05-14:

Ρώσικα εννοείται!!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O panagiotists13 Πανελλήνιες είναι, θα περάσουν έγραψε στις 14:22, 17-06-14:

Τα αγγλικά,όχι δεν τα προτιμάω!Στην κατάταξη βάζω πρώτα τα γαλλικά και τα γερμανικά ΜΑΖΙ και μετά τα αγγλικά!!!
Παράθεση

akenef (Νεφέλη Ακεζίδη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη akenef
H Νεφέλη Ακεζίδη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H akenef έγραψε στις 18:32, 03-02-15:

Λοιπόοοοοοοον....Μετά τα ΑΓΓΛΙΚΑ, που τα λατρεύω, μου αρέσουν πολύ τα Γαλλικά και τα Ιταλικά (Ιταλικά δεν ξέρω καθόλου αλλά ευελπιστώ να μάθω κάποια στιγμή)!!!
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 12:35, 05-02-15:

Τα ισπανικά,
Μέγας έρωτας. Και πριν τα αγγλικά τα προτιμάω βέβαια.
Παράθεση

tasos1195 (τάσος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tasos1195
Ο τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 77 μηνύματα.

O tasos1195 έγραψε στις 13:20, 05-02-15:

1. Αγγλικά 2. Γαλλικά
Παράθεση

financial

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη financial
Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

O financial So much for my happy ending... έγραψε στις 23:33, 05-02-15:

Γερμανικά και μετα γαλλικα!!!!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MariaLoveItaly (Μαρία)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη MariaLoveItaly
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H MariaLoveItaly έγραψε στις 01:54, 10-09-15:

Ιταλικά
Παράθεση

olgalicious97

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη olgalicious97
H olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 246 μηνύματα.

H olgalicious97 don't believe the hype έγραψε στις 02:03, 10-09-15:

Ξέρω γαλλικά (καρντούλα), αλλά τώρα θα διάλεγα ιθπανικά..
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O panagiotists13 Πανελλήνιες είναι, θα περάσουν έγραψε στις 07:59, 10-09-15:

Επειδή τα αγγλικά δε μου αρέσουν καθόλου,θα βάλω στην κατάταξή μου τα εξής:
1.γαλλικά (έρωτας από το πρώτο μου μάθημα στην πέμπτη δημοτικού,μέχρι πέρσι που πήρα το C1 δεν τα βαρέθηκα ούτε μία στιγμή και τώρα στόχος μου είναι η γαλλική φιλολογία )
2.κινέζικα (αν και ξέρω πολύ λίγα ακόμα,όσο πιο πολλά μαθαίνω,τόσο περισσότερο αυξάνεται η αγάπη μου γι'αυτή τη μαγευτική και "εξωτική" γλώσσα )
3.ολλανδικά (στην ουσία γερμανικά με γαλλική προφορά και κάποιες μικρές αγγλικές επιρροές στο λεξιλόγιο,συν μία πολύ περίεργη ορθογραφία-αν και έχω κάνει ελάχιστα μαθήματα,μπορώ και καταλαβαίνω άνετα και τον προφορικό και το γραπτό λόγο,αλλά για να γράψω ή να μιλήσω έχω πολύ δρόμο μπροστά μου )
Και μετά γερμανικά,σουηδικά και ισλανδικά.
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη juste un instant
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,351 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε στις 08:00, 23-10-16:

Ενισχυεται η προτιμηση μου...
http://m.lifo.gr/now/world/118437
Παράθεση

harry akritas

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη harry akritas
Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 606 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε στις 08:50, 23-10-16:

Γαλλικά αδιαμφισβήτητα...

Ενδιαφέρον άρθρο, αλλά πολύ δύσκολο να καθαιρεθεί η αγγλική γλώσσα.
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη juste un instant
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,351 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε στις 09:08, 23-10-16:

Το lifo εχει συχνα ενδιαφεροντα θεματα και αρθρα αν και προτιμω το protagon και το Athens voice για τα θεματα ξενων γλωσσων. Θεωρω οτι το Protagon εχει την πιο αντικειμενικη ενημερωση γενικοτερα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη juste un instant : 23-10-16 στις 09:14.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους