Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,079 μηνύματα σε 74,652 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 374 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ξένοι φίλοι δια αλληλογραφίας

dIm@kIs14 (ΔΗΜΟς)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη dIm@kIs14
Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 202 μηνύματα.

O dIm@kIs14 έγραψε στις 21:51, 20-06-08:

έχετε κάποιον??? εγώ προσωπικά θέλω να εξασκήσω ιταλικά και γερμανικά το καλοκαίρι με ιταλούς/γερμανούς, πάντα κοντά στην δική μου ηλικία!! εσείς μιλάτε με ξένους? πάντως στο φροντηστήριό μου μας λένε να βρουμε καποιον ξένο γιατι είναι φοβερή εξάσκηση! λοιπον... ψάχνω να βρώ μέσω ιντερνετ αλλα δεν βρίσκω τπτ!!

ΥΓ. Aς μιλάτε και μέσω μσν δν πειράζει!!(έτσι και αλλιώς είναι ασφαλέστερο να δίνεται μόνο η ηλεκτρονική διευθυνση σε κάποιον παρα η αληθινή του σπιτιού!)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Χριστίνα20750

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Χριστίνα20750
H Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 103 μηνύματα.

H Χριστίνα20750 έγραψε στις 22:04, 20-06-08:

Πραγματικά είναι πολύ καλή εξάσκηση το να επικοινωνείς με ξένους.

Αλλά στο msn ή από email τελοσπαντων, πιστεύω είναι καλύτερα. Γίνεται και πιο συχνά, και είσαι υποχρεωμένος να απαντήσεις σχεδόν αμέσως... Σιγά σιγά εξασκείσαι και σχεδόν σε λίγα χρονάκια σκέφτεσαι στη γλώσσα εκείνη κι όχι στα ελληνικά (δηλ. δε μεταφράζεις!) Βέβαια, εγώ έχω τρομερό πρόβλημα, ντρέπομαι να μιλήσω. Καλύτερο θα ταν να έμενες σ'αυτές τις χώρες για ένα μικρό -αλλά σημαντικό- χρονικό διάστημα μετά ώστε ν'αποκτήσεις την προφορά.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dIm@kIs14 (ΔΗΜΟς)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 202 μηνύματα.

O dIm@kIs14 έγραψε στις 22:10, 20-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστίνα
Πραγματικά είναι πολύ καλή εξάσκηση το να επικοινωνείς με ξένους.

Αλλά στο msn ή από email τελοσπαντων, πιστεύω είναι καλύτερα. Γίνεται και πιο συχνά, και είσαι υποχρεωμένος να απαντήσεις σχεδόν αμέσως... Σιγά σιγά εξασκείσαι και σχεδόν σε λίγα χρονάκια σκέφτεσαι στη γλώσσα εκείνη κι όχι στα ελληνικά (δηλ. δε μεταφράζεις!) Βέβαια, εγώ έχω τρομερό πρόβλημα, ντρέπομαι να μιλήσω. Καλύτερο θα ταν να έμενες σ'αυτές τις χώρες για ένα μικρό -αλλά σημαντικό- χρονικό διάστημα μετά ώστε ν'αποκτήσεις την προφορά.
χμ... αλλά αυτό δεν είναι το πιο πρακτικό ξέρετε κάποιο σαιτ με διευθύνσεις ξένων ?
Παράθεση

!!!...vivaki...!!! (Βιβή)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη !!!...vivaki...!!!
H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 320 μηνύματα.

H !!!...vivaki...!!! έγραψε στις 22:15, 20-06-08:

αχ ναι! θέλω κι εγώ!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ratatouille (Ναυσικά)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Ratatouille
H Ναυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H Ratatouille έγραψε στις 22:26, 20-06-08:

Ένας άλλος τρόπος για να μάθεις πιο καλά μια γλώσσα είναι να μπείς σε κάποιο ξένο forum από εκεί ίσως να κάνεις κάποιους φίλους και έτσι να συνομιλείτε μέσω e-mail ή msn...βέβαια είναι λίγο δύσκολο αν δεν καταλαβένεις για τι θέμα μιλάνε στο forum :s
Παράθεση

Proudqueen

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Proudqueen
H Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 539 μηνύματα.

H Proudqueen έγραψε στις 22:34, 20-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστίνα
Βέβαια, εγώ έχω τρομερό πρόβλημα, ντρέπομαι να μιλήσω.
κι εγω το ιδιο!
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,078 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 18:52, 21-06-08:

http://www.studentsoftheworld.info

Πολλοί απο αυτούς ενδιαφέρονται είτε για ηλεκτρονική, είτε για ταχυδρομική επικοινωνία...
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Jenny
H Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 758 μηνύματα.

H Jenny έγραψε στις 11:02, 22-06-08:

Εγώ είχα βρει μέσα από το myspace 2 παιδιά από το Μεξικό. Αρχικά μιλούσαμε μέσω e-mail και συζητούσαμε για μουσική κυρίως. Μετά ανταλλάξαμε και msn.
Μιλάμε στα αγγλικά αλλά μόλις ανεβάσω λίγο το επίπεδό μου στα ισπανικά, θα μιλάμε και στα ισπανικά. Η αλήθεια είναι ότι από 'κει που δεν θυμόμουν καθόλου αγγλικά, έκανα εξάσκηση με αυτούς και ξαναθυμήθηκα

Επίσης πάλι μέσω myspace, από e-mails μιλάω με έναν Γερμανό.

Αλλά και το site που πρότεινε ο miv είνα εξίσου καλό. :iagree:
Παράθεση

riasam (Ρία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη riasam
H Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 166 μηνύματα.

H riasam έγραψε στις 11:08, 22-06-08:

Αχ τι μου θύμησες τώρα.... Μιλούσα κάποτε στα αγγλικά δια αλληλογραφιας με μια Ιταλίδα και 2 τουρκάλες στην ηλικία μου!!πριν 7 χρόνια!!
Παράθεση

elefthe (Eλευθερiα)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη elefthe
H Eλευθερiα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H elefthe έγραψε στις 08:18, 23-06-08:

παιδια εγω ειμαι εδω !!!το site στο οποιο πηγαινω και βρισκω ανθρωπους απο οοοοοολο τον κοσμο ειναι www.icq.com προσοχη βεβαια!!!!σε οποιαδηποτε περιοχη και να πατε θα βρειτε και αλλους ξενους εκτος απο τους ντοπιους δηλ αν πατε στη γαλλια,δεν θα βρειτε μονο γαλλους αλλα και ισπανους και αραβες και τουρκους και ιταλους...παντως εγω που το επισκεφτομαι συχνα ολο ιταλους πετυχαινω!!!τις προαλλες μιλουσα μια ωρα με εναν γαλλο και πολυ ευγενικο τον sebastian!!!επισης μιλαω και με εναν αγγλο!πιστεψτε με ειναι η καλυτερη εξασκηση!:no1::no1::no1::no1::no1:
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη !Βάλια!
H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε στις 10:12, 23-06-08:

Εγώ παλιά επικοινωνούσα με έναν άγγλο μέσω μσν...Δηλαδή όχι μόνο με έναν με περισσότερους αλλά οι πιο πολλοί ήταν ανώμαλοι οπότε του μπλόκαραΠάντως όταν τον γνώρισα ήταν καλό παιδάκι...μετά έγινε ίμο...αφήστε...ότι να'ναι..Τέσπα φάση είχε μιλούσαμε αρκετά. Τώρα πια δεν μιλάμε επειδή άλλαξα μέιλ και δεν τον έχω κάνει άντ

Επίσης έχω και μία από το ντουμπάι!Είναι μικρότερη 1-2 χρόνια νομίζω. Έχει πολύ πλάκα!!
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη X-FILER
H Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 17:25, 27-06-08:

εχω 3-4-5.να ενα σαϊτ αρκετα καλο απο το οποιο εχω βει οσους συνομιλω:

http://www.kidsmc.com/penpal/index.html

προτιμω τα γραμματα,οχι τα mail,εστω κι αν εχω μπολικους μεσω ιντερνετ.ασε που ανταλλαζουμε και δωρα τεσπα,ειναι πραγματι πολυ καλο,και εψαχνα να βρω εναν γερμανο για εξασκηση αλλα δε βρισκω κανενα...
Παράθεση

kambana

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kambana
H kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H kambana έγραψε στις 16:26, 29-06-08:

Άμα θέλεις μπορούμε να μιλάμε μαζί γερμανικά διότι είμαι μισή γερμανίδα...Θέλω κι εγώ να κάνω εξάσκηση...Θα χαιρόμουν πολύ...
Φιλικά
kambana
Παράθεση

dIm@kIs14 (ΔΗΜΟς)

Μαθητής Α' λυκείου

O dIm@kIs14 έγραψε στις 22:36, 29-06-08:

αληθεια??? λοιπόν, αν πραγματικά μπορείς στείλε μου μήνυμα!! και εγώ έψαχνα για κάποιον να μιλήσω γερμανκά!! (προς x-filer κ kambana) A και καλύτερα μέσω email..... αλλά τέσπα... πείτε μου αν μπορεί καμιά σας πρώτα!!!
Παράθεση

Hey Joy

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Hey Joy
H Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 282 μηνύματα.

H Hey Joy έγραψε στις 11:23, 30-06-08:

Εγώ είχα πολλούς από msn...Από Ιταλία περισσότερο αλλά μιλούσαμε αγγλικά.Και μπορώ να πω ότι καθώς περνούσε ο καιρός με βοήθησε τρομακτικά πολύ.
Τώρα έχω χάσει επαφή με όλους αλλά αλληλογραφώ με μια κοπέλα από Αμερική ένα χρόνο τώρα περίπου...
Αλλά ακόμα να μου απαντήσει στο τελευταίο.
Παράθεση

AnastaZia (Ναστάζια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη AnastaZia
H Ναστάζια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.

H AnastaZia έγραψε στις 12:10, 30-06-08:

Κ εγω μιλαγα με 2 ιταλους (στα ιταλικα) στο msn αλλα τα εχουμε πει ολα ωσπου τους βαρεθηκα...κ με εναν αυστριακο αλλα αγγλικα εκει διοτι δεν ξερω γερμανικα αλλα κ αυτον τον βαρεθηκα..:xixi:

παντως για να βρεις chat rooms με παιδια στην ηλικια σου βοηθαει αν εχεις my space hi5 κ τετοια αλλιως βρες στο yahoo η google για teen chat rooms...
αλλιως καλοκαιρι ερχεται τουρισμο η ελλαδα εχει πηγαινε καμια βολτα ολο κ καποιος τουριστας θα ζητησει καποια βοηθεια...:xixi:
Παράθεση

spyridoul@ (Σπυριδούλα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη spyridoul@
H Σπυριδούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής και Τηλεματικής Χαροκοπείου (Αθήνα) και μας γράφει απο Άγιος Κωνσταντίνος (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H spyridoul@ έγραψε στις 14:28, 02-07-08:

Εγώ μιλάω με 2-3 παιδιά από διάφορες χώρες μέσω e-mail αλλά και μέσω αλληλογραφίας...
Εαν ενδιαφέρεσαι μπες στο www.penpalworld.com και φτιάξε προφίλ σύντομα κάποιος θα σου απαντήσει...
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη teol20
Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,467 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 16:51, 02-07-08:

spyridoul@ ειχα κανει account sto penpalworld.com αλλα με ειχαν γεμισει στα υβριστικα μυνηματα και ανωμαλιες και τα παρατησα!
Παράθεση

John Kort

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη John Kort
Ο John Kort αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O John Kort έγραψε στις 17:54, 02-07-08:

Εγώ με ένα κοριτσάκι από την Φινλανδία αλληλογραφούσα στα Αγγλικά, μέχρι και βραχιολάκι της είχα στείλει στο φάκελο... Είχαμε ανταλλάξει 3-4, αλλά δε μου απάντησε στο τελευταίο...
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 03:44, 03-07-08:

Επαναλαμβάνω, το studentsoftheworld.info είναι το μόνο αξιόλογο. Έχω γνωρίσει πολλά παιδιά απο κει και μιλάμε κυρίως με msn και email. Απο χώρες όπως Αγγλία, Γαλλία, Γερμανία, Λευκορωσία, Εσθονία, Φινλανδία, Σουηδία, Ολλανδία, Τουρκία, Πολωνία, Περού, USA, Κύπρο, Αυστραλία, Πορτογαλία, Ισπανία, Ιταλία, Μαρόκο και πάει λέγοντας...Αυτές που μου τα χουν πρήξει πιο πολύ είναι η Νοτιοκορεάτισσες κι οι Γιαπωνέζες που μου γράφουν κάτι κατεβατά για τον ελληνικό πολιτισμό και την Ακρόπολή. Ξέρετε, βερμουδίτσα, πουκαμισάκι, σανδαλάκι, καπελαδούρα και τη FUJI κρεμασμένη στο λαιμό.

Αρχική Δημοσίευση από !Βάλια!
Εγώ παλιά επικοινωνούσα με έναν άγγλο μέσω μσν...Δηλαδή όχι μόνο με έναν με περισσότερους αλλά οι πιο πολλοί ήταν ανώμαλοι οπότε του μπλόκαραΠάντως όταν τον γνώρισα ήταν καλό παιδάκι...μετά έγινε ίμο...αφήστε...ότι να'ναι..Τέσπα φάση είχε μιλούσαμε αρκετά. Τώρα πια δεν μιλάμε επειδή άλλαξα μέιλ και δεν τον έχω κάνει άντ

Επίσης έχω και μία από το ντουμπάι!Είναι μικρότερη 1-2 χρόνια νομίζω. Έχει πολύ πλάκα!!

Ντουμπάι;;;;;;;;;; Κακούργα, την έκαψες την κοπελίτσα! Έτσι και μάθει ο πατέρας της οτι μπαίνει και στο Ιντερνετ, θα της βάλει κανα τσαντόρ ολόσωμο και θα τη στείλει μοναχή στη Μέκκα...Ξέρεις...στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα τα σέβονται πολύ τα θυληκά.
Παράθεση

Hey Joy

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Hey Joy
H Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 282 μηνύματα.

H Hey Joy έγραψε στις 16:54, 07-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από miv
Επαναλαμβάνω, το studentsoftheworld.info είναι το μόνο αξιόλογο.
Ωραίο!
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη teol20
Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,467 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 09:25, 08-07-08:

Xτες μίλησα στο msn με μία απο το Ισραήλ ή οποια ειναι 2 χρονια μικροτερη μου!
Μιλουσε απταιστα αγγλικα!!! Kολωσα μιλαμε!
Τεσπα nice experience!
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 11:34, 08-07-08:

Αμερικανοεβραία και δεν θα μιλούσε καλά αγγλικά; Κάπως δύσκολο...Με αυτή τη σκατόγλωσσα που χουνε προφανώς μιλάνε καλύτερα τις άλλες.
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 11:45, 08-07-08:

ωραιο το site σου miv,εστειλα mail σε 2 γερμανους και εψαχνα εδω και ενα χρονο αν αλληλογραφησω με δαυτους για να βελτιωσω τα γερμανικα μου που ειναι Παναγια helfen Sie! κριμα,αν το ειχα δει νωριτερα,θα μπορουσαμε και να συναντηθουμε στο Βερολινο...
Παράθεση

peace (Ειρήνη)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη peace
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Αισθητικής και Κοσμητολογίας ΤΕΙ Αθήνας . Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H peace έγραψε στις 00:24, 11-07-08:

Εγω με οσους ξενους εχω μιλησει,μιλουν χαλια αγγλικα..........
Αλληλογραφουσα με μια γαλλιδα..πιο παλια..δλδ την ηξερα απο δω-ειχε ερθει διακοπες- κ ειχαμε ανταλλαξει μειλς..
Παράθεση

katsum (katerina)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη katsum
H katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H katsum έγραψε στις 10:34, 13-07-08:

Aχ θελω κι εγώ να βελτιώσω λιγο τα αγγλικά μου πολλα απο τα site που βαλατε ειναι πολύ καλά όπως διαπυστωσα !!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Valandil
Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 737 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε στις 10:42, 13-07-08:

Πριν λίγες μέρες πήγα με το φροντιστήριο των γερμανικών στο Hannover,όπου μείναμε μια βδομάδα με 26 γερμανούς,παρακολουθώντας μαθήματα και διάφορες άλλες δραστηριότητες.Με τα παιδιά έχουμε ανταλλάξει e-mail,msn,τηλέφωνα και έχουμε διαρκή επικοινωνία.
Παράθεση

guess

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη guess
H guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H guess έγραψε στις 11:40, 14-07-08:

μπειτε στο interpals.gr πολυ καλο!
Παράθεση

single

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη single
H single αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H single έγραψε στις 12:48, 14-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από dIm@kIs14
έχετε κάποιον??? εγώ προσωπικά θέλω να εξασκήσω ιταλικά και γερμανικά το καλοκαίρι με ιταλούς/γερμανούς, πάντα κοντά στην δική μου ηλικία!! εσείς μιλάτε με ξένους? πάντως στο φροντηστήριό μου μας λένε να βρουμε καποιον ξένο γιατι είναι φοβερή εξάσκηση! λοιπον... ψάχνω να βρώ μέσω ιντερνετ αλλα δεν βρίσκω τπτ!!

ΥΓ. Aς μιλάτε και μέσω μσν δν πειράζει!!(έτσι και αλλιώς είναι ασφαλέστερο να δίνεται μόνο η ηλεκτρονική διευθυνση σε κάποιον παρα η αληθινή του σπιτιού!)
Εγω μιλάω με γερμανία
Παράθεση

Evris7

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Evris7
Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 784 μηνύματα.

O Evris7 έγραψε στις 12:51, 14-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από guess
μπειτε στο interpals.gr πολυ καλο!
www.interpals.net είναι :no1:
Παράθεση

athinouli

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος του τμήματος Μονίμων Υπαξιωματικών Στρατού (ΣΜΥ) - Όπλα Γενική Σειρά . Έχει γράψει 259 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 10:38, 15-07-08:

παιδια, σας ευχαριστω πολυ!
και εγω εψαχνα τετοιες ιστοσελιδες..
να 'στε καλα!
Παράθεση

air*

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη air*
Ο air* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O air* έγραψε στις 05:51, 03-08-08:

πάντως για τέτοιες online γνωριμίες εκτός απο "γραπτή επικοινωνία"(π.χ.msn, e-mail) θα πρότεινα και ομιλία μέσω skype, vent, ts , κλπ :xixi:

edit: βασικά ακόμα και το msn παρέχει αντίστοιχη υπηρεσία, αν και βέβαια ειναι αδύνατη η ταυτόχρονη επικοινωνία περισσοτέρων των 2 ατόμων απ'όσο ξέρω...
Παράθεση

saralice (Αlice)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη saralice
H Αlice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H saralice έγραψε στις 14:11, 09-08-08:

Δλδ θεσ να μιλασ με καποιον/α ιταλο/ιδα η γερμανο/ιδα;;;;
Παράθεση

saralice (Αlice)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη saralice
H Αlice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H saralice έγραψε στις 14:14, 09-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από dIm@kIs14

αν θες να μιλας ιταλικα η γερμανικα μπορω να σε βοηθησω αν θες.ειμαι μιση ελληνιδα κ μιση ιταλιδα οποτε μιλαω καλα ιταλικα
Παράθεση

guess

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη guess
H guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H guess έγραψε στις 13:24, 11-08-08:

εγω παλι μιλαω με μια κινεζα!
Παράθεση

!sunny! (Μελίνα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη !sunny!
H Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.

H !sunny! έγραψε στις 14:46, 11-08-08:

Μιλάω με 2 Γαλλίδες εδώ και αρκετό καιρό ! Το site που πρότεινε ο miv το ήξερα και τις έχω εντοπίσει από εκεί...Πάντως όντως είναι το μόνο αξιόλογο και έχει πραγματικά άτομα από όλο τον κόσμο και μάλιστα αρκετά από κάθε κράτος.
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 14:51, 11-08-08:

Εγώ μέσω αυτού του site μιλάω τακτικά με καναδυο Γάλλους, μια Αγγλίδα, κάτι παιδιά από Σρι Λάνκα, Σιγκαπούρη, έναν Αμερικάνο (πάει, χάλασα κι εγώ...), μια ελληνοαυστραλέζα, αρκετούς Τούρκους και Τουρκάλες, μια Πορτογαλίδα, δυο-τρεις Ιταλιάνες. Επίσης περιστασιακά με Ολλανδία, Ισπανία, Περού και τελευταία κάνω μεγάλο άνοιγμα σε Κίνα-Ινδία. Τα αγγλικά μου έχουν φτάσει σε σχεδόν άριστο επίπεδο κι επειδή το έχω τεστάρει, μπορώ να υπάρξω κανονικά και χωρίς πρόβλημα σε αμιγώς αγγλόφωνο περιβάλλον. Επίσης σημαντικό θεωρώ ότι τα Γαλλικά μου πλέον έχουν φτάσει σε πολύ καλό επίπεδο.
Παράθεση

!sunny! (Μελίνα)

Φοιτητής

H Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.

H !sunny! έγραψε στις 15:08, 11-08-08:

Εύγε miv! Είσαι άξιο δείγμα των διεθνών διπλωματικών σχέσεων της χώρας μας ! Χωρίς πλάκα ,έχεις σκεφτεί να μπεις στο διπλωματικό? Με τόσες γλώσσες και τόσο άρτιο χειρισμό των Ελληνικών ,θα ήσουν πολύ χρήσιμος για τις διμερείς σχέσεις της (ταλαίπωρης) Ελλάδας!
Πράγματι με αυτό το site πορείς να δημιουργήσεις άπειρες επαφές με άτομα από κάθε γωνιά της γης και να βελτιώσεις τις γλώσσες που μιλάς!
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 15:25, 11-08-08:

Ναι, το έχω σκεφτεί, αλλά θα προτιμούσα να το κάνω μέσω πχ. κατεύθυνσης τεχνολογίας, administration ή οικονομίας που νομίζω ότι είναι εφικτό. Δεν είμαι οπαδός της θεωρητικής κι έτσι δε μπορώ να σπουδάσω αμιγώς διπλωματικές σπουδές. Βέβαια αν δεν κάνω λάθος η Διεθνών & Ευρωπαικών δεν είναι στο πρώτο πεδίο, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Παρ'ολα αυτά ακόμη και να τη βγάλω δεν είναι σίγουρο οτι θ'αποκατασταθώ στο διπλωματικό σώμα.
Παράθεση

!sunny! (Μελίνα)

Φοιτητής

H !sunny! έγραψε στις 15:28, 11-08-08:

Πάντως το κατέχεις! Χειρίζεσαι τη γλώσσα (για την Ελληνική μιλάω ,γιατί από τις άλλες δεν έχω δείγματα) σε πολύ υψηλά -δοκιμιακά- θα έλεγα επίπεδα. Και για λέκτορας σε πανεπιστήμιο θα έκανες!Κι επειδή έχω ξεφύγει τελείως και βλέπω το μπαν να έρχεται απο το σπαμ που άρχισα σταματάω εδώ...
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 15:31, 11-08-08:

{offtopic} Σ'ευχαριστώ. Αν δε βρω πιο προσοδοφόρα εργασία πάνω στο αντικείμενό μου, σίγουρα θα κοιτάξω και την κατεύθυνση του ακαδημαικού. Αλλά τέρμα το offtopic.{offtopic}
Παράθεση

neni

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη neni
H neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H neni έγραψε στις 17:56, 13-08-08:

Είναι ασφαλές να γράψω σε οποιονδήποτε από το students of the world? Κι αν δεν συστήνονται με αληθινά στοιχεία?

Μόλις έβαλα κι εγώ αγγελία!
Παράθεση

thanosmylo (Θάνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη thanosmylo
Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εμπορίας και Διαφήμισης ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 551 μηνύματα.

O thanosmylo Welcome in our little crazy world... έγραψε στις 19:23, 15-08-08:

Είναι ωραίο αυτό. Εγώ μιλάω με μια Γαλλίδα, από τη Β Γυμνασίου.Με το πρόγραμμα e-twining ανταλλαγές μαθητών-σχολείων. Μαι χαρά είναι για εξάσκηση στα γαλλικά μου. Που δεν είναι και πολύ καλά. Τα αγγλικά μου μια χαρά είναι. ΤΟ βασικότερο όμως είναι ότι έρχεσαι σε επαφή με άλλους λαούς, πολιτισμούς και βλέπεις πως ζουν σε άλλες χώρες. Όπως τι συνήθιες έχουν, αν έχετε τις ίδιες και γιατί όχι να παραδειγματιστε΄ςι αν σε κάτι είναι καλοί. Επίσης αναδεικνύεις και τη χώρα σου ή βλέπεις τη χώρα του με άλλο μάτι.
Με αυτή που μιλάω στη Γαλλία, στο σχολείο τους κάνουν Αρχαία Ελληνικά. Απίστευτό δεν είναι;; Και τα ξέρουν τέλεια...

Θάνος

Υ.Γ. Πείτε μου και μένα ιστοσελίδες με μαθητές από όλο τον κόσμο...για επικοινωνία κλπ...να δω κι εγώ από περιέργεια...
Παράθεση

dIm@kIs14 (ΔΗΜΟς)

Μαθητής Α' λυκείου

O dIm@kIs14 έγραψε στις 10:00, 16-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από thanosmylo
Είναι ωραίο αυτό. Εγώ μιλάω με μια Γαλλίδα, από τη Β Γυμνασίου.Με το πρόγραμμα e-twining ανταλλαγές μαθητών-σχολείων. Μαι χαρά είναι για εξάσκηση στα γαλλικά μου. Που δεν είναι και πολύ καλά. Τα αγγλικά μου μια χαρά είναι. ΤΟ βασικότερο όμως είναι ότι έρχεσαι σε επαφή με άλλους λαούς, πολιτισμούς και βλέπεις πως ζουν σε άλλες χώρες. Όπως τι συνήθιες έχουν, αν έχετε τις ίδιες και γιατί όχι να παραδειγματιστε΄ςι αν σε κάτι είναι καλοί. Επίσης αναδεικνύεις και τη χώρα σου ή βλέπεις τη χώρα του με άλλο μάτι.
Με αυτή που μιλάω στη Γαλλία, στο σχολείο τους κάνουν Αρχαία Ελληνικά. Απίστευτό δεν είναι;; Και τα ξέρουν τέλεια...

Θάνος

Υ.Γ. Πείτε μου και μένα ιστοσελίδες με μαθητές από όλο τον κόσμο...για επικοινωνία κλπ...να δω κι εγώ από περιέργεια...
είχαμε πεί (δηλαδή ο miv ανέφερε) το http://www.studentsoftheworld.info/menu_penpals.php3

πάντως εγώ το είχα ακούσει οτι οι Γάλλοι στα σχολεία κάνουν αρχαία Ελληνικά και αν δεν κάνω λάθος η κυβέρνηση στο παρελθόν ήθελε να καταργήσει το μθμ και οι μαθητές ξεσηκώθηκαν(!) και τελικά δεν έγινε.... ναι είναι όντως απίστευτο!
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 19:48, 18-08-08:

εμενα μου εστειλε γραμμα ενα jonas απο αμερικη και λεει οτι εχει 2 μαμαδες!δε ξερω απο ποιο σαιτ με βρηκε γιατι εχω σε πολλα,αλλα μου θυμιζει σκηνικο απο friends με καρολ και την αλλη τη λεσβια!δεν ξερω τι να κανω μαζι του...αν δω οτι λεει μλκς θα τον παρω στο ψιλο....
Παράθεση

the japanese (Σκιά τα Ξημερώματα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη the japanese
Ο Σκιά τα Ξημερώματα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

O the japanese έγραψε στις 09:54, 21-08-08:

Εγώ παιδιά, δεν μπήκα στον κόπο να διαβάσω όλες τις προηγούμενες σελίδες με εξαίρεση την πρώτη. Όσον αφορά τις διαδικτιακές μου επαφές, μιλώ με 2 Ιαπωνέζες μέσω e-mails, με τη μία μιλάμε και στο msn, με μία από το Σουλτανάτο του Brunei μέσω e-mails και γραμμάτων και με μία Φιλανδέζα, τώρα μάλλον θα επανασυνδεθώ και με μια Ελληνοουγγαρέζα που είχα χάσει για 2 χρόνια περίπου. Εντάξει, 4-5 δεν είναι λίγες αλλά ούτε και πολλές, είναι ένας ικανοποιητικός αριθμός. Τώρα για όσους επιθυμούν ένα καλό site για να γνωρίσουν κόσμο παραθέτω το : www.japan-guide.com Θέλει λίγο ψάξιμο μέχρι να βρείτε που κάνουν post τις αγγελίες τους τα παιδιά και πρέπει να γίνετε μέλος, εντελώς δωρεάν, για να κάνετε post τη δική σας αγγελία ή για να επικοινωνήσετε με κάποιον από εκεί. Πραγματικά φοβερό site πάντως.
Παράθεση

the japanese (Σκιά τα Ξημερώματα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη the japanese
Ο Σκιά τα Ξημερώματα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

O the japanese έγραψε στις 10:01, 21-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από neni
Είναι ασφαλές να γράψω σε οποιονδήποτε από το students of the world? Κι αν δεν συστήνονται με αληθινά στοιχεία?

Μόλις έβαλα κι εγώ αγγελία!
Το καλύτερο είναι να μη ξεκινάς τις διαδικτικές σου φιλίες βασισμένες στα ψέματα. Έτσι παραπλανείς και αυτόν που διαβάζει την αγγελία σου και νομίζει πως βρήκε το κατάλληλο άτομο για συζήτηση. Σίγουρα δε θα σου άρεσε να γράψεις σε κάποιον και να σου απαντήσει πως έλεγε ψέματα στο κείμενό του. Πιστεύω πως ξέρω τι θέλεις να πεις με το "είναι ασφαλές...". Ταπεινή μου γνώμη είναι πώς τα άτομα που εννοείς δε συχνάζουν σε τέτοια sites αλλά ποτέ βέβαια δε μπορείς να ξέρεις. Άλλωστε όλες οι γνωριμίες μέσω net ενέχουν κάποια ρίσκα. Αν είσαι πρόθυμη να τα πάρεις τότε πραγματικά θα γνωρίσεις πολύ και αξιόλογο κόσμο, αν όχι τότε καλύτερα μην ποστάρεις καθόλου εκεί.
Παράθεση

ΙΛΑΝΤΖΗ Αμαλία Σοφία (Αμαλία Σοφία)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη ΙΛΑΝΤΖΗ Αμαλία Σοφία
H Αμαλία Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 55 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H ΙΛΑΝΤΖΗ Αμαλία Σοφία καλησπέρα έγραψε στις 16:47, 30-09-08:

Εγώ θέλω νά μάθω νά μιλάω καί νά "γράφω" ΙΤΑΛΙΚΑ πώς μπορείς νά μέ βοηθήσεις μόνο από τό internet καί απαυτό τό site
ΑΜΑΛΙΑ
Παράθεση

giot@ki..!! (Γιώτα)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη giot@ki..!!
H Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H giot@ki..!! έγραψε στις 11:05, 01-10-08:

Είναι πραγματικά πολύ καλή εξάσκηση να μιλάς με άτομα από άλλες χώρες. Εγώ μιλάω με πάρα πολλούς. Βασικά έχω αρκετό καιρό να μιλήσω μαζί τους γιατί είχα φύγει για διακοπές το καλοκαίρι και δεν είχα ιντερνετ και χαθήκαμε με τους περισσότερους. Αλλά πρέπει να ξαναρχίσω γιατί τώρα σταμάτησα το φροντ των αγγλικών και δεν θέλω να χάσω τελείως την επαφή μου με την γλώσσα! Αυτό που είπαν και τα παιδιά πιο πάνω, δλδ ότι με τν καιρό σταματάς να μεταφράζεις και αρχίζεις να σκέφτεσαι στην αντίστοιχη γλώσσα, είναι πράγματι αλήθεια!Είναι τέλειο, βελτιώνεσαι πολύ και ούτε που το καταλαβαίνεις! Το σημαντικό όμως είναι να μην αρκείσαι μόνο στα τυπικά γεια τι κάνεις και τα νέα σου αλλά να κάνεις και κάποιες σοβαρές συζητήσεις ώστε να εξασκείς και το λεξιλόγιο σου! Επίσης το καλό είναι (δεν ξέρω για τους υπόλοιπους αλλά εμένα μ'αρέσει πολύ) ότι μαθαίνεις και για πολιτισμικά στοιχεία της κάθε χώρας και διευρύνεις τους ορίζοντες σου! Πιστεύω ότι για την ηλικία μας είναι μια ύπέροχη και πολύ ωφέλιμη ασχολία!΄
Παράθεση

ζετα (zeta)

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη ζετα
H zeta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H ζετα έγραψε στις 21:22, 04-04-09:

θελω επιγοντος διακοπες καπου φθηνα που λετε
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από X-FILER
εμενα μου εστειλε γραμμα ενα jonas απο αμερικη και λεει οτι εχει 2 μαμαδες!δε ξερω απο ποιο σαιτ με βρηκε γιατι εχω σε πολλα,αλλα μου θυμιζει σκηνικο απο friends με καρολ και την αλλη τη λεσβια!δεν ξερω τι να κανω μαζι του...αν δω οτι λεει μλκς θα τον παρω στο ψιλο....
αστονε να μιλαει και μην του δεινεις σημασια!:no1:
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    XrysaK., μπανανα

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους