Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,180 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 346 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια ξένη γλώσσα θα θέλατε να μάθετε;

Ποια ξένη γλώσσα θα θέλατε να μάθετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 53)
Αγγλικά
5
9,43%
Γαλλικά
8
15,09%
Γερμανικά
7
13,21%
Ισπανικά
19
35,85%
Άλλη (Πείτε ποια)
14
26,42%

ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ
Ο ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

O ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ έγραψε στις 13:20, 14-07-08:

όταν αποφάσισω να τελειώσω τα αγγλίκα θα δούμε !!!!πάντωσ είχα φάε κόλλημα με τα κινέζικά πριν μήνες !θέλω να τελειώσω και τα γαλλικά κ βλέπουμε ιταλικά μάλλον
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jackass

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jackass
Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O jackass έγραψε στις 15:40, 14-07-08:

γερμανικα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

single

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη single
H single αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H single έγραψε στις 14:17, 15-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Είτε για δουλειά, είτε για προσωπικό σας χούι. Εγώ Ιταλικά. Πεθαίνω γι' αυτή τη γλώσσα, απλά.
Είναι σαν τραγούδι!

Spammers avoid this thread, ευχαριστώ.
Κ εγώ!!:iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree:
Παράθεση

BARBIE

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη BARBIE
H BARBIE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H BARBIE έγραψε στις 14:49, 15-07-08:

Θα ήθελ πολύ να μάθω κινέζικα και ισπανικά!!!!
Παράθεση

happy i

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη happy i
H happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 179 μηνύματα.

H happy i έγραψε στις 15:11, 15-07-08:

ιταλικά και την σουηδική γλώσσα με ό,τι αυτή περιλαμβάνει...
Παράθεση

nikosl (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosl
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

O nikosl έγραψε στις 15:31, 15-07-08:

κινέζικα, ιαπωνικά και ρώσικα
Παράθεση

mord79 (αnνa)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mord79
H αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

H mord79 έγραψε στις 21:13, 18-07-08:

ιαπωνικα, ιταλικα
Παράθεση

Mia.yo (Μία)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Mia.yo
H Μία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Mia.yo έγραψε στις 15:13, 21-07-08:

Εγώ όταν ήμουν μωρό είπα στη μαμά ότι θέλω να μάθω αλβανικά λολ !Μαρέσουν τα ισπανικά κ τα ιταλικά καθώς κ τα σουηδικά!!!!
Παράθεση

nicole (Νικολέττα)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη nicole
H Νικολέττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H nicole έγραψε στις 15:46, 21-07-08:

Ιταλικά!!!
Παράθεση

Evris7

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Evris7
Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 784 μηνύματα.

O Evris7 έγραψε στις 16:07, 21-07-08:

Γιαπωνέζικα ή Κινέζικα
Παράθεση

AnastaZia (Ναστάζια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη AnastaZia
H Ναστάζια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.

H AnastaZia έγραψε στις 16:22, 21-07-08:

Εγω ξερω ηδη ιταλικα...βασικα τελειωσα φετος...οποτε τωρα ψαχνομαι για σουηδικα...
Παράθεση

girl131313

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη girl131313
H girl131313 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας και Φιλολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H girl131313 έγραψε στις 17:02, 22-07-08:

εγώ ήδη γνωριζω αγγλικά και γερμανικά.τώρα μαθαίνω ιταλικά (αρκετά εύκολα), αλλά θα ήθελα να μάθω κάποια στιγμή και ολλανδικά.
Παράθεση

saralice (Αlice)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη saralice
H Αlice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H saralice έγραψε στις 22:00, 11-08-08:

εγω λατινικα, ισπανικα, γαλλικα κ γενικα ολες τις λατινογενεις γλωσσες μιας και ειμαι μιση ιταλιδα θα ειναι ευκολο να τα μαθω!!!
Παράθεση

saralice (Αlice)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη saralice
H Αlice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H saralice έγραψε στις 22:11, 11-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από angel123456
και επειδη ως γνωστον ειμαι ξευτερι σε ολα θα μαθω και ισπανικα και ιταλικα...χαχα...να σας πω...ποια ευκολη σα γλωσσα ποια ειναι?
αν μαθεις τα ιταλικα θα ειναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ να μαθεις και τα ισπανικα κ ειναι κ πιο ευκολα (κατα τη γνωμη μου). να φανταστεις εγω που ξερω ιταλικα διαβαζω τα pantene απο πισω που τα γραφει στα ισπανικα τα καταλαβαινω!:xixi:
Παράθεση

the japanese (Σκιά τα Ξημερώματα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη the japanese
Ο Σκιά τα Ξημερώματα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

O the japanese έγραψε στις 10:15, 21-08-08:

Εγώ σκέφτομαι να μάθαινα Ιταλικά γιατί μου έχουν πει ότι είναι εύκολα και επειδή η Ιταλία μ' αρέσει σαν χώρα και γιατί οι δύο λαοί, Ιταλοί - Έλληνες, έχουν πολλά κοινά μεταξύ τους. Απ' την άλλη σκέφτομαι να μάθαινα και Ισπανικά επειδή τα μιλάνε τα 2/3 του πληθυσμού της γης.
Παράθεση

anna812000 (ΑΝΝΑ)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη anna812000
H ΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H anna812000 έγραψε στις 17:47, 21-08-08:

Εγω εχω μαθει αγγλικα, γερμανικα, γαλλικα, ισπανικα και θα ηθελα παρα πολυ να μαθω αραβικα και σουηδικα!
Παράθεση

AgreSor (Γιώργος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη AgreSor
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 41 μηνύματα.

O AgreSor έγραψε στις 16:47, 22-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Είτε για δουλειά, είτε για προσωπικό σας χούι. Εγώ Ιταλικά. Πεθαίνω γι' αυτή τη γλώσσα, απλά.
Είναι σαν τραγούδι!

Spammers avoid this thread, ευχαριστώ.
Είδη γνωρίζω άπταιστα Ελληνικά, Αγγλικα, Αραβικά και μέτρια Γερμανικά. Θα ήθελα να μάθω Γαλλικά λόγω της εργασίας που θέλω να κάνω, Κινέζικα(ναι γιατί όχι;;;) και να βελτιώσω τα Γερμανικά που ξέρω! Αυτά προς το παρόν ίσως και Ρώσσικα στο μέλλον! Στο πολύ μακρύ μέλλον!
Παράθεση

AgreSor (Γιώργος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη AgreSor
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 41 μηνύματα.

O AgreSor έγραψε στις 16:48, 22-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από saralice
εγω λατινικα, ισπανικα, γαλλικα κ γενικα ολες τις λατινογενεις γλωσσες μιας και ειμαι μιση ιταλιδα θα ειναι ευκολο να τα μαθω!!!
Λατινικά θα κάνεις Β+Γ Λυκείου τζάμπα!!!
Παράθεση

ΣΤΕΛΛΑ ΠΑΓΩΝΑ (Στέλλα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη ΣΤΕΛΛΑ ΠΑΓΩΝΑ
H Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H ΣΤΕΛΛΑ ΠΑΓΩΝΑ έγραψε στις 07:50, 25-08-08:

[quote=Γιώργος;25889]Είτε για δουλειά, είτε για προσωπικό σας χούι. Εγώ Ιταλικά. Πεθαίνω γι' αυτή τη γλώσσα, απλά.
Είναι σαν τραγούδι!

Ακριβως όπως το είπες...Αυτη η γλώσσα είναι σαν τραγούδι..Ειναι υπεροχη!:bravo:Πεθαινω για Ιταλικα..ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΧΩΡΑ και θελω να μαθω οπωσδηποτε:no1:..Τωρα που ειναι και η τελευταια μου χρονια,οταν με το καλο περασω αυτο θα ειναι το πρωτο πραγμα που θα κανω....:p
Παράθεση

markip

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη markip
H markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

H markip έγραψε στις 01:07, 26-08-08:

εγω παιδια θελω να μαθω κατι δυσκολο κινεζικα.....και τα γιαπωνεζικα δεν με χαλανε ισως και αραβικα αλλα να γραφεις αναποδα ειναι καπως σπαστικο....
Παράθεση

chara

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη chara
H chara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H chara έγραψε στις 13:45, 26-08-08:

λοιπόν...εγώ κάνω κινέζικα,γαλλικά και αγγλικά...αλλά η γλώσσα που θα ήθελα πραγματικά να μάθω είναι ιταλικά...τρελένομαι...η μαμά μου ήταν καθηγήτρια ιταλικών αλλά πλέον δεν έχει χρόνο για να μου μαθαίνει...
Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη artemaki
H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 899 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε στις 13:46, 26-08-08:

εγω παλι καμια.αλλα θα ηθελα να μαθω πολλες για να εχω καλυτερη προσβαση σε επαγγελματικο τομεα
Παράθεση

chara

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη chara
H chara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H chara έγραψε στις 13:48, 26-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από markip
εγω παιδια θελω να μαθω κατι δυσκολο κινεζικα.....και τα γιαπωνεζικα δεν με χαλανε ισως και αραβικα αλλα να γραφεις αναποδα ειναι καπως σπαστικο....
που να δεις τα κινέζικα...
όχι μόνο γράφουν από τα δεξιά προς τα αριστερά...αλλά γράφουν και κάθετα...(σαν κολώνες δηλαδή)...

[ http://www.gutenberg.org/files/13181...es/chinese.png ]
Παράθεση

chrisini (Χρυσινη)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη chrisini
H Χρυσινη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H chrisini έγραψε στις 15:15, 26-08-08:

Ισπανικα με τρελα!Μολις παρω το προφισενσι στα αγγλικα θα παω να μαθω οποσδηποτε!!!
Παράθεση

ΕΥΗ_Π (ΕΥΗ)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη ΕΥΗ_Π
H ΕΥΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , Καθηγητής και μας γράφει απο Θέρμη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H ΕΥΗ_Π έγραψε στις 11:59, 30-08-08:

ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΘΑΙΝΩ ΙΣΠΑΝΙΚΑ Η ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΕΚΕΤΙΝΩ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΟΥ.
ΓΙΑ ΔΩΣΤΕ ΚΑΜΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ!
ΚΑΙ ΩΣ 'ΓΙΑΓΙΑ' ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ, ΜΙΛΑΩ ΗΔΗ ΑΓΓΛΙΚΑ, ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ, ΛΙΓΑ ΓΑΛΛΙΚΑ (ΟΣΑ ΘΥΜΑΜΑΙ) ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΙΤΑΛΙΚΑ.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΛΕΣ...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Παράθεση

DiMiTRouLa (dimitra)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη DiMiTRouLa
H dimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H DiMiTRouLa έγραψε στις 12:08, 30-08-08:

κι εγω ιταλικα θελω παρα πολυ να μαθω...ειναι τελεια γλωσσα...
Παράθεση

dimishr1 (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dimishr1
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O dimishr1 έγραψε στις 17:53, 30-08-08:

Όσο περίεργο και αν ακούγεται, θέλω να μάθω............ Ιρλανδικά!! Η Ιρλανδία είναι μία από τις αγαπημένες μου χώρες και λατρεύω τον ιρλανδικό - κέλτικο πολιτισμό.. Βέβαια έχω μάθει κάποιες φράσεις μέσω Ιντερνετ όπως : Dia dhuit (που σημαίνει γεια) ή το Slan agat (Που σημαίνει αντίο)...

Εξάλλου τα ιρλανδικά θεωρούνται και επίσημη γλώσσα τις Ευρωπαϊκής Ένωσης...
Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη halvas
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε στις 18:45, 30-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από dimishr1
Όσο περίεργο και αν ακούγεται, θέλω να μάθω............ Ιρλανδικά!! Η Ιρλανδία είναι μία από τις αγαπημένες μου χώρες και λατρεύω τον ιρλανδικό - κέλτικο πολιτισμό.. Βέβαια έχω μάθει κάποιες φράσεις μέσω Ιντερνετ όπως : Dia dhuit (που σημαίνει γεια) ή το Slan agat (Που σημαίνει αντίο)...

Εξάλλου τα ιρλανδικά θεωρούνται και επίσημη γλώσσα τις Ευρωπαϊκής Ένωσης...
Νόμιζα ότι μιλούσαν Αγγλικά:what:
Παράθεση

dimishr1 (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dimishr1
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O dimishr1 έγραψε στις 19:42, 30-08-08:

Μιλάνε Αγγλικά. Όμως ένα μεγάλο μέρος του πληθυσμού μιλάει τα ιρλανδικά και επιπλέον είναι και επίσημη γλώσσα του κράτους μαζί με τα αγγλικά
Παράθεση

Blu3Th1nk3r (Χρύσα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Blu3Th1nk3r
H Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Blu3Th1nk3r έγραψε στις 16:59, 31-08-08:

Τα Ισπανικά!!!!!!!!!!!!Είναι η αγαπημένη μου γλώσσα!
Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη halvas
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε στις 17:28, 31-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από dimishr1
Μιλάνε Αγγλικά. Όμως ένα μεγάλο μέρος του πληθυσμού μιλάει τα ιρλανδικά και επιπλέον είναι και επίσημη γλώσσα του κράτους μαζί με τα αγγλικά
Α οκ τότε. Γιατί θυμόμουν ότι μιλούσαν Αγγλικά...
Παράθεση

deadhorse

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη deadhorse
Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 327 μηνύματα.

O deadhorse έγραψε στις 20:34, 01-09-08:

Θα ήθελα να μάθω Γαλλικά(μου αρέσουν,πολλές καλές ταινίες είναι γαλλικής παραγωγής κ.α) και Ισπανικά(τα μιλάει αρκετός κόσμος).
Παράθεση

Stef

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Stef
H Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 221 μηνύματα.

H Stef έγραψε στις 21:45, 01-09-08:

Ρώσικα και ισπανικά . Αν ξέρεις γαλλικά τα ισπανικά και τα ιταλικά γίνονται πολύ εύκολα!
Παράθεση

Choco (Ηλιας)

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Choco
Ο Ηλιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O Choco έγραψε στις 11:08, 14-09-08:

εγω εκτος απο φινλανδικα θελω να μαθω γαλλικα και ιταλικα.
Παράθεση

Savior (Γιάννης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Savior
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O Savior έγραψε στις 12:15, 14-09-08:

Ισπανικα και Ιταλικα παρακαλω....μπορω?
Παράθεση

joannaki25576 (Ιωάννα)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη joannaki25576
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H joannaki25576 έγραψε στις 22:44, 16-09-08:

εμένα με τρελάινουν τα ρωσικα... πάρα πολύ όμως!!
και τα κινέζικα όμως δεν με χαλάνε!
Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ22136 (Γιούλη)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ΓΙΟΥΛΗ22136
H Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Πάτρας και μας γράφει απο Μεταμόρφωση (Αττική). Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H ΓΙΟΥΛΗ22136 έγραψε στις 01:19, 17-09-08:

Ιταλικά!!! Νομίζω πως μετά τα λατινικά που κάναμε στην κατεύθυνση, δε θα μου φανουν τόσο δύσκολα...
Παράθεση

Sofo (Mitsaras)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Sofo
Ο Mitsaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O Sofo έγραψε στις 11:29, 17-09-08:

Ξέρω Αγγλικά στο ανώτατο επίπεδο, Γερμανικά πάω για το δεύτερο επίπεδο και θέλω να μάθω και Ιταλικά και Ολλανδικά.
Πολύ καλές γλώσσες.....
Παράθεση

xxhitedragonxx (Καμία)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη xxhitedragonxx
H Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H xxhitedragonxx εξετάσεις - λίγο ακόμα έχουμε έγραψε στις 15:25, 13-10-08:

Ιαπωνικά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! θα ήθελα να μάθω ^^'
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 16:04, 13-10-08:

αναθεωρησα... θα θελα να μαθω λατινικα παρολο που δν μιλιουνται λογω των ιστορικων βιβλιων της εποχης...
Παράθεση

fedruki (Φαίδρα)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη fedruki
H Φαίδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H fedruki έγραψε στις 13:47, 21-10-08:

Εγώ
-----------------------------------------
Εγώ μαθαίνω Κινέζικα εδώ και δύο χρόνια.... Πιστεύω πως σε όποιον αρέσουν πρέπει να τα ξεκινήσει!
Παράθεση

Blackmyrto (Μυρτώ)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Blackmyrto
H Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H Blackmyrto posa xronia exw na mpw edw! ouaou! :P έγραψε στις 14:15, 21-10-08:

Εγώ θέλω να μάθω Ιταλικά, Ισπανικά και κινέζικα
Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 10:40, 23-10-08:

λοιπον εμενα μου αρεσουν πολυ τα αγγλικα αλλα θα ηθελα να μαθω και ισπανικα και γαλλικα φυσικαααααα:xixi:
Παράθεση

ultimater

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη ultimater
Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 197 μηνύματα.

O ultimater έγραψε στις 18:37, 23-10-08:

καμια.Μια χαρα γλωσσα ειναι τα ελληνικα μας
Παράθεση

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Ο ΝΙΚΟΛΑΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 54 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε στις 18:37, 23-10-08:

ιταλικα θελω να μαθω
-----------------------------------------
θελω να μαθω τα ιταλικα
Παράθεση

A propos (Νίκος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη A propos
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,500 μηνύματα.

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε στις 11:10, 24-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από _elena_
λοιπον εμενα μου αρεσουν πολυ τα αγγλικα αλλα θα ηθελα να μαθω και ισπανικα και γαλλικα φυσικαααααα:xixi:
Eγκρίνω και επαυξάνω επιβραβεύοντας τις επιλογές σου.
Παράθεση

konfou (Κωνσταντίνος)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη konfou
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Φάρσαλα (Λάρισα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O konfou έγραψε στις 13:35, 24-10-08:

Ισπανικά η 3η πιο ομιλούμενη γλώσσα στον κόσμο. :no1:
Παράθεση

Purple sunrise (Λουδοβίκος ο 16ος)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Purple sunrise
Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 925 μηνύματα.

O Purple sunrise έγραψε στις 14:49, 24-10-08:

Το βασικο συστατικο για εκμαθηση μιας γλωσσας ειναι οχι μονο απο ποσους ομιλειται αλλα που και αν χρησιμοποιειται στα ΜΜΕ στην επιστημη κλπ.Τα κινεζικα ειναι η πιο ομιλουμενη γλωσσα στο κοσμο αλλα ομιλειται μονο στη Κινα που οι Κινεζοι ειναι ενα 1.000.000.000.Ειναι Π-Α-Π-Α-Ρ-Ι-Ε-Σ να λεμε οτι τα Κινεζικα μια ιδεογραφικη γλωσσα, ειναι η γλωσσα του μελλοντος αυτο ισχυει και για αλλες γλωσσες
Παράθεση

panos1994 (Πάνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη panos1994
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 262 μηνύματα.

O panos1994 έγραψε στις 22:43, 24-10-08:

σανσκριτικα και σουαχιλι... :cool:
Παράθεση

reaction (Ηλιάνα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη reaction
H Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

H reaction έγραψε στις 23:29, 24-10-08:

εχω κανει μολις εδω και δυο εβδομαδες τα πρωτα μου ιταλικα πολυ ομορφη γλωσσα και ταιριαστη με τα ελληνικα!το ηθελα πολυ και φετος το κανω!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους