Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,180 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 362 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια γλώσσα δε θα θέλατε να μάθετε ποτέ;

Ποιά γλώσσα δεν θα θελατε να μάθετε ποτε;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 29)
Αγγλικα
0
0%
Γαλλικα
2
6,90%
Γερμανικα
13
44,83%
Ιταλικα
0
0%
Ισπανικα
1
3,45%
Αλβανικα
13
44,83%
Ρωσσικα
0
0%
Βουλγαρικα
4
13,79%
Κινεζικα
2
6,90%
Αραβικα
1
3,45%

~Lös~

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη ~Lös~
H ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 1,291 μηνύματα.

H ~Lös~ έγραψε στις 16:01, 01-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Δεν έχω ιδέα τι είχα πει πάντως είναι: Γαλλικά, Αλβανικά, Τούρκικα και Αραβικά.

Παρ'όλα αυτά ψήνομαι να ξεκινήσω ρώσικα μόλις τελειώσω τα ιταλικά. ^^
πολύ δύσκολα τα ρώσικα... μάθαινα παλιά και πολλά τα ξέχασα
καλά,πάνε χρόνια,λογικό...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 16:03, 01-06-13:

Γαλλικα κ Σερβικα.
Γαλλικα γιατι η προφορα τους μου φερνει εμετο.
Σερβικα και για την προφορα και για την γραφη.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών (ΑΕΙ/Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:05, 01-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από ~Lös~
πολύ δύσκολα τα ρώσικα... μάθαινα παλιά και πολλά τα ξέχασα
καλά,πάνε χρόνια,λογικό...
Μου έδωσε μια ιδέα η μάνα μου. Εγώ της είχα ζητήσει γερμανικά αλλά μου είπε αν θέλω να μάθω γλώσσα σαν τα βουλγάρικα ή τα ρώσικα. Για τα πολωνικά τι να σκέφτεται;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Lös~

Διδακτορικός

H ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 1,291 μηνύματα.

H ~Lös~ έγραψε στις 16:07, 01-06-13:

Μου έδωσε μια ιδέα η μάνα μου. Εγώ της είχα ζητήσει γερμανικά αλλά μου είπε αν θέλω να μάθω γλώσσα σαν τα βουλγάρικα ή τα ρώσικα. Για τα πολωνικά τι να σκέφτεται;
να κάνεις ρώσικα πάντως,δεν είχα σκοπό να σε αποθαρρύνω ;P
απλά δεν εχουν λατινικους χαρακτηρες,ξερω γω,γι αυτο φαινονται καπως αρχικα..
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Φοιτητής

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών (ΑΕΙ/Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:11, 01-06-13:

Τα φοβόμουν και απο μόνη μου ούτως ή άλλως. Ξέρεις, θα μπερδεύομαι κτλ
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:12, 01-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Τα κινέζικα νομίζω είναι αίσχος
Εμένα μου τη δίνουν και μόνο που τα ακούω.
Παράθεση

~Lös~

Διδακτορικός

H ~Lös~ έγραψε στις 16:14, 01-06-13:

Τα φοβόμουν και απο μόνη μου ούτως ή άλλως. Ξέρεις, θα μπερδεύομαι κτλ
οχι,οχι,νταξει,μια ιδεα ειναι για να ειμαστε αντικειμενικοι..μην κοιτάς με εμένα που πέρασαν πολλα χρονια (δημοτικο ημουν οταν μαθαινα )...
αν εκεινην τη στιγμη τα διαβασεις καλα και δωσεις προσοχη,δεν ειναι τραγικα...απλα παρτα με μια σειρά και φυσικά,με έναν καλό δάσκαλο δίπλα. Εμένα φίλη μου μου μάθαινε,που έχει καταγωγή από εκεί
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Φοιτητής

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:15, 01-06-13:

Αμφιβάλλω αν θα είμαι στη θέση να μάθω και άλλη γλώσσα όταν τελειώσω με τα ιταλικά πάντως, αλλά θέλω.
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 16:16, 01-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Εμένα μου τη δίνουν και μόνο που τα ακούω.
τσιάου γιάνκ!
Παράθεση

Κυνικός

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Κυνικός
Ο Κυνικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O Κυνικός έγραψε στις 16:17, 01-06-13:

Και που λετε παιδια............ Θελω να μαθω εβραϊκα!
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:20, 01-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Κυνικός
Ό,τι μαθαίνει κανείς,καλό είναι.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Lös~

Διδακτορικός

H ~Lös~ έγραψε στις 16:22, 01-06-13:

μπαχαχαχαχααα,ετσι θα μιλας

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 16:30, 01-06-13:

( πατηστε στα σμαϊλις)
Παράθεση

~Lös~

Διδακτορικός

H ~Lös~ έγραψε στις 16:33, 01-06-13:

της γαλλιας το λατρεψα,απλα
αυτο μαζι με της δανίας και νορβηγίας ^^
(δανια μου αρεσε προσφατα,χαχα)
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 16:36, 01-06-13:

της γαλλιας το λατρεψα,απλα
αυτο μαζι με της δανίας και νορβηγίας ^^
(δανια μου αρεσε προσφατα,χαχα)
εγω το εβαλα για το ακουσμα της γλωσσας εμ... εγω το σιχαθηκα για την προφορα... δεν μου ακουγεται καλα η γαλλικη γλωσσα ουτε η σερβικη
Παράθεση

~Lös~

Διδακτορικός

H ~Lös~ έγραψε στις 16:37, 01-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
εγω το εβαλα για το ακουσμα της γλωσσας εμ... εγω το σιχαθηκα για την προφορα... δεν μου ακουγεται καλα η γαλλικη γλωσσα ουτε η σερβικη
διαφωνωω,γαλλικαααα
(αντιστοιχαα σ εμενα δεν αρεσουν τα γερμανικα,νιωθω οτι με βριζουν xD πανε αλυσιδα αυτα )
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 16:46, 01-06-13:

διαφωνωω,γαλλικαααα
(αντιστοιχαα σ εμενα δεν αρεσουν τα γερμανικα,νιωθω οτι με βριζουν xD πανε αλυσιδα αυτα )
αναμενομενο
Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 16:59, 01-06-13:

Έχουμε και λεμε... Δεν θα μαθαινα αραβικα, σλαβικες γλώσσες και κινέζικα. Τα γερμανικά δεν με χαλάνε και πολυ απλά δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να ακούει γερμανικά τραγουδια και να λέει αστεία ή να γελάει με αστεία σ'αυτη τη γλώσσα...
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 17:09, 01-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από timonierhs
Έχουμε και λεμε... Δεν θα μαθαινα αραβικα, σλαβικες γλώσσες και κινέζικα. Τα γερμανικά δεν με χαλάνε και πολυ απλά δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να ακούει γερμανικά τραγουδια και να λέει αστεία ή να γελάει με αστεία σ'αυτη τη γλώσσα...
warum nicht?
εγω γελασα με την προφορα που λεει ο τυπας.
Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 17:23, 01-06-13:

Να φανταστώ αυτό είναι κάτι σαν γερμανικά greeklish;
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Italian dream...
H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε στις 17:23, 01-06-13:

Τα γαλλικα οντως, ενω οι περισσοτεροι τα λατρευουν για το ακουσμα, εγω τα σιχαινομαι για τον ιδιο λογο. ΕΙΔΙΚΑ αυτο το τραγουδι Μαρια κι εγω το ειχα σιχαθει....
Τα γερμανικα οντως παλι το ακουσμα και η προφορα δεν μου ακουγεται καλη. Ειναι το ακριβως αντιθετο απο τα Ιταλικα... Γλυκα, αναλαφρα, σου προκαλουν ωραια αισθηση οταν τα ακους
Βεβαια αυτο ειναι προσωπικο θεμα του καθενός...
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 17:29, 01-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από timonierhs
Να φανταστώ αυτό είναι κάτι σαν γερμανικά greeklish;
οχι αν εννοεις αυτο με τους ελληνικους χαρακτηρες απλα διαβαζει το ρ σαν γ και το γραφει οποτε οχι πριμα αλλα πγιμα και το ερ στο τελος το κανει α οπως διαβαζεται οποτε εχουμε αντι για βετερ βετα

Αρχική Δημοσίευση από Italian dream...
Τα γαλλικα οντως, ενω οι περισσοτεροι τα λατρευουν για το ακουσμα, εγω τα σιχαινομαι για τον ιδιο λογο. ΕΙΔΙΚΑ αυτο το τραγουδι Μαρια κι εγω το ειχα σιχαθει....
Τα γερμανικα οντως παλι το ακουσμα και η προφορα δεν μου ακουγεται καλη. Ειναι το ακριβως αντιθετο απο τα Ιταλικα... Γλυκα, αναλαφρα, σου προκαλουν ωραια αισθηση οταν τα ακους
Βεβαια αυτο ειναι προσωπικο θεμα του καθενός...
http://www.youtube.com/watch?v=l_rVc1cP67g
το σογκ υπεροχο γενικα με τα ιταλικα νο προμπλεμ. Δεν σκεφτομαι να μαθω αλλα δεν μου δημιουργουν προβλημα στο ακουσμα... χεχε οντως εχουν μια αναλαφρη αισθηση σε αντιθεση οπως ειπες με τα γερμανικα αλλα τα γερμανικα ειναι ωραια βαρια γλωσσα εμενα με τρελενει αυτο το χχχχχχχχχχχχ
Ich bereue nicht (= δεν μετανοιωνω) δεν μετανοιωνω που τα λατρευω!
ΥΓ: τα γαλλικα... ασε...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Italian dream...
H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε στις 17:38, 01-06-13:

τα γερμανικα ειναι ωραια βαρια γλωσσα εμενα με τρελενει αυτο το χχχχχχχχχχχχ
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 17:41, 01-06-13:

Ολοι ετσι αντιδρουν
Ohne dich kann ich nicht sein ( αν την ακουσω αυτη τη προταση πραγματικα τρελενομαι ονε ντιχ καν ιχ νιχτ ζαϊν)
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,874 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 22:36, 01-06-13:

Εγω παντως δν θα μπορουσα ποτε να μπω στη διαδικασια να μαθω γλωσσα με αλλο αλφαβητο.

Και τα Γιουγκοσλαβικα να μαθαινα, θα μαθαινα Κροατικα που ειναι σε λατινικη γραφη

Ολοι ετσι αντιδρουν
Ohne dich kann ich nicht sein ( αν την ακουσω αυτη τη προταση πραγματικα τρελενομαι ονε ντιχ καν ιχ νιχτ ζαϊν)
Η αληθεια ειναι οτι πολλοι Ελληνες της Γερμανιας μιλανε γερμανικα καπως αστεια, οσο αστεια μιλανε και οι Τουρκοι Γερμανικα (οσοι ξερουν δηλαδη )

Η προφορα ερχεται αυτοματα. Οταν ακους κατι συνεχεια με εναν συγκεκριμενο τροπο το μαθαινεις, παει και τελειωσε. Εδω εμαθα εγω προφορα που η μονη χρηση Γερμανικων ηταν σε κανα μαγαζι ή σε μπυραριες

Και τα Γερμανικα ειναι ωραια οταν εχουν προφορα Γερμανιας. Αυστρια κι Ελβετια

Τελικα ουτε στη μουσικη ακουγονται τοσο ασχημα τα Γερμανικα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DarthFederer : 01-06-13 στις 22:32. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση

Markos T.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Markos T.
Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O Markos T. έγραψε στις 23:14, 01-06-13:

Γαλλικά. Πανασχημη προφορά και γενικά σπαστική γλώσσα πολύ.
Αλβανικά επίσης δε θαθελα, χειρότερα και από τα τούρκικα!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mairhpapa
H mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H mairhpapa έγραψε στις 23:16, 01-06-13:

αφου τελειωσα τα αγγλικα λεω και εγω να μαθω γερμανικα...3 χρονια εκανα μαθηματα...αλλα ανεπιδεκτη μαθησεως...το μονο που καταφερα να μαθω ειναι το <ich liebe dich> δυσκολη γλωσσα......ειδικα αυτα τα αρθρα...
Παράθεση

Kostas Stath (Geronimo)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Kostas Stath
Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 343 μηνύματα.

O Kostas Stath Email : kostasst01@gmail.com έγραψε στις 23:19, 01-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Markos T.
Γαλλικά. Πανασχημη προφορά και γενικά σπαστική γλώσσα πολύ.
Α δεν έχεις δίκιο . Τα Γαλλικά είναι η πιο ωραία γλώσσα μετά τα Ελληνικά και τα Αγγλικά !!!
Εγώ δεν θα ήθελα να μάθω ποτέ μα ποτέ όμως Γερμανικά .
Βέβαια μπορεί να γίνουν χρήσιμα , αν μας έρθουν κατά εδώ με άσχημους σκοπούς , αλλά και πάλι ...
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,874 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 23:20, 01-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Kostas Stath
Α δεν έχεις δίκιο . Τα Γαλλικά είναι η πιο ωραία γλώσσα μετά τα Ελληνικά και τα Αγγλικά !!!
Βέβαια μπορεί να γίνουν χρήσιμα , αν μας έρθουν κατά εδώ με άσχημους σκοπούς , αλλά και πάλι ...
Αν θες να πας να ζησεις στη Γερμανια σου ειναι χρησιμα, αν δεν θες, δεν θα σε βαλει κανενας με το ζορι να τα μαθεις...
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 23:23, 01-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Εγω παντως δν θα μπορουσα ποτε να μπω στη διαδικασια να μαθω γλωσσα με αλλο αλφαβητο.

Και τα Γιουγκοσλαβικα να μαθαινα, θα μαθαινα Κροατικα που ειναι σε λατινικη γραφη

Η αληθεια ειναι οτι πολλοι Ελληνες της Γερμανιας μιλανε γερμανικα καπως αστεια, οσο αστεια μιλανε και οι Τουρκοι Γερμανικα (οσοι ξερουν δηλαδη )

Η προφορα ερχεται αυτοματα. Οταν ακους κατι συνεχεια με εναν συγκεκριμενο τροπο το μαθαινεις, παει και τελειωσε. Εδω εμαθα εγω προφορα που η μονη χρηση Γερμανικων ηταν σε κανα μαγαζι ή σε μπυραριες

Και τα Γερμανικα ειναι ωραια οταν εχουν προφορα Γερμανιας. Αυστρια κι Ελβετια

Τελικα ουτε στη μουσικη ακουγονται τοσο ασχημα τα Γερμανικα

Δεν εχω παρα να συμφωνησω σε ολα... Εγω μιλαω γερμανικα με την προφορα που απεκτησα ακουγοντας την καθηγητρια μου ( Απο το Μοναχο ειναι) μπορει να μην εχω την ιδια προφορα δηλαδη με εναν απο το Βερολινο ή απο το Αμβουργο δεν με πειραζει! Μου αρεσει η προφορα μου! Στο τραγουδι με πετυχες ειμαι φαν των Ραμμ!!! εμ.. κοιταξε ενα σχολιο κατω απο ενα τραγουδι: Beautiful! Silbermond makes the German language beautiful. Though I already knew it was. They make others around me see what I see, a beautiful language full of life and meaning! <3 και πιστευω πως ολες οι φωνες των γερμανων τραγουδιστων κανουν τα γερμανικα μοναδικα. Γιατι ειναι μοναδικα.

Αρχική Δημοσίευση από mairhpapa
αφου τελειωσα τα αγγλικα λεω και εγω να μαθω γερμανικα...3 χρονια εκανα μαθηματα...αλλα ανεπιδεκτη μαθησεως...το μονο που καταφερα να μαθω ειναι το <ich liebe dich> δυσκολη γλωσσα......ειδικα αυτα τα αρθρα...
Τα αρθρα δεν εχεις παρα να τα μαθαινεις απο εξω. Δεν ειναι δυσκολη γλωσσα εχει πολλα τρικακια!
Παράθεση

Kostas Stath (Geronimo)

Φοιτητής

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 343 μηνύματα.

O Kostas Stath Email : kostasst01@gmail.com έγραψε στις 23:24, 01-06-13:

Αν θες να πας να ζησεις στη Γερμανια σου ειναι χρησιμα, αν δεν θες, δεν θα σε βαλει κανενας με το ζορι να τα μαθεις...
Δεν το έχω σκοπό να πάω να ζήσω στη Γερμανία , πίστεψε με ... (προτιμώ να πάω μετανάστης στην Σομαλία !!!)
Αλλά το λέω γιατί είναι της μόδας να μαθαίνουμε μία ακόμη ξένη γλώσσα από χόμπυ και όχι γιατί θα μας χρειαστεί κάπου ...
Καλό Βράδυ σε όλους !!!
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 23:29, 01-06-13:

Γενικα πλεον οι διαφορες στα Γερμανικα ειναι αμελητεες εντος Γερμανιας ακομα κι απο θεμα προφορας, κυριαρχει η γλωσσα της τηλεορασης που τεινει προς τη γλωσσα της πρωτευουσας. Οτι εχει γινει και στην Ελλαδα σχεδον. Στη Βαυαρια πετανε που και που κανενα ρ

Δεν το έχω σκοπό να πάω να ζήσω στη Γερμανία , πίστεψε με ... (προτιμώ να πάω μετανάστης στην Σομαλία !!!)
Εχεις παει ποτε? Αν δν εχεις παει και το λες, τραβα μια βολτα και μετα περνα κι απο τη Σομαλια. Ειλικρινα εχω ακουσει παρα πολλους ανθρωπους που πηγαν εστω και 3 μερες στη Γερμανια οντας και σχετικα προκατειλλημενοι και δηλωσαν οτι αν μπορουσαν θα πηγαιναν για μονιμα
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 23:35, 01-06-13:

Γενικα πλεον οι διαφορες στα Γερμανικα ειναι αμελητεες εντος Γερμανιας ακομα κι απο θεμα προφορας, κυριαρχει η γλωσσα της τηλεορασης που τεινει προς τη γλωσσα της πρωτευουσας. Οτι εχει γινει και στην Ελλαδα σχεδον. Στη Βαυαρια πετανε που και που κανενα ρ

Εχεις παει ποτε? Αν δν εχεις παει και το λες, τραβα μια βολτα και μετα περνα κι απο τη Σομαλια. Ειλικρινα εχω ακουσει παρα πολλους ανθρωπους που πηγαν εστω και 3 μερες στη Γερμανια οντας και σχετικα προκατειλλημενοι και δηλωσαν οτι αν μπορουσαν θα πηγαιναν για μονιμα
χεχεχε ναι πετανε! Και εγω πεταω

Αλλά το λέω γιατί είναι της μόδας να μαθαίνουμε μία ακόμη ξένη γλώσσα από χόμπυ και όχι γιατί θα μας χρειαστεί κάπου ...
Καλό Βράδυ σε όλους !!!
Wirklich? στειλε μας και καμια φωτο! χωρις να ξερουμε δεν μιλαμε... Εχεις παει ποτε στην Γερμανια; και εισαι τοοοσο απολυτος;
Παράθεση

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H mairhpapa έγραψε στις 23:35, 01-06-13:

Δεν εχω παρα να συμφωνησω σε ολα... Εγω μιλαω γερμανικα με την προφορα που απεκτησα ακουγοντας την καθηγητρια μου ( Απο το Μοναχο ειναι) μπορει να μην εχω την ιδια προφορα δηλαδη με εναν απο το Βερολινο ή απο το Αμβουργο δεν με πειραζει! Μου αρεσει η προφορα μου! Στο τραγουδι με πετυχες ειμαι φαν των Ραμμ!!! εμ.. κοιταξε ενα σχολιο κατω απο ενα τραγουδι: Beautiful! Silbermond makes the German language beautiful. Though I already knew it was. They make others around me see what I see, a beautiful language full of life and meaning! <3 και πιστευω πως ολες οι φωνες των γερμανων τραγουδιστων κανουν τα γερμανικα μοναδικα. Γιατι ειναι μοναδικα.

Τα αρθρα δεν εχεις παρα να τα μαθαινεις απο εξω. Δεν ειναι δυσκολη γλωσσα εχει πολλα τρικακια!
αυτοσ που εχει μνημη τα μαθαινει τα αρθρα..για καποιον ομως που δεν εχει και τοσο καλη μνημη οπως εγω..κομματακι δυσκολο!!!!!
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 23:36, 01-06-13:

αυτοσ που εχει μνημη τα μαθαινει τα αρθρα..για καποιον ομως που δεν εχει και τοσο καλη μνημη οπως εγω..κομματακι δυσκολο!!!!!
και εγω στις αρχες δυσκολευτηκα αλλα ειναι θεμα συνηθειας
Παράθεση

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mairhpapa έγραψε στις 23:41, 01-06-13:

και εγω στις αρχες δυσκολευτηκα αλλα ειναι θεμα συνηθειας
ετσι ελεγα και εγω..3 χρονια προσπαθησα ματαια...ασε που μου θυμιζουν αρχαια με τις δοτικες...η αληθεια ειναι βεβαια πως χρειαζονται τα ατιμα.........
Παράθεση

Xaris SSSS

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,952 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 23:41, 01-06-13:

Σλαβικές γλώσσες και μεσοανατολίτικες. Δεν μπορώ την προφορά καθόλου.
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 23:43, 01-06-13:

ετσι ελεγα και εγω..3 χρονια προσπαθησα ματαια...ασε που μου θυμιζουν αρχαια με τις δοτικες...η αληθεια ειναι βεβαια πως χρειαζονται τα ατιμα.........
Τα παρατησες; δεν επρεπε. Ναι εχουν πολλες ομοιωτητες κυριως με τα αρχαια ελληνικα. Χρειαζονται αλλα παρολα αυτα ειναι μια πολυ ομορφη, βαρυα μεν αλλα μαγευτικη γλωσσα Ich liebe Deutsch!!!!!!!
Παράθεση

Markos T.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Markos T.
Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O Markos T. έγραψε στις 23:46, 01-06-13:

Οκ γνώμη το καθενός αυτό. Για τα αγγλικά συμφωνώ και εγώ.
Αλλά πως και δε σαρέσουν τα γερμανικά μιας κ σαρέσουν τα αγγλικά που μοιάζουν κιόλας?
Χαχαχα οσο για τα γερμανικά κ τους σκοπύς χαχ ζωηρή φαντασία έχεις
Παράθεση

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mairhpapa έγραψε στις 23:46, 01-06-13:

Τα παρατησες; δεν επρεπε. Ναι εχουν πολλες ομοιωτητες κυριως με τα αρχαια ελληνικα. Χρειαζονται αλλα παρολα αυτα ειναι μια πολυ ομορφη, βαρυα μεν αλλα μαγευτικη γλωσσα Ich liebe Deutsch!!!!!!!
σκεφτομαι να τα συνεχισω ομως...μου αρεσουν γενικοτερα οι ξενες γλωσσες!! θα ηθελα να μαθω ιταλικα( πλ ευκολη γλωσσα) και γαλλικα!!!!!
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 23:49, 01-06-13:

σκεφτομαι να τα συνεχισω ομως...μου αρεσουν γενικοτερα οι ξενες γλωσσες!! θα ηθελα να μαθω ιταλικα( πλ ευκολη γλωσσα) και γαλλικα!!!!!
Να τα συνεχισεις! Και εμενα αλλα κυριως οι βορειες ξερεις Ολλανδικα, Γερμανικα, Σουηδικα, Δανικα κλπ η γνωμη μ για τα γαλλικα ξερεις ποια ειναι οποτε δεν μιλαω... μαθε καλυτερα ιταλικα
Παράθεση

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mairhpapa έγραψε στις 00:01, 02-06-13:

Να τα συνεχισεις! Και εμενα αλλα κυριως οι βορειες ξερεις Ολλανδικα, Γερμανικα, Σουηδικα, Δανικα κλπ η γνωμη μ για τα γαλλικα ξερεις ποια ειναι οποτε δεν μιλαω... μαθε καλυτερα ιταλικα
ρε συ σουηδικα ομως ειναι πανδυσκολαααα...(ουτε για τα γαλλικα δεν τρελαινομαι αλλα και αυτα χρειαζονται!!!) γενικα οσες περισσοτερες μαθεις τοσο το καλυτερο!!!μια φιλη μου εχει μαθει οχι 2 οχι 3 αλλα 7 ξενες γλωσσες!!!!
Παράθεση

greeklover13

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη greeklover13
Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 215 μηνύματα.

O greeklover13 έγραψε στις 00:03, 02-06-13:

ελληνικά.
-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 01:26, 02-06-13:

Τούρκικα.
Παράθεση

~Lös~

Διδακτορικός

H ~Lös~ έγραψε στις 01:51, 02-06-13:

ρε συ σουηδικα ομως ειναι πανδυσκολαααα...(ουτε για τα γαλλικα δεν τρελαινομαι αλλα και αυτα χρειαζονται!!!) γενικα οσες περισσοτερες μαθεις τοσο το καλυτερο!!!μια φιλη μου εχει μαθει οχι 2 οχι 3 αλλα 7 ξενες γλωσσες!!!!
η πιο εύκολη γλώσσα που'χω μάθει μέχρι τώρα είναι τα σουηδικά..μακράν ευκολότερα των γαλλικών επίσης!
Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,297 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 01:55, 02-06-13:

γαλλικα,γερμανικα
Παράθεση

Kostas Stath (Geronimo)

Φοιτητής

O Kostas Stath Email : kostasst01@gmail.com έγραψε στις 08:45, 02-06-13:

Wirklich? στειλε μας και καμια φωτο! χωρις να ξερουμε δεν μιλαμε... Εχεις παει ποτε στην Γερμανια; και εισαι τοοοσο απολυτος;
Ώπα παρεξήγηση !!! Δεν εννοώ ότι η Γερμανία είναι χάλια ως χώρα (γιατί όντως δεν έχω πάει) ή ότι αυτοί που μαθαίνουν τη γλώσσα έχουν κάποιο διαννοητικό πρόβλημα. Είναι δικαίωμά τους να κάνουν ότι θέλουν. Για εμένα μιλούσα μόνο (όσο απόλυτος και προκατειλλημένος να είμαι) !!!
Πιστεύω ότι μία γλώσσα είναι δείγμα και στοιχείο του πολιτισμού της κάθε χώρας (ιδεολογία μου) και ότι μαθαίνοντας μία γλώσσα μαθαίνεις ταυτόχρονα και την κουλτούρα αυτής της χώρας. Για αυτό τον λόγο με όλα αυτά τα μέτρα λιτότητας που έχουμε τα τελευταία 6 χρόνια , που έχουμε μάθει κάθε Ευρωπαίο και Γερμανό σύμβουλο , πρόξενο , βουλευτή και Επίτροπο και όλα αυτά που συμβαίνουν δεν νομίζω ότι θα ήθελα να ασχοληθώ και να διαβάσω αυτήν την γλώσσα. Κατά τα άλλα δεν έχω κάτι προσωπικό ...

Αρχική Δημοσίευση από Markos T.
Οκ γνώμη του καθενός αυτό. Για τα αγγλικά συμφωνώ και εγώ.
Χαχαχα οσο για τα γερμανικά κ τους σκοπύς χαχ ζωηρή φαντασία έχεις
Συζήτηση να γίνεται ... Δεν είχα τι να κάνω χθες και λέω δεν απαντάω σε κανένα θέμα;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostas Stath : 02-06-13 στις 08:51.
Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 10:17, 02-06-13:

Τούρκικα, Ούγγρικα, Γερμανικά.
Παράθεση

Isom1312

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Isom1312
Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος του τμήματος Τεχνολογίας Αλιείας - Υδατοκαλλιεργειών ΤΕΙ Θεσσαλονίκης (Μουδανιά) . Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O Isom1312 έγραψε στις 10:19, 02-06-13:

Πρέπει να μάθω επειγόντως Τούρκικα,έχω βαρεθεί να διαβάζω υπότιτλους στη φατμαγκιούλ και στα σίριαλ
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loreley

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 10:24, 02-06-13:

Σοβαρά τώρα, εμένα τα Τούρκικα μου αρέσουν
Δεν καταλαβαίνω γιατί είστε όλοι τόσο αρνητικοί.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους