Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,095 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,087 μηνύματα σε 74,653 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 414 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κινεζικά vs Ιαπωνικά

kollhmenh

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kollhmenh
H kollhmenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.

H kollhmenh έγραψε στις 18:25, 01-02-12:

προσωπικα θελω να μαθω και τις δυο. μαθαινω πρωτα Ιαπωνικα ομως γιατι οσο να ναι, εχουν περισσοτερα κοινα με τις ευρωπαικες γλωσσες απ' οτι τα Κινεζικα και μετα, που θα χω μπει καλα στο πνευμα, θα ξεκινησω και Κινεζικα ^^

εσεις;;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 12:20, 02-02-12:

Γιαπωνέζικα ίσως μάθαινα κάποια στιγμή τα βασικά (μόνο να μιλάω, να γράφω και να διαβάζω δεν υπάρχει περίπτωση). Κινέζικα...ξέρω Ni Hao, Sisi, και John Tsen Hao. Μου φτάνουν.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 23:14, 23-05-12:

Ιαπωνικα! Τα λατρευω!

Αν θες ομως να "χωθεις" για τα καλα στην κουλτουρα, τοτε τα κινεζικα μαλλον σου ταιριαζουν περισσοτερο.
Παράθεση

Alexl1996

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alexl1996
Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγρονόμων & Τοπογράφων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

O Alexl1996 έγραψε στις 23:19, 23-05-12:

Σουαχίλι
Παράθεση

lordi13 (φίλιππος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη lordi13
Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 208 μηνύματα.

O lordi13 έγραψε στις 23:49, 23-05-12:

ok οποιος βλέπει "ανιμε" αργά η γρήγορα θα πωρωθεί με τα ιαπωνικά
θα θελα και γω να μάθω κάποια στιγμή ...
τα κινεζικα από την άλλη δε μου φαίνονται το ίδιο κομψά .
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Chiyo

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Chiyo
H Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H Chiyo έγραψε στις 01:18, 24-05-12:

αυτό που είπε ο λόρντι γκάι.

επίσης όποιος βλέπει ανιμε αργά ή γρήγορα θα μάθει κιόλας μερικές λέξεις- φράσεις.

εγώ προσωπικά προτιμώ τα ιαπωνικά. μου φαίνονται και πιο εύκολα.
τα κινέζικα δεν μου αρέσουν τόσο.

ρε παιδιά. κορεάτικα κανείς? :Ρ
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

partblah1990

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη partblah1990
Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 86 μηνύματα.

O partblah1990 Hello to all έγραψε στις 06:25, 24-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από kollhmenh
προσωπικα θελω να μαθω και τις δυο. μαθαινω πρωτα Ιαπωνικα ομως γιατι οσο να ναι, εχουν περισσοτερα κοινα με τις ευρωπαικες γλωσσες απ' οτι τα Κινεζικα και μετα, που θα χω μπει καλα στο πνευμα, θα ξεκινησω και Κινεζικα ^^

εσεις;;
Εγώ απλά θα σου πω ότι οι επιθυμίες του ανθρώπου είναι άπειρες ...οι πραγματικές του ανάγκες όμως είναι περιοσμένες ...
-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

altrou13

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη altrou13
H altrou13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών Πάτρας . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H altrou13 έγραψε στις 09:27, 24-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Chiyo
αυτό που είπε ο λόρντι γκάι.

επίσης όποιος βλέπει ανιμε αργά ή γρήγορα θα μάθει κιόλας μερικές λέξεις- φράσεις.

εγώ προσωπικά προτιμώ τα ιαπωνικά. μου φαίνονται και πιο εύκολα.
τα κινέζικα δεν μου αρέσουν τόσο.

ρε παιδιά. κορεάτικα κανείς? :Ρ
Ω ναι, και εγώ θέλω να μάθω κορεάτικα..Ξέρω μέχρι τώρα κάποιες εκφράσεις λόγω k-dramas αλλά και αυτα είναι λίγο δυσκολούτσικα...Πάντως τα ιαπωνικά είναι ακουστικα τουλαχιστον απο τις πιο ωραίες ασιατικές γλώσσες και πιο ευκολη φωνητικά για εμάς τους Ευρωπαίους να την μιλήσουμε...
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

PanelliniesSuck (Λίζα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PanelliniesSuck
H Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Πανεπιστημίου Πελοποννήσου (Σπάρτη) . Έχει γράψει 307 μηνύματα.

H PanelliniesSuck Sparta, here I come. :P έγραψε στις 10:12, 24-05-12:

Κι εγώ ανήκω στους japanese-lovers λόγω των anime και σκοπεύω κάποια στιγμή να αρχίσω μαθήματα.
Τα κορεάτικα μου φαίνονται πιο δύσκολα και λιγότερο όμορφα ακουστικά από τα Γιαπωνέζικα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ιαπωνικά - 日本語 - Από g@ngster95
      Το θέμα έχει λάβει 284 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Άλλες γλώσσες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-07-16 στις 14:01.
    • Κινέζικα - 中文 - Από g@ngster95
      Το θέμα έχει λάβει 77 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Άλλες γλώσσες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-06-16 στις 23:04.
    • Κινεζικά ή Tούρκικα; - Από pennyy
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-11 στις 23:20.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους