Μεταπτυχιακό στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Καλησπερα!Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος εμπειρια στο μεταπτυχιακο του τμηματος στατιστικης στο ΟΠΑ κυριως γι αυτο του part-time.Εχω τελειωσει ΟΔΕ στο ΟΠΑ και σκεφτομαι για μεταπτυχιακο εκει.Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justin pieper

Νεοφερμένος

Ο justin pieper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Καλησπερα!Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος εμπειρια στο μεταπτυχιακο του τμηματος στατιστικης στο ΟΠΑ κυριως γι αυτο του part-time.Εχω τελειωσει ΟΔΕ στο ΟΠΑ και σκεφτομαι για μεταπτυχιακο εκει.Ευχαριστω.

Καλησπερα
Δεν εχω προσωπικη εμπειρια αλλα πιστευω μπορω να σου πω καποια πραγματα.
Τα μεταπτυχιακα εχουν 5 κατευθυνσηεις.Διαλεγεις οταν κανεις αιτηση ποια θελεις.Υπαρχουν συγκεκριμενες θεσεις και αν δεν υπαρξει μεγαλη ζητηση θα σε παρουν ευκολα.
Εμενα βεβαια με προβλιματιζει που εισαι απο ΟΔΕ.Θα δυσκολευτεις πολυ γιατι στην στατιστικη χρειαζεται ενα αξιολογο μαθηματικο υποβαθρο και μαθηματικη σκεψη.Για να μην σου βαζω στοπ θα σου πω πως ξερω ατομο απο το οικονομικο οπα με βαθμο γυρω στο 6 και αν και δυσκολευετε,τα εχει παει αρκετα καλα.Παιζει και ρολο ποσο συνεργασιμοι ειναι οι καθηγητες να σε βοηθησουν.
Αυτο που σου λεω να κανεις ειναι να πας να βρεις εναν καθηγητη στατιστικης και να τον ρωτησεις οτι σε απασχολει και κυριως αν σου προτεινει με βασει τις γνωσεις που εχεις να ακολουθησεις μεταπτυχιακο στατιστικης
Οτι αλλο θες ρωτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Εχω κατευθυνση πληροφοριακων συστηματων στο ΟΔΕ με αρκετα μαθηματα απο πληροφορικη και ΔΕΤ περα απ αυτα της κατευθυνσης.Ρωτησα και τον κ.Γιαννακοπουλο καθηγητη της στατιστικης και μου ειπε πως αν θες να συνεχισεις την κατευθυνση σου κανε το μεταπτυχιακο στις ποσοτικες μεθοδους και θα το βρεις αρκετα ενδιαφερον (περιεχει και εφαρμογες υπολογιστικες κτλ).Φυσικα δεν ειναι καθολου ευκολο αλλα πιστευω πως με αρκετο διαβασμα θα βγει.Πιστευω θα δυσκολευτω αρκετα στην αρχη αλλα απ οτι ειδα παιρνουν ατομα και απο οικονο-διοικητικες σχολες.Τον ρωτησα και για την αλλη κατευθυνση που εχει να κανει με την στατιστικη για τα διοικητικα στελεχη αλλα μου ειπε πως αυτο στις ποσοτικες θα το βρω πιο ενδιαφερον.Ειδα επισης οτι εχει και εναν προπαρασκευαστικο κυκλο σε καποια μαθηματα.Ισως και αυτο βοηθησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

justin pieper

Νεοφερμένος

Ο justin pieper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εχω κατευθυνση πληροφοριακων συστηματων στο ΟΔΕ με αρκετα μαθηματα απο πληροφορικη και ΔΕΤ περα απ αυτα της κατευθυνσης.Ρωτησα και τον κ.Γιαννακοπουλο καθηγητη της στατιστικης και μου ειπε πως αν θες να συνεχισεις την κατευθυνση σου κανε το μεταπτυχιακο στις ποσοτικες μεθοδους και θα το βρεις αρκετα ενδιαφερον (περιεχει και εφαρμογες υπολογιστικες κτλ).Φυσικα δεν ειναι καθολου ευκολο αλλα πιστευω πως με αρκετο διαβασμα θα βγει.Πιστευω θα δυσκολευτω αρκετα στην αρχη αλλα απ οτι ειδα παιρνουν ατομα και απο οικονο-διοικητικες σχολες.Τον ρωτησα και για την αλλη κατευθυνση που εχει να κανει με την στατιστικη για τα διοικητικα στελεχη αλλα μου ειπε πως αυτο στις ποσοτικες θα το βρω πιο ενδιαφερον.Ειδα επισης οτι εχει και εναν προπαρασκευαστικο κυκλο σε καποια μαθηματα.Ισως και αυτο βοηθησει.

Mμμμ....Ναι πιστευω πως αυτες οι 2 κατευθυνσεις θα ταιριαζαν περισσοτερο σε εναν Οδιτη μαζι και με τις κτηματαγορες.Τα αλλα 2 οχι και τοσο.
Τα προπαρασκευαστικα βοηθανε.Αμα κανεις και μια καλη επαναληψη στην θεωρια στατιστικης θα τα καταφερεις νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Προφανως και δεν περιμενω να κανω ουτε την στατιστικη που καναμε στο λυκειο ουτε αυτη που καναμε στο ΟΔΕ.Βεβαια οι ποσοτικες μεθοδοι που εκανα στο ΟΔΕ (Ι,ΙΙ,ΙΙΙ) καπως θα με βοηθησουν εστω και λιγο και ισως καποιες χρηματοδοτικες και πληροφορικες.Σ ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pjohn

Νεοφερμένος

Ο pjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα,
ενδιαφέρομαι να κάνω το MSC. "Στατιστικές Μέθοδοι στην Κτηματαγορά" και θα ήθελα ορισμένες πληροφορίες γι' αυτό. Αν το έχει κάνει κάποιος ή αν τέλοσπάντων μπορεί να με βοηθήσει, ας μου στείλει ένα mail ή pm.
Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Τώρα πρόσφατα... άρχισε να με ενδιαφέρει πολύ η Στατιστική του ΟΠΑ
θα ήθελα να ρωτήσω όμως κάτι... ένας γνωστός μου είπε πως γίνονται πολλές καταλήψεις και πως στην ουσία
δε γίνεται μάθημα..

Αληθεύει κάτι τέτοιο; Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να αργήσω να πάρω το πτυχίο μου λόγω καταλήψεων;

δυστιχως ετσι ειναι τα πραγματα! στο λεω εγω που ειμαι στο τμημα, η κατασταση ειναι απελπιστικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
δυστιχως ετσι ειναι τα πραγματα! στο λεω εγω που ειμαι στο τμημα, η κατασταση ειναι απελπιστικη!
Ευχαριστώ για την απάντηση...
τέλος πάντων., τώρα έχω καταθέσει και μηχανογραφικό δεν αλλάζει :)
Από του χρόνου θα τα ζήσω και εγώ τα χάλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

echoe

Νεοφερμένος

Η echoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλημέρα!
Έχω τελειώσει το μαθηματικό Αθήνας και σκέφτομαι να κάνω αίτηση για το part time μεταπτυχιακό στατιστικής στην ασσοε.Αυτά που με προβληματίζουν είναι 1)αν θα μπορέσω να ανταπεξέλθω από τη στιγμή που στη σχολή δεν είχα επιλέξει πολλά μαθήματα στατιστικής και 2) τι βαθμό πτυχίου θέλει ώστε να έχω πιθανότητες να με δεχτούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Στα μεταπτυχιακα η ταξη ειναι ετεροκλητη, προερχεται απο πολυαριθμες σχολες. Γενικα σε πανε απ την αρχη, απλα αν απ το προπτυχιακο ξερεις πολλα σχετικα μαθηματα, θα ρολαρεις πιο ευκολα. Οχι ομως οτι δε γινεται. Εδω θα δεις οτι θα παρουνε ατομα απο πιο ασχετες σχολες πχ χημικο. Ο βαθμος δεν ειναι απολυτο κριτηριο, θα κανεις αιτηση, θα περασεις απο συνεντευξη, θα σε ρωτησουν εκει ακομα και μαθηματικες ερωτησεις και αν εχουν αμφιβολια θα σου πουν να δωσεις και εξετασεις, πραγμα σπανιο εφοσον προερχεσαι απ το μαθηματικο. Γιατι σκεφτηκες να πας στο εν λογω μεταπτυχιακο και οχι σε ενα αλλο? εχει και το αθηνων στη στατιστικη. γιατι δεν πας εκει? και αφου δεν ησουνα φαν της στατιστικης γιατι δε σκεπτεσαι αλλους τομεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

echoe

Νεοφερμένος

Η echoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Το μεταπτυχιακό της στατιστικής στο μαθηματικό Αθήνας είναι πιο θεωρητικό και αναφέρεται κυρίως σε αυτούς που ενδιαφέρονται να κάνουν διδακτορικό.Μου αρέσει η στατιστική αλλά την έχω κάνει σε πιο θεωρητικό επίπεδο και εννοείται ότι δεν τη γνωρίζω τόσο καλά όσο κάποιος που έχει τελειώσει το στατιστικό.Έχω χάσει την επαφή με τα μαθηματικά εδώ και 1 χρόνο,σε περίπτωση που με καλέσουν σε συντέντευξη θα πρέπει να τα φρεσκάρω λίγο να υποθέσω ε?Με προβλημάτισε που είπες ότι κάνουν ερωτήσεις μαθηματικού περιεχομένου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Desire26

Νεοφερμένος

Ο Desire26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγινα δεκτη στο full time της στατιστικης του ΟΠΑ . Εκανα την εγγραφη κανονικα και απο Οκτωβριο αν ολα πανε καλα ξεκιναω την φοιτηση. Υπαρχει καποιος που να εχει παρακολουθησει το ιδιο μεταπτυχικο; θα ηθελα πληροφοριες σχετικα με τα μαθηματα τους καθηγητες και κυριως για τις απαιτησεις του προγραμματος. Εχω ακουσει πως ειναο πολυ απαιτητικο. Θα μπορω για παραδειγμα να εργαζομαι τα απογευματα μιας και τα μαθηματα ειναι πρωινα; Ειμαι μαθηματικος κα θα ηθελα να κανω φροντηστηρια τα απογευματα αν βρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leela

Νεοφερμένος

Η Leela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα, εγώ είμαι φοιτήτρια στο part-time του συγκεκριμένου τμήματος. Γενικά στο full time πανε παραδοσιακά μαθηματικοί, στατιστικοί, άντε και μηχανικοί.
ΔΕ μπορώ να σε βοηθήσω στο πόσο απαιτητικό είναι (αν και άτομα του φουλ ταιμ μου έχουν πει ότι είναι αρκετά!) απο καθηγητές, υποδομές, οργάνωση και επικοινωνία είναι πολύ σωστό!
Ειναι πολύ αυστηροί με τις παρουσίες και ο κανονισμός που θα βρείς στη σελίδα τηρείται κατα γράμμα.
Στο παρτ-ταιμ τα μαθήματα είναι πιο προσανατολισμένα στην εφαρμογή της στατιστικής και έχεις τη δυνατότητα να πάρεις κατεύθυνση, sto full-time θα κάνεις κάπως πιο θεωρητικό μάθημα.

Θα έλεγα ότι είναι αρκετά καλή επιλογή πτυχίου, προσωπικά δεν το μετάνιωσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loki11

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα,

μόλις πηρα το πτυχιο μου στην ιστορια και φιλοσοφια της επιστημης-θετικες επιστημες στο εκπα. ενδιαφερομαι για το μεταπτυχιακο της στατιστικης στο οπα. θα ηθελα μερικες πληροφοριες αν ειναι ευκολο. μου ειπαν πως δεχονται φοιτητες απο ολα τα τμηματα ασχετα με το τι πτυχιο εχουν αλλα

εγω που στη σχολη ειχα λιγα μαθηματικα και στατιστικη (κυριως R) θα μπορεσω να ανταπεξελθω; ειναι εφικτο; μια καθηγητρια στο μαθηματικο του εκπα μου ειπε πως δεν απαιτει ιδιαιτερο μαθηματικο υποβαθρο η στατιστικη, αληθευει;
στη συνεντευξη τι ακριβως σε ρωτανε;

Σας ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Καλησπέρα,

μόλις πηρα το πτυχιο μου στην ιστορια και φιλοσοφια της επιστημης-θετικες επιστημες στο εκπα. ενδιαφερομαι για το μεταπτυχιακο της στατιστικης στο οπα. θα ηθελα μερικες πληροφοριες αν ειναι ευκολο. μου ειπαν πως δεχονται φοιτητες απο ολα τα τμηματα ασχετα με το τι πτυχιο εχουν αλλα

εγω που στη σχολη ειχα λιγα μαθηματικα και στατιστικη (κυριως R) θα μπορεσω να ανταπεξελθω; ειναι εφικτο; μια καθηγητρια στο μαθηματικο του εκπα μου ειπε πως δεν απαιτει ιδιαιτερο μαθηματικο υποβαθρο η στατιστικη, αληθευει;
στη συνεντευξη τι ακριβως σε ρωτανε;

Σας ευχαριστω πολυ!

Χωρίς να γνωρίζω πολλά,σίγουρα ξέρω οτι το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό πρόγραμμα απαιτεί ένα αρκετά δυνατό μαθηματικό υπόβαθρο.
Δεν γίνεται μεταπτυχιακό σε κλάδο των μαθηματικών να μην απαιτεί καλές μαθηματικές γνώσεις.
Σε συζήτηση συμφοιτητή μου με καθηγητή του τμήματος Στατιστικής του ΟΠΑ,του είπε πως ακόμα και απόφοιτοι Οικονομικής Επιστήμης που έχουμε κάποιο καλό επίπεδο γνώσης μαθηματικών δεν είναι βέβαιο πως θα γίνουν αποδεκτοί.
Θεωρώ από την περιγραφή του προγράμματος πως απευθύνεται κυρίως σε αποφοίτους τμημάτων Στατιστικής,Θετικών Επιστημών και Οικονομικών Επιστημών.
Παρ'όλα αυτά πάρε και άλλες γνώμες και κάνε την αίτηση,δεν έχεις κάτι να χάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Καλησπέρα,

μόλις πηρα το πτυχιο μου στην ιστορια και φιλοσοφια της επιστημης-θετικες επιστημες στο εκπα. ενδιαφερομαι για το μεταπτυχιακο της στατιστικης στο οπα. θα ηθελα μερικες πληροφοριες αν ειναι ευκολο. μου ειπαν πως δεχονται φοιτητες απο ολα τα τμηματα ασχετα με το τι πτυχιο εχουν αλλα

εγω που στη σχολη ειχα λιγα μαθηματικα και στατιστικη (κυριως R) θα μπορεσω να ανταπεξελθω; ειναι εφικτο; μια καθηγητρια στο μαθηματικο του εκπα μου ειπε πως δεν απαιτει ιδιαιτερο μαθηματικο υποβαθρο η στατιστικη, αληθευει;
στη συνεντευξη τι ακριβως σε ρωτανε;

Σας ευχαριστω πολυ!

Καλησπέρα. Η Στατιστική σε μεταπτυχιακό επίπεδο είναι αρκετά θεωρητική σε επίπεδο ορισμών και ασκήσεων. Το εργαστήριο απλά συμπληρώνει σε πρακτικές εφαρμογές στην Οικονομία, στις Βιοεπιστήμες ή στην Κοινωνιολογία. Η προσέγγιση είναι μια. Απαιτητικά Μαθηματικά 3ου έτους και άνω. Σύμφωνα με το Αμερικάνικο επιστημονικό πλαίσιο σπουδών, η Στατιστική αποτελεί κλάδο έρευνας των Εφαρμοσμένων Μαθηματικών. Απαιτεί καλή γνώση Γραμμικής Άλγεβρας και Απειροστικού Λογισμού. Ειδικά σε μαθήματα Στοχαστικών Διαδικασιών, το επίπεδο δυσκολίας των μαθηματικών ανεβαίνει. Ένα καλό μάθημα Στοχαστικών Διαδικασιών χρησιμοποιεί Θεωρία Μέτρου για να μελετήσει τον συναρτησιακό χώρο των Πιθανοτήτων...κλπ.

Από το προπτυχιακό πρόγραμμα του ΜΙΘΕ βλέπω,

K026. Στοιχεία Λογικής και Θεωρίας Συνόλων
K027. Εισαγωγή στη Μαθηματική Ανάλυση Ι
K028. Εισαγωγή στη Μαθηματική Ανάλυση ΙΙ
K035. Στατιστική


Κάνε μια γερή επανάληψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loki11

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Επικοινώνησα με την γραμματεια του συγκεκριμενου μεταπτυχιακου και μου ειπαν πως μονο αν υπάρχει μεγαλη ζητηση θα προτιμησουμε φοιτητες που εχουν τελειωσει το μαθηματικο. Τυπικά ας πουμε πως πληρω τα κριτηρια, διοτι η σχολη μου ανηκει στις θετικες επιστημες.
Αυτό που με απασχολεί ειναι κατα πόσο θα μπορεσω να τα βγαλω περα. Ποια η διαφορα μεταξύ πλήρους και μερικους φοιτησης; αλλαζουν μαθηματα ή κατι τετοιο;

επισης το μεταπτυχιακο στα γιαννενα 'στατιστικη και επιειρησιακη ερευνα' φαινεται ενδιαφερον. δεν γνωριζω κατα ποσο αν υποθετικα εμπαινα σε ενα τετοια μεταπτυχιακο αν θα μπορουσα να ανταποκριθω στις απαιτησεις.
αυτο που με εκανε να το ψαξω ειναι αυτο που σας ανεφερα καθηγητες του μαθηματικου στο εκπα μου ειπαν πως δεν χρειαζεσαι ιδιαιτερο μαθηματικο υποβαθρο στη στατισιτκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loki11

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καλησπέρα!

είναι ευκολο να με ενημερωσει κάποιος για τις ερωτησεις που κανουν στην συνεντευξη για το μεταπτυχιακό;

ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top