[17/5/2013] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 101)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 17 16.8%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 48 47.5%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 26 25.7%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 4 4.0%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 2 2.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 4 4.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
εννοώ να μην κάθεστε να σκάτε,ότι κι αν έγινε...είναι στο χέρι του βαθμολογητή,όσο κι αν ασχολείστε,τίποτε δεν αλλάζει...
μπορεί να γράψετε παραπάνω εκεί που πολλοί έχετε αμφιβολλιες/φοβαστε,μπορεί να δείτε απροσδόκητα αποτελέσματα αυτοί που έχετε τη μύτη ψηλά,μπορεί να γράψετε περίπου όσο πιστεύετε.. ΕΚΘΕΣΗ είναι,δεν πρέπει να προβλέπουμε ΤΙΠΟΤΑ και αύριο γράφουμε και το γενικής..δεν είναι καιρός να ασχολούμαστε άλλο με την έκθεση,γι αυτο το είπα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Ποιος την χέζει την έκθεση, τώρα που δεν θα χρειαστεί να ξαναγράψω κριτήριο έκθεσης είμαι υπερχαρούμενος! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Ποιος την χέζει την έκθεση, τώρα που δεν θα χρειαστεί να ξαναγράψω κριτήριο έκθεσης είμαι υπερχαρούμενος! :P
ξεμπερδέψαμε και από τα διαγράμματα xD (που σιγά μην έπεφταν :hehe: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Ποια διαγράμματα λες; Δεν θυμάμαι να χα κάνει ποτέ... (!) Πάλι καλά που δεν έπεσαν δηλαδή. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Ποια διαγράμματα λες; Δεν θυμάμαι να χα κάνει ποτέ... (!) Πάλι καλά που δεν έπεσαν δηλαδή. :D
εκείνα που έβρισκες σε κάθε παράγραφο την κύρια ιδέα,μετά τη δευτερεύουσα ιδέα και μετα τη διασαφηνιση της δευτερευουσας ιδεας..λεμε τωρααα θα μπορουσε να πεσει διαγραμμα αντι περιληψης (ΛΕΜΕ ΤΩΡΑΑΑΑ :P)
κι εγώ,βαριόμουν να ασχοληθώ και πολύ,μια ιδεα πηρα μονο xD
αφου δεν πεσαν,τελος :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
λολζ, όντως, ποτέ δεν έκανα τέτοιο!

χα0αχ0αχ0χα00αχα0 :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
λολζ, όντως, ποτέ δεν έκανα τέτοιο!

χα0αχ0αχ0χα00αχα0 :clapup:
κερδισμένος βγήκες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
το αναλγητος αν το γραφαμε σκληρος ειναι σωστο??
αν το γραφαμε σοβαρος ειναι σωστο??

Επισήμανση: Τα μηνύματα 432-434 προήλθαν από το νήμα των Πανελληνίων 2013.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
το αναλγητος αν το γραφαμε σκληρος ειναι σωστο??
αν το γραφαμε σοβαρος ειναι σωστο??
Σκληρός, ίσως.
Σοβαρός, με τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Μπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MixLazarKal

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
εβαλα επιπονος ! ακυρο στο ακυρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φίλε επειδή έδινα και εγώ πέρσι, τι επίκαιρο έβαλες στην τέχνη; Από περέργια ρωτάω γιατί και εγώ σκεφτόμουν κάτι να κάνει εντύπωση και δεν βρήκα.

[off] Έγραψα ότι η τέχνη έχει σκοπό να αφυπνίζει τους πολίτες και να τους δείχνει μια διαφορετική προοπτική στα θέματα που άπτονται της επικαιρότητας καθώς επίσης να παίρνει πολλές φορές θέση σε θέματα όπως πόλεμος κλπ. Επιπλέον, έγραψα ότι η τέχνη είναι ανατρεπτική και αμφισβητεί καθετί δεδομένο, κάτι που είναι πολύ σημαντικό για την εξέλιξη μιας κοινωνίας.

16.8 πήρα, ίσως έτσι να έχασα την πόλη που ήθελα, όμως έγραψα την άποψή μου και δεν το μετανιώνω :)

*φίλη, όπως είπε κι ο Δημήτρης παραπάνω :P [/off]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
ας παρουμε κι εμεις 16 και θα κανουμε παρτυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
λολζ, όντως, ποτέ δεν έκανα τέτοιο!

χα0αχ0αχ0χα00αχα0 :clapup:
και πολύ καλά έκανες, χάσιμο χρόνου για μένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
[off] Έγραψα ότι η τέχνη έχει σκοπό να αφυπνίζει τους πολίτες και να τους δείχνει μια διαφορετική προοπτική στα θέματα που άπτονται της επικαιρότητας καθώς επίσης να παίρνει πολλές φορές θέση σε θέματα όπως πόλεμος κλπ. Επιπλέον, έγραψα ότι η τέχνη είναι ανατρεπτική και αμφισβητεί καθετί δεδομένο, κάτι που είναι πολύ σημαντικό για την εξέλιξη μιας κοινωνίας.

16.8 πήρα, ίσως έτσι να έχασα την πόλη που ήθελα, όμως έγραψα την άποψή μου και δεν το μετανιώνω :)

*φίλη, όπως είπε κι ο Δημήτρης παραπάνω :P [/off]
Ευχαριστώ για την απάντηση.Εγώ πέρσι πήρα 13.5 αλλά φέτος νομίζω είμαι πολύ καλύτερα. Συγγνώμη για το <φίλε>. Αφηρημάδα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

p0r0mEn0s

Νεοφερμένος

Ο p0r0mEn0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εμενα παιδια το κειμενο μου φανηκε πως δεν εχει κατακλειδα. Η τελευταια προτασ νομιζω οτι απλα ολοκληρωνει το θεμα οχι ολης της παραγραφου αλλα μονο την αναφορα στη "κακη" υποσταση του ανθρωπου.

Τελοσπαντων μου φαινεται περιεργο που βγαινουν μαθητες του 10 στην εκθεση και μου λενε εγραψα 18. Εγω που ειμαι γυρω στο 16-17 περιμενω βαθμο απο 10 μεχρι και 17.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εμενα παιδια το κειμενο μου φανηκε πως δεν εχει κατακλειδα. Η τελευταια προτασ νομιζω οτι απλα ολοκληρωνει το θεμα οχι ολης της παραγραφου αλλα μονο την αναφορα στη "κακη" υποσταση του ανθρωπου.
Σύμφωνα με τις απαντήσεις που δόθηκαν από την ΕΡΤ κατακλείδα δεν υπήρχε, αλλά μπορεί να θεωρηθεί σωστό αν κάποιος έβαλε την τελευταία περίοδο ως κατακλείδα:)

(Βάζω τις απαντήσεις της ΕΡΤ, γιατί είναι ό,τι πιο επίσημο:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
καλα αν χασουμε κι απο εκει
την βαψαμε :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
καλα αν χασουμε κι απο εκει
την βαψαμε :worry:
Προσωπικά, θα προτιμούσα να είναι αυστηροί σε αυτή την άσκηση, γιατί πραγματικά ήταν γελοία και διακρίνει το παπαγαλάκι που ξέρει ότι "η πρώτη πρόταση μέχρι την τελεία (:hehe:) είναι θεματική περίοδος, όλο το υπόλοιπο είναι οι λεπτομέρειες και η τελευταία είναι η κατακλείδα" από τους υποψήφιους που κατανόησαν το κείμενο και την αντίστοιχη παράγραφο. Sorry, αλλά αυτό το κάναμε στο δημοτικό και είναι γελοίο να πάρουν για σωστό και το ενδεχόμενο να υπάρχει κατακλείδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top