Ιστορικός - Μελετητής

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ξέρει ΄κανένας πως γίνεται κάποιος ιστορικός - μελετητής συγκεκριμένης χρονικής περιόδου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
χωρίς να σπουδάσει εννοείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
χωρίς να σπουδάσει εννοείς?

Δεν ξέρω βρε dooo απλά άκουσα για ιστορικούς-μελετητές ΒΠΠ και απόρησα πως γίνεται. Άραγε τελειώνεις σαν ιστορικός και μετά διαλέγεις ιστορική περίοδο? Μπορείς να γίνεις χωρίς να σπουδάσεις? Ξέρεις κάτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Να σπουδάσεις ιστορικός και να εμβαθύνεις στον ΒΠΠ σίγουρα γίνεται.
Και αυτό που κάνεις και εσύ είναι οκ (να διαβάζεις και να ερευνάς για αυτή τη περίοδο), μόνο που δεν έχεις τον τίτλο.
Τώρα αν βρεις κανένα σεμινάριο, μπορεις να πάρεις βεβαίωση ότι το παρακολούθησες αλλά πάλι νομίζω, δεν θα έχεις τον τίτλο.

Γενικά οι τίτλοι είναι δύσκολο πράγμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Να σπουδάσεις ιστορικός και να εμβαθύνεις στον ΒΠΠ σίγουρα γίνεται.
Και αυτό που κάνεις και εσύ είναι οκ (να διαβάζεις και να ερευνάς για αυτή τη περίοδο), μόνο που δεν έχεις τον τίτλο.
Τώρα αν βρεις κανένα σεμινάριο, μπορεις να πάρεις βεβαίωση ότι το παρακολούθησες αλλά πάλι νομίζω, δεν θα έχεις τον τίτλο.

Γενικά οι τίτλοι είναι δύσκολο πράγμα:)

To ^#$%@#$@#$ για τίτλο!
Τι να κάνεις θα είμαι ανεπίσημος :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Στην σχολή μας όσοι καθηγητές είναι ειδικοί σε μία περίοδο συνήθως έχουν κάνει διδακτορικό σε αυτόν τον συγκεκριμένο τομέα. Ξέρω όμως ότι αν σε ενδιαφέρει αρκετά, υπάρχει ιστορία της τέχνης (αν σε ενδιαφέρει η τέχνη) στο deree και ίσως να υπάρχουν και άλλα τμήματα ιστορίας. Πολλά ξένα πανεπιστήμια έχουν προγράμματα δια αλληλογραφίας και ίσως υπάρχει και κάτι στο ανοιχτό ελληνικό πανεπιστήμιο. Τι έχεις τελειώσει? Γιατί σε ενδιαφέρει? Για την δουλειά σου ή σαν "χόμπι"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top