[28/5/2012] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 164)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 51 31.1%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 46 28.0%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 21 12.8%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 20 12.2%
  • [Οχί καλά] 5-10

    Ψήφοι: 22 13.4%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 4 2.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
αφού η f έχει (0,+οο)...
Δες το σαν συνθετη συναρτηση.Το πεδιο ορισμου της ολα τα χ για τα οποια το ακροτριωνυμο με αρνητικη διακρινουσα ανηκει στο (0,+οο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiwrgosK.

Νεοφερμένος

Ο GiwrgosK. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Το Fermat το έκανες μόνο στο 1,οι ιδιότητες που ίσχυαν έλεγε ότι ίσχυαν για χ>0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asoskaro

Νεοφερμένος

Ο asoskaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
ρε ηταν σωστο το φερμα στο 0 τελικα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Άλλο πολλά γλυκιά μου άλλο δύσκολα. Επίσης αυτό που λες για την έλλειψη είναι άκυρο. Σου έλεγε να αποδείξεις ότι είναι έλλειψη. Έβρισκες την εξίσωση και τελείωνε το θέμα.
Τα θέματα ήταν ολόσωστα, μια χαρά διδαγμένα και δεν βλέπω το μεμπτό.

Τα βρηκες εσυ διδαγμενα ε?Ειδικα μιλωντας μεσα απο τη σχολη σου,τα βρηκες εσυ διδαγμενα.Βρηκες διδαγμενα το Γ3 που ειναι τελειως φροντιστηριακο και μεθοδολογια,βρηκες εσυ διδαγμενο το Δ1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panellinios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panellinios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
στον ορισμο αν αντι για α τομη χο-δ,χο+δ γραψω σκετο χο-δ,χο+δ το χανω ολο τον ορισμό;

+
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
ΣΚΙΣΑΜΕ! ΣΚΙΣΑΜΕ! ΣΚΙΣΑΜΕ!
Δεν πρόλαβα να τελειώσω το Δ1, οπότε υπολογίζω να έχω πάρει κάπου στο 98...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ρε ηταν σωστο το φερμα στο 0 τελικα;;

το 0 δεν ανήκει στο πεδίο ορισμού, οπότε είναι λάθος... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asoskaro

Νεοφερμένος

Ο asoskaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
το 0 δεν ανήκει στο πεδίο ορισμού, οπότε είναι λάθος... :/:
δε μιλαμε για το πεδιο ορισμου της f ομως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
δυσκολα νομιζω τα θεματα, πιο δυσκολα απο φυσικη κατ'εμε.

εγραψα καπου 18+ αφου εχασα Σ-Λ και δικαιολογησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas741

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostas741 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Εγω εβαλα τον w ως a+bi, ενω βρηκα την ελλειψη.
Σωστο δεν ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
δε μιλαμε για το πεδιο ορισμου της f ομως
Έλεγε όμως η εκφώνηση ότι οι σχέσεις ισχύουν για χ>0:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.

GiwrgosK.

Νεοφερμένος

Ο GiwrgosK. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Τα βρηκες εσυ διδαγμενα ε?Ειδικα μιλωντας μεσα απο τη σχολη σου,τα βρηκες εσυ διδαγμενα.Βρηκες διδαγμενα το Γ3 που ειναι τελειως φροντιστηριακο και μεθοδολογια,βρηκες εσυ διδαγμενο το Δ1.
Αφού σου δίνει δύο ρίζες,σου λέει κάνε Rolle(αν και έβγαινε και με Bolzano), όσο για το Δ1,είναι όλη η θεωρία μαζεμένη με πολλή προσοχή και σκέψη,δηλαδή για να θεωρείται διδαγμένο πρέπει να είναι περίπτωση σχολίκου βιβλίου?Από το βιβλίο αφορμώνται και τα δυσκολεύουν,τα θέματα είτε σε κάποιον φάνηκαν δύσκολα είτε εύκολα δεν μπορούμε να τα θεωρήσουμε αδίδακτα,κακά η άσχημα.
δε μιλαμε για το πεδιο ορισμου της f ομως
Οι ιδίοτητες ίσχυαν για χ>0 όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
εγω που δεν εγραψα τα χο-δ,χο+δ ?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asoskaro

Νεοφερμένος

Ο asoskaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
νταξει, μιλαμε για 1 μοριο.
επισης στο εμβαδο στο χ/2-1 ολοκληρωμα ξεχασα να βγαλω σε κουτακι την παραγωγο και το βγαλα ετσι :Ρ
υπολογιζω κανα 96 97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Θέλω λίγο να καταλάβετε την διαφορά μεταξύ των:

1. Ήταν πολύ δύσκολα και καθόμουν και τα κοιτούσα και δεν ήξερα τι να κάνω.


2. Ήταν πάρα πολλά και πιάστηκε το χέρι μου να γράφω και να λύνω και δεν πρόλαβα να πιάσω το μισό Δ θέμα.

Και όταν την καταλάβετε, να μιλήσετε για "αντικειμενική" ΔΥΣΚΟΛΙΑ θεμάτων.

Δε θα μιλήσω για "αντικειμενικά" δύσκολα ή πολλά, πολύ που νοιάστηκα για την αντικειμενικότητα ο καθένας εδώ την γνώμη του εκφέρει, και αν εσείς τα θεωρείτε δύσκολα δε χρειάζετε να κατακρίνετε άλλους που τα βρήκαν βατά ή απλά πολλά, και το ανάποδο.

Πήρα αφορμή βλέποντας λίγα σχόλια πιο πριν, αυτό δεν πάει σε κανέναν συγκεκριμένα και ΔΕΝ ισχύει μόνο γι' αυτό το μάθημα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panellinios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panellinios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
εγω 97 98 εκτος αν μου κοψουν ολο τον ορισμο επειδη ξεχασα να βαλω την τομη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Τα βρηκες εσυ διδαγμενα ε?Ειδικα μιλωντας μεσα απο τη σχολη σου,τα βρηκες εσυ διδαγμενα.Βρηκες διδαγμενα το Γ3 που ειναι τελειως φροντιστηριακο και μεθοδολογια,βρηκες εσυ διδαγμενο το Δ1.

Τι σχέση έχει η σχολή μου; Δεν πέρασα από την 3η λυκείου; Μέσα στη σχολή μου φύτρωσα; :confused:
Μήπως τα θέματα επαναλαμβάνονται λίγο; Λέω εγώ τώρα. Άλλο έλλειψη εμπειρίας και άλλο δύσκολα θέματα. (Αυτό με τα φροντιστηριακά θέματα κόψτε το. Πηγαίνετε σε βιβλιοθήκες και ανοίξτε βιβλία να λύσετε ασκήσεις, αν θεωρείτε ότι παίρνετε λίγες γνώσεις. Δεν ξέρω κανέναν που να ασχολήθηκε πραγματικά και να μην πέτυχε-εκτός από τις εξαιρέσεις-.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotis1994

Νεοφερμένος

Ο fotis1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
[FONT=&quot]εγώ ,πάντως χαλαρά 100. Έχουμε λύσει στο φροντιστήριο πολλές παρόμοιες ασκήσεις. Ειδικά για το Δ1 είχαμε λύσει πάνω από 5 παρομοια θέματα , οπότε το είχα τέλειωσε μέσα σε 10 λεπτά και με πλήρη αιτιολόγηση . Όσο για το Β και το Γ τα είχα τελειώσει και τα δυο σε λιγότερο από 20 λεπτά . Περισσότερο χρόνο αφιέρωσα στην θεωρία πάρα στην λύση των θεμάτων . Τα Δ2, Δ3 ,Δ4 που απλά και τετριμμένα . Στο τμήμα μου άλλα δυο άτομα χαλαρά στο 100., ενώ οι υπόλοιποι γύρω στο 97 με 98. Πιστεύω ότι με τέτοια απλά ως γελοία θέματα στα μαθηματικά θα υπάρξει άνοδος των βάσεων . Πρέπει να δυσκολέψουν τα θέματα και όχι να μπαίνουν γελοία [/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
τι να πω, εμένα το χέρι μου με πονούσε από τη φυσική ήδη... σήμερα όμως ακόμα χειρότερα!! κάθε τόσο σταματούσα, χάνοντας ίσως πολύτιμο χρόνο...

στο Δ2 έθεσα u=1/f(x) και είχα βγάλει τα προηγούμενα όρια, όμως δεν κατάφερα να βρω σωστά το όριο... πόσο λέτε ότι θα μου κόψουν; παίζει να πάρω 2 με 3 μονάδες από τις 5, έτσι; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top