[28/5/2012] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 164)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 51 31.1%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 46 28.0%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 21 12.8%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 20 12.2%
  • [Οχί καλά] 5-10

    Ψήφοι: 22 13.4%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 4 2.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
παρακαλω ας μ απαντησει καποιος κα8ηγητης, διορ8ωτης, καποιος με σχετικη πειρα..
αν δεν βρεις καν αποτελεσμα σε ενα ερωτημα αλλα εχεις κανει καποιες ενεργειες οι οποιες ειναι σωστες..
8α σ κοψουν ολο το ερωτημα η 8α παρεις καποια επειδη προσπα8ησες?

Εννοείται πως παίρνεις μόρια. Έδειξες ότι γνωρίζεις μεθοδολογία.
Απάντησα αν και δεν είμαι τίποτα από τα παραπάνω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Νομιζω εχει πεδιο ορισμου το R.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tezu586

Νεοφερμένος

Η tezu586 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εγω απλα θα πω κατι..ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ που διαλεξε αυτα τα θεματα για να καψει τα παιδια..Μακραν τα πιο δυσκολα απο ολες τις χρονιες..Μπραβο..το ευχαριστηθηκατε???

οι βασεις θα πεσουν πολυ χαμηλα φετος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Για μένα η Δ1 ήταν 3 σελίδες στο καθαρό, κάμποσες σελίδες στο πρόχειρο και πάνω από μισή ώρα.
Ίσως να έβγαινε πιο εύκολα, εγώ διαίρεσα την αρχική σχέση με f(x), παραγώγισα, το ολοκλήρωμα έφυγε και μετά από πολλή προσπάθεια βρήκα την συνάρτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
To Δ2 το εχει λαθος απαντημενο οταν κανεις ντελοπιταλ βγαζει lim(συνχ-1/2υ)=0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarx_12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tarx_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
sorry αλλα εμενα μ φανηκαν ευκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Πώς γίνεται να εφάρμοσες Fermat στην g, αφού έχει π.ο. το (0,+οο); Κάνω κάπου λάθος;

Καταρχάς δεν είναι δικές μου οι λύσεις,τις βρήκα στο internet!
Κατα τ'άλλα είχε λάθη γι'αυτό και έβγαλα το link για να μην μπερδευτούν και αγχωθούν τα παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Καταρχάς δεν είναι δικές μου οι λύσεις,τις βρήκα στο internet!
Κατα τ'άλλα είχε λάθη γι'αυτό και έβγαλα το link για να μην μπερδευτούν και αγχωθούν τα παιδιά!
Οκ.:P
Άρα δεν γίνεται να εφαρμόσουμε Fermat..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Εγω εδω πηγαινα για 10 και μου φαινεται οτι εγραψα 10 + και ειμαι τρισχαρουμενος ειλικρινα!!!!
Μια σουμε τωρα που ειδα και τις λυσεις
Θεμα Α ολοσωστο οποε απο εκει παιρνουμεεεεεε....5/20 (1)
Θεμα Β ειναι σωστο ετσι οπως το ελυσα δεν ειδα καποιο λαθος παιρνουμε και απο εκει 5/20 (2)
Θεμα Γ ελυσα το Γ1,Γ2,Γ3,Γ4 εκανα μεθοδολογιες τα παντα βρηκα αποτελεσματα απο εκει και περα τα υπολοιπα ειναι στιν κριση του Βαθμολογιτη οποτε υπολιστε 3-4 μοναδουλες απο εδω..(3)
Θεμα Δ δεν θα εκφερω καμια γνωμη μιας και εφτασα ηδη πιο πανω απο τον στοχο μου και ξεπερασα τον εαυτο μου οτι παρω απο εδω καλο θα ειναι!(4)
Απο την σχεση (1),(2),(3),(4) εχουμε οτι ο Νικολακης εγραψε ενα 13+ με 17- ΑΝΤΙΟΣ ΑΜΙΓΚΟΣ ΦΥΓΑΜΕ ΓΙΑ ΑΟΔΕ!

sorry αλλα εμενα μ φανηκαν ευκολα...
Να σε παρουν στην Νασα τοτε μαναρι μου!

Τα θεματα μεχρι το Α Β Γ ηταν υποφερτα.Μετα απλα εγιναν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.Λες και φετος ρε γαμωτο κατι εχουνε παθει και δεν θελουν να μπουν παιδια ιατρικες και π0λυτεχνικες και αρχιτεκτονικες...τι σκατα εχουνε παθει και κοβουνε τα ονειρα των παιδιων που φιλοδοξουν για μεγαλες σχολες...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Μόνο εγώ έλυσα το μέτρο αθροίσματος ζ1+ζ2 με ταυτότητα παραλληλογράμμου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Το οριο εβγαινε 0 τελικα ετσι? Εθετες την 1/f(x)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Πώς γίνεται να εφάρμοσες Fermat στην g, αφού έχει π.ο. το (0,+οο); Κάνω κάπου λάθος;
Λογικά αντί για χ=1 έγραψε χ=0 (εγώ πάντως αυτό έκανα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Μόνο εγώ έλυσα το μέτρο αθροίσματος ζ1+ζ2 με ταυτότητα παραλληλογράμμου;
Ίσως:P
Εγώ το πήγα με τριγωνική ανισότητα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω απλα θα πω κατι..ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ που διαλεξε αυτα τα θεματα για να καψει τα παιδια..Μακραν τα πιο δυσκολα απο ολες τις χρονιες..Μπραβο..το ευχαριστηθηκατε???

οι βασεις θα πεσουν πολυ χαμηλα φετος

Καλομαθαμε με την φυσικη να τα ριχνουμε ολα στην επιτροπη η μου φαινετε;
Μια χαρα ητανε τα θεματα, δεν ειχαν κατι εξωφρενικο η οτιδηποτε, και σου μιλαει ενας σκραπας τον μαθηματικων!
Ας μαθουμε να κρινουμε καμια φορα και που φταιμε οι ιδιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tezu586

Νεοφερμένος

Η tezu586 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδια αντικειμενικα, δεν ηταν ευκολα τα θεματα..Ηρεμιστε..!!Δηλαδη ενταξει..εδω μιλαμε για τον μεσο μαθητη δεν μιλαμε για ΤΟ μυαλο..so,αραξτε λιγο και καταλαβαιτε οτι τα θεματα ηταν ΠΟΛΛΑ και το 2 αν και σας φανηκε ευκολο σε πολλους, αυτο με την ελλειψη ηταν Β λυκειου.Τουλαχιστον ετσι καταλαβα εγω.Τι να πω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Μόνο εγώ έλυσα το μέτρο αθροίσματος ζ1+ζ2 με ταυτότητα παραλληλογράμμου;
Εεεε δεν εβγαινε μονο ετσι.Εβγαινε και με πραξουλες ρε Αντονιο :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Λες και φετος ρε γαμωτο κατι εχουνε παθει και δεν θελουν να μπουν παιδια ιατρικες και π0λυτεχνικες και αρχιτεκτονικες...

Fail ήταν αυτό, ε?
Μια χαρά θα μπουν, απλά οι βάσεις δεν θα είναι στα 19.500 μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilisepik

Νεοφερμένος

Ο Vasilisepik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Για μένα η Δ1 ήταν 3 σελίδες στο καθαρό, κάμποσες σελίδες στο πρόχειρο και πάνω από μισή ώρα.
Ίσως να έβγαινε πιο εύκολα, εγώ διαίρεσα την αρχική σχέση με f(x), παραγώγισα, το ολοκλήρωμα έφυγε και μετά από πολλή προσπάθεια βρήκα την συνάρτηση.


Και εμενα μου πηρε 3 σελιδες στο καθαρο και περιπου μιση ωρα, ομως αν διαιρεσες θα απρεπε να κανεις καποια πραγματα παραπανω. Εγω την εκανα με αλλο τροπο πολυ πιο γρηγορο και απλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Μόνο εγώ έλυσα το μέτρο αθροίσματος ζ1+ζ2 με ταυτότητα παραλληλογράμμου;
Ήθελες να το παίξεις μάγκας;:P
Καλά έκανες...
Εγώ προτίμησα αλγεβρικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top