[28/5/2012] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 164)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 51 31.1%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 46 28.0%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 21 12.8%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 20 12.2%
  • [Οχί καλά] 5-10

    Ψήφοι: 22 13.4%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 4 2.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Τα θέματα ήταν πολλά και ο χρόνος δεν με έφτασε, με αποτέλεσμα να αφήσω το Δ2 μισό. Στο Δ1 έφαγα πολλή ώρα, το Δ2 το άφησα για το τέλος και τα Δ3 και Δ4 τα έλυσα σε λιγότερο από 10 λεπτά αγχωμένος και γράφοντας όσο πιο γρήγορα μπορούσα.
Ααα, έχασα ο μαλάκας και θεωρία από βλακώδες (πολύ ήπια είναι αυτή η λέξη για αυτό που έκανα) λάθος. Λογικά -2 από θεωρία.
Και αν δεν έχω κάποιο άλλο λάθος πιστεύω ότι έχω 18-19, μάλλον 19-.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alekoukitsa

Νεοφερμένος

Η Alekoukitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδιά μόλις πήγα στον μαθηματικό μου τα έλεγξα και δεν βρήκα κανένα λάθος!!Αν δεν μου κόψουν κανένα βαθμό στην δικαιολόγηση πιάνω 100!!λοιπόν στο όριο γινόταν ο κακός χαμός!0 το βρήκα!!και το Δ1 είχε δουλίτσα αρκετή!!Έξυπνα αρκετά τα θέματα και για μαθητές αρκετά διαβασμένους!!αντε καλή μας τύχη στα υπόλοιπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Kάτι νορμάλ δεν μπορούν να βάλουν;
Δεν έλυσα το Δ4, το όριο μου βγήκε 0, το εμβαδό πρέπει να έχω κάνει λάθος στο νούμερο, ένιωσα άρχοντας λύνοντας το Δ1 αλλά έκανα μια πολύ μπερδεμένη λύση επίλυσης ως προς το lnx1 και lnx2 για να βγει το Γ3 με bolzano.
Περιμένω από 17.5 έως και 19.4.
Ώρα για ΑΟΔΕ τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
ΑΝΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΕΣΚΗΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! Μονο την F δεν εβγαλα αν και αποδειξα το προσημο της κλπ οπως κ οτι ειναι παραγωγισιμη!! ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ 18+! To Γ3 λυνοταν με 2 τροπους?? Rolle kai Bolzano ετσι δεν ειναι?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cb_papi

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ΑΝΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΕΣΚΗΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! Μονο την F δεν εβγαλα αν και αποδειξα το προσημο της κλπ οπως κ οτι ειναι παραγωγισιμη!! ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ 18+! To Γ3 λυνοταν με 2 τροπους?? Rolle kai Bolzano ετσι δεν ειναι?????

Και γω με Bolzano το έλυσα αλλά λύνεται και με Rolle.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Τα θέματα ήταν πολλά και ο χρόνος δεν με έφτασε, με αποτέλεσμα να αφήσω το Δ2 μισό. Στο Δ1 έφαγα πολλή ώρα, το Δ2 το άφησα για το τέλος και τα Δ3 και Δ4 τα έλυσα σε λιγότερο από 10 λεπτά αγχωμένος και γράφοντας όσο πιο γρήγορα μπορούσα.
Ααα, έχασα ο μαλάκας και θεωρία από βλακώδες (πολύ ήπια είναι αυτή η λέξη για αυτό που έκανα) λάθος. Λογικά -2 από θεωρία.
Και αν δεν έχω κάποιο άλλο λάθος πιστεύω ότι έχω 18-19, μάλλον 19-.

ακριβως τα ιδια με εσενα φιλε μου. Εκτος απο τη θεωρια που την εχω ολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Κάποιος να με βρίσει γίνεται;
Έλυσα τα 3 πρώτα θέματα σε 1.5 ώρα έχοντας χάσει απ αυτά μόνο 3-4 μονάδες (1 Σ-Λ κι 1 αριθμητικό) κι όμως δεν κατάφερα να πάω πάνω από 17...
Τι στο διάολο έγινε και δεν μπόρεσα σε 1.5 ώρα να πάρω παραπάνω απ 7-8 μονάδες στο Δ δεν το ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μαζεύτηκαν όλοι οι EINSTEIN εδω μέσα.
ΤΕΣΠΑ.
Η πλειοψηφία των παιδιών ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΛΑ.
Οπότε,παιδιά που δε γράψατε καλά, θα σας πω ότι έχετε 2 (η 3) μαθήματα μπροστά σας.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ.
Οφείλετε να παλέψετε για τους στόχους σας.ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΤΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Το Γ3 εβγαινε με πολλους τροπους.Μιλησα με την μαθηματικο μου μου ειπε ενα 14+ το εχω γραψει σιγουρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
ολοι 100 γραψατε? :P εγω υπολογιζω γυρω στο 13 το εχω γραψει.. αρχοντααααας!!! οσο παει ο καθενας...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να πει στο περίπου πώς διάολο λύνεται το Δ1;:P
H f διατηρεί πρόσημο, αλλά δεν είχα ιδέα πώς να βγάλω το απόλυτο.
Στην ανίσωση δεν μπορούσα να εφαρμόσω Fermat, οπότε κι εκεί σκ@τά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έπρεπε να θέσεις το 1/f(x) και σου έβγαινε μετά.Πώς τα πήγες?

το έθεσα αλλά δε μου έβγαινε!! γιατί δεν ήμουν σίγουρη αν μπορούσα να πω (u)'=1 πφφ....

κατά τα άλλα μια χαρά! :) έλυσα όλα τα υπόλοιπα! εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrmyr7

Νεοφερμένος

Ο myrmyr7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Θέμα Α κομπλέ.
Θέμα Β:
-Έχασα μόρια στο |z1+z2| γιατί δεν πρόλαβα να το τελειώσω- έγραψα τη βασική λογική όμως, οτί είναι ορθογώνιο κτλ κτλ
-Έχασα μόρια στο |w|max :( , ακόμα δν ξέρω πως
Θέμα Γ: Κομπλέ (πανηγυρικώς)
Θεμα Δ: - Έχασα μόρια στο όριο... αντί να θέσω το u=1/f(x) έθεσα u=f(x) και βρήκα +άπειρό αντί για 1 που έβγαινε.
-Έχασα στο Δ4 που ήθελε Bolzano, το πάλεψα όμως και πολύ τσαπατσούλικα το έγραψα. Σίγουρα θα μου κόψουν αρκετά.

Με κόβετε γύρω στο 88-90; ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Οι λύσεις όλων των θεμάτων!
ΑΚΥΡΟ ΕΧΕΙ ΛΑΘΗ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Κάποιος να με βρίσει γίνεται;
Έλυσα τα 3 πρώτα θέματα σε 1.5 ώρα έχοντας χάσει απ αυτά μόνο 3-4 μονάδες (1 Σ-Λ κι 1 αριθμητικό) κι όμως δεν κατάφερα να πάω πάνω από 17...
Τι στο διάολο έγινε και δεν μπόρεσα σε 1.5 ώρα να πάρω παραπάνω απ 7-8 μονάδες στο Δ δεν το ξέρω...

Μια απ'τα ίδια. Είδα ότι ξεμπέρδεψα με τα 3 πρώτα έχοντας 1.5 ώρα ακόμα στη διάθεσή μου, οπότε λέω κάτι θα κάνω...Τελικά, από το Δ δεν υπολογίζω πάνω από 10 μόρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να πει στο περίπου πώς διάολο λύνεται το Δ1;:P
H f διατηρεί πρόσημο, αλλά δεν είχα ιδέα πώς να βγάλω το απόλυτο.
Στην ανίσωση δεν μπορούσα να εφαρμόσω Fermat, οπότε κι εκεί σκ@τά...
Η Δ1 ομολογουμενως μπορω να σου πω οτι ηταν δυο σελιδες λυση για εμενα.Μου εφαγε 30 λεπτα.Μετα δεν ειχα τον απαραιτητο χρονο να λυσω και τα υπολοιπα.Εγραφα γρηγορα και δεν εχω και ιδεα τι σκατα εγραφα και τι σκατα ελυσα απλα εγραφα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Eιμαι απογοητευμενος για το μαμημενο το οριο.Παλι λαθος απο απροσεξια.Το Δ1 ειναι μακραν το μεγαλυτερο ερωτημα σε απαντηση που ελυσα φετος.5 σελιδες μου πηρε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενα_94

Νεοφερμένος

Η ελενα_94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
παρακαλω ας μ απαντησει καποιος κα8ηγητης, διορ8ωτης, καποιος με σχετικη πειρα..
αν δεν βρεις καν αποτελεσμα σε ενα ερωτημα αλλα εχεις κανει καποιες ενεργειες οι οποιες ειναι σωστες..
8α σ κοψουν ολο το ερωτημα η 8α παρεις καποια επειδη προσπα8ησες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Οι λύσεις όλων των θεμάτων!

https://www.box.com/s/39a65348b78e4fc32e93

Πώς γίνεται να εφάρμοσες Fermat στην g, αφού έχει π.ο. το (0,+οο); Κάνω κάπου λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Eιμαι απογοητευμενος για το μαμημενο το οριο.Παλι λαθος απο απροσεξια.Το Δ1 ειναι μακραν το μεγαλυτερο ερωτημα σε απαντηση που ελυσα φετος.5 σελιδες μου πηρε.
Ηταν πολλα ρε γαμωτο.Εγω απλα τα στριμωξα διπλα σε κουτακια κουτακια για να μην μου παρει ολο το χωρο και ψαχνομαι γαμωτο μετα...αλλα καταφερα και καθαρογραψα τα παντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top