Ναυτιλιακών Σπουδών ΠΑ.ΠΕΙ.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Γι αυτό ρώτησα για το τι αποφοίτους δέχεται το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό...επειδή δεν είδα κάποιον σαφή περιορισμό στις ειδικότητες...προσωπικά μου αρέσουν πολύ τα ναυτιλιακά, άλλα μάλλον δε νομίζω να επιλέγουν άτομα από σχολές του 1 ου πεδίου...
Sail Beg και Chris1993 ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wannabeconomist

Νεοφερμένος

Ο wannabeconomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Παιδια όσοι είστε απόφοιτοι του τμήματος δώστε μας τα φώτα σας για την επαγγλεματική απορρόφηση.Επίσης οι τωρινοί φοιτητές πως θα παρουσιάζατε το τμήμα και το περιεχόμενο του σε έναν υποψήφιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Θα μπορούσε να μου πεί κάποιος που ξέρει τι γίνεται με τους μισθούς στις ναυτιλιακές εταιρίες?
Ακούω πολλές φήμες για μεγάλους μισθούς αλλά δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο είναι αλήθεια.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Κανεις που να ξερει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Κανεις που να ξερει?

Θα μπορούσε να μου πεί κάποιος που ξέρει τι γίνεται με τους μισθούς στις ναυτιλιακές εταιρίες?
Ακούω πολλές φήμες για μεγάλους μισθούς αλλά δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο είναι αλήθεια.......

Εφόσον είναι ιδιωτικές ναυτιλιακές εταιρείες και η κάθε εταιρεία έχει δική της μισθολογική πολιτική δύσκολα θα βρεις κάποιον να απαντήσει στην ερώτηση αυτή. Θεωρητικά, είναι καλοί.

Εξαρτάται όμως και από τη θέση για την οποία ενδιαφέρεσαι. Δεν νομίζω να υπάρχει μεγάλη διαφορά στο μισθό μιας γραμματέας που εργάζεται σε φαρμακευτική εταιρεία και μιας γραμματέας που εργάζεται σε ναυτιλιακή. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaBu

Νεοφερμένος

Η MariaBu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Είναι καλή σχολή ; εύκολη ή δύσκολη ; έχει άμεση αποκατάσταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cortomaltese

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cortomaltese αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Καλη ευκολη και αμεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasoss

Νεοφερμένος

Ο tasoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Τελικα να το επιλεξω το τμημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
αμα εχεις κανεναν γνωστο σε ναυτιλιακη,βαλ'την
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasoss

Νεοφερμένος

Ο tasoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
φιλε δεν εχω κανενα γνωστο,απλα μου αρεσε σαν ιδεα γιατι θελω να ασχοληθω με τα οικονομικα,και απλα λεω μετα να κανω μεταπτυχιακο χρηματοοικονομικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
ποσα μορια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasoss

Νεοφερμένος

Ο tasoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
17.500 με αγγλικα,15.000 χωρις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
βαλ'την τοτε.αν και προτιμοτερο ειναι προπτυχιακο finance,μεταπτυχιακο ναυτιλιακα (τσεκαρε κ τα τραπεζικα του πειραια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasoss

Νεοφερμένος

Ο tasoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Για πρωτη επιλογη μιλαμε τωρα γιατι τα ναυτιλιακα τα πιανω σιγουρα

Θα υστερω σε καπου αν κανω πρωτα προπτυχιακο ναυτιλιακα και μεταπτυχιακο χρηματοοικονομικη?
Γνωριζεις πως ειναι το τμημα? εννοω οι καθηγητες,τα μαθηματα (γιατι ειδα οτι εχει πολλα θεωριτικα που μιλανε για το πλοιο),οργανωση κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
κοιτα στα μορια σου ,πιστευω ειναι η καλυτερη επιλογη.δεν ειμαι στο τμημα,αλλα εχω την εντυπωση πως ειναι ενα εξειδικευμενο ΟΔΕ στην ναυτιλιακη διοικηση(απο τις πιο αξιολογες σχολες του παπει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasoss

Νεοφερμένος

Ο tasoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Μαλιστα,σε ευχαριστω πολυ παντως. Και κατι αλλο,στο αλλο post ειπες οτι σε 5 απανταει ενα παιδι.Εχει περασει ναυτιλιακα τελικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
να τσεκαρεις ημερομηνιες ,χρησιμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasoss

Νεοφερμένος

Ο tasoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ναι απλα αμα εχει περασει εκει μηπως γινεται να μου πει λιγο για το τμημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reb

Νεοφερμένος

Η reb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα! θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος τις αντιστοιχειες που υπαρχουν μεταξυ των μαθηματων ναυτιλιακων σπουδων της χιου και του πειραια.. ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pierre Bezukhov

Νεοφερμένος

Ο Pierre Bezukhov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Φίλες και φίλοι αναγνώστες του φόρουμ,

Για αρκετά χρόνια διαβάζω τις συζητήσεις σας, χωρίς όμως ποτέ έως τώρα να έχω συνεισφέρει σε αυτές. Οι συμβουλές σας – και η κοινοποίηση των ανησυχιών σας – υπήρξαν πολύτιμες, ιδιαιτέρως όταν ήταν η δική μου σειρά να εξεταστώ πανελλαδικώς.

Σήμερα, πιστεύω πως έχω να μοιρασθώ κάτι μαζί σας. Αισίως, με την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων αυτής, της τελευταίας εξεταστικής, είμαι απόφοιτός του Τμήματος Ναυτιλιακών Σπουδών του Πανεπιστημίου Πειραιώς.

Με αυτή μου την ιδιότητα απευθύνομαι σήμερα σε εσάς ευρύτερα. Ειδικά όμως, απευθύνομαι σε όσους μαθητές σκέφτονται να φοιτήσουν στη Σχολή ως οι επόμενοι πρωτοετείς φοιτητές.

Θα ήμουν διαθέσιμος, με χαρά και ειλικρίνεια, να απαντήσω στις ερωτήσεις σας αναφορικά με τη Σχολή, τις σπουδές μας και τον χώρο της Ναυτιλίας γενικότερα.​
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top