Απιστία

Andreas542

Νεοφερμένος

Ο Andreas542 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Εγω εχω απατησει και με συγχωρεσε και μειναμε 3.5 χρονια μαζι.Προσωπικα ημουν ανωριμη,θεωρουσα το αγορι μου δεδομενο και εψαχνα κατακαποιο τροπο επιβεβαιωση και να κανω την πλακα μου..για τον αλλον δεν ενιωθα τιποτα απολυτως παραμονο ενθουσιασμο...μετα καταλαβα τις βλακειες μου και εκανα τα παντα για να τα ξαναβρω με το αγορι μου το οποιο ενιωθε παρα πολλα για μενα ..αλλιως θα επρεπε να με ειχε στειλει ..εγω δεν θα με συγχωρουσα παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
εισαι 17 και ειχες 3.5 χρονια σχεση; wtf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εισαι 17 και ειχες 3.5 χρονια σχεση; wtf

Και όχι μόνο αυτό, αλλά πρόλαβε να απατήσει κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ας τολμήσω να ρωτήσω κι εγώ κάτι.
Ας υποθέσουμε ότι έχουμε τον Χ και τον Ψ.Μια μέρα ο Χ που έχει σχέση με άλλον/η φιλάει τον Ψ. Στην προκειμένη περίπτωση έχουμε απιστία ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fanouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Με γλώσσα ή χωρίς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Ας τολμήσω να ρωτήσω κι εγώ κάτι.
Ας υποθέσουμε ότι έχουμε τον Χ και τον Ψ.Μια μέρα ο Χ που έχει σχέση με άλλον/η φιλάει τον Ψ. Στην προκειμένη περίπτωση έχουμε απιστία ή όχι;

Προφανώς και έχουμε. Η απιστία δεν συμβαίνει μόνο όταν γίνεται σεξ με κάποιον άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ας τολμήσω να ρωτήσω κι εγώ κάτι.
Ας υποθέσουμε ότι έχουμε τον Χ και τον Ψ.Μια μέρα ο Χ που έχει σχέση με άλλον/η φιλάει τον Ψ. Στην προκειμένη περίπτωση έχουμε απιστία ή όχι;

Δες χονδρικά τη σχέση σαν ένα συμβόλαιο. Σε θέλω και με τη σχέση δηλώνω ότι θέλω μόνο εσένα. Με θέλεις και με τη σχέση δηλώνεις ότι θέλεις μόνο εμένα. Οποιαδήποτε ενέργεια εκδηλώνει επιθυμία διαφορετική αυτής που υπονοεί ο συμβαλλόμενος, κατά τη σύναψη της σχέσης, ναι είναι απιστία.
Η σχέση δεν είναι μόνο για τον έναν από τους δύο, είναι και για τους δύο. Και η βάση της είναι η εμπιστοσύνη. Και με το να φιλιέσαι αριστερά και δεξία, ενώσο βρίσκεσαι σε σχέση, μόνο εμπιστοσύνη δεν γεννάς στο άτομο που αποφάσισε να βρίσκεται μαζί σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ας τολμήσω να ρωτήσω κι εγώ κάτι.
Ας υποθέσουμε ότι έχουμε τον Χ και τον Ψ.Μια μέρα ο Χ που έχει σχέση με άλλον/η φιλάει τον Ψ. Στην προκειμένη περίπτωση έχουμε απιστία ή όχι;
Απιστία δεν είναι μόνο το να κάνεις σεξ.
Απιστία είναι και το φιλί και τα προκαταρκτικά. Ακόμα και το να φλερτάρεις με κάποιον από μηνύματα π.χ. ή από το φβ, απιστία θεωρείται, αν μιλάμε με γνώμονα του ότι έχεις μια "σοβαρή" συναισθηματική σχέση με τον συντροφό σου.
Είναι θέμα μυαλού και συναισθημάτων δηλαδή.
Πιστεύω πως αν είσαι πραγματικά ερωτευμένος με τον συντροφό σου πάντως, δεν σε ενδιαφέρει το να κάνεις το οτιδήποτε με κάποιον άλλον.
Από την άλλη μπορείτε να συμφωνήσετε από την αρχή με τον άλλον ότι θα κάνετε ελεύθερη σχέση πχ για να μην υπάρχουν και τέτοια κολλήματα. :P



Και όχι μόνο αυτό, αλλά πρόλαβε να απατήσει κιόλας.
Τέτοια κάνουν κι έχει γεμίσει ο τόπος χλαμύδια.
:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ας τολμήσω να ρωτήσω κι εγώ κάτι.
Ας υποθέσουμε ότι έχουμε τον Χ και τον Ψ.Μια μέρα ο Χ που έχει σχέση με άλλον/η φιλάει τον Ψ. Στην προκειμένη περίπτωση έχουμε απιστία ή όχι;

Γιατί πρέπει να το οριοθετήσουμε;
Για μένα απιστία είναι να λες ότι έχεις σοβαρή σχέση με κάποιον (και όχι, το κριτήριο δεν είναι να το πάτε για γάμο, απλά να υπάρχουν δυνατά αισθήματα, εμπιστοσύνη και sharing), και να σκέφτεσαι έστω να κάνεις κάτι με κάποιον άλλον. Η γκάμα είναι τεράστια: Μπορεί να τον αφήσεις να σε φλερτάρει ή να τον φλερτάρεις, να κάνετε sexting, να φασωθείτε, να κάνετε σεξ...οτιδήποτε που δείχνει ότι είσαι "διαθέσιμη" ενώ πρακτικά δεν είσαι. Αν θέλεις να είσαι γιατί βαρέθηκες, ρουτίνιασε ή οτιδήποτε, το λες στην σοβαρή σου σχέση και πράττετε ανάλογα.

p.s. Είναι άλλο να βλέπεις ένα ωραίο παιδί στο δρόμο και να σκέφτεσαι "αυτός είναι ωραίος", είναι άλλο να σκέφτεσαι "αυτόν τον φάσωνα άνετα τώρα γιατί είναι και πολύ κουκλί". Άνθρωποι είμαστε, μάτια έχουμε, θα κοιτάμε. Το θέμα είναι αν υπάρχουν επόμενες σκέψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Γιατί πρέπει να το οριοθετήσουμε;
Για μένα απιστία είναι να λες ότι έχεις σοβαρή σχέση με κάποιον (και όχι, το κριτήριο δεν είναι να το πάτε για γάμο, απλά να υπάρχουν δυνατά αισθήματα, εμπιστοσύνη και sharing), και να σκέφτεσαι έστω να κάνεις κάτι με κάποιον άλλον. Η γκάμα είναι τεράστια: Μπορεί να τον αφήσεις να σε φλερτάρει ή να τον φλερτάρεις, να κάνετε sexting, να φασωθείτε, να κάνετε σεξ...οτιδήποτε που δείχνει ότι είσαι "διαθέσιμη" ενώ πρακτικά δεν είσαι. Αν θέλεις να είσαι γιατί βαρέθηκες, ρουτίνιασε ή οτιδήποτε, το λες στην σοβαρή σου σχέση και πράττετε ανάλογα.

p.s. Είναι άλλο να βλέπεις ένα ωραίο παιδί στο δρόμο και να σκέφτεσαι "αυτός είναι ωραίος", είναι άλλο να σκέφτεσαι "αυτόν τον φάσωνα άνετα τώρα γιατί είναι και πολύ κουκλί". Άνθρωποι είμαστε, μάτια έχουμε, θα κοιτάμε. Το θέμα είναι αν υπάρχουν επόμενες σκέψεις.

Απολύτως σωστή. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ας τολμήσω να ρωτήσω κι εγώ κάτι.
Ας υποθέσουμε ότι έχουμε τον Χ και τον Ψ.Μια μέρα ο Χ που έχει σχέση με άλλον/η φιλάει τον Ψ. Στην προκειμένη περίπτωση έχουμε απιστία ή όχι;
Θέτεις συνάρτηση y = x * a, την οποία αναπαριστούμε στο χαρτί:


Μετρούμε σε love points τη σχέση μεταξύ y και χ, ενώ η σταθερά a είναι το sex appeal του ατόμου το οποίο απατά ο x.
Παρατηρούμε ότι αν το sex appeal του a είναι 0, τότε τα love points του y κατά κανόνα είναι 0, αλλά πολύ εύκολα ο χ μεταπηδά σε άλλο σύντροφο, ανεξάρτητα της δικής του τιμής love point.
Ανάλογα συμπεράσματα προκύπτουν και για άλλες τιμές του a.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top