Πρώτη σχέση

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Aμα στη σημερινη εποχη φιλε μου δυσκολευεσαι να βρεις κοπελα μαλλον εχεις προβλημα.
Κατ' αρχας εισαι 15, σε μια φαση που μπορεις να διαλεξεις αν θελεις κατι περιστασιακο η κατι πιο σταθερο. Θα συνεστηνα το πρωτο, απλα γιατι το δευτερο δεν εχει και τοσο ενδιαφερον σε αυτη την ηλικια, για αρκετους λογους. Ειναι λογικο να ντρεπεσαι η να νοιωθεις αμηχανα, ωστοσο στην ηλικια που εφτασες πρεπει πια να παρεις πρωτοβουλιες.Μεσανατολικο το 'χετε κανει πια.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OHTO

Νεοφερμένος

Ο OHTO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
ρε παιδια η πρωτη σχεση ειναι κατι που θα ερθει στην ωρα του δλδ χωρισ να το επιδιωκουμε...!!απλα και φυσιολογικα!!

Α ναι? Για κορίτσι καλά τα λες, όμως έλα στην θέση του κυνηγού, όπου ΟΛΑ από την αρχή μέχρι την "επίσημη" σχέση πρέπει να τα κάνεις εσύ και ο άλλος απλός σε κρίνει και αν θέλει "ψωνίζει", να σου πω πόσο ωραία και "φυσιολογικά" γίνεται μια σχέση.

δεν έχει σχέση η ηλικία που θα την κάνει απλά πρέπει να είναι έξυπνος...

Ότι τώρα αυτοί που έχουν σχέση είναι στην πλειοψηφία τους έξυπνοι? Όχι, παιδιά. Δεν χρειάζεται να είσαι έξυπνος για να βρεις κοπέλα, ακούστε από κάποιον που τράβηξε μερικά ζόρια μέχρι να αλλάξει νοοτροπία και βρει επιτέλους αυτό που έψαχνε. Μην σας πω ότι καμιά φορά, αν δεν είσαι έξυπνος έχεις πλεονέκτημα. Γιατί? Γιατί δεν πολυσκέφτεσαι ούτε αναλύεις καταστάσεις. Πας κατευθείαν και ότι γίνει. Τα κορίτσια, ειδικά στην ηλικία των κάτω από 25, ψάχνουν για μια σχέση-περιπέτεια. Ο μετρημένος και έξυπνος ακτινοβολεί το αντίθετο ακόμα και αν μπορεί να προσφέρει την περιπέτεια.

Και κάτι τελευταίο, διάβασα σε αυτό το θέμα ότι αν η παρέα σου είναι και αυτή γεμάτοι "γεροντοπαλίκαρα" θα έχεις δυσκολίες. Ναι, είναι μια μεγάλη αλήθεια. Το παν στο να κάνεις μια σχέση είναι να έχεις άτομα να σε γνωρίσουν σε κύκλους με κοπέλες. Μπορεί με αυτή την παρέα να περνάς γαμάτα αλλά κοίτα να ξεμπλέκεις. Το ξέρω ότι θα είναι δύσκολα, το ξέρω ότι ίσως χρειαστεί να κάνεις παρέα και με ηλίθιους, οι οποίοι τουλάχιστον έχουν κορίτσια στην παρέα τους, όμως πίστεψε με είναι αναγκαίο κακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna.b94

Νεοφερμένος

Η anna.b94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Βασικά το θέμα είναι ότι κάνεις να σου βγαίνει αυθόρμητα. Από τη στιγμή που θα αρχίσεις τις συμβουλές του ένος και του άλλου θα μπερδευτείς ακόμα πιο πολύ. Δεν είναι απαραίτητο να αρχίσεις το "κυνήγι" βάζοντας την ταμπέλα ψάχνω φάσωμα - ψάχνω σταθερή σχέση. Η κοπέλα θα σου το βγάλει αυτό. Απλά μην γίνεις ποτέ προκατειλημμένος για το αν είναι σωστό ή όχι να κάνεις σχέση ή κάθε μέρα να είσαι με άλλη. Πράξε όπως νιώθεις.
Και για να επικεντρωθώ στο αρχικό μήνυμα, η εμφάνιση ναι μεν θα σε βοηθήσει αλλά λίγο. Το θέμα είναι να καταφέρεις να ψυχολογήσεις την κοπέλα που στοχεύεις. Δεν υπάρχουν νομίζω μυστικά σωστής προσέγγισης, παρά μόνο να είσαι ευγενικός, καθόλου πιεστικός και υπομονετικός. Και αφού έθεσες συγκεκριμένα ότι θες σχέση μην επικεντρώνεσαι στις κοπέλες που σε τραβάνε μόνο εμφανισιακά. Γνώρισε κορίτσια, μίλα μαζί τους στο φιλικό και τελικά μπορεί να καταλάβεις ότι τα βρίσκεις τέλεια με μια κοπέλα απλά συμπαθητική που περνάτε πολύ ευχάριστα μαζί. Τώρα αν θέτεις ως σχέση τα φασωματάκια είναι άλλη ιστορία. Και νομίζω ότι υπάρχουν παααααρα πολλές κοπέλες στην ηλικία σου πλέον που σου δίνουν αυτό και πολλά ακόμα χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια. Διάλεξε και πάρε...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά λέγομαι Μάριος. Είμαι πρώτη λυκείου και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση με κοπέλα στην ζωή μου. Δεν είναι ότι δεν αρέσω σε κοπέλες αλλά δεν ξέρω πως να φερθώ και πως να μιλήσω. Πιστεύω ότι έχω αργήσει πολύ να κάνω την πρώτη σχέση. Στην τάξη μου δεν έχω ωραίες γκόμενες αλλά στο υπόλοιπο σχολείο υπάρχουν.Μου αρέσουν διάφορες κοπέλες (2-3)με τις οποίες θα ήθελα να τα φτιάξω. Το θέμα είναι πως να κάνω την πρώτη κίνηση και να την γνωρίσω αν πχ είναι μεγαλύτερη τάξη?Επίσης δεν παίζει θέμα κιλών και σώματος. Πάω 1,5 χρόνο γυμναστήριο και έχω καλογυμνασμένο σώμα όπως και επίσης δεν παίζει θέμα εμφάνισης.

Χαίρετε!

Έχω να σου πω ότι σίγουρα πρέπει να αλλάξεις παρέες σου προτείνουν και αλλά άτομα σε απαντήσεις τους! Μετά κοίταξε να αρχίσεις να μπαίνεις σε παρέες με κορίτσια. Στο τέλος θα βρεθεί η κατάλληλη που θα σου "χώσει το γλωσσόφιλο" και θα κάνεις σχέση μαζί της.

Εσύ το μονο που έχεις να κάνεις με απλά λόγια είναι να βρεις άλλες παρέες! :warn:

Επίσης επείδη είσαι πρωτάρης είναι λίγο δύσκολο να κάνεις την πρώτη κίνηση,όμως μην ανησυχείς υπάρχουν τα "καλά" κορίτσια που είναι για αυτόν τον λόγο και βοηθάνε τους πρωτάρηδες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
16 είσαι? ντάξει. add στο facebook να την κάνεις.κάνε like σε φωτογραφία της.κάνε κι ένα poke.κάνε like στα τραγούδια της.μίλα της στο chat.κι αγαπηθείτε.

Τι χαζομάρες, χωρίς παρεξήγηση. Σχέση μέσω facebook είναι γελοία. Προτιμώ να γνωρίσω μια κοπέλα πχ απο κοινούς γνωστούς και να τα φτιάξουμε μετά απο κάποιο διάστημα αφού γνωριστούμε, παρά στο facebook. Αν θες απλά να γαμήσεις, πήγαινε στο facebook και κάνε τα παραπάνω βήματα. Σε μια σχέση, δεν υπάρχει μόνο το φάσωμα και το πήδημα. Θα σας πω και κάτι άλλο που υπάρχει... Συναίσθημα λέγεται. Και στο fb, που οι περισσότεροι προβάλουν ενα ψεύτικο ευατό, δε θα το βρεις εύκολα.
2ον) Μη το κυνηγάς. Θα έρθει απο μόνο του. Αν το κυνηγήσεις και βρεις κάποια, θα κρατήσει πολύ λίγο γιατί δε θα είναι αυτό που πραγματικά ψάχνεις. Θα είναι κάτι για να περάσεις απλά 1-2 μήνες και να μην είσαι μόνος... Μετά και οι 2 θα διαπιστώσετε οτι δεν τραβάει άλλο...
Εχω ένα φίλο, γνώρισε κάποια πριν λίγους μήνες, και τα είχε για μια εβδομάδα μαζί της. Τν ρώτησα...
- Πως γνωριστήκατε;
- Της έκανα Like στα τραγούδια, poke, ε μετά λίγο μιλήσαμε και είπαμε να βγούμε.
- Και γιατί χωρίσατε;
- Ε ξενερώσαμε και οι δυο...



Πάω 1,5 χρόνο γυμναστήριο και έχω καλογυμνασμένο σώμα όπως και επίσης δεν παίζει θέμα εμφάνισης.
Μετράει και η εμφάνιση, αλλά δεν είναι το βασικότερο. Εχω δει κάτι κουκλάρες στο σχολείο να τα έχουν με εύσωμους. Τα παιδιά αυτά όμως ξέρουν να φέρονται στα κορίτσια, έχουν στυλ, χιούμορ και δεν το παίζουν κάποιοι. Το σημαντικότερο είναι να είσαι ο εαυτός σου. Αν φορέσεις 2-3 κολλητά μπλουζάκια για να δείξεις τους μυς σου, θα πηδήξεις στάνταρ αρκετές. Για σχέση λίγο δύκολο, εκτός αν πήγαινες γυμνάσιο που οι περισσότερες είναι χαζογκόμενες και θέλουν να τα έχουν με τον πρόεδρο του 15μελους για να είναι κάποιες...
Τα παραπάνω προϋποθέτουν φυσικά και οι 2 να είναι αρκετά ώριμοι και να ξέρουν τι θέλουν απο μια σχέση. Να κοιτούν δηλαδή το μέσα περισσότερο, παρά το περιτύλιγμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ε ναι μωρε δεν χρειαζεται να το κυνηγησεις.Εμενα εφτασε μεχρι την 2α λυκειου να κανω σχεση (την οποια την μετανιωσα κιολας) και τωρα παραμενω μετα απο ενα 7μηνο στην τριτη λυκειου μονος εδω και 2 χρονια και δεν εχω μετανιωσει για αυτο.Εχω ΕΜΕΝΑ και ειμαι καλα (οπως λεει και η θεοδωριδου θεαρα μουυυυυυυυυυυ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

My last minutes

Νεοφερμένος

Η Ισμήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Επειδή διάβασα δυο τρεις φορές πιο πάνω τη συμβουλή να αλλάξεις παρέες για να βρεις κοπέλα και δεν είδα κανένα να αντιδρά θέλω απλά να σου πω ότι διαφωνώ.
Δε θα το πάρω στερεοτυπικά του στυλ η φιλία πάνω απ'τα γκομενικά,όμως μου φαίνεται παράλογο να ξεκόψεις με άτομα που για να είσαι μαζί τους πάει να πει ότι τουλάχιστον περνάς καλά ή εκτιμάς,με σκοπό να βρεις κοπέλα.

Στο κάτω κάτω, αν αυτός είναι τελικά ο τρόπος, δε χρειάζεται να ξεκόψεις απ'τους προηγούμενους απαραίτητα,αλλά να διευρύνεις τον κύκλο σου.

Τώρα όσον αφορά αυτό που σε καίει, συμβουλή δεν έχω μόνο παρατήρηση από προσωπική εμπειρία.Μου φαίνεσαι απλά περίεργος να δεις πώς είναι μια σχέση (πράγμα φυσιολογικότατο)ειδικά όταν νιώθεις την πίεση απ'τον περίγυρω στον οποίο μάλλον είσαι στη μεριά της μειοψηφίας.Είναι αρκετά καλοί λόγοι για να ψάχνεσαι,αλλά μ'αυτές τις προϋποθέσεις δε σε βλέπω να το ευχαριστιέσαι και πολύ,γιατί μάλλον θα σου βγει βεβιασμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Aμα στη σημερινη εποχη φιλε μου δυσκολευεσαι να βρεις κοπελα μαλλον εχεις προβλημα.
Κατ' αρχας εισαι 15, σε μια φαση που μπορεις να διαλεξεις αν θελεις κατι περιστασιακο η κατι πιο σταθερο. Θα συνεστηνα το πρωτο, απλα γιατι το δευτερο δεν εχει και τοσο ενδιαφερον σε αυτη την ηλικια
ασχολίαστη η άποψή σου!!!! ειλικρινά δεν ξέρω πώς να σου απαντήσω...!!!:whistle:
Χαίρετε!

Έχω να σου πω ότι σίγουρα πρέπει να αλλάξεις παρέες σου προτείνουν και αλλά άτομα σε απαντήσεις τους! Μετά κοίταξε να αρχίσεις να μπαίνεις σε παρέες με κορίτσια. Στο τέλος θα βρεθεί η κατάλληλη που θα σου "χώσει το γλωσσόφιλο" και θα κάνεις σχέση μαζί της.

Εσύ το μονο που έχεις να κάνεις με απλά λόγια είναι να βρεις άλλες παρέες! :warn:

Επίσης επείδη είσαι πρωτάρης είναι λίγο δύσκολο να κάνεις την πρώτη κίνηση,όμως μην ανησυχείς υπάρχουν τα "καλά" κορίτσια που είναι για αυτόν τον λόγο και βοηθάνε τους πρωτάρηδες ;)
αν το έχεις κάνει αυτό στην δική σου παρέα, μόνο και μόνο για να ρίξεις γκόμενα δεν θα με εκπλήξει η αντίδρασή τους όταν αυτή σε παρατήσει για άλλον και εσύ θυμηθείς να επιστρέψεις σε αυτούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Α ναι? Για κορίτσι καλά τα λες, όμως έλα στην θέση του κυνηγού, όπου ΟΛΑ από την αρχή μέχρι την "επίσημη" σχέση πρέπει να τα κάνεις εσύ και ο άλλος απλός σε κρίνει και αν θέλει "ψωνίζει", να σου πω πόσο ωραία και "φυσιολογικά" γίνεται μια σχέση.



Ότι τώρα αυτοί που έχουν σχέση είναι στην πλειοψηφία τους έξυπνοι? Όχι, παιδιά. Δεν χρειάζεται να είσαι έξυπνος για να βρεις κοπέλα, ακούστε από κάποιον που τράβηξε μερικά ζόρια μέχρι να αλλάξει νοοτροπία και βρει επιτέλους αυτό που έψαχνε. Μην σας πω ότι καμιά φορά, αν δεν είσαι έξυπνος έχεις πλεονέκτημα. Γιατί? Γιατί δεν πολυσκέφτεσαι ούτε αναλύεις καταστάσεις. Πας κατευθείαν και ότι γίνει. Τα κορίτσια, ειδικά στην ηλικία των κάτω από 25, ψάχνουν για μια σχέση-περιπέτεια. Ο μετρημένος και έξυπνος ακτινοβολεί το αντίθετο ακόμα και αν μπορεί να προσφέρει την περιπέτεια.

Και κάτι τελευταίο, διάβασα σε αυτό το θέμα ότι αν η παρέα σου είναι και αυτή γεμάτοι "γεροντοπαλίκαρα" θα έχεις δυσκολίες. Ναι, είναι μια μεγάλη αλήθεια. Το παν στο να κάνεις μια σχέση είναι να έχεις άτομα να σε γνωρίσουν σε κύκλους με κοπέλες. Μπορεί με αυτή την παρέα να περνάς γαμάτα αλλά κοίτα να ξεμπλέκεις. Το ξέρω ότι θα είναι δύσκολα, το ξέρω ότι ίσως χρειαστεί να κάνεις παρέα και με ηλίθιους, οι οποίοι τουλάχιστον έχουν κορίτσια στην παρέα τους, όμως πίστεψε με είναι αναγκαίο κακό.

Οταν λέω έξυπνος εννοώ να ξέρει οτι κάποια στιγμή θα έρθει απο μόνο του,και θα πάει αυθόρμητα να της το πει,να μην ψάχνει μια σχέση για να ψάχνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Aμα στη σημερινη εποχη φιλε μου δυσκολευεσαι να βρεις κοπελα μαλλον εχεις προβλημα.
Κατ' αρχας εισαι 15, σε μια φαση που μπορεις να διαλεξεις αν θελεις κατι περιστασιακο η κατι πιο σταθερο. Θα συνεστηνα το πρωτο, απλα γιατι το δευτερο δεν εχει και τοσο ενδιαφερον σε αυτη την ηλικια, για αρκετους λογους. Ειναι λογικο να ντρεπεσαι η να νοιωθεις αμηχανα, ωστοσο στην ηλικια που εφτασες πρεπει πια να παρεις πρωτοβουλιες.Μεσανατολικο το 'χετε κανει πια.:P

Αφου ολες καθονται πλεον για την πλακα τους :hehe::hehe::hehe:

Virgin girls,risk of extinction :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McConkey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
τα κορίτσια σήμερα έχουν γίνει ότι να ναι δε καταλαβαίνεις την 15χρονη από την 27 χρονη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
τα κορίτσια σήμερα έχουν γίνει ότι να ναι δε καταλαβαίνεις την 15χρονη από την 27 χρονη

διαφημίσεις και cosmopolitan, my friend... μερικές πιστεύουν σε αυτά τα πρότυπα.

αλλά νομίζω πως και η σταση των αγοριών απέναντι σε αυτού του είδους τα κορίτσια είναι πιο θετική από,τι σε αυτά που δείχνουν την ηλικία τους, οπότε μην παραπονιέστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
ασχολίαστη η άποψή σου!!!! ειλικρινά δεν ξέρω πώς να σου απαντήσω...!!!:whistle:

αν το έχεις κάνει αυτό στην δική σου παρέα, μόνο και μόνο για να ρίξεις γκόμενα δεν θα με εκπλήξει η αντίδρασή τους όταν αυτή σε παρατήσει για άλλον και εσύ θυμηθείς να επιστρέψεις σε αυτούς...

Την παλιά παρέα με τους "γεροντοπαλίκαρους" την άφησα και δεν έχασα κάτι. Ίσα ίσα, μεν έριξα κοπέλα, επίσης τους κοινωνικούς μου κύκλους τους μεγάλωσα θεαματικά. Αυτήν την στιγμή είμαι στην καλή παρέα μου αλλά όποτε τύχη μπορώ να βγω βόλτα και με γνωστούς "φίλοι μονό για 'καφέ' όχι κάτι παραπάνω, τα προσωπικά μόνο στην καλή παρέα μου. Πλέον κάνω παρέα και με κορίτσια παρά μόνο με αγόρια. Ακόμα και αυτήν την στιγμή προσπαθώ να γνωρίσω περισσότερο κόσμο παρά να κλείνομαι στην παρέα και να γίνομαι αυταρχικός αν και είναι αποδεκτό από αυτήν την παρέα επειδή λειτουργεί ποιο φιλελεύθερα παρά την παλιά ατάκα της "γεροντοπαρέας" να σε υποβιβάζει και να μην σου δίνει την άνεση να κινηθείς ελεύθερα επειδή "εκείνα" τα άτομα δεν είναι πρόθημα να πάνε ένα βήμα παραπέρα. Τέλος δεν χρειάστηκα να θυμηθώ κανέναν. :)

Ελπίζω να το δει και το παλικάρι που έχει το ίδιο "πρόβλημα" που είχα και εγώ, γιατί μιλώ εκ' πείρας. :warn:

Επειδή διάβασα δυο τρεις φορές πιο πάνω τη συμβουλή να αλλάξεις παρέες για να βρεις κοπέλα και δεν είδα κανένα να αντιδρά θέλω απλά να σου πω ότι διαφωνώ.
Δε θα το πάρω στερεοτυπικά του στυλ η φιλία πάνω απ'τα γκομενικά,όμως μου φαίνεται παράλογο να ξεκόψεις με άτομα που για να είσαι μαζί τους πάει να πει ότι τουλάχιστον περνάς καλά ή εκτιμάς,με σκοπό να βρεις κοπέλα.

Στο κάτω κάτω, αν αυτός είναι τελικά ο τρόπος, δε χρειάζεται να ξεκόψεις απ'τους προηγούμενους απαραίτητα,αλλά να διευρύνεις τον κύκλο σου.

Τώρα όσον αφορά αυτό που σε καίει, συμβουλή δεν έχω μόνο παρατήρηση από προσωπική εμπειρία.Μου φαίνεσαι απλά περίεργος να δεις πώς είναι μια σχέση (πράγμα φυσιολογικότατο)ειδικά όταν νιώθεις την πίεση απ'τον περίγυρω στον οποίο μάλλον είσαι στη μεριά της μειοψηφίας.Είναι αρκετά καλοί λόγοι για να ψάχνεσαι,αλλά μ'αυτές τις προϋποθέσεις δε σε βλέπω να το ευχαριστιέσαι και πολύ,γιατί μάλλον θα σου βγει βεβιασμένα.

Φίλε μου, δεν γίνεται να μην την αφήσει δεν θα του προσφέρει κάτι γιατί θα είναι κολλημένος στα "παλιά" χρειάζεται μια αρχή αλλά θέλει δυναμικότητα, από τον καναπέ του σπιτιού δεν γίνεται τίποτα γιατί εύκολο να μπεις σε άλλη παρέα δεν είναι. Χρειάζεται να δείξεις ότι είσαι άξιος σεβασμού με ικανότητες με βάση τις απαιτήσεις μιας παρέας, εδώ όμως δεν χρειάζεται να αλλάξεις τον εαυτό σου αλλά να γίνεις ποιο κοινωνικός και φιλελεύθερος. :group:

Οπότε κάλο θα είναι να αρχίσει να ψάχνει για κάτι καινούργιο (παρέα) και να κολλήσει με εκείνο που θα μπορεί να "πάρει" και να δώσει σε/από αυτό. ;)

"Για τα last posts αναφέρεται"

Τέλος ζούμε σε μια "αριστερή" εποχή που υποστηρίζει την πολυγαμία οπότε κατανοητό είναι να είναι όλες εύκολες γιατί όλοι είμαστε "ίσοι". Το αντίθετο υποστηρίζει τον "άρειο" δηλαδή τον καλύτερο ΜΌΝΟ. ( Έτσι πιστεύω τουλάχιστον πάνω σε αυτό ) :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Άφησες τους φίλους σου γιατί δε μπορείς να βρεις γκόμενα; Είσαι μεγάλος βλάκας!
Αυτό έχω να σου πω!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Α ναι? Για κορίτσι καλά τα λες, όμως έλα στην θέση του κυνηγού, όπου ΟΛΑ από την αρχή μέχρι την "επίσημη" σχέση πρέπει να τα κάνεις εσύ και ο άλλος απλός σε κρίνει και αν θέλει "ψωνίζει", να σου πω πόσο ωραία και "φυσιολογικά" γίνεται μια σχέση.

Συμπεριφέρεσαι με απλότητα και τίποτα παραπάνω.Δεν χρειάζεται πάντα να κάνεις τα extreme ωστε να τραβήξεις την προσοχή μιας κοπέλας.Θα φας χιλόπιτες πολλές που είναι μεσα στο πρόγραμμα και μερος της Ζωής αλλα η απόρριψη δεν είναι λόγος ωστε να χάσει κάποιος την σιγουρια και να θεωρει ότι δεν μπορεί να κάνει δεσμό.

Μια τετοια νοοτροπία είναι λάθος.Και δεν χρειαζεται να πεις και τις υπερατάκες ωστε να εντυπωσιάσεις.

Μια απλότητα αρκεί και όλα είναι εύκολα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Τέλος ζούμε σε μια "αριστερή" εποχή που υποστηρίζει την πολυγαμία οπότε κατανοητό είναι να είναι όλες εύκολες γιατί όλοι είμαστε "ίσοι". Το αντίθετο υποστηρίζει τον "άρειο" δηλαδή τον καλύτερο ΜΌΝΟ. ( Έτσι πιστεύω τουλάχιστον πάνω σε αυτό ) :whistle:

Ο αριστερισμός δεν ταυτίζεται με την ελευθεριάζουσα συμπεριφορά στις ερωτικές σχέσεις.:eek: Θίγεις δύο διαφορετικά θέματα.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris-MGK

Νεοφερμένος

Ο dimitris-MGK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Άμα σου αρέσει ένα κορίτσι 1 πότε να μην είσαι ο εαυτός σου στο γιατί όλη έχουν ένα ελάτομα όσοι ντρέπεστε προσπαθήστε να μην το δείχνεται και όταν το κορίτσι σε βλέπει ότι θες να τις πεις κάτι κάνει ότι δεν γνωρίζει για να μην σε ανχοση περισσότερο 2 όταν μιλατε μεσώ facebook η από κοντά άστις λίγη αγονία μην της πεις απευθείας να τα φτιάξετε άστην λίγο να έχει περιέργεια έτσι θα ενδιαφερθεί περισοτερο επισεις δεν την ενδιαφέρει το σόμα ειτε εισαι ψιλος ειτε κοντος οποτε μην τρεχεις στα γυμναστήρια άμα ντρέπεσαι ότι και να εισαι οτι και να κανεις δεν θα τα φτιαξης αλιος καθε φορα θα βγενεται βολτα και δεν θα τις πεις τίποτα μετά θα σου πει σε βλέπω σαν φίλο δοκίμασε αφτά που σου είπα πιάνουν είμαι 16 χρονών και τα έχω φτιάξη με 13 κοριτσια αυτό το έγραψα για έναν φίλο εζισα 10 χρονια γερμανια και φετος ηρθα γιαυτο συγνωμη για τα ορθογραφικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elpinikh

Νεοφερμένος

Η Elpinikh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
εγω που δεν είχα/έχω ποτέ αγόρι..αν και 20 χρονων..πρέπει να ανησυχώ;:hmm:
απλά δε το κυνηγάω όλο αυτό,όταν ειναι να ερθει..θα έρθει! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
εγω που δεν είχα/έχω ποτέ αγόρι..αν και 20 χρονων..πρέπει να ανησυχώ;:hmm:
απλά δε το κυνηγάω όλο αυτό,όταν ειναι να ερθει..θα έρθει! ;)

Φυσικα και οχι, δεν ειναι κατι που ερχεται κατα παραγγελια. Οταν θα ερωτευτεις θα το μαθεις σιγουρα, μην ανησυχεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top