Εφηβεία

Παναγιώτης_Σ

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θράκης και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σου στο ότι η εφηβεία δίνει πολλά μαθήματα. Εγώ είμαι στα 16 και έχω πάρει ήδη πολλά. Αυτό είναι θετικό.

Έχω μια ερώτηση..Κυρίως προς τους μεγαλύτερους,δηλαδή αυτούς που έχουν περάσει την εφηβεία : Αυτή η ηλίθια βαρεμάρα, το θα σηκωθώ σε 5 λεπτά από το πισι(άσχετο αν τα 5 λεπτά γίνονται 2 ώρες), η απίστευτα ανορεξία για διάβασμα, το μπέρδεμα, δεν-ξέρω-τι-να-κάνω-με-τα-αγόρια, είναι λογικά?

Αυτά που περιγράφεις, θα υπάρχουν πάντα, λίγο ή πολύ. Το θέμα είναι για μένα, που έφτασα κιόλας τα 26, είναι να γεμίσεις τη ζωή σου με πράγματα που σου αρέσουν πραγματικά. Από κει και πέρα, όταν τελειώσεις σπουδές κτλ και βρεις εργασία, θα είσαι συνεχώς στη τσίτα, δε θα προλαβαίνεις να βήξεις, θα αναπολείς τους καιρούς που ήσουν έφηβη κτλ κτλ Οπότε μη το σκέφτεσαι αρνητικά. Κάνε πράγματα που σου αρέσουν και που σε γεμίζουν, είτε πρόκειται για απλά χόμπυ, είτε για τη δουλειά που θα κάνεις μια ολόκληρη ζωή. Προβλήματα δυστυχώς θα έχουμε πάντα. Έτσι είμαστε φτιαγμένοι εμείς και προπαντός η κοινωνία που χτίσαμε :whistle: Καλή τύχη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
πολυ ηπια νομιζω...δεν μοιαζω καθολου με τους αλλους εφηβους που γνωριζω, δεν εχω ιδιες αντιδρασεις ουτε μοιαζει η συμπεριφορα μου. Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι εχω υπαρξιακες ανησιχιες αλλα μονο αυτο...(βεβαια νομιζω οτι και ακομη και να μην ημουν εφηβη θα ειχα)

Συμφωνώ. Τα ίδια συμβαίνουν και σε μένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Εγω το μονο θεμα που ειχα,ηταν πως τα εβλεπα ολα απλα.Ειχα διαφορετικες προτεραιοτητες και πιστευα μονος μου θα κατακτουσα τον κοσμο.Βεβαια,αυτο δεν ηταν καθολου κακο μιας και να θες να αλλαξεις τον ηδη μεσα στα σκατα κοσμο,μονο καλο ειναι.
Απλα καποια στιγμη καποιος μου κοψε τα φτερα :/: και αναγκαστικα συμβιβαστηκα,οπως ολοι μας.

Μηπως τελικα,αυτοι που θελουν να αλλαξουν τον κοσμο ειναι ακομα εφηβοι ή εχουν καταλαβει κατι περισσοτερο;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
αυτοι που θελουν να αλλαξουν τον κοσμο, δν πτοουνται με τιποτα, δεν ακουν κανεναν, κανουν αυτο που θελουν αυτοι να κανουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
νευριάζω πολύ εύκολα ή κλαίω όταν σκέφτομαι διάφορα δεν μπορώ να μοιραστώ όλα όσα με απασχολούν με τις φίλες μου και όσο και να τις αγαπάω έχω χάσει την ιδέα μου για όλα αυτά που πίστευα περί φιλίας γιατί ο καθένας τελικά κοιτάει τον συμφέρον του,τον εαυτό του και το πως θα σε εκμεταλλευτεί και όταν τον χρειάζεσαι δεν είναι εκεί...μόνο όταν σε έχει ανάγκη σε θυμάται...τεσπαααα.....επίσης ώρες ώρες νιώθω τόσο καταπιεσμένη απο τον πατέρα μου που νομίζω ότι θα εκραγωωωωωωωω......:verymad::verymad: για να ηρεμήσω βάζω απαλή μουσική και διαβάζω ιστορία(κουλό αυτο αλλα με ηρεμεί)και προσπαθώ να σκέφτομαι ότι σε 3 χρόνια θα φύγω από εδώ...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Συμφωνώ. Τα ίδια συμβαίνουν και σε μένα!
ναι η διαφορα ειναι οτι εγω δεν εχω μεσα στην ιδεολογια μου και το "i love school" ετσι οπως ειναι το εκπαιδευτικο συστημα μαλλον το αντιθετο θα ελεγα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Το i love school υπονοεί για όσους το πιάνουν I love i-school !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!To σκουλ γενικά κι εγώ το μισώ!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Το i love school υπονοεί για όσους το πιάνουν I love i-school !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!To σκουλ γενικά κι εγώ το μισώ!!!!!!!!!
ενταξει...ειπαμε μην το μισεις κι ολας αλλα νταξει καλυτερα απο το να σου αρεσει κι ολας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LoCo0o0:-):-P:-0

Νεοφερμένος

Ο LoCo0o0:-):-P:-0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Sex(!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Εύκολα πέρασε μέχρι τώρα για μένα, με τις περισσότερες αλλαγές στο χαρακτήρα μου να συμβαίνουν πέρισυ, οπότε και ωρίμασα, αναθεωρώντας πολλά πράγματα.
Να φανταστείτε βλέπω παλιές μου απαντήσεις εδώ στο i-school και λέω: "Εγώ τα έχω γράψει αυτά;;;" :D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Αυτο που ειπε ο Ευπατριδης το νιωθω κι εγω σε μεγαλο βαθμο καποιες φορες.Δεν μου χουν κοψει ακομα τα φτερα ομως αλλα ακομα και να προσπαθει καποιος το θεμα ειναι να μην ακους τιποτα.Γιατι αν θελουμε και βαλουμε ο καθενας το λιθαρακι του μπορουμε πολλα να πετυχουμε.Η κοινωνια μας ομως αλλα φαινεται να πιστευει...
Το χειροτερο με μενα ειναι οτι εχω υπερβολικα αποτομες ψυλοχολικες μεταπτωσειςκαι απλα δεν ελεγχεται.Εκει που ειμαι πολυ ευδιαθετη ξαφνικα νιωθω λες και θελω να πεθαινω.Το ενα δευτερολεπτο ετσι το αλλο γιουβετσι.Εσεις τo παθαινετε αυτο το πραμα;Επισης,ξεσπαω συχνα(τι εχουν τραβηξει οι γονεις μου) ,αλλα μετα απο λιγο καταλαβαινω οτι αυτα που λεω δεν τα εννοω οποτε τους λεω ''λιγη υπομονη εφηβεια ειναι θα περασει'' και τετοια.Παντως κι εγω που τους ρωτησα και που εβλεπα γενικα την αδερφη μου οταν ηταν εφηβη δεν ηταν σαν τη εμενα .Ειχε κι αυτη βεβαια τα ξεσπασματα της αλλα σε πιο ηπια μορφη.Αλλαγες στο χαρακτηρα ή στην νοοτροπια μου γενικοτερα δεν εχω παρατηρησει ως τωρα.Απλα αρχιζω και ψαχνω μερικα πραγματα πιο πολυ και καπως ετσι.Το κακο ειναι πως σ'αυτη την ηλικια επηρεαζεσαι πολυ ευκολα οποτε πρεπει να 'σαι προσεκτικος και να ξερεις να κρινεις τι ειναι για σενα και τι οχι(που δεν ειναι παντα και το πιο ευκολο πραμα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Εγώ αυτό με τις απότομες αλλαγές στη διάθεση το είχα την περίοδο των πανελληνίων. Τη μια έλεγα στον εαυτό μου ότι έχω προετοιμαστεί πολύ καλά και θα γράψω όσο πρέπει και το επόμενο λεπτό άρχιζα να κλαίω και να σκέπτομαι άσχημα πράγματα.
Είναι λογικό να νιώθεις έτσι πάντως, μη σε ανησυχεί αυτό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
δυσκολη αλλα ειχε φαση και την γλεντισα αλλα και εμαθα πολλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ποκαχοντας

Νεοφερμένος

Η ΕΙΡΗΝΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
:):hehe:Κατα την γνωμη μου η εφηβεια ειναι η καλυτερη περιοδος ολων μας.Γιατι εξερευναμε το κοσμο με αλλα ματια!!!!
Στην εφηβεια κανεις οτι σου κατεβει στο κεφαλι!χωρις να σκεφτεσαι ανα αυτο που κανεις ειναι σωστο ή οχι,αλλα και παλι δεν σε νοιαζει και πολυ!!
Μερικες φορες ξεσπας τα νευρα σου στα ατομα πχ της οικογενειας ή ακομα και στους φιλους.
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΖΗΣΟΥΜΕ ΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΑΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΗΛΙΚΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑ ΕΡΘΕΙ!!!:alljumpy:
ΕΦΗΒΕΙΑ=ΤΡΕΛΑ:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κελυ

Νεοφερμένος

Η κελυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βασιλικό (Εύβοια). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εφηβειααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι τελεια χρονια......!εγω περναω τελεια εφηβικη ηλικια...αν και λιγο το διαβασμα με ζοριζει αλλα δε βαριεσαι!!!!ολα για τον ανθρωπο............κατα τα αλλα μια χαρα...ολο παρτυ,διασκεδαση,τρελα και καινουργια πραγματα προσ δοκιμη....ουαου.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Αφηστε τα παιδια....δυσκολη η κατασταση...δεν παλευεται.....:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
δυσκολη αλλα ειχε φαση και την γλεντισα αλλα και εμαθα πολλα.

Η εφηβεία κρατά μέχρι και τα 20 για τους άντρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
και οι γυναικες???? α, ναι, οι κυριες ωριμες...στα 18 :pfff: :P η εφηβεια ειναι η καλυτερη περιοδος, αν και καθε περιοδο πρεπει να την γλενταμε οπως ειναι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggi92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Εφηβεια?μμμ μου ερχονται στο μυαλο πολλα... οπως ροκ μουσικη η ακομα κ gothic(κολλημα τοτε με evanescence),αγαπημενο χρωμα μαυρο,all star,τσακωμοι με μαμα,κλαματα,ημερολογια(καλα εισαι!),ακαταστασια στο δωματιο κ πολυ μα πολυ αμφισβητηση.τιποτα δεν ειναι αρκετο...ολα εχουν ενα μηπως.Ακομα κ οι φιλιες ...τα παντα!Ολα φαινονται πιο απαισιοδοξα ενω η αισθηση του αδιεξοδου βολευεται για τα καλα στις ηλικιες αυτες...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
κλαμα
mood swings
σχολειο
ΧΑΖΟΜΑΡΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
ΚΑΦΡΙΛΕΣ
ΚΑΦΡΙΛΕΣ
ΚΑΦΡΙΛΕΣ
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top