Σε θάνατο δι'απαγχονισμό η ποινή του Σαντάμ

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Γουσταραμε να δουμε τον Σανταμ να κρεμιεται?Προσωπικα εχω δει εικονες απο την εκτελεση του εχω διαβασει σχολια κι εχω πληροφορηθει γιατι μου αρεσει να γνωριζω.Την εκτελεση δεν την εχω δει ολοκληρη, γιατι δεν αρεσκομαι σε τετοια θεαματα,απλα γυρισα καναλι .
Αν γουσταρα να δω καποιον να κρεμιεται θα νοικιαζα μια ταινια dvd splatter απο το dvd club κι ουδεν προβλημα.Το οτι μας βομβαρδιζουν μαζι με την επικαιροτητα με εικονες του θανατου του Σανταμ σημαινει οτι θα το δουμε αναγκαστικα ειτε το θελουμε ειτε οχι γιατι ετσι εξυπηρετουνται καποιοι σκοποι.
Οσο για την αδιαφορια για των θανατο των αμαχων απο τις κυβερνησεις κι ολους μας.Μπορουμε να κανουμε κατι εμεις η οι κυβερνησεις μας?Σαφως κι οχι.Επομενως γιατι πιπιλιζουμε μονιμα την ιδια καραμελα περι αδιαφοριας?
Οσο κι αν φωναζουμε κι προβλεπουμε τι θα συμβειοι πολεμοι γινονται απο καποιους ισχυρους που θελουν να βγαλουν χρηματα κι ολοι οσοι φαινονται ακομη κι οi πρωθυπουργοι ειναι τα πιονια.Αρα γιατι να φωναξουμε ως ατομα η κι ως χωρες?κι ποιος φταιει ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ας σταματήσουμε να ρίχνουμε το φταίξιμο στους άλλους και ας παραδεχθούμε ότι γουστάραμε να δούμε τον Σαντάμ να κρεμιέται, άσε που το βίντεο είναι κομένο, στο ιντερνετ κυκλοφορεί ολόκληρο και δείχνει τον Σαντάμ κρεμασμένο με το σχοινί με τον αυχένα του σπασμένο!

Υπαρχουν δυο βιντεο, το ενα σταματαει εκει που του περνανε τη θηλια, και μεχρι εκει το εδειξε η τηλεοραση (δνε ξερω για νετ). Επισης δεν εχει ηχο.
Το δευτερο, που εχει τραβηχτει απο κινητο και "διερευσε" στα μεσα, δειχνει ολη τη σκηνη, και τον σανταμ να κρεμεται μετα. Ε, αυτο εγω το ειδα στην tv! Δεν ειμαι σιγουρη αν το εδειξαν ολο (γιατι ειχα γυρισει απο την αλλη), αλλα τη σκηνη που κρεμεται και που ειναι πεσμενος στο πατωμα μετα (και ειναι εμφανως σπασμενος ο αυχενας) σιγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Υπαρχουν δυο βιντεο, το ενα σταματαει εκει που του περνανε τη θηλια, και μεχρι εκει το εδειξε η τηλεοραση (δνε ξερω για νετ). Επισης δεν εχει ηχο.
Το δευτερο, που εχει τραβηχτει απο κινητο και "διερευσε" στα μεσα, δειχνει ολη τη σκηνη, και τον σανταμ να κρεμεται μετα. Ε, αυτο εγω το ειδα στην tv! Δεν ειμαι σιγουρη αν το εδειξαν ολο (γιατι ειχα γυρισει απο την αλλη), αλλα τη σκηνη που κρεμεται και που ειναι πεσμενος στο πατωμα μετα (και ειναι εμφανως σπασμενος ο αυχενας) σιγουρα.

Το 2ο βίντεο το οποίο είναι απο την σκάλα, στην τηλεοπτική έκδοση σταματάει την ώρα που πέφτει ο Σαντάμ και μετά δείχνει το πτώμα μέσα στο σάββανο.
Η επιπλέον σκηνή που φαίνετε στο βίντεο στο ιντερνετ (και δεν ξέρω αν έχει φανεί σε τηλεοπτικό σταθμό, όποιος το έχει δει να μας το πει) είναι που κρέμεται κάθετα με σπασμένο τον αυχένα με την θηλειά.
Πάντως σε 1-2 μήνες θα το έχουμε ξεχάσει, εδώ ξεχάσαμε το φρικιαστικό βίντεο με τον αμερικάνο που τον έσφαξαν με το μαχαίρι on-camera, το θυμάστε αυτό το βίντεο? Απίστευτο σοκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Τελικά...πρέπει να είμαι η μόνη που δεν είδε το βίντεο…δεν θέλω να θυμάμαι κάτι τέτοιο.
…μάλλον είναι τακτική του στρουθοκαμήλου… δεν βλέπω τον εχθρό, δεν υπάρχει.:hmm:
Δε καταλαβαίνω γιατί μερικοί εκπλήσσονται από την πολιτική της Αμερικής.Πάντα ο ισχυρός κάνει οτι θέλει και απλά βρίσκει δικαιολογίες για να κρατάει τα προσχήματα. Γι αυτό το λόγο ο Πινοσετ πέθανε στα βαθιά του γεράματα και ο Σαντάμ απαγχονίστηκε σε χρόνο dt.
Όπως η εξωτερική πολιτική του Μ Αλέξανδρου ήταν να μεταδώσει πολιτισμό....έτσι και η εξωτερική πολιτική των Αμερικάνων είναι να κατοχυρώσει τη δημοκρατία.

Οι ΗΠΑ έχουν εφεύρει ένα νέο όρο: «εποικοδομητική δυσαρμονία». Πρόκειται για μια θεωρία που υποστηρίζει ότι οι ΗΠΑ προκαλώντας μια πολιτική δυσαρμονία, με άλλα λόγια, αποστεθεροποιώντας την Μέση Ανατολή, μπορούν να επωφεληθούν από το χάος δημιουργώντας νέα καθεστώτα-μαριονέτα τα οποία θα υπηρετούν τα αμερικάνικα συμφέροντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Τελικά...πρέπει να είμαι η μόνη που δεν είδε το βίντεο…δεν θέλω να θυμάμαι κάτι τέτοιο.
…μάλλον είναι τακτική του στρουθοκαμήλου… δεν βλέπω τον εχθρό, δεν υπάρχει.:hmm:


Οι ΗΠΑ έχουν εφεύρει ένα νέο όρο: «εποικοδομητική δυσαρμονία». Πρόκειται για μια θεωρία που υποστηρίζει ότι οι ΗΠΑ προκαλώντας μια πολιτική δυσαρμονία, με άλλα λόγια, αποστεθεροποιώντας την Μέση Ανατολή, μπορούν να επωφεληθούν από το χάος δημιουργώντας νέα καθεστώτα-μαριονέτα τα οποία θα υπηρετούν τα αμερικάνικα συμφέροντα.

Ναι ωραία, αλλά το quote μου που κολλάει?Δε διαφωνώ.
Και για τον "πολιτισμό" του Μ Αλεξάνδρου, και για τη "δημοκρατία" της Αμερικής ειρωνικά αναφέρθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ναι ωραία, αλλά το quote μου που κολλάει?Δε διαφωνώ.
Και για τον "πολιτισμό" του Μ Αλεξάνδρου, και για τη "δημοκρατία" της Αμερικής ειρωνικά αναφέρθηκα.
:) εγω συμπλήρωσα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Α, οκ . :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantazis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pantazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 60 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Είναι φρίκη που στο 2007 ακόμη καταδικάζουμε σε θάνατο κόσμο.

Τι να πει κανείς , στη αμερική τόσοι καταδικάζονται σε θάνατο ακόμη και για σχετικά απλά εγκλήματα ...

Αν μερικοί από αυτούς απλά ήταν αθώοι ... τι γίνεται ;...
:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αχ τι καλα! Επιτέλους ο κακός Σαντάμ πέθανε και τώρα θα βασιλεύσει ειρήνη, γαλήνη, χαρά!
Ο κόσμος μας θα είναι καλύτερος και τα βράδια θα κοιμόμαστε χωρίς φόβο!
Όλοι οι κακοί ηγέτες θα παραδειγματιστούν από την δολοφονία του και θα προσέχουν στο μέλλον.
Του δώθηκε άλλωστε ένα καλό μάθημα: Οι καλοί δε σκοτώνουν Κε Σαντάμ! Είδες!
:mpliaks:

Στην πρώτη σελίδα αυτού του θέματος είχα πει:
Αυτό που με σοκάρει είναι που πιθανότατα θα το δούμε live στις τηλεοράσεις μας, από τον καναπέ του σπιτιού μας...με ποπ-κορν και κοκα-κολα...

...

:sick::sick::sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
πέθανε ένα ακόμα 10 χρονων παιδάκι ,στην αμερική αυτή τη φορά,κάνοντας αναπαράσταση τον απαγχωνισμό του σαντάμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
ότι και έγκλημα να είχε κάνει, δε πιστεύω ότι του άξιζε τέτοιος θάνατος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top