Χημικό vs Φυσικό

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Τίτλος σχολης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Γεωπονικό δε νομίζω ότι το πιάνω ... ισχύει ότι η σχολή επιστήμη των υλικών θα γίνει χημικών μηχανικών? Or b*****ts?

βουτ ακουσες κατι τετοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χημεια4λαιφ

Νεοφερμένος

Ο χημεια4λαιφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
φετος εδωσα πανελληνιες και ειχα ως στοχο το χημικο απο 2ο πεδιο με μαθηματικα.Δυστηχως δεν εγραψα καθολου καλα στα μαθηματικα-πατος κυριολεκτικα και εχασα το χημικο για 3.500 μορια λολ. Αγαπη μου ειναι η χημεια και ειδα οτι η επιστημη υλικων περιεχει αρκετη χημεια! κοιταξα στο ιντερνετ και ειδα οτι στο εξωτερικο ειναι πολυ διαδεδομενο το αντικειμενο αυτο! απορια μου ειναι γιατι η βαση της σχολης ειναι σχετικα χαμηλη ενω θεωρειται ενδιαφερον και δυσκολη σχολη! η ζητηση ειναι λογικα αυτη που ευθυνεται γιαυτο! αφου τα περισσοτερα φροντιστηρια παροτρινουν τους μαθητες σε σχολες μηχανικων για ενα καλο διαφημιστικο φυλλαδιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Χημείαφορλαιφ δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με το username :loltooth:
Και υπάρχουν 2 διαφορετικές σχολές ή μια εινεί η επιστήμη τών υλικών πατρα ηρακλειο καί η άλλη μηχανικών επιστήμης υλικών ειναι και οι 2 επαρχία (αν θεωρειται η πατρα επαρχία)
Είναι δύσκολες σχολές και νομίζω οτι δε μπορουν πολλα παιδιά να τη τελειώσουν ένας γνωστός μου πέρασε στη επιστήμη υλικών πατρα και τη παραταει από το 2ο εξάμηνο παλέψει για κάτι καλύτερο με το 10% .την έχω βάλει και εγώ στο μηχανογραφικό αλλά χαμηλά γιατί ξέρω ότι οι 2 αυτές σχολές λογω των 2 σημαντικων αυτων κριτηριων είναι απιθανο να εκτοξευτει η βάση της παρα μονάχα να φθίνει

Επιστήμης και τεχνολογίας τροφίμων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

χημεια4λαιφ

Νεοφερμένος

Ο χημεια4λαιφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
εγω λογικα εκει περναω αν ανεβει κατακορυφα η τεχνολογια τροφιμων! εσυ που περνας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
εγω λογικα εκει περναω αν ανεβει κατακορυφα η τεχνολογια τροφιμων! εσυ που περνας?


Εγώ συγκέντρωσα γύρω στα 15.500 μόρια οι σχολές πού έχω δηλώσει είναι κατά σειρά χημικα βιολογία Ιωαννίνων βιοχημεία Λάρισας επιστημνς τροφίμων και διατροφής γεωπόνικο βιοϊατρικων ή τεχνολογία τροφίμων Πανδα δημοσιας υγείας και αξιοποίηση φυσικων πόρων και Γεωργικής γεωπονικό σιγοσίγ περνάω από δημόσιας υγείας αλλά πιστεύω οτι θα μπω η βιοϊατρικων ή χημικο Κρήτης τελευταία καί καταιδρωμενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χημεια4λαιφ

Νεοφερμένος

Ο χημεια4λαιφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
το χημικο κρητης δεν εχει πανω απο 16.000? την επιστημη υλικων την δηλωσες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Είχε 17.200 αλλά περσι εγραψαν πολλοι καλα και μπήκαν ενώ φετος έγινε χαμουλης και από τις 2 μεριές άρα θα εχει πτωση....δε αναφέρομαι στα Αθήνας και Θεσσαλονίκης γιατί αυτα ειμαε σίγουρη ότι δε θα πέσουν από το 17 τώρα Κρήτη και Ιωάννινα είναι μακρια πολύ θεωρώ καί τωρα με τις περισσοτερες θέσεις το πανδα καί τά παιδαγωγικα από παντού θα πέσουν αισθητα οι επαρχιακές σχολές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χημεια4λαιφ

Νεοφερμένος

Ο χημεια4λαιφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
το χημικο ειναι στο 2ο και 3ο πεδιο αυτο σημαινει οτι θα εχει αρκετη ζητηση πιστευω...... το παν.δυτ,αττικης εχω ακουσει οτι θα ανεβει λογω της μετανομασιας του. Επιστιμη υλικων εχεις δηλωσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the purge

Νεοφερμένος

Ο the purge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
στο πεδίο της βιολογιας οι περισσοτεροι καλα πήγαν....στο
δεύτερο πεδίο δεν πήγαν
Καλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 576641

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ συγκέντρωσα γύρω στα 15.500 μόρια οι σχολές πού έχω δηλώσει είναι κατά σειρά χημικα βιολογία Ιωαννίνων βιοχημεία Λάρισας επιστημνς τροφίμων και διατροφής γεωπόνικο βιοϊατρικων ή τεχνολογία τροφίμων Πανδα δημοσιας υγείας και αξιοποίηση φυσικων πόρων και Γεωργικής γεωπονικό σιγοσίγ περνάω από δημόσιας υγείας αλλά πιστεύω οτι θα μπω η βιοϊατρικων ή χημικο Κρήτης τελευταία καί καταιδρωμενη

Το χημικο νομιζω πρεπει να το ξεχασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χημεια4λαιφ

Νεοφερμένος

Ο χημεια4λαιφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
πραγματι το χημικο πιστευω οτι θα πεσει λιγο το κοβω για 200 μορια αθηνα και στα αλλα εως 500. Ειναι σε 2 πεδια οποτε η ζητηση ειναι μεγαλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Παιδιά οι χαμηλές βαθμολογίες παρατηρήθηκαν μόνο σε φυσική και μαθηματικά.Στη βιολογία τα πήγαν καλά απλά δεν ήταν τόσοι πολλοί οι άριστοι(αυτό δε σημαίνει οτι τα θέματα ήταν δύσκολα) όσοι πέρυσι..Χωρίς να θέλω να γίνω κακιά,απλά το κάνω για να προσγειωθούμε λίγο στην πραγματικότητα,το χημικό σε οποιαδήποτε πόλη αποκλείεται να πέσει παραπάνω από 400-500 μόρια.Τα θέματα ούτως ή άλλως δεν ήταν δύσκολα,ήταν πολλά.Σίγουρα θα παρατηρηθεί πτώση αλλά όχι και 1.500 μόρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Έχετε ένα δικιο αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι αν ανέβει η μείνει οριακά σταθερό καποιο θα πέσει κάτι άλλο...
Απλα έχω μια εντυπωση μια ιδεα ότι πολλοί της βιολογίας θα πάνε Πανδα και θα ξεφύγει λιγο απο το χημικο.....δε αναφέρθηκα οτι με τα μόρια μου θα μπω 1η Αθήνα προς θεου αναφερομουν σε μία σχολή επαρχιας ιδίως στα Ιωάννινα που έχει πλέον 200 θέσεις και γενικά με τη οικονομικη κρίση που υπάρχει δε μπορούν η δε θέλουν να το βάλουν τα περισσότερα παιδιά .....
Δε λέω το ξαναεπαναλαμβανω πως είμαι σίγουρη ..... βάσεις είναι αυτες πάντα θα υπάρχουν σε αυτά εκπλήξεις ευχάριστες η καί δυσάρεστες ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the purge

Νεοφερμένος

Ο the purge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
και στην εκθεση παρατηρηθηκαν αρκετα χαμηλες βαθμολογιες και κυριως απροβλεπτες λολ, φυσικη θα συμφωνησω ηταν πολλα αλλα μετριας δυσκολιας( το Α θεμα ηταν πιο δυσκολο απο το Δ λολ) .στα μαθηματικα τα στατιστικα ειναι περιπου ιδια με το 2017 αρα πιο πολυ οι βασεις στο 2ο θα πεσουν λογο εκθεσης και φυσικης και γενικα λογο της χαμηλης επιδοσης των μαθητων πιστευω...τωρα για το 3ο πεδιο δεν ξερω γιατι δεν ημουν αλλα οσοι διαβαζαν δεν εχουν πεσει κατω απο 15000 μορια πιστευω

Έχετε ένα δικιο αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι αν ανέβει η μείνει οριακά σταθερό καποιο θα πέσει κάτι άλλο...
Απλα έχω μια εντυπωση μια ιδεα ότι πολλοί της βιολογίας θα πάνε Πανδα και θα ξεφύγει λιγο απο το χημικο.....δε αναφέρθηκα οτι με τα μόρια μου θα μπω 1η Αθήνα προς θεου αναφερομουν σε μία σχολή επαρχιας ιδίως στα Ιωάννινα που έχει πλέον 200 θέσεις και γενικά με τη οικονομικη κρίση που υπάρχει δε μπορούν η δε θέλουν να το βάλουν τα περισσότερα παιδιά .....
Δε λέω το ξαναεπαναλαμβανω πως είμαι σίγουρη ..... βάσεις είναι αυτες πάντα θα υπάρχουν σε αυτά εκπλήξεις ευχάριστες η καί δυσάρεστες ...


παιζουν και οι μεταγγραφες οποτε πολλα ατομα δεν θα δυστασουν να επιλεξουν χημικα σε επαρχιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Ναι αλλα είναι ρίσκο ! Δε θα πάρουν όλοι τη μεταγραφή !! Και αν δε μπορεί να μείνει εκει που πέρασε?θα ξαναδώσει με 10% σωστά? Θα φαγωθει ετσι 1 χρόνος και 1 θεση τσάμπα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the purge

Νεοφερμένος

Ο the purge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Ναι αλλα είναι ρίσκο ! Δε θα πάρουν όλοι τη μεταγραφή !! Και αν δε μπορεί να μείνει εκει που πέρασε?θα ξαναδώσει με 10% σωστά? Θα φαγωθει ετσι 1 χρόνος και 1 θεση τσάμπα....

δεν ξερω...παντως σχολες πανω απο 1000 μορια δεν νομιζω να πεσουν ειδικα τα χημικα που εχουν πολυ ζητηση...μακαρι να πεσει ομως και να μπεις εκει . στο ευχομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ η αλήθεια είναι ότι θελω να μπω παρααα πολύ .....θα δείξει ομως.....
Εσύ τι σπουδάζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the purge

Νεοφερμένος

Ο the purge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ η αλήθεια είναι ότι θελω να μπω παρααα πολύ .....θα δείξει ομως.....
Εσύ τι σπουδάζεις

εγω φετος εδωσα για πρωτη φορα ( 2ο πεδιο) η μονη σχολη που θελω ειναι πολιτικων μηχανικων, μονο αυτο μου αρεσει δλδ και 20000 μορια να εβγαζα αυτο θα διαλεγα λολ...κοιτα ηθελα να πιασω αθηνα αλλα δεν εγραψα πολυ καλα στα μαθηματικα...τωρα θελω πατρα αλλα ειμαι σιγουρος οτι εχω πιασει πολιτικων μηχανικων ΔΠΘ στην ξανθη ... αν περασω ξανθη θα κυνηγησω μετταγραφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
H Χημεία δε θεωρω πως παιζει να εχει πτωση πανω απο 400 μορια εκτος αν αλλαξει ολόκληρο το σύστημα.

Απο εκει και περα διαβασα διαφορα.

1) Οσο επαρχία μετραει η Πατρα, αλλο τοσο μετραει και το Ηρακλειο, δεν εχουν μεγαλη διαφορα.

2) Οσον αφορα τα ΤΕΤΥ τα εχουμε πει: ειναι σαν να συγκρίνεις Ιατρικη και ιατρικα εργαστηρια. Έχει τη δυσκολια της η φαση, εχει μαθηματα και συγγραματα κοινα με τη βασική επιστημη, αλλα η εξειδικευμενη τους φυση σε συνδυασμο με το οτι οταν βγεις εχεις να ανταγωνιστεις τους επιστημονες των βασικων επιστημων, δεν τραβαει τους καλους μαθητες.

Νιωθεις πως το αντικειμενο σε ελκυει και εισαι προθυμος να βγεις εξω; Δηλωσε το. Τα υπολοιπα τα εχω πει σε νωριτερα ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top