Νέο σύστημα αξιολόγησης

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
χμμ....να ρωτησω κατι? Στο κάρμα μπορουσε ολη η ΟΔ να βλεπει τις ψηφους των μελων?
Τα μέλη, σε πλήθος, είναι μόλις το 1% των μηνυμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Τα μέλη, σε πλήθος, είναι μόλις το 1% των μηνυμάτων.

[offtopic]εγώ γιατί δεν κατάλαβα λέξη από αυτή την εξήγηση? :confused:[/offtopic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Είναι σαν να λέμε ότι κάθε μέλος έχει κάνει κατά μέσο όρο 100 ποστ. Αλλά ούτε εγώ καταλαβαίνω που κόλλαγε ως εξήγηση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Bασικά εννοεί πως ήταν πιο εύκολο 2 άτομα να παρακολουθούν την ροή των ψήφων γιατί αυτές αφορούσαν ανταλλαγή μεταξύ Χ χρηστών. Πλέον όμως με τα + και - υπάρχει αλληλεπίδραση των Χ χρηστών με τον Υ τεράστιο αριθμό μηνυμάτων, γεγονός που κάνει πιο δύσκολη την επόπτευσή του από δύο και μόνο άτομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Βασικα....οπως και με οτιδηποτε αλλο....και οπως εχει ειπωθει και πολλες φορες στο παρελθον....μπορουν καλλιστα να χρησημοποιηθουν τα reports, οπότε ειναι σαν να εχουν ολοι ενα ματι ανοιχτο αν παιχτει κατι κακοηθες με τις ψηφους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
@Monaxos: Thx τώρα έχει λογική My fault :D
@Lorien: δλδ άμα εγώ δω σε ένα ποστ μου -20 και θεωρήσω ότι είναι άδικο να κάνω ρεπορτ και να πω τι? Κυριοι, κυρίες γιατί δεν συμπάθησαν τα άλλα παιδάκια το πόστ μου?!?! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Θα πεις απλά να το κοιταξουν μηπως κατι συμβαινει (αυτο που λενε τα παιδια οτι δε μπορουν να κανουν μονο 2 ατομα). Εκτος αν οντως εγραψες κατι που δικαιολογει -20 :P

Που και παλι, αν ειναι μεμονομενο γεγονος ισως να τυχε. Αν ομως γινει ξανα και ξανα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τα τακτικα επι καθημερινης βασεως ενεργα κυριως μελη εχουν αυξηθει πια τοσο πολυ?
Και αν οχι, οσοι με το καρμα ψηφιζαν αλογιστα, θα συνεχισουν να το κανουν.
Και το ιδιο ισχυει και για τους υπολοιπους που ψηφιζαν με συνεση...

μηπως δεν εχω καταλαβει κατι καλα???:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τα τακτικα επι καθημερινης βασεως ενεργα κυριως μελη εχουν αυξηθει πια τοσο πολυ?
Και αν οχι, οσοι με το καρμα ψηφιζαν αλογιστα, θα συνεχισουν να το κανουν.
Και το ιδιο ισχυει και για τους υπολοιπους που ψηφιζαν με συνεση...

μηπως δεν εχω καταλαβει κατι καλα???:worry:
Δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις με αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις με αυτό...

Όπως το καταλαβαίνω εγώ (βασικά εγώ το σκέφτομαι έτσι και με βάση τα όσα έχει γράψει η Νεράιδα μάλλον το σκεφτόμαστε με παρόμοιο τρόπο):
Στα 50 μέλη ενεργά ήταν τα 15 (πχ λέω εγώ τώρα)
Τώρα δλδ που τα συνολικά μέλη έγιναν 3.000 η αύξηση ενεργών μελών παρουσιάζει κάποια αντιστοιχη αύξηση; (πρωτο σκέλος)

Απο κεί και πέρα. Όπως με το κάρμα, που πχ. κάποιοι ψήφιζαν τους 10 που όντως συμπαθούσαν και τους 10 που όντως αντιπαθούσαν και τέρμα (δλδ το χρησιμοποιούσαν με σύνεση και με το "σωστό" τρόπο) ενώ κάποιοι άλλοι (εσύ το έχεις πει, εγώ δεν έβλεπα τις ψήφους :P) αβέρτα κουβέρτα όποιον ναναι χωρίς ουσιαστικά κριτήρια/λογική
ε, γιατί να μην περιμένει κανείς να γίνει ακριβώς το ίδιο και τώρα??? Όσοι χρησιμοποιούσαν "σωστά" το κάρμα θα χρησιμοποιούν σωστά και την ψηφοφορία αυτή, όσοι έκαναν κατάχρηση του κάρμα θα κάνουν κατάχρηση και αυτής της ψηφοφορίας και αυτή τη φορά και με "κάλυψη".

Το ότι άλλαξε ένα σύστημα δεν συνεπάγεται αυτομάτως ότι οι """""""ανώριμοι"""""" χρήστες θα αλλάξουν συμπεριφορά. :)

[παρόλαυτα προσωπικά το προτιμώ σαφώς σε σχέση με το κάρμα και ας είχε παραδόξως το κάρμα μου αρχίσει να παίρνει τα πάνω του λίγο πριν καταργηθεί :P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ξεχασες ενα " στο ανωριμοι :P

H αυξηση ενεργων μελων, χωρις να ξερω, εικαζω οτι δε θα ειναι αντιστοιχη. Σχεδον ποτε δεν ειναι, γιατι για καθε ενεργο μελος παντα εχουν γραφτει περισσοτερα απο ενα , μη ενεργα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ακριβως αυτο που ειπε η ξουρουζου!!!
με γλυτωσες απο την αναλυση!!
τενκιου!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όσοι χρησιμοποιούσαν "σωστά" το κάρμα θα χρησιμοποιούν σωστά και την ψηφοφορία αυτή, όσοι έκαναν κατάχρηση του κάρμα θα κάνουν κατάχρηση και αυτής της ψηφοφορίας και αυτή τη φορά και με "κάλυψη".
Τι εννοείς με κάλυψη;

ΥΓ: Κι εμένα είχε ανέβει πολύ το κάρμα μου τελευταίως, σνιφ κλαψ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
καλή φάση, το προτιμώ έτσι! δε διάβασα τα προηγούμενα ποστς, ελπίζω να μην έχει γραφτεί τπτ σχετικό αλλά θα μου άρεσε μια αναζήτηση ποστς βάσει βαθμολογίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παντως οπως και να χει, αλλο με ενα κλικ να "ανεβαζεις" ή να "ριχνεις" ενα ατομο, και αλλο να το κανεις αυτο μεσω ολων των ποστς που εχει κανει. Πρεπει να σαι και λιγο κολλημενος για να κανεις συστηματικα κατι τετοιο.

Εκεινο που δεν εχει ξεκαθαριστει, ειναι το γιατι πειραζει τοσο, να ειναι και οι αρνητικοι ψηφοι εμφανεις. Αλλωστε ειναι κατι που θα φαινεται καπως εμμεσα απο το που δοθηκαν θετικοι. Δεν ειναι κακο να καλλιεργουμε το θαρρος της γνωμης μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Φαίνεται ότι πολλά φτυάρια απενεργοποίησαν το κάρμα τους... :hehe:






Πλακίτσα. :P
Ή έκαναν καιρό να μπουν ;)

Μπαααα, ξέρω ότι τλχ στην περίπτωση μου, η αυξηση οφειλόταν κυρίως στη δική μου συμπεριφορά που άλλαξε (τι κάνει η έλλειψη χρόνου...) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Εγώ πάντως πιο πολλές θετικές παρά αρνητικές ψήφους βλέπω. Οπότε νομίζω ότι προς το παρόν δουλεύει σωστά, αν όντως ισχύει η διαπίστωσή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Παντως οπως και να χει, αλλο με ενα κλικ να "ανεβαζεις" ή να "ριχνεις" ενα ατομο, και αλλο να το κανεις αυτο μεσω ολων των ποστς που εχει κανει. Πρεπει να σαι και λιγο κολλημενος για να κανεις συστηματικα κατι τετοιο.

Εκεινο που δεν εχει ξεκαθαριστει, ειναι το γιατι πειραζει τοσο, να ειναι και οι αρνητικοι ψηφοι εμφανεις. Αλλωστε ειναι κατι που θα φαινεται καπως εμμεσα απο το που δοθηκαν θετικοι. Δεν ειναι κακο να καλλιεργουμε το θαρρος της γνωμης μας.
Μην το λες, πχ εγώ πολλές φορές έχω βάλει +1 σε κάποια άποψη χωρίς να βάλω -1 στην αντίστοιχη αντίθετη της, ή το αντίστροφο.

Το πρόβλημα με το να φαίνονται οι αρνητικές ψήφοι (όπως διαπιστώσαμε και μεταξύ μας η ΟΔ που τους βλέπουμε) είναι ότι ο καθένας έχει διαφορετικά κριτήρια και θα αρχίσουν τα
-"δεν ψηφίζεις σωστά"
-"μα αφού είναι χαμηλής ποιότητας"
-"τι έχει και το κάνει χαμηλής ποιότητας;;"
-"Το τάδε και το δείνα"
-"Δηλαδή το ψήφισες επειδή διαφωνείς με αυτό;;"
-"Πότε είπα εγώ κάτι τέτοιο;; :confused: "
-κλπ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μην το λες, πχ εγώ πολλές φορές έχω βάλει +1 σε κάποια άποψη χωρίς να βάλω -1 στην αντίστοιχη αντίθετη της, ή το αντίστροφο.
Δε καταλαβα τι θες να πεις με αυτο.


-"δεν ψηφίζεις σωστά"
-"μα αφού είναι χαμηλής ποιότητας"
-"τι έχει και το κάνει χαμηλής ποιότητας;;"
-"Το τάδε και το δείνα"
-"Δηλαδή το ψήφισες επειδή διαφωνείς με αυτό;;"
-"Πότε είπα εγώ κάτι τέτοιο;; :confused: "
-κλπ κλπ
Γιατι, θα ανοιξουμε τοπικς για το πως ψηφιζει ο καθενας :confused: ; Ας τα λενε μεταξυ τους σε pm ή απο msn οσοι κατσουν να ασχοληθουν. Εννοειται οτι περα απο καποια κριτηρια που αναφερθηκαν, τα υπολοιπα ειναι υποκειμενικα. Αν καποιος δε μπορει να δικαιολογησει γιατι ψηφισε κατι, ας μην μπει στην διαδικασια να το συζητησει, να μην υπαρχουν και φασαριες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
παλλαντινακι κι εγω το χρησιμοποιω πολυ! ;) ειδικα στα μηνυματα που με εκφραζουν πολυ, που ειναι σωστα διατυπωμενα και που εχουν (ειδικα αυτο) επιχειρηματολογια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top